Yunanistan Vize Başvurusu

Değerli ziyaretçilerimiz,

Ülkemizin popüler yurtdışı merkezlerinden Yunanistan’ a gitmek için vize başvuruları konusunda  ihtiyacınız olan her şeyi yazımızda bulacaksınız. Yunanistan turizm açısından oldukça gelişmiş bir ülkedir. Bunun yanında ticari faaliyetler noktasında da önemli bir ziyaretçi potansiyelini çekmektedir.  

Özellikle Adalar turizmi son yıllarda ön plana çıkmıştır. Başkent Atina  önemli bir dünya kültür mirasını barındırmaktadır. Ülkenin Helenlere uzanan köklü tarihi, Yunanistan müzeleri ile karşımıza çıkmaktadır.

Yunanistan Vize Başvurusu
Yunanistan Vize Başvurusu

Yunanistan ziyareti için vize alma süreci, belgelerin hazırlanmasından başvuru formunun doldurulmasına ve randevuya gidilerek biyometrik işlemlerin tamamlanmasına, ardından sonuçların takip edilmesine dek uzanan zorlu bir süreçtir. Bu süreçte özellikle ilk kez Yunanistan vizesi alacak olanlar, duydukları ya da kendilerince yaptıkları araştırmalara göre hareket etmeye çalışmakta, bu süreçte zaman planlaması, evrakların tamamlanamaması, evrakların istenildiği ölçülerde sunulamaması gibi nedenlerle olumlu sonuç alamamaktadırlar.

Firmamız Visa center Global Vize Başvuru Hizmetleri ( visacenter.com.tr)  vize başvurularınızda deneyimli kadrosu ve profesyonellik anlayışı ile yanınızdadır. Yunanistan vizesi almak için  uzman desteği talep ediniz.

Vize başvuru işlemleri, özellikle Yunanistan gibi Schengen ülkeleri için zorlaştırıcı noktaları bulunan, ülkelerin kaçaklığı önlemek istemesi nedeniyle çok sıkı takip edip, işi sıkı tuttuğu bir süreçtir.

Yunanistan Schengen ülkesi kapsamındadır. Dolayısıyla da belirli şartlarda Schengen vizesi almak gereklidir ancak uzun süreli ya da oturma izni için daha farklı kurallar geçerlidir.

Yazımızın devamında konuyla ilgili merak ettiğiniz her şeyi, bizlere en sık sorulan soruların yanıtlarını ‘Yunanistan Schengen Vizesi Başvuruları Nasıl Yapılır?’ ve ‘Yunaistan D Tipi Vize Nedir, Nasıl Alınır?’ başlıkları altında vermeye çalıştık.

Yunanistan Vizesi Almanın Kolay Yolu

 1. Adım: Bizimle İletişime Geçin

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel olarak hazırlanmış Yunanistan vizesi için gerekli evraklar listesini ücretsiz gönderiyoruz.

 1. Adım: Evrakları Bize Ulaştırın

Bize ulaştırdığınız evrakları kontrol ediyoruz ve dosyanızı Yunanistan vize başvurusu için hazır hale getiriyoruz.

 1. Adım: Randevu Günü Parmak İzi Vermeye Gelin

Son 5 sene içerisinde Schengen vizesi için parmak izi verdiyseniz, siz gelmeden Yunanistan vize başvurusunu sizin adınıza biz gerçekleştiriyoruz.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Sonuçlanan pasaportu biz teslim alıyoruz ve size iletiyoruz.

Bu sayfa içerisinde Yunanistan Schengen vizesi hakkında aradığınız tüm soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Yunanistan Vizesi Almak İçin ne Yapmalısınız?

Yunanistan’ ı aile ya da arkadaş ziyareti, ticari faaliyet, turizm amaçlı ziyaret etmek isteyebilirsiniz ya da evlilik, boşanma gibi özel hayatı ilgilendiren durumlarda Yunanistan’ a yerleşmeniz gerekebilir. Ziyaret amacınıza göre Yunanistan vizesi başvuruları başvuru merkezi, belgeler konusunda kendi içinde farklılıklar göstermektedir. Yunanistan turist vizesi almak isteyen bir başvuru sahibi ile Yunanistan’ a eşinin yanına yerleşmek isteyen bir başvuru sahibi farklı bir yol izleyecektir. Benzer şekilde  Yunanistan’ a 15 günlüğüne gidecek bir işveren ile turist aynı yolu takip edecek olmakla birlikte farklı belgeleri sunacaktır.

Yunanistan vizesi almak için

 • Bizimle iletişime geçerek uzman danışmanlarımıza durumunu ve seyahat amacınız hakkında bilgi verin,
 • Size sunduğumuz başvuru belgeleri listesini tamamlayarak belgelerinizi bize gönderin,
 • Başvuru formunu dolduralım ve sizin için size uygun bir zamana randevunuzu alalım,
 • Özenle ve titiz bir çalışmayla hazırladığımız dosyanızla birlikte randevu günü parmak izi vermek için randevunuza gidin,
 • Sonuçlarınızı takip edelim ve pasaportunuz geldiğinde size ulaştıralım.

Sizlere Nasıl Destek Oluyoruz?

Yunanistan vizesi almanız için size nasıl yardımcı oluyoruz;

Başvurunuzu değerlendiriyoruz

Başvurunuzda belirttiğiniz durumunuzu, özelliklerinizi, seyahat nedeninizi, düşündüğünüz gün sayısını, çalışıp çalışmama durumunuzu, seyahate kimlerle gideceğinizi, kısaca tüm konuları değerlendirerek durum analizinizi yapıyoruz.

Belgelerinizi listeliyoruz

Uzman danışmanlarımız, durum analizinize göre Yunanistan vizesi başvurularınızda hangi belgelere ihtiyaç duyacağınızı belirleyerek bir listesini çıkarıyor. Listeyi size gönderiyoruz ve belgelerinizi tamamlamanızı bekliyoruz.

Belgelerinizi inceliyoruz

Hazırladığınız belgeleri titiz şekilde, başkonsolosluğun isteklerine uygun olarak inceliyoruz. Eksikler varsa size bildiriyoruz. Dosyanızı eksiksiz biçimde hazırlıyoruz.

Randevunuzu alıyoruz

Yunanistan vizesi başvurularında başvuru formunuzu doldurarak randevunuzu talebinize uygun biçimde alıyoruz.

Randevu gününde rehberlik ediyoruz

Yunanistan vizesi başvurularının  en önemli aşaması randevu gününde uzman danışmanlarımızla size rehberlik ediyoruz.

Pasaportunuzu size ulaştırıyoruz

Randevunun ardından başvurunuzu takip ediyoruz. Pasaportunuz başvuru merkezine geldiğinde talebiniz doğrultusunda pasaportunuzu alarak size ulaştırıyoruz.

Yunanistan Vize Başvurusu 1 – yunanistan ticari fuar vizesi

Yunanistan Schengen Vizesi Başvuruları Nasıl Yapılır?

 1. Schengen vizesi nedir? Schengen vizesi, bir antlaşma etrafında bir araya gelmiş 33 ülkede tek bir vize ile serbest dolaşım hakkı sağlayan vize türüdür. Yunanistan Schengen Antlaşması’ na imza atmış ülkelerdendir ve Yunanistan’a en fazla 90 gün yapılacak ziyaretlerde Schengen vizesi alınmalıdır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken 180 gün içinde en fazla 90 günlük bir ziyaret için yalnızca bordo pasaport sahipleri vizeye tabiidir. Yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri aynı koşullarda Yunanistan için vize alma zorunda değildir.
 2. Yunanistan Schengen vizesi başvuruları direkt olarak konsoloslukla halledilememektedir. Yunanistan D tipi vizesi için konsolosluğa şahsen gitmeniz gerekirken C tipi vize yani Schengen vize başvurunuzu resmi partnerler aracılığıyla yapmalısınız. Yunanistan Schengen vizesi almak isteyenlerin seyahat tarihine göre en az 3 ay öncesinden Yunanistan başkonsolosluğunun yetkilendirdiği aracı başvuru merkezi ile irtibata geçmiş olması önerilir. Bununla beraber Yunanistan Schengen vize başvurularınızı seyahat tarihinden 6 ay önce başlatabilirsiniz.

Başvuru formunun doldurulması

Yunanistan Schengen vizesi başvuruları için en önemli belgelerden başvuru formu doldurularak randevu günü dosyanızın içinde yetkili başvuru merkezine ulaştırılmalıdır. Başvuru formu, kişisel bilgileriniz ile maddi durumunuzu, seyahat amacınızı bildirdiğiniz bir belgedir.  Başvuru formu doldurulurken;

 • Beyanlarınız gerçeğe uygun biçimde doldurulmalıdır,
 • Verdiğiniz bilgiler, resmi evraklarınıza uygun olmalı, en ufak hata yapılmamalıdır. Konsolosluk başvuru formunuzu evraklarınıza bakarak inceleyecektir.
 • Talepleriniz ve ifadeleriniz net ve anlaşılır olmalıdır.
 • Başvuru formunda tarih ve imza kesinlikle unutulmamalıdır.
 • Belgelerle kanıtlayamayacağınız hiçbir beyanda bulunmayınız.

Yunanistan vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Yunanistan vize form örneklerine https://visacenter.com.tr/yunanistan-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Schengen Vizesi için Hangi Belgeler İstenir?

Yunanistan Schengen vizesi başvurularında istenen belgeler, başvuru türünüz, çalışıp çalışmama, emeklilik gibi kişisel durumunuz ve eğitim alma, aile ziyareti şeklinde ziyaret sebebiniz ile ilgilidir. Yunanistan Schengen vizesi almak için bazı evraklar standart niteliktedir.

Yunanistan Schengen vizesi standart evraklar:

 • Yunanistan Schengen başvurularında pasaportunuzun en az son iki sayfası boş olmalıdır ayrıca pasaport geçerlilik süreniz de önemlidir. Pasaportunuz Yunanistan ziyaret tarihiniz itibariyle en az 3 ay daha geçerliliği olan bir niteliğe sahip olmalıdır.
 • Yunanistan Schengen vizesi için başvuru formunuz, eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış gerçekçi beyanlar verilmiş biçimde hazır bulunmalıdır.
 • Yunanistan Schengen vizesi  başvuru evrakları arasında arka fonu beyaz olan ve son 6 ay içinde çekinmiş olduğunuz fotoğraf da bulunmaktadır.
 • Yunanistan vizesi başvuru evrakaları içinde yer alan seyahat sigortası en az 3000 Euro teminatlı bir belge olmalıdır.
 • Yunanistan Schengen vizesi başvuru evrakları arasında seyahat ve ulaşım rezervasyonlarınız da bulunmalıdır. Yunanistan başkonsolosluğu gidiş amacınıza uygun biçimde konaklayacağınıza ve ülkede kaçak kalmayacağınıza, geri döneceğinize emin olmak ister.
 • Yunanistan ziyaretinizi özel aracınızla gerçekleştirecekseniz özel araç bilgilerinizi ve gereken belgeleri dosyanıza eklemeniz gerekir.
 • Yunanistan vize başvurularında nüfus kayıt örneği, ikametname ve maddi durumunuzu gösteren belgeler de standart evrak listesindedir.

Yunanistan Schengen vizesi başvurularınızda evraklarda dikkat edeceğiniz bazı noktalar vardır. Evraklarınız, güncel olmalıdır. SGK hizmet dökümü gibi belgelerinizin randevu tarihinizden az fazla bir hafta önce alınması gereklidir. E-devlet üzerinden çıkartacağınız evraklar en fazla 7 gün içinde alınmış olmalıdır.

 1. Çalışmayan, maaşı olmayan ev hanımları, öğrenciler gibi kişiler için sponsor olunmalıdır. Kişiye eşi gibi sponsor olacak kişinin sponsorluk dilekçesini anlaşılır biçimde yazması önemlidir.
 2. Vize başvurularında aracı başvuru merkezleri devrede olsa da iş konsoloslukta bitmektedir. Dolayısıyla vize başvuruları resmi işlemlerdir ve evraklar resmi nitelik taşır. Evraklarda kullandığınız dil, resmi olmalıdır.
 3. Yunaniztan visesi için evraklarda dikkat edilmesi gerekenlerarasında maaş bordrosunun son 3 ayı kapsaması gerekliliği de vardır.

SGK işe giriş bildirgesi e-devlet üzerinden kare kodlu ya da uzun barkodlu olarak alınmalıdır. Sigortalı çalışanlar da randevu tarihinden en fazla bir hafta içinde SHK hizmet dökümlerini barkodlu olarak almalıdır.

Yunanistan vizesi güncel evrak listesi için https://visacenter.com.tr/yunanistan-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yunanistan Vize Başvurularına Fotoğraf Nasıl Olmalıdır?

Yunanistan Schengen vizesi başvurusu sırasında dosyanızda bulunacak olan fotoğrafın;

 • Fonu beyaz olmalıdır,,
 • Fotoğraf sizi net göstermelidir,
 • Fotoğrafta alın açık olmalı, kulaklarınız görünmelidir,
 • Fotoğrafta hiçbir düzenleme yapılmamış olmalıdır,
 • Fotoğraf çekinirken gözlük ve diğer tüm aksesuarlarınızı çıkartmış olmalısınız.

Yunanistan Schengen vizesi için gerekli evraklar, Yunanistan’ya gidiş amacınıza (başvuru yapacağınız Yunanistan vizesi kategorisine) ve çalışma durumunuza göre değişmektedir. Aşağıda, Yunanistan vizesi için gerekli evraklar hakkında genel bilgi ve Yunanistan Schengen vizesi kategorileri paylaşılmıştır. Genel bilgi içerisinde Yunanistan vize evrakları hakkında genel bilgiler mevcuttur.

Yunanistan’ya gidiş amacınıza uygun vize kategorisine tıklayıp ve ilgili sayfaya geçiş yaparsanız, geçiş yaptığınız sayfa içerisinde ilgili vize kategorisine ve  çalışma durumunuza ilişkin gerekli evraklar listesine ulaşacaksınız.

Yunanistan’ a Uzun Süreli Schengen Vizesi Almak

Yunanistan Schengen vizesini uzun süreli almak sanıldığı kadar kolay olmamaktadır Son zamanlarda tüm Schengen vizeleri için uzun dönemli vize almak zorlaşmıştır. Vize başvuru nedenine ve başvuru sahibinin vize siciline, maddi olanaklarına göre uzun süreli vize alma  kolaylığı değişiklik gösterir.

Bölgeye sık giriş-çıkış yapanlardan vize sicili temiz olanlar, daha önceki vizelerde seyahat tarihinin  en az yüzde 60’ lık gibi bir ortamını Yunanistan’ da geçirenler, uzun süreli Yunanistan Schengen vizesi almak konusunda avantajlıdır.

Turistik vize başvurularında Yunanistan Schengen vizesi almak zorlaşmaktadır. Daha detaylı bir inceleme yapılır. Turistik olarak Yunanistan uzun süreli vize alma konusunda en önemli kritik maddi durumdur. Başvuru sahibinin finansal kaynakları zengin görünmelidir. Ticari ve aile ziyareti durumlarında Yunanistan uzun süreli Schengen vizesi almak  biraz daha kolaylaşmakta ve mümkün olmaktadır. Yunanistan uzun süreli Schengen vizesi için Adalar ziyaretine feribot biletinin alınması başvurulara olumlu katkı sağlamaktadır.

Yunanistan Seyahinde Zaman Planlamasını Doğru Yapın!

Yunanistan Schengen vizesi başvurularınızda  ülkede ne kadar süre kalmak istediğiniz başvuru sürecinizi etkiler. Genel olarak Schengen bölgesi vizelerinde özellikle turist vizesinin 15 günden fazla olması beklenmez. Turist vizelerinde Yunanistan için günübirlik süreli bir seyahat planında vize almak daha  kolaydır.

Yunanistan Schengen vize başvurularında bir seyahat planınızı konsolosluğa sunarsınız Bu seyahat planı titiz biçimde incelenir. Seyahat planınızın ülkede kaçak kalmayacağınıza ve döneceğinize konsolosluğu ikna etmesi gerekir. Bu nedenle seyahat planlamanızı yaparken ve uzun süreli kalmanız gereken durumlarda firmamız Vize Ofisi Global Vize Başvuru Hizmetleri ( visacenter.com.tr)  olarak deneyimlerimize ve rehberliğimize başvurun.

Uzun süreli seyahatlerinizi belgelendirerek kanıtlamanız gerekebilir. Yunanistan Schengen eğitim vizesi ile ticari vizelerde en fazla 90 güne kadar seyahat planınızı kabul ettirmeniz daha kolay olmaktadır. Aile ve arkadaş ziyaretlerinde kamu çalışanları uzun süreli ziyaret gerekçelerini belgelendirmelidir. Emekliler, aile ve arkadaş ziyaretinde en fazla 90 günlük vizeyi daha kolay almaktadır.

Yunanistan Vize Başvurularında Banka Hesabınız

Yunanistan’ da dahil Schengen vizelerinde başkonsolosluk ülkede kaçak kalmayacağınıza ve maddi olanaklarınızla ülkede bulunduğunuz süre zarfında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğinize ikna olmalıdır. Dolayısıyla banka hesap dökümleriniz incelenir ve bankanızda durumunuza göre belirli bir meblağın görülmesi gerekir. Bu asgari tutar, çalışııp çalışmama, emeklilik gibi durumların yanısıra vize alma nedeninize yani vize kategorinize göre de değişiklik gösterir.

Yunanistan Schengen vizesi başvurularınızda hesabınızda bulunması gereken tutarı yaklaşık olarak durumunuza göre şu şekilde hesaplayabilirsiniz:

 • Aile ve arkadaş ziyareti için Yunanistan Schengen vizesi alacak olanlar

Tüm masraflarınızın davetiyenizde davet eden tarafından karşılanacağı bildiriliyorsa hesabınızda 1000 € değerinde asgari bir bakiye bulunmak zorundadır. Eğer çalışıyorsanız, aynı durumda hesabınızda biraz daha fazla bir meblağ olması beklenir. Emekliyseniz ve konaklamadışında tüm masraflarınızı kendiniz karşılayacaksanız gidiş-dönüş yol masrafınıza ek olarak günlük 50 € hesabınızda bulunmalıdır.

 • Turist olarak Yunanistan Schengen vizesi başvuruları yapmak istiyorsanız

Seyahat bilet paranızın yanısıra konaklayacağınız bölgedeki otellerin ortalama fiyatları üzerinden kalacağınız gün sayısı kadar konaklama paranızın ve günlük olarak 150 € maddi olanağınızın banka hesabınızda görünmesi şarttır.

 • Ticari faaliyet ya da fuar ziyareti için Yunanistan Schengen vizesi başvurusu yapmak istiyorsanız

Tüm masraflarınızın şirket ya da kurumunuz tarafından karşılanması beklenir ancak şahsi olarak her ihtimale karşı birkaç gün ihtiyaçlarınızı karşılamaya yetecek kadar paranızla gidiş ve dönüş yol ücretinizin yanınızda olması beklenir.

 • Öğrenci olarak,

  eğitim almak amacıyla Yunanistan Schengen vizesi almak istiyorsanız

Yol ücretinize ek olarak konaklama giderleriniz ve günlük 80 € parayı banka hesabınızda bulundurmanız beklenir.

Yunanistan Schengen Vize Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Yunanistan Schengen vize sonuçları ancak pasaportunuz geldiğinde öğrenilebilir. Pasaportunuz başvuru merkezine gönderildiğinde sonuçlarınızı da pasaportla birlikte alırsınız.

Firmamız bu noktada da sürecin her aşamasında olduğu gibi vize sonucunu da takip etmekte, pasaportunuz geldiğinde başvuru merkezinden alarak size ulaştırmaktadır. Vize sonuçlarınızı başkonsolosluğu arayarak öğrenemezsiniz, size yalnızca pasaportunuzun  başvuru merkezine gönderilip gönderilmediği bilgisi verilir.

Yunaistan D Tipi Vize Nedir, Nasıl Alınır?

Yunanistan’ a 90 günden daha fazla çıkış yapmanız gerekiyorsa Schengen vizesi geçerli olmayacaktır. Bu durumda Yunanistan D tipi vize  almalısınız. Yunanistan ulusal vize almak için  konsolosluğa şahsen başvurmanız gerekmektedir.

Yunanistan D tipi vize başvurularını istihdam, evlilik nedeniyle eş yanına yerleşmek, mesleki eğitim, spor aktivitesi, spor kampı, balıkçılık, bilimsel ve deneysel bir çalışmaya katılım, gönüllü hizmet, teknik personel olmak, üniversite eğitimi almak, laboratuvar programlarına katılmak, serbest iş kurmak, basın faaliyetleri, turist grup liderlikleri, yatırım faaliyeti gibi birçok nedenlerle almanız gerekebilir.

Başvurularınızı Ankara Yunanistan büyükelçiliği ile İzmir ya da Edirne Yunanistan başkonsolosluğuna şahsen müracaat ederek gerçekleştirebilirsiniz.  Yunanistan D tipi olarak da bilinen ulusal vize başvuruları başvuru merkezi direk konsolosluktur. Dolayısıyla Schengen başvurularından farklı bir yol izlemeniz gerekir.

Yunanistan başkonsolosluğu ulusal vize işlemlerinizde bilgi alabileceğiniz bir merkezdir. Başkonsolosluk haftanın belirli gün ve saatlerinde bu konularda ulaşmanıza olanak tanımaktadır. Başkonsoloslukla iletişime geçerek konunun detaylarını alabilirsiniz.

Yunanistan ulusal vize başvurularında genel olarak aile birleşimi, çalışma ve eğitim asıl başvuru kategorileri kabul edilir. Ulusal vize başvurularınızda başvuru formunun 24. Maddesinde başvuru nedeninizi girmeniz istenir. Bu alanda başvuru nedeninizi anlaşılır biçimde yazmalısınız. Yunanistan vizesi başvuru formu kişisel bilgilerinizden finansal durumunuza ve Yunanistan’ a gidiş sebebi beyanınıza kadar durumunuzu özetlediğiniz bir belgedir. Başvuru formunu destekleyici ve kanır nitelikte belgelerle desteklemeli, dosyanızı eksiksiz biçimde hazırladıktan sonra şahsen başkonsolosluğa alacağınız randevuya göre müracaat etmelisiniz.

Yunanistan ulusal vize başvuruları evrakların hazırlanmasından başvuru formunun doldurularak konsoloslukla iletişime geçilmesine kadar dikkat edilmesi gereken bir süreçtir. Zaman yönetimi iyi planlanmalıdır. Yunanistan ulusal vize başvurularında mevcut durumunuzu evlilik, boşanma, ticari faaliyet, eğitim gibi gerekçelerinizi belgelerle kanıtlamanız istenir. Dolayısıyla da Yunanistan ulusal vize başvurularınızda başvurunuza gerekçe olarak gösterilecek belgeleri dosyanızda bulundurmanız çok önemlidir.

 Yunanistan Vize Basvurusu

Firmamız Yunanistan ulusal vize başvurularında da başvuru süreci boyunca her tür danışmanlık hizmeti ile yanınızdadır.  Yunanistan vize  başvurularında ulusal ve Schengen vize başvuru süreçleri karşıdan incelik isteyen, karmaşık bir süreçtir. Özellikle de ilk kez başvuru yapacağınız durumlarda hiçbir vize başvuru sürecinizi şansa bırakmayın.

Yunanistan Turistik Vize İşlemleri

Nedir? : Yunanistan turistik vizesi, turistik seyahat amacıyla 90 günden az süreyle Yunanistan’a seyahat edecek TC vatandaşlarının alması gerekli görülen vizedir.

Kaç günlük alınabilir? : Schengen vizesi kapsamındaki kısa süreli vizelerden olan bu türde, ilk başvurularda maksimum  1 ay, diğer başvurularda maksimum 3 ay geçerlilik süresine izin verilir.

Nereye başvurulur? : Yunanistan vize başvurusu yapacakların ilgili vize başvuru merkezlerinden birine belgelerini sunması gerekmektedir.

Yunanistan Vize Başvurusu 2 – yunanistan turistik vize

Yunanistan Ticari Vize İşlemleri

Nedir? :  Yunanistan ticari vizesi, çalışan kişilerin ticaret ya da iş görüşmesi yapması ya da bir fuar standında görevli olarak yer alabilmesi için alması gereken vizedir.

Kaç günlük alınabilir? : Schengen vizesi kapsamındaki vizelerden olan bu vize, yine maksimum 90 güne kadar ikamet hakkı tanır.

Nereye başvurulur? : Bir kısa süreli vize olarak belgelerin vize başvuru merkezine iletilmesini gerektirir.

Davetiye nasıl olmalıdır? : Yunanistan’da bulunan firma tarafından gönderilmesi gerekli olan davetiye;

 • Firmanın tam adı ve adresi
 • Vize başvurusu yapanın adı, bağlı olduğu firmanın adı ve bu firmadaki görevi
 • İstenen vize geçerlilik süresi ve birden fazla seyahatin gerekli olup olmadığı
 • Seyahatin süresi, amacı, gidilecek olan fuar ya da firma adı
 • Gerekli olduğu takdirde kişinin masraflarının karşılanacağı

bilgilerini kapsamalıdır. Bu belgelerinin aslının yanı sıra fotokopisi de eklenmelidir.

Yunanistan Vize Başvurusu 3 – yunanistan ziyaret vizesi

Yunanistan Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize İşlemleri

Nedir? : Yunanistan aile ziyareti vizesi kendisi Türkiye’de yaşayan Türk vatandaşlarının, Yunanistan’da yaşamakta olan yakınlarını ziyaret etmesi için alması zorunlu izin vizesidir.

Kaç günlük alınabilir? : Maddi kaynakları ve kişiler arası yakınlığı gösterir belgelerin ibrazının ardından, vizenin geçerlilik süresi değişkenlik gösterecek şekilde belirlenir.

Nereye Başvurulur? : Yunanistan vize başvurusu için gerekli belgeler ülke Konsoloslukları tarafından yetki almış vize başvuru merkezlerine iletilmelidir.

Yunanistan Transit Vize İşlemleri

Nedir? : Yunanistan transit vize uygulaması, Yunanistan’daki herhangi bir havalimanı üzerinden aktarma yaparak 3. bir ülkeye seyahat etmeyi hedefleyen kişilerin alması zorunlu izindir.

Kaç günlük alınabilir? : İspanya transit vize alanlar, havalimanını terk etme yetkisine sahip değildir. Bu vize yalnızca aktarma uçuşuna kadar havalimanında bulunmanız gereken süreyi kapsar.

Nereye Başvurulur? : Kısa süreli bir izin türü olduğundan belgeler vize başvuru merkezlerince alınmaktadır.

Yunanistan Vizesi Gerekli Evraklar : 2021 Vize Ücreti Ne Kadar?

Bir Balkan ülkesi olan Yunanistan, en büyük şehri olan Atina ile ünlüdür. Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Bulgaristan ve Türkiye ile sınır komşusu konumunda bulunmaktadır.

Yunanistan’a yapacağınız seyahatler için vize alınmış olması gerekmektedir.

Yunanistan Vize Gerekli midir 2021

Yunanistan Schengen vizesi kapsamında anlaşması bulunan ülkelerden birisidir. Yunanistan’a yapılacak olan seyahatleri için vize alınmış olması gerekmektedir. Yunanistan’a yapılacak olan seyahatlerde tüm vize türlerinde 90 güne kadar olan “kısa süreli” adı verilen seyahat türleri için vize başvurusu yapılmalıdır.

Yunanistan Vize Başvurusu 4 – yunanistan vize evraklari 1

Yunanistan Vizesi Evrakları 2021

2021 yılında Yunanistan’a yapılacak olan seyahatler için vize randevusu almak gerekir. Vize öncesinde alınacak olan vize başvuru formu ile beraber doğru bilgiler ile doldurulan bu Forum Yunanistan Konsolosluğu evrak teslimi ile sonlandırılır. Sonraki aşamada konsolosluktan vizenin çıkış tarihi beklenmeye başlanır.

 • Yunanistan vizesi başvuru formu
 • Geçerliliğini koruyan 10 yılı aşmamış, yıpranmamış ve seyahat sonrasını da kapsayacak şekilde çıkarılmış, 2 sayfası boş bulunulan bir pasaport
 • Kişisel nüfus cüzdanının üzerinde TC ibaresi bulunmuş hali ile fotokopisi
 • Tam teşekküllü nüfus kayıt örneği
 • Yapılacak seyahat’in uçak bileti ve Yunanistan’a gidildiğinde kalınacak otelin rezervasyon bilgileri, belgeler arasına yerleştirilmelidir.
 • Yunanistan seyahatiniz boyunca kullanılacak olan seyahat sağlık sigortası belgesi
 • Seyahat yapacak olan kişiye ait biyometrik fotoğraf
 • İş amacı ile yapılacak olan seyahatler için işyerinden alınacak izin belgesi
 • Çalışan bir kişinin yapacağı Yunanistan ziyareti için çalıştığı işyerine ait son 3 aylık maaş bordrosu örneği
 • Kişisel banka hesabı içerisinde Yunanistan seyahatinin tümünü karşılamaya yetecek miktarda paranın olduğuna dair ispat edecek hesap döküm belgeleri
 • Yunanistan’da bulunan aile ve arkadaştan kaynaklı olarak yapılacak olan seyahatlerde; aile ve arkadaştan gönderilecek olan davetiye mektubu örneği

Yunanistan Vize Ücretleri 2021

Yunanistan vize ücretleri yapılacak olan seyahatin türüne göre farklı olarak ücretlendirilir.

 • Yunanistan turistik vize ücreti €100
 • Yunanistan eğitim vizesi ücreti €100
 • Yunanistan ticari vize ücreti €100
 • Yunanistan kültürel vize ücreti €100
 • 0-12 yaş arası çocukların yapacağı Yunanistan ziyaretleri için ödeyecekleri vize ücreti 30 euro

Yunanistan Vize Başvurusu 5 – yunanistan vize ucreti

Yunanistan Vizesi Sık Sorulan Sorular  2021

Tarihi şehirleri ve kültürel özellikleri, zengin turistik dokusu, adaları ile Yunanistan, turizm açısından önemli bir bölgedir. Ülkemizden kara, deniz ve uçakla ulaşımın sağlandığı Yunanistan’ ın nüfusu ise 11 milyona yaklaşmaktadır.

Yunanistan’ a Vizesiz Girilir Mi?

Yunanistan ziyaretleri için diplomatik, gr,i ve yeşil pasaporta sahip T.C. vatandaşlarının ayrıcalığı bulunmaktadır.  Resmi pasaport sahipleri Yunanistan’ da 180 günlük bir zaman kesiti içinde gerçekleştirecekleri maksimum 90 günlük ziyaretlerinde vizeden muaftırlar ancak uzun süreli seyahatlerini ancak vize ile gerçekleştirebilirler.  Bordo pasaport hamillerinin Yunanistan kısa ya da uzun süreli seyahatlerinde vize alma zorunluluğu vardır.

Yunanistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yunanistan Schengen vize başvuruları, Yunanistan Başkonsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş acenta ya da başvuru merkezleri  aracılığı ile yapılmalıdır. Yunanistan kısa süreli vize ya da Yunanistan Schengen vizesi başvurusu için konsolosluğa şahsen gidilmemelidir. Başvuru sahibi Yunanistan vizesi başvuru formunu, titiz biçimde doldurarak başvuru merkezinden randevu almalı ve randevu gününde tüm evrakları ile beraber hazır bulunmalıdır. Randevuda biyometrik işlemler de gerçekleştirilir.

Yunanistan ulusal vize başvurusu için başvuru sahibinin tüm evrakalrı ile birlikte ve şahsen konsolosluğa gitmesi şarttır.

Yunanistan’ a  Hangi Ülke Vatandaşları Vizesiz Girebilir?

AB, Avrupa Ekonomik Alanı ve İsviçre ile Schengen ülkeleri Yunanistan’ a seyahatlerde vizeden muaftır.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Başa dön tuşu
whatsapp
× Yunanistan Vizesi