Yunanistan Kapı Vizesi Schengen Mi?

,
Yunanistan Kapı Vizesi Schengen Mi

Yunanistan Schengen ülkeleri arasında yer almaktadır. Bu ortak vize programının bir parçası olduğu için alınan vizenin Schengen ortak vize sistemine dahil olan ülkelerde geçerliliği devam etmektedir. Kapı vizesi ise Yunanistan’dan alınan Schengen vizesinden farklı bir statüye sahiptir.

Yunanistan kapı vizesi Schengen mi; Schengen vizesi statüsünde değildir. Bu aşamada kişilerin kapı vizesi alması bu vize ile diğer Schengen ülkelerine seyahat edilmesini mümkün kılmamaktadır. Kapı vizesi genellikle komşu ülkelerin giriş çıkış adımlarında birbirlerinin vatandaşlarına sağladıkları kolaylık olarak da tanımlanır. Diğer vize başvuru adımlarından daha esnek koşullara sahip olması alım adımını daha pratik bir hale getirmektedir.

Yunanistan Kapı Vizesi 2020

Yunanistan Kapı Vizesi

Kapı vizesi ile alakalı dikkate almanız gereken temel detaylar;

  • Alınan kapı vizesi ile Yunanistan adalarına oldukça kolay şekilde giriş çıkış adımlarının yapılmasına imkan verilmektedir. Girişi çıkış adımları sırasında kapı vizesinin sunulması durumunda ayrıca bir denetim gerçekleştirilmeyecektir.
  • Alınan kapı vizesi ile Rodos adasından Kos adasına kadar sorunsuz şekilde giriş adımlarının tamamlanmasına imkan sunulmaktadır.
  • Elde edilen kapı vizesinin geçerliliği 15 gün ile sınırlandırılmıştır. Vizenin bu süresinin dolması durumunda yenilenmesi söz konusu olmayacaktır. Kısa süreli vizeler arasında değerlendirilen kapı vizesinin uzatılması gibi bir prosedür söz konusu değildir.

Kapı vizesi ya da diğer tüm vize türlerinde aklınıza takılan hususlar olursa ya da süre ile birebir ilgilenmek istemezseniz anında firmamızdan yardım alabilirsiniz. Firmamız size gerekli olan tüm danışmanlık hizmetlerini sunacaktır. Vize başvuru adımı için ödemiş olduğunuz tutarın yanı sıra bir de danışmanlık hizmeti için cüzi bir tutar ödemeniz yeterli olacaktır.

Yunanistan Vize Ücreti 2020

Yunanistan Vize Ücreti

Kişilerin ödeyecekleri tutarın hangi yöntem üzerinden hesaba aktarılması gerektiğine dair bir kısıtlama söz konusu değildir. En kısa süre içerisinde kredi kartı gibi metotlar ile de sorunsuz şekilde vize harç ödeme adımının tamamlanması mümkün kılınmaktadır. Yaklaşık olarak ortalama 55 Euro ödeyerek kapı vizesi alma adımını tamamlayabilirsiniz. Detaylı vize talep adımları ile uğraşmak istemeyen kişiler için en verimli alternatifler arasında kendini göstermektedir.

Başvuru formunu konsolosluğun internet sitesinden kolaylıkla elde edebilirsiniz. Başvuru adımlarında formda istenen bilgilerde bir yanlışlık yapıldığı fark edildiği anda başvurunun ret yanıtı alacağının da bildirilmesi gerekir. Tam da bu nedenle başvuru adımlarını eksiksiz bir biçimde tamamlamaya özen göstermek gerekir. Başvuru formunun ıslak imzalı şekilde teslim edilmesi gerekmektedir. Bazı adımların online olarak tamamlanmasına imkan verilse de belgelerin ve başvuru formunun teslimi sırasında ıslak imza şart koşulmuştur.

Yunanistan Kapı Vizesi 2022

Kapı vizesi geçerlilik süresinin sadece 15 günlük kısa bir dönem için geçerli olduğunun ayrıca bildirilmesi gerekmektedir. Kapı vizesi başvuru adımlarında pasaportun sunulması gerekmektedir. sunulan pasaportun güncelliğine ayrıca dikkat edilmelidir. Pasaportunuzun güncelliği ile alakalı bir sorun olması durumunda başvuru adımının öncesinde pasaportun yenilenmesi için talepte bulunmanız sizin için daha mantıklı olacaktır. pasaportunuzun güncellenmesinin sonrasında resmi makamlar gerekli olursa eski pasaportunuzun da fotokopisinin sunulması için talepte bulunulması mümkündür.

Kişilerin ülkeye giriş yapmalarının sonrasında hangi adreste kalacaklarına dair gerekli olan tüm bilgilerin alınması için otel rezervasyonu da talep edilmektedir. Otel rezervasyonuna dair gerekli olan tüm bilgilerin eksiksiz sunulması istenmektedir. Ayrıca giriş çıkışa dair tüm bilgileri içeren ulaşım bilgilerinin de sunulması istenebilir. Ülkeye giriş yapmanızın sonrasında tatil masraflarını nasıl karşılayacağınıza ilişkin maddi beyan belgesinin de sunulması talep edilmektedir. Bu beyan belgesi talebi sadece Yunanistan’a özel değildir.

Kapı Vizesi Nedir?

Kapı Vizesi Nedir?

Yunanistan kapı vizesi Schengen mi; Yunanistan kapı vizesi Schengen özelliklerine sahip değildir. 15 gün boyunca geçerliliği olan bu kapı vizesi ile ortak vize programının parçası olan diğer Avrupa ülkelerine giriş çıkış yapma hakkını elde edemeyeceksiniz. Kapı vizesi konsolosluk işlemleri ile uğraşmadan ülkeye giriş aşamasında verilen ve prosedürlerinin bir derece daha kolay olduğu alternatifler arasında yer almaktadır. Kapı vizesi almak isteyen kişilerin özellikle derledikleri evrakların güncelliğine dikkat etmeleri gerekir. Derlenen evraklarda bir yanlışlık olması durumunda ret yanıtı almanız söz konusu olabilir. Vize başvuru adımlarında ret yanıtı alınırsa, kişilerin ödemiş oldukları tutarın taraflara iade edilmeyeceğinin de ayrıca belirtilmesi gerekir.

5/5 - (1 vote)
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.