Dortmund Vize

Almanya Dortmund Vize Başvurusu

Dortmund, Almanya’nın bir liman kentidir. 2019 sayımlarına göre burada yaşayan insan sayısı 587 bin olarak kayda geçmiştir. Schengen tipi olarak bilinen Dortmund vize ile buraya seyahat etmek mümkündür. Tüm belgelerin hazırlanması ve aynı zamanda ücretin ödenmesi şarttır.

Dortmund İçin Vize Gereklimi?

Dortmund için vize gereklimi: Dortmund vize olmadan bu şehre ve aynı zamanda diğer Almanya kentlerine giriş yapabilmeniz hiçbir zaman söz konusu olamaz. Bu anlamda yasal bir zorunluluk olduğunu belirtmek gerekiyor. Sürecin gerektirdiklerini uygulamak lazım.

Dortmund İçin Vize Şartları

Adli olarak sorunlu ve sicili kabarık kişiler, Dortmund için vize şartları çerçevesinde başvuru yapamazlar. Yabancı ülkeye giriş yasağı olanlar için de aynı şeyleri ifade etmek gerekiyor. Belgeler de tam olmalıdır.

Dortmund Turist Vizesi

Dortmund turist vizesi ilk başvuruda 15 günlük izin alabilirsiniz. Daha sonraki süreçte bu zaman yükselir ve en çok da 90 gün olarak sunulur.

Dortmund Vize Başvurusu

Dortmund vize başvurusu için konsoloslukların tercih edilmesi mümkündür. İşlem kolaylığı adına aracı kurumlar da kullanılabilir.

Dortmund Vize Evrakları

Dortmund vize evrakları şu şekilde sıralanmalıdır;

  • 2 foto ile beraber geçerlilik süresinin minimum 6 ay olduğu pasaport istenir.
  • Seyahat amacını belirten dilekçe,
  • Gidiş dönüş uçak bileti ve bunun sureti,
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, ikamet ve kimlik kartının sureti,
  • Seyahat sağlık sigortası,
  • Bankadaki paranızı gösteren belge,
  • Mesleği tanımlayan evraklar da unutulmamalıdır.

Dortmund Vize Fiyatları / Ücreti

Dortmund vize fiyatları / ücreti Almanya konsolosluğu tarafından 80 Euro olarak açıklanmıştır. Ödeme yöntemi ise banka havalesidir.

Dortmund Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dortmund vizesi kaç günde çıkar: Almanya vize süresinin çıkış zamanı 5 gün olsa da, 15 güne kadar uzayabilmesi ihtimaller içerisinde yer alır.

Dortmund Vizesi Nasıl Alınır?

Dortmund vizesi nasıl alınır: Dortmund vize başvurusu ve alımı noktasında hem ülkemizdeki konsolosluklar hem de bunların yetkilendirmiş olduğu aracı merkezlerin tercih edilmesi mümkündür. Şirket olarak bu süreci sizin adınıza yürüterek, en kısa zaman dilimi içinde vizenizi sunmaktayız.

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.