Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2022

Yunanistan, resmi adı ile Helen Cumhuriyeti, kısa veya uzun süreli için birtakım belgeler talep etmektedir. Vietnam Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023 için şunlardır:

Yurt Dışı Yeşil Sigorta Green Card

İçindekiler Kapalı

1. Pasaport: Yunanistan Vizesi Evrakları arasında bulunması şart.

Yunanistan turistik vize evrakları arasında pasaportun geçerli sayılabilmesi için bazı şartlara sahip olması gerekir. Bu şartlar şunlardır:

 • En fazla 10 yıllık olmalıdır. 10 yıldan daha eski olmamalıdır.
 • Pasaportta minimum 2 boş sayfa olmalıdır.
 • Seyahatin dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerliliğini korumalıdır.

Ayrıca eğer varsa eski pasaportunuzu ve içindeki Schengen vizelerinin de bir suretini teslim etmeniz gerekmektedir.

Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

2. Yunanistan Vize Evrakları 2023 Başvuru Formu ve Taahhütname

Yunanistan vizesi için başvuru yaparken Yunanistan Konsolosluğu veya Büyükelçiliği tarafından bir başvuru formu doldurulması zorunludur. Bu başvuru formu şu dillerde olabilir:

 • İngilizce
 • Yunanca

Ayrıca formun doldurulmasının ardından başkonsolosluk yetkilisinin başvuruyu hangi dilde incelemesi başvuran kişi tarafından isteniyorsa, “Dil Seçim Belgesi” adı verilen “Sonuç Belgesi”nin de cevaplanarak başvuru formu ile birlikte teslim edilmesi gerekir.

ÖNEMLİ BİLGİ                   : İstanbul Yunanistan Başkonsolosluğu veya Ankara Yunanistan Büyükelçiliği, başvuru yapıldıktan sonra kişiyi detaylı bilgi almak ve başvuruyu değerlendirmek amacıyla bir mülakat gerçekleştirilebilir. Mülakat dili Sonuç Belgesi’nde tercih edilen dilde gerçekleştirilecektir.

ÖNEMLİ BİLGİ 2               : 18 yaşın altındaki bireylerin Yunanistan Schengen Başvuru formu annesi, babası veya yasal vasi tarafından imzalanmalıdır. Eğer başvuran çocuk yalnızca ebeveynlerden birisinin yasal koruması altında ise (boşanma sonrası velayet) bunu ispat eden belgelerin de konsolosluğa teslim edilmesi gerekmektedir. Bu belgeler:

 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği : Nüfus müdürlüklerinden ıslak imzalı alması tavsiye edilir. E-devlet’ten de alınması mümkündür, barkodlu olması şarttır.
 • Kimlik kartı fotokopisidir.
Yunanistan vizeleri için başvuru formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Yunanistan vize başvuru formu örneklerine visacenter.com.tr/yunanistan-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

3. Yunanistan Başkonsolosluğu’na Yazılacak Dilekçe (Talep Dilekçesi)

Yunanistan Başkonsolosluğu’na, Yunanistan’a düzenlenen seyahatin sebebini açıklayan bir dilekçenin teslim edilmesi gerekir. Bu dilekçe Yunanistan Başkonsolosluğu’na hitaben yazılmalıdır. Dilekçede;

Dilekçe Yunanistan’ın resmi dili Yunanca veya İngilizce olarak yazılmalıdır ve Yunanistan vize evrakları arasında bulunmalıdır.

Farklı durumlarda olan kişilerin farklı şekillerde dilekçe teslim etmesi gerekebilir. Eğer dilekçeyi yazacak kişi,

 • Emekli ise;

Emekli olduğuna dair evrakların bir nüshasını dosyaya koyulması gerekmektedir.

 • Kurum veya şirket çalışanı ise;

Eğer bir kurum ya da şirket çalışanı iseniz, dilekçenizi çalıştığınız şirketin antetli kağıdına yazarak hazırlamalısınız. Ayrıca şirketinizdeki yetkili kişinin onayına sunularak kaşe ile imza altına alınması gerekmektedir.

 • Reşit değil ise;

Eğer Yunanistan ziyaretini yapacak kişi 18 yaş ve üzerinde değilse, vizeyi alacak kişinin yasal varisi veya ebeveyni tasarından noter onaylı olarak vekaletname, nüfus cüzdanının sureti ve bunun yanında tam vukuatlı nüfus kayıt örneği vize başvuru evraklarının arasına eklenmelidir.

 • İşveren ise;

Şirketin veya kurumun antetli kağıdına seyahatin tüm detaylarını belirtmelidir. Şirkette hangi pozisyonda çalıştığını, seyahatin sebebini Yunanistan’nın resmi dilinde veya İngilizce olarak teslim etmelidir.

 • Öğrenci ise;

İlkokulundan, lisesinden veya üniversitesinden edindiği ıslak imzalı öğrenci belgesini veya e-devletten barkodlu şekilde temin edilecek belge evraklar arasına eklenmelidir. Bu belge Yunanca veya İngilizce olması gerekmektedir. E-devlet’te yalnızca Türkçe seçeneği olduğunu hatırlatırız. Bu belgeyi de Yunanistan vize evrakları arasına eklemeniz gerekmektedir.

Yunanistan vize dilekçesi nasıl yazılır ?Örnek vize dilekçesi için https://www.visacenter.com.tr/yunanistan-vize-dilekce-ornegi/ bağlantısına bakabilirsiniz.

4. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Yeni kimlik kartınızın arkalı önlü olarak fotokopisinin de vize başvuru evrakları arasında yer alması gerekmektedir. Eğer yeni kimlik kartını hala almadıysanız nüfus müdürlüğüne giderek bir hafta içerisinde yenileyebilirsiniz. El yazısı veya daktilo ile yazılan kimlik bilgileri kesinlikle kabul edilmemektedir.​

5. 2 Adet Biyometrik Fotoğraf

Vize başvuru evraklarınızın arasında uluslararası geçerli olan iki biyometrik fotoğrafınızın da olması gerekmektedir. Fotoğrafınızda sizin tanınmanızı engelleyecek herhangi bir aksesuar ve benzeri herhangi bir şey olmamalıdır. Standartlara uygun olarak beyaz arka fonlu ve uygun ebatlarda çekilmiş olması gerekmektedir. Biyometrik fotoğrafınızı başvurudan en fazla bir ay önceki fotoğrafı kullanmanız gerekmektedir.

6. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, ilgili nüfus müdürlüklerinden ıslak imzalı olarak alınabilir. Yunanistan vize evrakları arasında mutlaka bulunması gereken bir belgedir. Yalnızca nüfus müdürlüklerinden değil, e-devlet’den de alınabilmektedir. Barkodlu olması gerekir, barkodsuz olan belgeler geçerli olmayacaktır.

7. Gidiş-Dönüş Uçak Rezervasyonu (Yunanistan Vize Evrakları arasına mutlaka eklenmeli.)

Olmazsa olmaz belgeler arasında olan gidiş dönüş ulaşım aracı rezervasyonunuz mutlaka olmalıdır. Gelirken ve sonrasından gideceğiniz ülkeye ait biletinizi vize başvuru evrakları arasına koymalısınız.

Konaklayacağınız yerlerin giriş ve çıkışlarını belirtir bir şekilde vize evraklarınızın arasına eklemeniz gerekmektedir.

>>>  visacenter.com.tr/vize-basvurusu-ucus-rezervasyonu ücretsiz öğrenmek için tıklayınız.

8. Otel Rezervasyonu (Yunanistan Vize Evrakları arasına mutlaka eklenmeli.)

Kalacağınız otelin ödemesinin yapılmış şekilde, rezervasyon evraklarını Yunanistan vize evrakları arasında bulunması gerekir.

>>> visacenter.com.tr/vize-basvurusu-konaklama-belgesi ücretsiz bir şekilde nasıl yapılır.

9. Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi

Yunanistan vize evrakları arasında muhakkak bulunması gereken bir belgedir. 30.000 Euro’luk bir sağlık sigortası da Yunanistan seyahatlerinde zorunludur.

10. Finansal Belgeler

Yunanistan Schengen vizesi başvurularında şu belgeler gerekmektedir:

 • Son 3 aylık maaş bordrosu (Islak imzalı ve kaşeli),
 • Seyahat edecek kişinin detaylı banka dökümü (son 3 aylık ve banka tarafından ıslak imzalı, kaşeli ve imza sirküleri ile birlikte, banka hesabına bağlı banka kartının fotokopisi ile birlikte)
 • Barkodlu emeklilik belgesi
 • Eğer gayrimenkul sahibi veya kira gelirine sahip ise bunların evrakları (Türkiye veya dünyanın başka bir ülkesinde)
 • Araç sahibi ise ruhsatı
 • Kredi kartı detaylı ekstreleri bulunmalıdır.

Daha önce Schengen vizesi alındıysa bu Schengen vizelerinin bir fotokopisi de detaylı olarak seyahat bilgilerine eklenmelidir.

Mesleki Durumunu Gösteren Belgeler(Yunanistan Vize Evrakları arasına mutlaka eklenmeli.)

Vizeye başvuran kişinin SGK işe giriş belgesinin aslı ve fotokopisi, SGK hizmet dökümü ve şirketin antetli kağıdına, kurumun insan kaynakları veya bir başka yetkili tarafından düzenlenmiş işten izinli olduğuna ve şirketin bilgisi dahilinde olduğuna dair belge,

Ayrıca şirketin;

·         Ticaret odası kayıtlı olduğuna dair onaylı belge,

·         Vergi levhası fotokopisi ve son yıla ait vergi ödeme belgelerinin dökümü,

·         Ticaret sicil gazetesi fotokopisine ait dökümü bildirilmelidir.

Başvuracak Kişi Çiftçiyse,

Eğer vize başvurusu yapacak kişi bir çiftçi ise bağlı bulunduğu oda tarafından onaylı çiftçi olduğunu bildirir belgelerini de başvuru esnasında ibraz etmesi gerekmektedir.

Eğer bu belgeler arasında tutarsızlık veya herhangi bir yanlışlık varsa derhal düzeltin aksi taktirde vizeniz otomatik olarak iptal edilecektir. Yanlış beyanda bulunmayarak dosdoğru bir şekilde tamamladıysanız başvurunuzdan yana kuşkunuz olmasın. Gönül rahatlığı ile vize sonucunuzu bekleyebilirsiniz.

Yunanistan vize başvuru evrakları arasına doğru olmayan beyanda bulunduğunuz herhangi bir belge eklemeniz durumunda vize reddi ile karşı karşıya kalabileceğiniz ve bu durumun hukuki uygulamalara neden olabileceği hatırlatılır.

 

Yunanistan Vize Ücreti

Yunanistan Hükümeti başkonsolosluğu, her sene vize süresi ve farklı kategorilere ait fiyat bilgilendirmesini internet sitesi üzerinden paylaşmaktadır. Yunanistan vize ücreti 2023 için talep edilen ücret, kısa süreli ve tek girişli vize harcı 80 Euro’dur. Bu fiyata, 3 Şubat 2023’de yapılan 20 Euro’luk zam da dahildir.

Yeşil pasaport olarak tanınan Hususi Pasaport, gri pasaport olarak tanınan Hizmet Pasaportu ve siyah pasaport olarak tanınan Diplomatik Pasaport vize harcı ücreti ödemek zorunda değildir.

Vizenizde eksik bir belge olması veya tutarsız bilgiler içermesi nedeniyle karşılaşacağınız ret durumunda vize ücreti iade edilmemektedir.

Kadınlar, evlenmeden önceki soyadı ile edinmiş olduğu pasaportlar da vize reddine neden olabilmektedir. Bu sebeple güncel pasaportunuz ile başvurmanız önem arz etmektedir.

Bahse konu olan tüm ücretler ve harç bedelleri, başvurulan vize türüne ve seyahat süresine göre farklılık göstermektedir. Bunun yanında vizeyi ne zaman alacağımızın da ödeyeceğimiz fiyat konusunda etkisi bulunmaktadır. Başvurduğunuz günün kur oranlarının etkisi bir hayli büyüktür.

Hiçbir sebeple, reddedilen vize başvuru ücretleri geri ödenmemektedir.

Yunanistan Vizesi 2023 Fiyatları Detayları

Yunanistan konsolosluğu vize ücreti alınacak vize türüne göre farklı fiyatlandırmalara sahiptir. Bunlar:

 • Turistik vize için vize harcı 80 Euro,
 • Ticari vize için vize harcı 80 Euro,
 • Transit vize için vize harcı 80 Euro,
 • Ziyaret vizesi için vize harcı 80 Euro,
 • Kültürel vize için vize harcı 80 Euro,
 • Şoför vizesi için vize harcı 80 Euro olarak belirlenmiştir.

Belirtilen bu harç bedelleri 6 yaş ve üzerinden itibaren uygulanmaktadır. Konu hakkında bir vize danışma merkezine başvuruda bulunursanız en güncel bilgiye sahip olabilirsiniz. Altı yaşına kadar olan çocuklardan harç bedeli alınmamaktadır . 6-12 yaş aralığında 30 Euro alınmaktadır.

Bunların dışında Erasmus veya çalışma vizesi gibi vize türlerinde fiyatlarda değişiklik göstermektedir. Eğer uzun süreli bir vize almak istiyorsanız, kalacağınız süre ile bağlantılı olarak fiyatlar da ona göre değişmektedir.

Yunanistan Konsolosluğu Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Vize harcı, Yunanistan Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Yunanistan konsolosluğu elden aldığını ilan ederse elden Türk Lirası olarak teslim etmeniz, eğer bankaya yatırmanız gerektiği söylenirse bankaya yatırmanız gerekmektedir.

Yunanistan Vize Ücreti Harici Ek Masraflar Nelerdir?

Vize işlemleri süresince ödenmesi gereken bazı ek masraflar olabilir. Bunlar:

Pasaport Harcı

Yunanistan başvuru işlemlerini yapmadan önce Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip olmak gerekmektedir.  Bu da kaç yıllık olarak alacağımıza bağlı olarak çeşitli masrafları da beraberinde getirmektedir.

 • 1 yıllık umumi pasaport ücreti 304,40 TL, defter ücreti ile birlikte 464,40 TL
 • 2 yıllık pasaport ücreti ise 497 TL ve defter ücreti ile birlikte 657 TL
 • 3 yıllık pasaport ücreti her şey dahil 865,90 TL’dir.

Eğer 3 yıl veya daha fazla süreli pasaport almak isterseniz her şey dahil olarak 1154,80 TL’ye alabilirsiniz.

 

Biyometrik Fotoğraf

Uluslararası standartlara uygun olarak çekilecek olan biyometrik fotoğrafınızı Yunanistan vize ücreti ödemesini yapmadan önce temin etmeniz gerekmektedir. Boyut olarak da 35×45 cm olarak arka planı beyaz olması gerekmektedir.

Otel Rezervasyonu

Ek olarak vize başvurunuz öncesinde sipariş vereceğinizden dolayı doğrudan olmasa da dolaylı olarak ek bir masraf olarak görülebilir. Yunanistan vizesine başvuru yapmadan önce otel rezervasyonunuzun ödemesini mutlaka yapmış olmalısınız.

Uçak Bileti

Yunanistan Schengen vize ücreti ödemeden önce, otel rezervasyonu gibi uçak biletini de satın almış olmanız gerekmektedir. Uçak bileti gidiş dönüş olarak alınmalıdır, tek yönlü alınırsa bu vizenizin reddedilmesine sebep olabilir.

Yunanistan Vize Formu

Yunanistan Başkonsolosluğu’na vize başvurusunda bulunurken sizin hakkınızda detaylı bilgiye sahip olunması için vize formu doldurulması gerekmektedir. Bu formda beyan edilen bilgilerin tutarlı ve doğru bir şekilde verilmesi gerekmektedir. Yunan vize başvuru formu eksiksiz bir şekilde, el yazınızla, okunaklı olarak siyah yahut mavi tükenmez kalem ile doldurulması gerekir.

Vize formunu doldururken beyan ettiğiniz bilgilerin tutarlılığını teyit etmek için topladığınız belgeleri kullanmalısınız. Bu form, 4 sayfadan oluşmaktadır ve doğru bilgiler içermelidir, başvuru sırasında bu vize formunun evraklar arasına eklenmesi zorunludur ve başvurunun kabul edilmesi için oldukça önemli bir belgedir. Bu vize formu ücretsiz olarak temin edilebilmektedir.

Forma uluslararası kuruluşların belirlediği standartta biyometrik fotoğraf da eklenmesi gerekir. 35×45 mm ve arka fonu beyaz olan 2 adet biyometrik fotoğraf kullanılmalıdır.

Yunanistan Vize Formu Hangi Bilgileri Talep Etmektedir?

 • Kişisel bilgileriniz
 • Kalacağınız yer
 • Masraflarınızı karşılayacak kişi veya kuruluş
 • Daha önce ziyaret ettiğiniz ülkeler
 • Gitmeyi planladığınız diğer ülkeler
 • Davetliyseniz davet eden kişinin adres ve kişisel bilgileri
 • Pasaport numarası ve bilgileri
 • Seyahatinizin amacı
 • Son yıllarda aldığınız vize bilgileri

Bu form Yunanca veya İngilizce olarak doldurulabilmektedir.

Yunanistan Vizesi Başvuru Formu Nereden Temin Edilir?

Başvuru formu, Yunanistan Başkonsolosluğu veya Büyükelçiliği’nden herhangi bir ücret ödemeksizin temin edilebileceği gibi, internetten de bulabilirsiniz. Fakat internetten indireceğiniz formun 2023 yılına ait olmasına kesinlikle dikkat etmeniz gerekir.

Yunanistan Vize Başvuru Formu bilgisayar ile doldurulabilir mi?

Yunanistan, vize başvurularını bilgisayarda doldurulmuş olarak kabul etmemektedir. Siyah veya mavi bir tükenmez veya pilot kalem ve büyük harfler ile, kendi el yazınızla doldurmanız gerekir. Ayrıca, Yunanistan vize başvuru formu ıslak imzalı bir şekilde başkonsolosluğa teslim edilmesi gerekir.

Daha önce vize başvurusu yapan birisi bu formu yeniden doldurmalı mı?

Yunanistan vizesi başvuru formu, her vize başvurusunda tekrardan doldurulması gereken bir formdur. Bilgilerinizin değişebileceği göz önüne bulundurularak her başvuruda yeniden doldurma zorunluluğu vardır. Bu yüzden daha önce Yunanistan’dan veya diğer Schengen ülkelerinden vize aldıysanız veya bir vize reddi ile karşılaşmış olsanız bile vize başvurusu esnasında bu formu tekrardan doldurmalısınız.

Yunanistan vizesi başvurusu sırasında gerekli olan tüm evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlayanlar, Yunanistan vizesi kaç günde çıkar sorusu kafa karıştırmaktadır. Bu süre C tipi ve D tipi vizeler için farklı sürelerde olabilmektedir. Öncelikle Yunanistan vizesi için gereken belgeler kısaca şunlardır:

 • Pasaport
 • Başvuru Formu ve Taahhütname
 • Yunanistan Başkonsolosluğu’na Yazılacak Dilekçe
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Gidiş-Dönüş Uçak Rezervasyonu
 • Otel Rezervasyonu
 • Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi
 • Finansal Belgeler
 • Mesleki Durumunu Gösteren Belgelerdir.

Yunanistan vizesi kaç günde çıkar?

Yunanistan vizesi başvurunuzu tamamladıktan sonra yaklaşık 7-10 gün içerisinde kabul veya ret yanıtı verilmektedir. Yunanistan Başkonsolosluğu’nun iş yoğunluğuna göre bu süre 20 güne kadar artabilmektedir. Bu sürenin uzaması, vizenin reddedildiği yahut kabul edildiği gibi bir anlam taşımaz, yalnızca iş yoğunluğu ile ilgilidir. Eğer detaylı bilgi talep ederlerse mülakat yapmak isteyebilirler.

2023 Yunanistan Vize Ücreti Nedir?

Yunanistan’a seyahat edecek kişilerin Yunanistan vizesi için başvuru yapması gerekmektedir. Yunanistan vize ücreti 80 €uro’dur. Ancak başvuru yaptığınız vize merkezine de 20 £uro işlem ücreti ödemeniz gerekmektedir. Euroasia danışmanlık Yunanistan vizesi ücreti 30 £uro’dur. Ayrıca 2 haftalık seyahatlerde anlaşmalı olduğunuz kurumlar Seyahat Sağlık Sigortası için 10 £uro ödeme yapmanız istenecektir.

Yunanistan ve Bulgaristan Vizesi Ücreti Nedir?

Bulgaristan vizesi için başvuru yapacak kişilerin 60 £uro vize ücreti ödemesi gerekmektedir. Ancak Bulgaristan Konsolosluğu bazı ülke vatandaşları için 35 £uro vize ücreti talep etmektedir. Resmi bir acente ile yapılan Bulgaristan vize başvurularında ortalama 25 £uro ücret alınmaktadır. Aynı zamanda sigorta bedeli için aylık ücret 18 £uro olarak belirlenmiştir.

Yunanistan Vizesi Son Durum Nedir?

Yunanistan vizesi için komşu sınırdan vizeye %100 zam uygulanacak. Bu duyuru ile vize başvuruları hızla devam ediyor. Ülkeye seyahatini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar vize merkezleri veya konsolosluk aracılığı ile başvurularını gerçekleştirebilir. Seyahat amacınıza yönelik sunmanız gereken evrakları vize türüne uygun olacak şekilde sunmalısınız.

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan’a seyahat etmek için vize başvurusu yapan vatandaşların 5 ile 20 gün içerisinde vize başvurusu sonuçlanmaktadır. Ancak bu süreç bazı durumlarda daha uzun sürebilir. Örneğin; vize başvuru sahibinin eksik veya hatalı evrak sunmasından kaynaklanan durumlarda vize süreci uzamaktadır. Aynı zamanda seyahat amacınıza uymayan bir vize türüne yapılan yanlış başvuruda vizeniz reddedilebilir.

Schengen Vize Ücreti Nedir?

Schengen vize ücreti 2023 yılında 60 £uro’dan 80 £uro’ya çıkarıldı. Schengen bölgesine seyahat edecek herkes bu vize ücretini ödemektedir. Aynı zamanda vize için başvuru yapacak kişilerin Schengen koşullarını sağlaması da gerekmektedir. Hizmet aldığınız konsolosluk ve vize merkezleri de sunmuş olduğu hizmetlerinden ücret talep edecektir. Dolayısı ile toplam da ödemeniz gereken vize ücreti

Yunanistan Vize İstiyor Mu?

Evet. Yunanistan’a çeşitli sebeplerden dolayı seyahat edecek herkesin Yunanistan vize başvuru yapması gerekmektedir. Ülkeye seyahat amacına uygun vize türüne başvuru yapmalısınız. Yetkili kurumu sizden sunmanızı istediği vize başvuru evraklarını zamanında sunmalısınız. Aynı zamanda Yunanistan vize işlem sırasında vize ücretinizi ödemelisiniz.

Yunanistan’da Pasaport Fiyatları Nedir?

Yunanistan pasaport harçları yaşa göre farklılık gösteriyor. Pasaport isteyen 14 yaşından büyük kişiler için ödemesi gereken ücret 84,40 €uro’dur. Aynı zamanda 0-14 yaşında olan çocuklar için ödenmesi gereken pasaport ücreti 73,60 £uro’dur. Eğer Yunanistan da pasaport için başvuru yapacaksınız bu ücretleri ödemeniz gerekmektedir.

Yunanistan Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Yunanistan vizesi için başvuru yapacak yabancı ülke vatandaşları vize türüne uygun belgeler sunmalıdır. Yunanistan vizesi için başvuru belgeleri;

·         Pasaport,

·         Pasaport fotokopisi,

·         Vize başvuru formu,

·         Eski vizeleriniz var ise fotokopileri,

·         Nüfus cüzdanı fotokopisi,

·         Vukuatlı nüfus kayıt örneği,

·         Finansal kaynaklar,

·         Mesleki belgeler, Gidiş-dönüş otel ve uçak rezervasyonu,

·         Seyahat masraflarının ödendiğine dair belge,

·         2 adet biyometrik fotoğraf,

·         Seyahat amacını açıklayan dilekçe,

·         Vize ücretinin ödendiğine dair kanıt,

Yunanistan Vizesi Sık Sorulan Sorular

2022 Yunanistan Vize Ücreti Nedir?

Yunanistan’a seyahat edecek kişilerin u003cstrongu003eYunanistan vizesiu003c/strongu003e için başvuru yapması gerekmektedir. Yunanistan vize ücreti 80 €uro’dur.

Yunanistan Vizesi Son Durum Nedir?

u003cstrongu003eYunanistan vizesiu003c/strongu003e için komşu sınırdan vizeye %100 zam uygulanacak. Bu duyuru ile vize başvuruları hızla devam ediyor.

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan’a seyahat etmek için u003cstrongu003evize başvurusuu003c/strongu003e yapan vatandaşların 5 ile 20 gün içerisinde vize başvurusu sonuçlanmaktadır.

Yunanistan Vize İstiyor Mu?

vet. Yunanistan’a çeşitli sebeplerden dolayı seyahat edecek herkesin u003cstrongu003eYunanistan vize başvuruu003c/strongu003e yapması gerekmektedir.

Yunanistan’da Pasaport Fiyatları Nedir?

u003cstrongu003eYunanistan pasaportu003c/strongu003e harçları yaşa göre farklılık gösteriyor. Pasaport isteyen 14 yaşından büyük kişiler için ödemesi gereken ücret 84,40 €uro’dur.

Yunanistan Vize

Yunanistan vize istiyor mu: Yunanistan Türk vatandaşlarından vize isteyen bir ülkedir. Schengen ülkeleri içerisinde bulunmasından dolayı ilk olarak buna uygun belgelerin hazırlanması şarttır. Ancak bu şekilde seyahat iznini alabilirsiniz.

Yunanistan vizesi ücreti 60 Euro olarak belirlenmiş olmasından dolayı bunun aracı kurum ya da konsolosluk üzerinden ödenmesi gerekmektedir. Bu noktada havale kullanılır. TL ödemesi opsiyonunun bulunduğunu unutmamak lazım.

Yunanistan vizesi almak için konsolosluğun özel tasarlanmış resmi sitesindeki formun indirilmesi, bunun doğru bir biçimde doldurulması şarttır. Aynı zamanda konsolosluğa yönelik olması kaydıyla bir dilekçe yazılmalı, seyahat amacı da açıklanmalıdır. İstenen evraklar ise standart olarak bilinen Schengen vize dokümanları şeklindedir.

Yunanistan vize istiyor mu: Yunanistan Türklerden vize istediği için buraya gidecek olan kişilerin kesinlikle evrakları kurallara göre hazırlaması unutulmaması gereken bir husustur.

Yunanistan vize COVID dolayısıyla verilmektedir. Bu noktada iki ülkenin karşılıklı bir biçimde almış olduğu kararlar vardır. Yunanistan vatandaşları ve burada oturum almış olan kişilerin sınır kapısından geçişlere izin verilmektedir. Bunun haricinde ise hem giriş hem de çıkış yapılmamaktadır.

Yunanistan vizesi açıldı mi: Yunanistan vizesi henüz açılmış değil. Bu konuda olumlu bir gelişmenin ne zaman yaşanacağı konusunda hiçbir bilgi söz konusu değildir. Bundan dolayı konsolosluk haberlerini ve bildirimlerini takip etmek esastır.

Yunanistan vize haberleri, karşılıklı bir biçimde giriş çıkışların halen yapılamadığını göstermektedir. Korona dolayısıyla vize başvurusu söz konusu değildir. Tır şoförleri, Türkiye’deki Yunan vatandaşları ise bundan muaf tutulmuştur.

VFS Global Yunanistan vizesi almak isteyen kişilere yardımcı olarak sürecin çok kısa bir sürede sonlandırılması konusunda her daim büyük bir avantaj sağlar.

Yunan vize veriyor mu?

Bordo pasaporta sahip olan tüm vatandaşların vize alması zorunludur. Bunun yanında tek seferde 90 günden uzun seyahat gerçekleştirecek kişilerin de vize alması gerekir.

Yunanistan vizesi ne kadar 2023?

Yunanistan vizesi 80 Euro harç bedeli ve 30 Euro hizmet bedeli ödenerek alınır.

Yunanistan ne kadar vize veriyor?

Yunanistan seyahati için 15 günden 3 yıla kadar vize almanız mümkündür.

Oyla! post