Fransa Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

,
Fransa Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fransa Schengen ortak vize sistemi kapsamında değerlendirilmektedir. Vize alma adımları sırasında kişilerin talep sürecine dair bir sorun meydana gelmemesi için tüm bilgilendirme eksiksiz şekilde yapılmaktadır. Dilerseniz Schengen vizesi üzerinden dilerseniz de klasik uzun süreli vize türleri üzerinden başvuru adımının tamamlanması sağlanabilir.

Başvuru adımları ve vize takip sürecine dair bireysel olarak hareket etmek istemeyen kişilerin özellikle firmamız ile iş birliği yapması gerekmektedir. Başvuru adımlarına dair aksaklık meydana gelmemesi için firmamızın profesyonel kadrosu sorunsuz şekilde tarafınıza yönlendirilecektir. Fransa vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler firmamızın temsilcileri tarafından size iletilecektir. Vize ücretinin ödenmesi, belgelerin toplanması vize durumunun kontrol edilmesi hizmeti ile vize adımlarının daha kolay şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Fransa Vizesi Kolay Alınır Mı?

Fransa Vizesi Kolay Alınır Mı

Fransa vize başvuru adımlarında koşulların tam olarak yerine getirilmesinin sonrasında anlık şekilde ödeme adımı da tamamlanarak vize alma imkanınız olacaktır. Bu süreç içerisinde belgelerin derlenmesi ve başvuru sürecine dair dikkat etmeniz gerekenler;

  • Vize talep adımlarında kalacağınız süreye göre almanız gereken vizede değişimler olacaktır. kısa süre kalmak isteyen kişilerin C, uzun süre kalmak isteyen kişilerin ise D grubu başvuru adımlarını tamamlaması gerekmektedir. Uzun süre kalacak olan kişilerin ayrıca oturum talep etmesine de imkan tanınmaktadır.
  • Başvuru formlarını sürelere göre farklı versiyonlarda hazırlayan konsolosluğun internet sitesinde bulabilir ve edinebilirsiniz. Başvuru formunun doldurulmasının akabinde başvuru adımında ıslak imzalı şekilde sunmanız gerekmektedir.
  • Fransa seyahat adımlarında uçak biletlerinize dair de gerekli olan bilgilerin eksiksiz biçimde sunulması gerekmektedir. bu şekilde resmi birimler ülkeye ne zaman giriş yapılacağı ne zaman çıkış yapılacağına dair de bilgilendirme sunacaktır.

Vize başvuru adımlarının akabinde yaklaşık olarak 4 hafta içerisinde size bilgilendirme sunulacaktır. Pandemi sebebi ile belgelerin incelenmesi durumunda bazı sorunlar meydana gelebilmektedir. Seyahat tarihinin bir ay öncesinde gerekli olan başvuruları yaparak vize yanıt adımını daha garantili bir hale getirmeniz de mümkün kılınacaktır.

Fransa Konsolosluğu Duyuru

Fransa Konsolosluğu Duyuru

Duyuruları seyahat kısıtlaması ile alakalı olması sebebi ile yakından takip etmelisiniz. Pandemi sebebi ile seyahatlerin hangi aralıklar ile devam edeceği ve temel koşulların ne olacağına dair bilgilendirmeleri yakından incelemelisiniz. Sadece Fransa konsolosluğu değil aynı zamanda Dışişleri Bakanlığı’nın duyurularını da yakından kontrol etmenizi gerekmektedir. Bu şekilde vize alan kişilerin ülkeye nasıl giriş yapacaklarına dair değişen prosedürlerden anında haberdar olabilirsiniz. İlerleyen aylarda vize alabilmek işçin kişilerin aşı olma şartının getirilip getirilmeyeceğine dair de resmi açıklamanın yapılması beklenmektedir.

Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak

Vize başvuruları kapsamında konsolosluktan randevu alarak gerekli evrakları iletme adımına geçiş yapabilirsiniz. Özellikle aile birleşimi ve çalışma izni gibi unsurlarda vize verilmeye devam etmektedir. Vize verme sürecine dair bir sorun meydana gelmemesi için tüm önlemler alınmıştır. Vize alma adımını daha pratik hale getirmek için firmamız ile iletişime geçmek sizin için çok daha sorunsuz bir hal alacaktır.

Fransa Vize Şartları

Fransa Vize Şartları

Fransa vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında en dikkat çeken hususların başında şunlar gelmektedir;

  • Vize başvuru adımlarında tam tekmil nüfus kayıt örneği talep edilecektir. Ayrıca kimlik belgesinin sunulması gerekir. Sabıkası olan kişilerin vize alma aşamasında sorun ile karşılaşabileceğinin de ayrıca bildirilmesi gerekir. Özellikle oturum izni talep eden kişilerin sabıka kaydının olmaması temel şartlar arasında değerlendirilmektedir.
  • Vize şartlarından bir diğeri de kişilerin çalışma adımı atacaklarsa bunun için ayrıca izin almalarıdır. Öğrencilerin kısmi zamanlı bir işe girmeleri ya da staj için başvuruda bulunmaları için dahi kesinlikle çalışma izninin alınması gerekir.
  • Vize alım adımlarında davetiye kullanmanız da mümkündür. Hem akrabalardan hem de firmalardan davet alınmasına imkan verilmektedir. Davetiyenin kim adına gönderildiği ve hangi amaç ile gönderildiğine dair detaylı bilgi bulunmalıdır.
  • Aile birleşimi üzerinden de vize talep edilmesine imkan tanınmaktadır. Eşinizin Fransa vatandaşı olması durumunda evliliğinizi resmi belgeler üzerinden de beyan ederek oturum ve vize için başvuruda bulunabilirsiniz.

Fransa vize başvuru adımlarının yerine getirilmesi sonrasında 80 Euro değerinde ödemeyi de tamamlamalısınız. Bu ödemenin akabinde makbuzunuzu saklamalısınız. Vize başvurusunun farklı sebepler ile reddedilmesi durumunda ödemiş olduğunuz bu tutarın size iletilmeyeceğinin de belirtilmesi gerekir.

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.