Fransa Schengen Vizesi İle İsviçre’ye Gidilir Mi?

,
Fransa Schengen Vizesi ile İsviçre’ye Gidilir mi

Fransa schengen vizesi ile İsviçre’ye gidilir mi; Avrupa’nın batısında bulunan İtalya ve İspanya’ya yakın olan Fransa AB ülkesidir. Almanya ve Belçika üzerinden Akdeniz’e de bağlı olan Fransa, schengen vize haklarını turistik, iş, öğrenci, staj, çalışma ve diplomatik nedenlerle gelen misafirlerine vermektedir. Schengen vize işlemleri için Fransa konsolosluğuna başvuru yapılması gerekmektedir.

Fransa Pasaportu İle Vizesi Gidilen Ülkeler

2022 yılında Fransa’dan birçok AB ülkesine giriş bulunmaktadır. Fransa AB üyesi olarak, vize ücreti kapsamında Türkiye’den de C tipi ve D tipi vize alınabilen ülke prosedürleri arasında bulunmaktadır. Schengen anlaşmalı olduğu ülkelere 180 gün ve 90 günlük vize takvimine göre giriş yapılabilir.

İtalya, İzlanda, İsveç, Malta, Macaristan, Hollanda, Portekiz, Estonya, Finlandiya, Norveç, Lihtenştayn, Slovenya, Almanya, İspanya, İsviçre ülkeleri de olmak üzere 25 farklı ülkeye geçiş hakkı verir. Fransa vatandaşları sınır kapsamında vizesiz olarak 173 ülkeye geçiş yapabilmektedir.

  • Vizesiz olarak Kuzey Amerika, Antigua ve Barbuda ile Güney Amerika Arjantin ülkesine geçiş hakkı bulunmaktadır.
  • Avrupa birliği üzerinden 24 farklı ülkeye geçiş yapabilmektedir.
  • Vizesi olarak Arnavutluk, Azerbaycan, Ermenistan ülkelerine geçiş yapılabilir.
  • 21 gün ile 180 güne kadar vizesiz kalma hakkı Asya, Afrika, Amerika ve Avrupa ülkelerine verilmiştir.
  • Ülkeler arası geçiş prosedürü schengen ve ülke politikalarına göre düzenlenmiştir.

Yeşil Pasaport İle Fransa’ya Nasıl Gidilir?

Fransa D tipi vize ve C tipi vize başvuru işlemlerinizi Fransa konsolosluğu üzerinden yapmanız gerekmektedir. Vize başvuru işlemleriniz için yeşil, gri, bordo ve siyah pasaportla başvuru yapma hakkınız bulunmaktadır. Vize işlemlerinde, özellikle schengen ülkelerine geçiş için 3 ay geçerliliği olan 90 günlük seyahat etme izniniz olması gerekmektedir.

Sınır geçişleri için pasaport düzenlemelerinin yapılması ve konsolosluk üzerinden schengen vize başvurusu işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir.

Yeşil pasaport başvurusunda vize ücreti, 3 biyometrik fotoğraf, çıkış nedenini belirten dilekçe ve vize onayı için pasaportta en az 2 sayfanın da boş olması gerekmektedir. Yeşil pasaportla Fransa’da kültürel, turistik, iş, öğrencilik, aile ziyareti ve aile birleşimi nedeniyle vize alınabilir.

Fransa Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Fransa Schengen vizesi ile İsviçre’ye gidilir mi; Fransa’dan İsviçre’ye geçiş yapılabilmektedir. Vize başvuru tarihleri belirli aralıklarda verilmese de Covid 19 nedeniyle, Fransa’nın uyguladığı korona virüs önlemlerine bakılması gerekir. Sahte vize başvurularının olmadığını anlamak ve düzenlemelerin geçerliliğini takip etmek için pandemi koşullarındaki düzenlemeleri dikkate almalısınız.

Vize acentesi üzerinden başvuru tarihleri, prosedür ve düzenlemeler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Fransa vize ücretleri kapsamında, schengen ülkelerinin uyguladığı düzenlemelere de bakarak, Fransa oturma izni, turistik vize, kültürel gezi ve iş vizesi seçenekleri için Fransa büyükelçiliği açıklamalarının dikkate alınması tavsiye edilmektedir.

Fransa’ya Gitmek İçin Ne Kadar Para Lazım?

Fransa’ya gitmek için vize ücretinin ödenmesi ve hesabınızda en az 10 bin liraya yakın para olması gerekmektedir. Aynı zamanda 30.000 euro sağlık sigortası gerekliliklerinin yapılması için konsolosluk üzerinden de yeni düzenlemelerin dikkate alınmasında fayda vardır. Euro üzerinden ödemelerin kabul edildiği Fransa vize ücreti 60 Euro olarak düzenlenmiştir.

Vize başvuru işlemlerinizi yaparken, eksik evrak vermemeniz ve prosedüre uymanız için belge listesini dikkate almanız gerekmektedir. Vize işlemlerinde, düzenlenen evrakların sahte olmaması, ıslak imzalı olması ve 3 aylık aktif hesap dökümünün verilmesi gerekir. Uçak, otel rezervasyonları için de acente hizmetlerinden yararlanarak, sürecin daha kısa sürmesini sağlayabilirsiniz.

Fransa’ya Vize Almak Zor Mu?

Fransa schengen ülkeleri arasında yer almaktadır. Avrupa’nın en turistik bölgelerinden biri olarak 173 ülkeye geçiş hakkı olan Fransız vatandaşlarının, aynı zamanda 24 ülkede de özgürce gezmesi sağlanır. Türkiye’den Fransa’ya vize almak için schengen uygulamasının sunacağı seçeneklerden yararlanılır. Bu kapsamda, sağlık sigortası, vize harcı, D tipi vize ve C tipi vize prosedürünün gerekliliklerinin yapılması gerekmektedir.

Vize başvuru işlemleriniz için Fransa vize merkezi üzerinden Türkiye’nin dört bir yanından vize başvurularınıza dair evrak düzenleme, ücret ve gidiş dönüş planlamasının yapılmasına dair acente hizmetinden yararlanabilirsiniz. Profesyonel destek alarak, turistik, iş, seyahat, kültürel gezi, öğrenci ve staj vizelerinize yönelik vize tipine göre evrak düzenlemelerinizin yapılması sağlanacaktır.

5/5 - (1 vote)
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.