Fransa Vize Başvurusu

Fransa Vize Başvurusu
Saygıdeğer misafirlerimiz ve vize adaylarımız, sizlere Fransa vizesi alabilmek için gereken her şey konulu sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkürü bir borç biliriz. Web sitemizde yer alan Schengen vizesi de dahil olmak üzere her konuda, gerek bilgi danışmak, gerekse de ofisimizde hizmet almak üzere, firmamız hakkında en kapsamlı bilgileri bulabilirsiniz.

Fransa Vize Dilekçe Örneği

İçindekiler Kapalı

Fransa Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

 • Fransa ülkesi için Schengen başvurusu yapmanız için yetkili aracı kuruma başvurmanız gerekmektedir. Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş kurum VFS Global’dir. Bu yüzden de başvurunuz için öncelikle VFS Global resmi internet sitesi üzerinden randevu almalısınız. Randevu aldıktan sonra Fransa’ya gidiş amacınıza ve kalacağınız süreye uygun evrakları hazırlamalısınız.
 • Belgelerinizi tamamladıktan sonra randevu günü ve saatinde merkezde olmanız gerekmektedir. İlk kez Schengen vizesi alacaksanız ya da bir önceki vizenizin üzerinden 5 yıl geçmişse, parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izi vermeniz gerekmiyorsa aracı vize danışmanlık firmalarına belgelerinizi posta yoluyla göndererek de başvurunuzu yapabilirsiniz. Yani bizzat gitmenize gerek kalmaz.
 • Başvurunuzu yaptıktan sonra pasaportunuzun durumunu VFS Global pasaport takip sayfası üzerinden takip edebilirsiniz. Başvurunuzun onaylanıp onaylanmayacağına sadece konsolosluk karar vermektedir. Verilen karar yetkili aracı firma ile dahi paylaşılmamaktadır. Dolayısıyla pasaportunuzu teslim alana kadar sonucunuzu öğrenmeniz mümkün değildir. Ancak pasaportun kuruma ulaşıp ulaşmadığının takibini yapabilirsiniz. Pasaportu kendiniz teslim alabileceğiniz gibi kurye ile adresinize teslim edilmesini de talep edebilirsiniz.
 • Başvuru sahipleri tarafından Fransa vizesi kaç günde çıkar konusu bir diğer merak edilen husustur. Belgelerinizin eksiksiz ve doğru olması durumunda Schengen vizesi başvuruları genelde 3 iş gününde sonuçlanmaktadır. Konsolosluk el belge talep etmeye ya da belgelerinizin doğruluğunu incelemeye karar verirse bu durumda bu süre uzayabilir. Ayrıca başvurduğunuz vizenin türüne göre de süre değişecektir.

fransa vizesi

Fransa Vizesi Almak İçin Gerekli Şartlar

Fransa bir Avrupa Birliği ülkesi ve aynı zamanda Schengen anlaşması üye ülkesi olduğu için standart prosedürler izlenir. Yani Almanya vizesi de almak isteseniz sahip olmanız beklenen benzer şartları sağlıyor olmanız gerekir.

Bu şartlara sahip olmak başvurunuzun olumlu bir şekilde değerlendirilmesi için gerekli olduğu gibi, şartları sağlamayanların ret alma olasılığı yüksektir. Herhangi bir acil durum ya da sağlık durumu olmadığı müddetçe Fransa Konsolosluğu şartların sağlanmamasını tolere etmemektedir.

 • Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız; ya da Türkiye’de yasal olarak oturma iznine sahip olan yabancı uyruklu bir vatandaş olmanız gerekir. Tüm konsolosluklar da başvuru sahibinin ikamet ettiği ülkede düzenli bir yaşantıya sahip olmasını önemser. Düzenli bir yaşantı öğrencilik durumu olabileceği gibi, aile veya düzenli bir iş de olabilir. Yani sizi Türkiye’ye bağlayan değerlerinizin olması gerekir.
 • Özellikle de en azından 1 yıldır aynı iş yerinde çalışan kişilerin şansı daha yüksektir. Çoğu kişi birkaç aylık çalışan olduğun Schengen vizesi başvurusu yapmak için acele etmektedir. Ancak yıllık izin hakkınızın bulunması konsolosluk tarafından bir artı olarak değerlendirilir. Ayrıca mevcut iş yerinizde ne kadar uzun süredir çalışıyor gözükürseniz, konsolosluk düzenli bir yaşantınız olduğuna o kadar ikna olacaktır.
 • Bunun dışında Fransa vizesi gerekli evraklar arasında sadece 3 aylık SGK dökümü istenmektedir. Dolayısıyla daha kısa süredir çalışıyor olsanız da, hatta çalışmıyor bile olsanız, vize almanız mümkündür. Ancak uzun süredir çalışan kişilerin olumlu sonuç şansı daha yüksektir. Bu yüzden başvuru sürecinde stres yaşamamak adına biraz daha bekleyip başvurmanız daha iyi olacaktır.
 • Hangi amaçla Fransa’ya seyahat edecekseniz edin seyahat masraflarınızın nasıl karşılanacağını kanıtlamanız gerekmektedir. Bunun için de ya düzenli bir ek gelirinizin, ya düzenli bir maaşınızın ya da bursunuzun olması gerekmektedir. Bu durumu belgelerle kanıtlayarak vize başvuru sürecinde dosyanızla birlikte sunmanız gerekir. Ev hanımı ve öğrenci olan kişilerin de sponsorlarının gelir durumunun kanıtı istenmektedir.
Fransa Vize Başvurusu

Fransa Vize Başvurusu

Fransa Vizesi İçin Gerekli Evraklar Listesi

Aşağıda yer alan evrak listesi, bir Avrupa Birliği üye ülkesi olan Fransa için gerekli olup, yalnızca Fransa için gerekli koşulları karşılamaktadır. Bu listede yer alan evraklar ile bir başka ülkeye vize başvurusu gerçekleştiremezsiniz. Ancak, bazı belgeler, diğer ülkelerin de gerekli evraklar listesi içerisinde yer aldığından, farklı ülkeler için yapılan başvurular için de gereklilik taşıyabilirler. Fransa vizesi almak için ihtiyaç duyacağınız, Fransa Genel Vize Başvurusu Evrak Listesi;

 • Pasaport (Sahip olduğunuz pasaport türü)
 • Başvuru Formu (Fransa Vize Başvuru Formu)
 • Biyometrik Fotoğraf (2 adet 6 aydan eski olmayan biyometrik fotoğraf)
 • Seyahat Aracı Bilgisi (Araç ile giriş yapmanız durumunda araç bilgileri ve rota, uçak veya otobüs ile seyahat edilecek ise biletler)
 • Konaklama ve Seyahati Kanıtlayan Belgeler (Yakınlarınızın yanında konaklayacağınızı gösteren belgeler ya da otel ve tur rezervasyon evrakları)
 • Finansal Durumu Kanıtlayan Belgeler (Tapu, ruhsat, banka hesabınızdaki tutarı kanıtlayan belgeler ve son 3 ayı kapsayan gelir belgesi)
 • Çalışma Evrakları (Sigortalı çalışan belgeleri ya da işveren belgeleri)
 • Emekli Evrakları (Emeklilik döküm ve evrakları)
 • Kamu Personeli Evrakları (Kamu çalışanı ve görev icabı yurt dışına çıkanlar için kamu çalışan belgeleri)
 • Öğrenci Belgeleri (E-devlet dökümü)
 • Seyahat sebebini belirten sponsor ya da şahsi dilekçe
 • Nüfus Kayıt Örneği (E-devlet üzerinden alınabilir)
 • Kimlik belgeleri (Fotokopi)
 • İkametgâh (E-devlet üzerinden alınabilir)
 • Muvafakatname (18 yaşından küçük çocuklar için noter onaylı tebliğ)
 • Akrabalığı kanıtlar evraklar
Fransa vizesi güncel evrak listesi için  visacenter.com.tr/fransa-vizesi-gerekli-evraklar/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Fransa Vize Ücreti

Güncel fiyatlar hakkında bilgi almak için hemen arayın 0850 220 37 34

Fransa vizesi ücretleri ne kadar? Bu soru bize en çok sorulan sorulardan biridir. Fransa vizesi ücretleri aşağıda listelenmiştir.

Yaş

Vize Harç Bedeli

Başvuru Merkezi Ücreti

Visa Center Vize Hizmet Bedeli

Toplam

0 – 5 Yaş

0 €

26 €

44 €

70 €

6 – 11 Yaş

40 €

26 €

44 €

110 €

12 Yaş ve Üzeri

80 €

26 €

44 €

150 €

Fransa Vize Ücreti Öğrenci Tutarı Ne Kadardır?

 • Eğer vize başvuruları esnasında kişi herhangi bir danışmanlık ile anlaşmış ise danışmanlık hizmet bedeli 30 Euro olmaktadır. Bunun dışında kişi eğitim sebebiyle kendi bir Fransa’daki kurum tarafından davet edilmesi sonucu vize alacaksa bunun ücreti değişmektedir.
 • Türkiye’de öğrencilik yapan biri Erasmus aracılığı ile Fransa’yı çıkış yapacak ise her sene değişen konsolosluk harç fiyatları ile karşılaşmaktadır.
 • Diğer vize türlerinde sabit bir fiyat bulunurken, eğitim amaçlı olarak yapılacak vize türlerinde evraklardaki farklılıklar sebebiyle değişim olmaktadır.
 • Genel olarak Fransa öğrenci vizesi için şu rakamlar söz konusu olmaktadır.
 • Vize harcı bedeli olarak 80 Euro
 • Başvuru merkezi ücreti bedeli olarak 30 Euro
 • Tüm masraf ve hizmet bedeli olarak da 40 Euro ödenmesi gerekir.
 • İnternet üzerinden konsolosluğa yapılacak olan başvuru sonrasında tüm evraklar eksiksiz bir şekilde toparlandığında ücret ödemeleri gerçekleştirilmektedir.
Ayrıca, Visa Center Global Vize Hizmetleri olarak, internet sitemizde yer alan içerikler sayesinde, vize işlemleri ile ilgili tüm soru ve sorunlarınıza yanıt bulacağınızı bildirmekten memnuniyet duyuyoruz. Visa Center olarak, sizlere şimdiden mutlu ve keyifli bir seyahat dileriz.

Fransa Vizesi Genel Bilgi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve bordo pasaport sahibi olan kişiler Fransa’ya gerçekleştirecekleri seyahatleri için vize almak zorundadır. Öte yandan siyah pasaport, gri pasaport ve yeşil pasaport sahibi olan kişiler vize almadan da ülkeye giriş yapabilirler. Vize muafiyetine sahip pasaportlarla ülkede 180 gün içinde 90 güne kadar kalınabilir.

 

Ayrıca C tipi vize olarak geçen vizeler için başvurularını kişiler bizzat doğrudan konsolosluğa yapamazlar. Bu vize türü için Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan VFS Global’den hizmet almanız gerekmektedir. VFS Global telefon numarasını arayarak bilgi alabilir ve randevu alabilirsiniz.

Vize danışmanlık merkezleri vizenizin olumlu ya da olumsuz sonuçlanmasının kararını etkileyemezler. Ancak kabul alma şansınızı yükseltebilirler. Alanında uzman profesyonel çalışanlar sayesinde nasıl bir hazırlık süreci takip etmeniz gerektiğini bilirsiniz.

Böylece normal şartlarda sizin gözünüzden kaçabilecek ve vizenizin sonucunu etkileyebilecek pürüzler kolayca giderilir. Ayrıca başvurunuzun onaylanması için elinizi güçlendirecek ek belgeler konusunda da detaylı bilgi edinirsiniz. Böylece başvurunuzu daha güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Turistik amaçlı Fransa’ya gitmek isteyenlerin alması gereken vize Schengen vizesi kapsamına girmektedir. Uzun süreli eğitim, çalışma ya da aile birleşimi gibi sebeplerle D tipi yani ulusal vize başvurusunda bulunmak isteyenler daha farklı bir yol izleyebilirler.

Bu vize türü için başvurular direkt büyükelçilik ya da konsolosluğa yapılabildiği gibi yine danışmanlık firması aracılığıyla da yapılabilir. Eğer daha önce herhangi bir vizeye başvurmadıysanız hata yapmamak için profesyonel hizmet almanız önerilmektedir.

Fransa Vizesi Nasıl Alınır?

Özellikle de daha önce herhangi bir Schengen vizesi almamış olan kişiler vize almanın oldukça zor olduğunu düşünerek endişe duymaktadır. Zaten Fransa vizesi – ekşi sözlük başlığında da bununla ilgili çok sayıda deneyim ve endişe dolu düşünceye rastlayabilirsiniz.

Ancak gereklilikleri yerine getirdiğiniz takdirde aslında Fransa vizesi almak oldukça kolaydır. Eğer içiniz rahat etmiyorsa bu konuda bir danışmanlık hizmeti alarak sürece daha rahat bir şekilde hazırlanabilirsiniz.

Vizenizi alabilmek için konsolosluk tarafından istenen tüm şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu şartlardan biri de sizden talep edilen tüm zaruri evrakları sağlamak; mümkünse ek belgeler sunmaktadır. Ayrıca seyahat tarihinizden yeterli bir süre önce vizeye başvurmanız gerekmektedir.

Eğer Fransa vizesi nasıl alınır diye merak edenlerdenseniz öncelikle vizeyi alabilmek için gerekli şartları sağlamaya çalışmalısınız.

Fransa Vizesi Türleri

Ülkeye gitmek isteme amacınıza ve orada kalacağınız süreye göre vize türleri de değişecektir. Başvurunuzun olumlu olarak değerlendirilebilmesi için doğru vize türünü seçip başvurmak gerekmektedir. Ayrıca konsolosluğa sunacağınız evraklar da seçtiğiniz vize türüne göre değişiklik gösterecektir. Bu yüzden hangi Fransız vizesi türünün sizin için daha uygun olduğuna karar verdikten sonra belgelerinizi bir an önce hazırlamanız önerilmektedir. Vize kategorileri şu şekildedir:

 • Aile, akraba ve arkadaş ziyaret vizesi
 • Eğitim, öğrenci değişim ve Erasmus vizesi
 • İş, ticaret ve fuar vizesi
 • Kültürel ve sportif etkinlik vizesi
 • Öğrenci gezisi vizesi
 • Sağlık ve tedavi amaçlı vize
 • Turistik vize

Başvurduğunuz vize türünün size uygun kategori olduğunu kanıtlamak için o kategoriyle ilgili kanıtlayıcı evraklar sunmalısınız. Örneğin Erasmus programı kapsamında Fransa’ya gidecekseniz kabul mektubunuzu ve alacağınız bursla ilgili belgeleri eklemeniz gerekmektedir.

Fransa Vizesi Genel Detaylar

Fransa’ya gitmek isteyen bireylerin, Bordo Pasaport (Umuma mahsus) olarak bilinen genel pasaportlarının olması, olmaması durumunda ise başvuruda bulunması gerekiyor.

Eğer umuma mahsus pasaport sahibi iseniz, bu durumda vize başvuru işlemleri esnasında pasaport sürecini yaşamak zorunda kalmıyorsunuz. Bordo pasaport dışında kalan, diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahipleri ise, son 180 günlük süreç içerisinde 90 günü aşmamak kaydı ile vize işlemlerinden muaf olarak, Fransa’yı ziyaret edebiliyorlar.

Pasaport sürecini aşan ve Fransa vizesi almak isteyen müşterilerimiz, yine belli başlı zorunlulukları yerine getirmek durumunda bulunuyorlar. Fransa vize başvurusu için gerekli evraklar listesi, sizlere bu konuda yardımcı olacak basit bir rehber.

Fransa’ya gitmek için ihtiyaç duyulan tüm belgeler, bu listenin içerisinde mevcut olup, planladığınız seyahatten en az 6 ay önce Fransa vize başvurusu için ilgili makama iletilmesi gerekiyor. Bu gerekliliğe bağlı olarak, listede yer alan belgeleri hazırlamanız ve sonrasında da başvurunuzu, seyahatinize 6 ay kala gerçekleştirmeniz şart.

Fransa Schengen Vizesi Başvurusu

Fransa, Avrupa Birliği üyeliği çerçevesinde Schengen vizesi ile ziyarete uygun ülkeler arasında yer alıyor. Fransa Schengen vizesi C tipi vize ve 90 güne kadar geçerli olarak temin edilebiliyor.

Bu başvuru, direkt olarak konsolosluklara yapılamıyor. Eğer almak istediğiniz vize tipi Schengen vizesi ise bu durumda Visa Center Global Vize Hizmetleri başvuru merkezleri üzerinden, dilediğiniz başvuruyu sizler yerine biz gerçekleştirebiliyoruz.

Oturum maksadı ile 90 gün üzeri, yani D tipi vize ile Fransa’da bulunmak istiyor, bir anlamda çalışma veya aile birleşimi amacı ile başvuru gerçekleştirmek istiyorsanız, vize başvurunuz ulusal vize kategorisine girecektir.

D tipi (90 gün üzeri) vizeler için konsolosluklar aracılığı ile başvuruda bulunacağınız gibi göçmenlik vizesi konusunda hizmet veren firmamız ile şansınızı artırmak ve göçmen vizesi almak için tecrübelerimizden de faydalanabilirsiniz.

Başvurularınıza dair işlemler gerçekleştirilerek, Fransa Konsolosluğu’na gönderilen evraklar neticesinde, vize başvurunuzun olumlu veya olumsuz sonuçlanma durumu, yine bizim tarafımızdan öğrenebileceğiniz hususlar arasında yer alıyor.

Başvuru esnasında belirttiğiniz gelir, nüfus ve sunmuş olduğunuz tüm bilgiler neticesinde, yapılan başvurunun kabulü ya da reddi, tamamen Fransız Konsolosluğunun vereceği bir karar.

Sizler için özellikle belirtelim, Visa Center Global Vize Hizmetleri olarak, bizimle yapacağınız başvurularınızda, olumlu sonuca ulaşma ihtimalinizin daha yüksek olduğu büyük bir gerçektir. Zira doğru ve kusursuz yapılmış bir başvuru ile bu tür vize danışmanlık hizmetlerimiz sayesinde, sonucun olumlu olarak gerçekleşme ihtimalini de yükseltmiş oluyoruz.

Fransa Schengen Vizesi Başvuru İşlemleri Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fransa vize başvurusu gerçekleştirirken, bir takım bilgiler hayat kurtarıyor. Bu bilgiler, uzman vize danışmanlarımız sayesinde, sürecin olumlu olarak sona ermesini sağlayan ve dikkatli olunması gereken şeyler olarak da düşünülebilir. Fransa’ya Schengen vize başvurusu yaparken, dikkat etmeniz ve önem göstermeniz gereken konuları, sizler için açıklamaya çalıştık.

 1. Fransa Konsolosluğu, ülkeyi ziyaret ya da oturum amaçlı ziyaret etmek isteyen bireyler için vize başvurularında kullanılması üzerine bir takım kurallar yayınlıyor. Bu kurallar, sık sık değişikliğe maruz da kalabiliyorlar. Yaşanan değişikliklerin güncellenmesi ise sekteye uğrayabiliyor ya da gecikebiliyor. Bu gecikme söz konusu olduğunda, sistemlerimizin güncel tutulması için sizler adına en hızlı güncelleme işlemini yapmaya gayret gösteriyoruz.
 2. Gerekli güncellemelerin aktif olarak kontrol edilmesi ile birlikte, kurallara uyum gösteren başvuru sürecine de hakim oluyoruz. Fransa vize başvuruları için gereken evrak listesinde, çalışanlar için alınması zorunlu kılınan SGK işe giriş bildirgesi konusunda da yine teknik bir durum söz konusu İlgili belgenin, uzun barkodlu olacak şekilde temin edilmesi ve çalışılan şirketin imza yetkilisi tarafından, kaşeli ve imzalı bir şekilde alınması, oldukça önemli bir detay.
 3. Sigortalı çalışanlar adına, SGK Hizmet dökümü temin edebilme işlemi, E-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilen bir eylem. Bu işlemi gerçekleştirirken de dökümün barkodlu olarak alınması, vize başvuru tarihinden en fazla 7 gün önce temin edilmesi ve yine kaşe imzalı olarak alınması, önemli bir gereklilik. Aynı çalışanların, son 3 aya ait bordro dökümleri de, şirketin imza yetkilisi tarafından kaşe ve imza alınarak teslim alması gerekiyor. Bu bilgiler dışında, çalışanlar adına alınması gereken evraklar arasında, işyeri vergi levhası, işyerine ait faaliyet gösteren belge, ticari sicil gazetesi ve güncel imza sirküleri ile birlikte, imza beyannamesinin de alınması zorunludur.
 4. Fransa için gerçekleştirilen tüm Schengen vize kategorileri için banka hesaplarınıza ait dökümlerin, başvuru sürecinden en fazla 15 gün öncesine kadar alınmış olması, bu dökümlerin son 3 ayı içermesi, banka imza yetkilisi tarafından kaşeli ve imzalı olarak teslim alınması da önemli.
 5. Temin edilen evraklar ile ilgili olarak, tüm dosyaların ataç ile tutturulması ve asla zımba, işaretleme, delici bir alet ile delinmemesi, hayat kurtaran detaylar arasında yer alıyor.

 

Fransa Uzun Süreli Schengen Vizesi Verir Mi?

Fransa Vizesi Hakkında En Merak Edilen Sorular

1.Fransa Schengen Vizesi Uzun Süreli Alınabilir Mi?

Fransa Schengen vizesi başvuru işlemlerine uyum sağlıyor ve gerekli kriterlere uyuyorsanız, uzun süreli Schengen vizesi alınması mümkün. Eğer daha önce Schengen vizesi aldıysanız ve kurallara uyarak düzgün kullandıysanız, bu durumda daha uzun süreli bir Schengen’e hak kazanabilirsiniz.

2.İlk kez Schengen Vizesi Alacaklar, Nasıl Başvurmalı?

Avrupa Birliği ülkeleri arasında, ilk kez Schengen vizesi alacak kişilere en fazla red cevabı veren ülke, Fransa’dır. Eğer ilk defa Schengen vizenizi Fransa üzerinden almak istiyorsanız, bu durumda ülkenin koyduğu kriterlere %100’e varan oranlarda uyum göstermeniz oldukça önemli. Başvuru için profesyonel bir danışmanlık firması ile çalışmanız ve Türkiye’de ki durumunuzu çok iyi şekilde ispat etmeniz gerekebilir.

3.Fransa vize başvurusu için banka hesabımda ne kadar nakit para bulundurmalıyım?

l Sadece Avrupa ülkeleri ya da Fransa için değil, yurt dışına çıkışta vize işlemi gerektiren her ülke, banka hesaplarınızda uygun bir miktar para olmasını önemsiyor. Fransa vize başvurusu için banka hesabınızda ne kadar para bulunması gerektiğine gelirsek, ziyaretinize ait seyahat süreci, seyahat sürecinde yapacaklarınıza uygun harcama masrafları (otel, yeme-içme, yolculuk vb.) ve benzeri giderler için en az 1.000 € ile 2.000 € aralığında bir banka hesabınız olması gerekebilir.

Aile, akraba veya arkadaş ziyareti sebebi ile Fransa Vizesi Başvurusu yapacaksanız, bu durumda onaylı davetiye sahibi olmanız gerekecektir. Tüm masraflarınızın karşılanacağına dair bir davetiye almanız durumunda, yine hesabınızda 1.000 € üzerinde bir bakiye bulunması yeterli olacaktır.

Fransa Turist Vizesi başvurusu için, otel konaklama tutarı, gidiş ve dönüş uçak bileti ve günlük ortalama 150 € civarında bir harcırah hesaplayarak, yapacağınız seyahat ile ilgili süreye uygun şekilde, hesabınızda bakiye bulundurmanız gerekir.

Ticari ve fuar maksatlı Fransa vizesi başvuruları için işyerinizin vereceği harcırah işinizi karşılayacaktır. Şirket banka hesabında sizin için bulundurulan ve belgelenen tutar, işinizi görmeye yeterli olacaktır.

Fransa’ya öğrenci olarak gidecek bireyler için de nispeten turistik vize ile eşdeğer oranlarda hesap bakiyesi bulundurmak yeterli olacaktır.

Fransa Schengen Vize Kategorileri

Fransa Schengen vizesi hakkına sahip olmak için gerekli olan evraklar, Fransa’ya gitmek ve gerçekleştireceğiniz eyleme göre değişkenlik gösterebiliyor. Fransa vizesi hakkında en merak edilen sorular kategorisinde, başta gelen sorulardan biri, hangi vize için hangi evrakların gerektiği. Bu ayrımı gerçekleştirebilmek adına, Fransa Schengen vize kategorileri oluşturulmuş bulunuyor. Genel evrak listesi içerisinde kısaca değinmiş olsak da Fransa vize evrakları, aşağıda bulunan vize kategorilerine göre değişecektir. Bu kategoriler;

 • Fransa Turist Vizesi
 • Fransa Aile, Akraba, Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Fransa Ticari Vize ve Fransa Fuar Vizesi
 • Fransa Konferans, Kültürel Paylaşım ve Sportif Etkinlik Vizesi
 • Fransa Eğitim Vizesi (Öğrenci vizesi)
 • Fransa Sağlık Vizesi (Tedavi Amaçlı Vize)

Olarak, birbirlerinden farklılık gösteren belgelere ihtiyaç duyabiliyorlar.

1. Fransa vize başvurusu için banka hesabında nakit para olmalı mı ya da banka hesabınızda ne kadar para olmalı?

Fransa Vize başvurusu için hesabınızda mutlaka para olmasına dikkat ediniz. Ayrıca banka hesabınızdaki paranın kaynağı belli olmalıdır. Örneğin çalışmadan kaynakli para, araç satışı, gayrimenkul satışı veya mira gibi sebepleri konsolosluk sorabilir.

Ayrıca banka hesabınızda yurt dışında bulunuacağız süre göz önüne alınarak günlük 75 Euro gibi bir rakam göstermeniz avantajınıza olacaktır. Vadeli, vadesiz döviz gibi tüm hesap ekstrelerinizi dosyanıza eklemeniz sizin için bir kolaylık sağlayacaktır

2. Fransa Vizesi İçin Biyometrik Fotoğraf Ölçüleri

Fransa vizesi almak için gerekli kriterlerden biri de biyometrik fotoğraf gerekliliğidir. Fotoğrafların ölçü standartlarına uygun olması, vize açısından son derece önem teşkil ederler. Ayrıca bu fotoğraflarda ölçü dışında da birçok kriterin yerine getirilmesi ve vizeye uygun formatta olması, tam bir zorunluluktur. Tüm koşulları sağlıyor olmanız durumunda dahi 2 adet biyometrik fotoğrafın hatalı olması, sizlere beklenmedik bir kâbus yaşatabilir. Bu nedenle başvuruda bulunurken, yeni çekilmiş ve aşağıdaki özelliklere sahip olan fotoğrafları kullanmanızı öneriyoruz;

 • Fotoğraf biyometrik olmalı
 • Fotoğraf 35×45 mm boyutunda olmalı
 • Fotoğrafta rötuş ve photoshop bulunmamalı
 • Fotoğraf arka fonu beyaz olmalı
 • Fotoğraf en fazla 6 aylık olmalı
 • Fotoğrafta yüzünüz açık bir biçimde, alın ve kulaklar ile birlikte görünüyor olmalı
 • Fotoğrafta takı kullanılmamalı
 • Başörtülü bireyler için alın ve kulaklar görünmeli
 • Fotoğraf net olmalı

3. Fransa Vize Başvurusu Yaparken Seyahat Süresini Planlama

Fransa Vize Başvuru ve Seyahat Planlama Süreci

Fransa’ya gerçekleştireceğiniz bir seyahat için seyahat süresi, vize başvurusu ve onay işlemleri açısından da oldukça önemlidir. Yapılan en büyük hatalardan biri olan seyahat süresinin fazla uzun tutulması, bu durumun geri dönüşünde, olumsuzluk, yani red verilme ihtimali oluşturabilir.

Bu gibi bir ihtimalin yaşanmaması adına, planlı ve orta uzun süreli ya da kısa süreli bir seyahat rotası oluşturulmalı ve başvuruda bu durum belgelendirilmelidir. Gerek turistik, gerekse de iş gereği yurt dışına çıkmak isteyenlerin birçoğu, bu kritik hatayı yapabiliyorlar. Oysa vize sonucunun olumlu olması adına en uygun süreç, 15 günden daha az süreli olan seyahatleri kapsıyor.

4. Fransa Vize Talep Dilekçesinin Önemi ve Destekleyici Evrakların Sunulması

Dilekçe Yazılma Şekli

Vize Başvurularınızda mutlaka seyahat amacınızı belirten , ayrıca çalışma durumunuzu, seyahat tarihlerini, iletişim bilgilerinizin bulunduğu imzalı bir dilekçe eklemeniz gerekmektedir.

5. Fransa Vizesi Başvurusu İçin Randevu Alma, Vize Başvuru Takibi, Vize Sonucunu Sorgulama

Fransa vize başvurusu için atılan adımlardan ilki, başvuru için randevu almaktır. Fransa vize başvuru randevusu almak için yapılan işlem ise ücretsizdir. Gerekli randevuyu firmamız aracılığı ile alabiliyor olup, hemen ardından yaşanan vize başvuru takibi işlemleri ve işlemlerin sona ermesinden sonra yapılacak olan vize sonucunu sorgulama işlemini, sizler adına gerçekleştiriyoruz.

Fransa Schengen Vizesi Sayesinde Seyahat Edebileceğiniz Ülkeler

Avrupa Birliği bölgesi için bir Avrupa ülkesi olan Fransa’dan alacağınız Schengen vizesi ile birçok ülkeye seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Schengen bölgesinde 22 Avrupa ülkesi olup, bu ülkeler dışında EFTA üyesi olan 4 ülke ve Avrupa Birliği ülkesi olmayan 6 ülke ile birlikte, toplamda 32 ülkeyi, vize süreniz boyunca ziyaret edebilirsiniz.

 • Belçika
 • Avusturya
 • Çek Cumhuriyeti
 • Danimarka
 • Estonya
 • Finlandiya
 • Fransa
 • Almanya
 • Yunanistan
 • Macaristan
 • İzlanda
 • İtalya
 • Letonya
 • Litvanya
 • Lüksemburg
 • Malta
 • Hollanda
 • Norveç
 • Polonya
 • Portekiz
 • Slovakya
 • Slovenya
 • İspanya
 • İsveç
 • İsviçre
 • Lihtenştayn

Schengen Vizesi Danışmanlık Alınmalı mıdır.?

Fransa Schengen vize kategorileri kendi içerisinde turist, aile, arkadaş vizesi, transit vize kültürel sportif katılımlara yönelik olan vize, eğitim vizesi, araştırma odaklı vize, tır şoförü, denizci ya da sanatçı vizesi gibi türlere ayrılmaktadır.

Alınacak olan kısa süreli Fransa vize ziyaretleri schengen vize protokolü dediğimiz o anlaşmaya bağlı olarak yürütülmektedir. Bu schengen ülkeleri Avrupa Birliği ülkelerinde belirlenmiştir ve bunların içerisinde Fransa’da bulunur. Buna C tipi schengen ismi verilmektedir ve 90 günü açmayacak olan vizeler bu kapsama girer.

Fransa Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Fransa’ya gidebilmek için gerekli olan vize başvurularında istenen belirli evraklar bulunur. Bu evrakların doğru beyanlar ile ve eksiksiz bir şekilde yerine getirilerek Fransa Başkonsolosluğuna teslim edilmesi gerekmektedir.

Bu evraklar şu şekildedir:

 • Öncelikle kişinin seyahat engeline sebep olmayacak şekilde bir pasaporta sahip olması gerekir. Pasaportun en az 6 aylık bir geçerliliğin bulunması şartı aranmaktadır. Eğer kişi 18 yaş altı küçükse anne ya da babası noter imzası karşılığı çocuk için seyahat izni alabilmektelerdir.
 • En az 6 ay önce çekilmiş olan 2 adet fotoğrafı bulunmalıdır. Bu fotoğraf biyometrik olarak çekilmiş olmalı. Arkasını beyaz ve 35’e 45 ölçülerinde olmalıdır.
 • Vize başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulmuş bir nüshası ile belgeler arasında katılmalıdır. Bu belgeleri doldururken yanlış beyan verilmemelidir. Hem Fransızca hem de İngilizce olarak doldurulması gerekir.
 • Fransa başkonsolosluğuna hitaben yazılmış olan bir Fransa vize talep dilekçesi yine bulunmalıdır.
 • Seyahat sırasında yapılacak olan masraflar gidilecek olan bölgedeki konaklama bilgileri, uçak rezervasyon bilgileri gibi bilgileri de yine evraklar arasına katılmalıdır.
 • Kişinin çalıştığı yerden alacağı bir SGK dökümü, bordro ya da bir şirket aracılığıyla gidiyorsa vize talep dilekçesi ve yine şirket aracılığı ile olacaksa antetli kağıt ve imzalı kaşeli bir belge olmalıdır.

Fransa Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Seyahat ve gezinti amacıyla yapılacak olan Fransa turist vizeleri; bütün evrakların eksiksiz bir şekilde teslim edilmesinin ardından yaklaşık 3 gün ile 15 gün içerisinde tarafımıza mesaj yolu ile bildirimde bulunmaktadır.

 

Davetiye ile Vize Nasıl Alınır?

 1. Fransa’ya gidecek olan kişiler davetiye ile daha kolay bir şekilde vize alabilmektedirler. Bunun için Fransa’yı ziyaret edilecek olan aile ya da arkadaş için vize başvurusu yapıldığında daha kolay bir şekilde ve daha hızlı bir şekilde vize alınabilmektedir.
 2. Fransa’da bulunan kişinin belediyeden onaylı olmak şartı ile bunu alabilmesi gerekir. Alınan bu belediye onaylı davetiyenin orijinali kişiye gönderilmelidir. Bu davetiye üzerinde ne kadar süreyle oraya davet edildiği, konaklama yapacağı yere dair bilgiler bulunmalıdır.
 3. Eğer Fransız vatandaşı iseniz bu davetiyenin yanında kimlik bilgilerinizi, pasaportunuzun fotokopisinin de bulunması gerekir. Davetiye ile birlikte yine eğer varsa oturum kartı da bulunmalıdır.
 4. Ardından vize talebini gerçekleştirilip durumunu anlatıldığında gerekli evrakların temin edilmesi gerektiğinin bilgilendirmesi yapılacaktır. Sizde evrakları ayarladığınız da konsolosluğa başvurarak kısa sürede vizenizi alabilmektesiniz.

Fransa Davetiye Şartları Nelerdir?

Fransa’ya gidecek olan kişilerin daha kısa sürede ve hızlı bir şekilde vize aşamalarını gerçekleşebilmesi için davetiye yöntemini kullananlar bulunmaktadır. Eğer Fransa’da ikamet eden bir aileniz ya da arkadaşınız bulunuyorsa siz de bir davetiye dilekçesi yazarak daveti bulunabilirler.

Bu bilgiler içerisinde iş kimlik bilgileri ve adres bilgileri detaylı bir şekilde yer almalıdır. Yine aynı şekilde bu davetiye mesajı üzerinde Fransa’ya gidildiğinde kişinin konaklayacağı yere ait olan bilgiler de bulunmalıdır. Konakladığı yerde kimlerin bulunacağı ve davette bulunan kişiye dair bilgilerinde yer alması gerekir.

Fransa için davetiye aile, arkadaş olarak ya da bir şirket aracılığıyla olabilmektedir.

Fransa Vizesi Almak İçin Doğru Adres Visa Center

Fransa’ya iş, tatil ya da herhangi bir sebep dolayısıyla seyahat gerçekleştirmek istiyor ve vize almak için gerekenler konusunda emin olamıyorsanız, sizler için hazırladığımız kapsamlı rehberimizden yararlanabilirsiniz. 

Fransa vize başvurusu işlemini gerçekleştirmek ve başvuru sürecinde ihtiyaç duyulan gerekli evrakları hazırlamak, gözünüzü asla korkutmasın. Zira bu süreç zor ya da karmaşık görünmesine rağmen, profesyonel bir destek almanız ve süreci doğru yöneten bir ekiple çalışmanız durumunda oldukça kolaydır.

Hemen en başında belirtelim ki, 7/24 hizmet veren Visa Center Global Vize Hizmetleri şirketimiz, merkez olarak Türkiye’nin en özel şehirlerinden biri olan, Güney Doğu Anadolu’nun incisi Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde bulunuyor.

Merkez lokasyonumuz Gaziantep’te bulunmasına karşın, Türkiye’nin her noktasına hizmet ulaştırmaya kararlı olan firmamız, bu kapsamda başta büyükşehirlerimiz olan İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere, 81 ilin tamamında vize işlemleri konusunda hizmet veriyor.

Fransa, Avrupa’da en çok tercih edilen ülkelerden bir tanesidir. Ülkenin mimari ve doğal güzellikleri dünya çapından tüm turistleri kendine çekerken Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından da ilgi görmektedir.

Sanatın, gastronominin, romantizmin bir numaralı destinasyonu olan bu ülkeye gidebilmek için öncelikle Fransa vizesi almanız gerekir. İşlemleri doğru bir şekilde yapmanız vizenizin olumlu sonuçlanması açısından önemlidir. Bu yüzden de öncelikle vizeye nasıl başvuru yapılır, hangi evraklar gereklidir, nelere dikkat edilmelidir gibi konularda bilgi edinmelisiniz.

Fransa Vizesi Almanın Kolay Yolu

 1. Adım: Bizimle İletişime Geçin

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel olarak hazırlanmış Fransa vizesi için gerekli evraklar listesini ücretsiz gönderiyoruz.

 1. Adım: Evrakları Bize Ulaştırın

Bize ulaştırdığınız evrakları kontrol ediyoruz ve dosyanızı Fransa vize başvurusu için hazır hale getiriyoruz.

 1. Adım: Randevu Günü Parmak İzi Vermeye Gelin

Son 5 sene içerisinde Schengen vizesi için parmak izi verdiyseniz, siz gelmeden Fransa vize başvurusunu sizin adınıza biz gerçekleştiriyoruz.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Sonuçlanan pasaportu biz teslim alıyoruz ve size iletiyoruz.

Bu sayfa içerisinde Fransa Schengen vizesi hakkında aradığınız tüm soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Sizlere Nasıl Destek Oluyoruz?

Fransa vize başvurusu işlemi gerçekleştirme konusunda, aklınızda endişe ve soru olmaması adına, sürecin başından sonuna dek sizlere destek oluyor ve danışma hizmeti sunuyoruz. Fransa vize başvuru işlemleri için problem oluşmaması adına çalışıyor, süreci olabilecek en aktif ve en doğru şekilde yönetiyoruz. Bizler, sizin adınıza çalışırken, ‘’Sizlere nasıl destek oluyoruz?’’, gelin hep beraber inceleyelim.

 • Bizimle irtibat kurduğunuz andan itibaren, 4 kolay basamakta yaşayacağınız vize başvuru süreci başlıyor.
 • İlk adımda, size belirli sorular sorarak, vize için durum analizi yapıyoruz.
 • Mevcut durumunuz için en ideal ve güncel Fransa vizesiiçin gereken evraklar tespitini yapıyor ve bu listeyi size iletiyoruz.
 • Tarafınızdan iletilen evraklar üzerinde, eksik ve hata tespiti için çalışıyor, vize için engel olacak evrakların tekrar düzenlenmesi adına sizlere destek oluyoruz.
 • Taleplerinizi dikkate alıyor, dilediğiniz tarihe en uygun süre için Fransa vize başvuru randevunuzu oluşturuyoruz.
 • İhtiyaç dahilinde seyahat ve konaklama rezervasyonlarınızı organize ediyor, seyahat için sağlık sigortanızı hazırlıyoruz.
 • Fransa vize başvuru formunuzu, Fransa vize başvurusuiçin ihtiyaç duyulan ek form, evrak ve dilekçeler ile birleştiriyor ve sizler adına hazırlıyoruz.
 • Dosyanızı hazırlarken, uzun süreli vize ve aynı zamanda en uzun tarihli Schengen vizesinden fayda edebilmek adına, çok girişli Fransa Schengen vizesialabileceğiniz şekilde hazırlıyoruz.
 • Parmak izi kaydınız yoksa ve vermeniz gerekiyorsa, sizler ile birlikte başvuru merkezine geliyor, başvurunuza yardımcı oluyoruz. Bu işleme ihtiyaç duyulmuyorsa, siz gelmeden de adınıza Fransa vizesibaşvurusu sağlıyoruz.
 • Gerçekleşen başvurunuz neticesinde, pasaport takibinizi yapıyor ve sonuca erişen pasaportunuzu teslim alıyoruz. Teslim aldığımız pasaportunuzu, en kısa ve en güvenilir yol ile sizlere gönderiyoruz.

Neden Visa Center Global Vize Hizmetleri?

Bizimle çalışan ve vize hizmeti alan bireyler, yapmış oldukları başvurulardan %100’e varan oranlarda başarı sağlıyor. Sorunsuz, kusursuz ve iyi organize edilmiş bir başvuru sürecinin, kişilere olumlu geri dönüş sağlayacağının farkındayız. Gerekli durumlarda, adınıza redde itiraz işlemlerine varan, durumun üzerine gitme eğilimimiz ve olumlu sonuç çıkarmak uğruna işlemlerin peşini bırakmama özelliğimiz ile bize güveninizi boşa çıkarmıyoruz.

Visa Center Global Kimler İçin Hizmet Veriyor?

 • Visa Center Global Vize Hizmetleri olarak, Türkiye sınırları dahilinde resmi oturum hakkına sahip olmayan bireylere, 25 yaşında ve 25 yaşını aşmış olmak üzere çalışmayan bireylere (Ev hanımları ve aynı zamanda çalışma ihtiyacı olmayıp, sabit geliri bulunan bireyler hariç), sabit bir geliri olmayıp, maddi durumu vize almak için yetersiz kriterlere sahip olan bireylere, vize başvuru hizmeti sunmuyoruz. Bu tür bireyler, kaçak yollardan Türkiye’ye giren ya da Fransa’nın vize başvuruları için ön gördüğü şartlara uymayan bireyler olduğundan, vize işlemlerini başlatma gereği duymuyoruz. Zira kriterler konusunda önemli yerlere sahip olan bu haklar, %100 oranında olumsuz sonuçlandıkları için kimseyi haksız yere umutlandırmıyoruz.
 • Visa Center Global Vize Hizmetlerihizmetlerinden faydalanmak isteyen bireylerin, genel şart ve kriterlere uyum sağlıyor olması veya büyük bir çoğunluğuna uyum gösteriyor olması gerekiyor.
 • İstanbul, İzmir, Ankara, Gaziantep gibi büyükşehirlerde yaşayanlara,
 • Türkiye’nin 81 ilinde yaşayanlara,
 • Resmi oturma hakkına ya da vatandaşlık haklarına sahip olan bireylere,
 • Yurt dışına çıkış yasağı olmayanlara,
 • Vize almak için herhangi bir engeli bulunmayanlara,
 • 7/24 hizmet sağlıyoruz.

Fransa Vizesine Kolayca Sahip Olma Yöntemi

Fransa vizesi, Avrupa’da serbest dolaşım sağlamak için işinize yarayacak olan vizelerin başında geliyor. 1 ile 90 gün arasında verilen Fransa Schengen vizesi ve haklarına kolayca sahip olmak için aşağıdaki adımları uygulayın;

Adım 1: Visa Center Global Vize Hizmetleri firmamız ile irtibat kurun

İlk adım olarak, firmamız ile irtibat kurun ve sizler için özel olarak analizler eşliğimde hazırlanan, ücretsiz evrak listesini gönderelim.

Adım 2: Gerekli Evrakları Tamamlayın, Bize Ulaştırın

Sizlere ulaştırdığımız evrak listesine uygun olarak, gerekli evrakları tamamlayın ve Fransa vize başvurusu işlemleriniz için tarafımıza iletin. Belgelerinizi kontrol edip, başvurular için hazır hale getirelim.

Adım 3: Parmak İzi Vermek İçin Ofislerimize Gelin

Sizler için oluşturduğumuz başvuru planı dahilinde, evrak listesi gönderimi ve evrak teslimi sonrasında, yapılacak başvuru için parmak izi vermeniz gerekecek. Fransa’nın almış olduğu bir karar çerçevesinde 01.01.2016 tarihi itibari ile Schengen Vizesi için parmak izi zorunlu olarak alınan kayıtlar arasında bulunuyor. Randevu alarak parmak izi verirseniz, sizler adınıza başvurunuzu gerçekleştirebiliyoruz.

Adım 4: Başvurunuz Gerçekleştirildi

İrtibat, belge temini, belge teslimi, parmak izi kaydı oluşturulmasını takiben, pasaportlarınızı konsolosluklardan, sizin adınıza teslim alıyor ve iletiyoruz. Tüm bu basamaklar sonrasında ise başvurunuz gerçekleştirilmiş oluyor.

Fransa Vizesi Hakkında Detaylı Bilgi

Fransa Vizesi Hakkında Bilgi Edinme

Bizimle iletişim kurarak Fransa vize başvuru işlemleri hakkında, aklınızda yer eden ve sormak istediğiniz tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz. Vize uzmanı danışmanlarımız aracılığı ile merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulmak adına, bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.

Olup, yine başvuru sürecine hazır hale gelebilmek adına, süreci başlatmadan hemen önce tamamlanmaları gereklidir. Yukarıda sayılı belgeler, tamamen genel itibari ile sıralanmış olmakla beraber, her madde kendi içerisinde birçok farklı belgeyi gerektirebilir. Aklınıza takılan ve merak ettiğiniz konular ya da sorular için yazının devamını okuyabilir, sorunuza yanıt bulamaz iseniz, firmamıza 24 saat ulaşabileceğiniz irtibat bilgileri ile tarafımızdan destek alabilirsiniz.

Fransa Vizesi Tarafımıza Sıkça Sorulanlar

 

Fransa Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Fransa vizesi için başvuru yapacak kişilerin bazı gerekli belgeleri sunması gerekmektedir. Vize başvurusu için gerekli belgeler;

  Pasaport

  Pasaport fotokopisi

  Varsa eski Schengen vizesi fotokopisi

  Seyahat hakkında dilekçe

  2 adet biyometrik fotoğraf

  Vukuatlı nüfus kayıt örneği

  Gidiş-dönüş otel ve uçak bileti rezervasyon kanıtı

  Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi

  Finansal belgeler

  Mesleki belgeler

  Vize ücretinin ödendiğine dair kanıt belgesi

Fransa Vizesi Ekşi Nedir?

Fransa vizesi hakkında tüm bilgilere Ekşi sözlük platformu aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Ekşi sözlükte aynı zamanda insanların vize sürecinde yaşadığı olaylar ve öneriler bulunmaktadır. Vize başvurusunda sizden istenilen belgeler, vize ücreti, koşullar ve diğer tüm önemli başlıklar Ekşi sözlük platformumda yer almaktadır. Bu platform sayesinde Fransa vize süreci hakkında önemli detayları öğrenebilirsiniz.

Fransa vizesi için başvuru yaparken hangi amaçla ülkeye gideceğinizi belirlemelisiniz. Bu duruma bağlı olarak vize türüne başvuru yapmanız gerekmektedir. Yetkili kişiler vize için gerekli belgeler hakkında bilgilendirme yapmaktadır.

Ancak şuan da vize işlemleri devam etmektedir. Fransa’ya seyahat edecek kişiler Fransa Konsolosluğu, vize merkezleri ve e-vize aracılığı ile başvurusunu gerçekleştirebilir. Fransa vize hizmetine aralıksız devam etmektedir.

Fransa Konsolosluğu aynı zamanda 2022 yoklama duyuru yapmıştır. Paris Başkonsolosluğu tarafından Türkiye’ye seyahatler hakkında duyuruda bulundu. Türkiye Cumhuriyeti Paris Konsolosluğu web sitesi üzerinde yer alan tüm duyuruları güncel bir şekilde görebilirsiniz. Yapılan tüm duyurular resmi bir şekilde bu sitede yer almaktadır.

Günümüzde yaşanan salgın hastalık nedeni ile Fransa’ya seyahatler durdurulmuştu. Ancak 2022 senesinde Fransa’ya seyahat edecek kişiler vize alabilir. Yeni yıl ile birlikte vize işlemleri yeniden başladı. Ülkeye seyahat edecek kişiler Fransa Konsolosluğu aracılığı ile vize başvurularını gerçekleştirebilecektir. Aynı zamanda e-vize ile Fransa vizesine online başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ikamet ettiğiniz bölge de Fransa vize merkezi var ise başvurunuzu bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Fransa’ya seyahat etmek için vize başvurusunun yapılması gerekmektedir. Ancak yaşanan Covid-19 salgın hastalık sebebi ile ülkeye giriş ve çıkışlar geçici bir süreliğine durdurulmuştur. 2022 yılında Fransa’ya uçuşlar aralıksız devam etmektedir. Ülkeye seyahat etmeyi planlayan kişiler konsolosluk, elçilik ve vize merkezleri aracılığı ile başvuruda bulunabilir. Ayrıca vize başvurusu için istenilen koşulları sağlıyor olmanız gerekmektedir.

FRANSA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir. Tabloda listelenen formları indirerek lütfen bizimle 0850 307 96 81 numaradan ücretsiz iletişime geçiniz.
FRANSA TİCARİ BELGELER FRANSA TURİSTİK BELGELER
Fransa Vize Başvurusu 1 – wordicon Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Fransa Vize Başvurusu 1 – wordicon Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Fransa Vize Başvurusu 1 – wordicon Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Fransa Vize Başvurusu 1 – wordiconTürkçe Dilekçe Listesi
Fransa Vize Başvurusu 1 – wordicon İngilizce Başvuru Dilekçesi Fransa Vize Başvurusu 6 – jpg Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize almak istediğiniz ülke için Vize Rejim Tablosuna bakınız. Duyuru! Pasaportunuzu kullanabilmeniz için geçerlilik süreniz, seyahat süreniz artı 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden de bilgi alabilirsiniz.
Fransa Vize Başvurusu

Fransa vize başvurusunda bulunacak olan Türk vatandaşları konsolosluğun belirlediği koşulları yerine getirmek zorundadır.

Fransa vize başvuru formu nereden alınır?

Vize başvuru formunu Fransa konsolosluğu ve Fransa büyükelçiliği resmi internet sitesinden alan Türk vatandaşları eksiksiz doldurmalıdır.

Fransa vize başvuruları ne zaman başlayacak?

Fransa vize başvurularının ne zaman başlayacağını merak eden Türk vatandaşları için müracaatlar sürmektedir.

Fransa şuan vize veriyor mu?

Fransa dış temsilciliklerinde vize işlemleri şu an sürmektedir. Vize kategorisini belirleyerek başvuruların seyahat tarihinden önce başlatılması gerekir.

Fransa Konsolosluğu İşlemleri Nelerdir?
Fransa’ya çıkışlarda yapılacak olan vize işlemlerinde evrak tasdik işlemlerinde başvurulabilecek olan kuruluştur.

Fransa konsolosluğu İstanbul’da bulunmaktadır. Fransa’nın büyükelçiliği de Ankara’da bulunmaktadır. 90 günü açmayacak kadar vize başvuruları genellikle aracı bir acente aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

90 günü aşan vize başvuruları içinde Fransa Başkonsolosluğuna gitmek gerekmektedir. Fransa başkonsolosluğu tarafından sizden belirli evraklar istenir. Bu evrakları eksiksiz bir şekilde temin ettikten sonra randevu alarak başvuru sürecini başlatabilirsiniz.

Fransa Vizesi ile Seyahat Süresi nedir?
Yurt dışına çıkışlarda gerekli olan vize işlemleri Fransa’ya çıkışlarda da istenen evraklar arasındadır. İş, seyahat, eğitim veya ziyaret amacı ile yapılacak olan Fransa gezilerinde kişilerin pasaport sahibi olması gerekir. Ardından yaklaşık olarak 180 gün içinde 90 günü aşmayacak şekilde alabilecekleri vize ile beraber Fransa’ya geçiş yapabilirler.
Fransa Eğitim Vizesi Kaç Günde Çıkar?
Fransa vizesi almak isteyen kişilerin öncelikle alacakları vize türü vizenin çıkış sürecini etkilemektedir.

Bir başka etkileyen sebepte vize başvurularının yapıldığı zaman dilimidir. Eğer bir yoğunluk bulunursa vizenin alış süreci bir o kadar uzanmaktadır. Eğer kişi davetiye yolu ile vize başvurusunda bulunmuşsa normal vize başvurularından daha kısa sürede işlemler gerçekleşir.

Fransa’da bulunan bir eğitim kurumunun çağırması ya da Türkiye ile Fransa’nın işbirliği içinde bulunduğu bir şirket tarafı ile gönderiliyor olmakta vizenin daha kısa sürede alınabilmesini sağlayan şartlardır. Genellikle 3-4 gün içerisinde bir yoğunluk bulunmadığı müddetçe vize çıkış süreci bulunur. Vize başvurularının sonuçlanmasının hemen ardından 15 ya da 30 güne kadar da uzayabilmektedir.

Yapılan Fransa vize başvurularındaki çıkış sürecinin uzama sebeplerinden birisi de vizenin red alıyor oluşudur veya başvuru evraklarında eksik bilgiler tespit edilmiştir. Ek evraklar isteniyor da olabilir.

VFS Global Pasaport Takip Nasıl Yapılır?
VFS Global aracılığı ile yapacağınız işlemler şu aşamalara tabi olmaktadır. Online olarak vize talebinde bulunabileceğiniz için vize talebinizin ve pasaport talebinizin takibini de yine online olarak sitemiz üzerinden yapabilmektesiniz.

Öncelikle vfs vize telefon numaraları aracılığı ile aranarak yetkili acentadan gerekli başvuru evrakları ve alacağınız vize türüne uygun olarak nelerin sizleri beklediğine dair süreç hakkında yönlendirme almaktasınız. İkinci olarak dosyanız oluşturulmaktadır.

Alacağınız vize tipine uygun olarak ödemeniz gereken ücretler form ya da belgeler üzerine bir bölüm oluşturulmaktadır. Sonraki aşama dosyanız teslim edilmek için bir randevu tarihi belirleyebileceğiniz uygun bir zaman dilimi seçmeniz istenir. Bunun için yine vfs vize çağrı merkezleri aracılığı ile randevu tarih belirlemesi yapabilmektesiniz.

Tüm istenen evraklar ve vize ücreti ile beraber belirlenen randevu saatinde öncelikle vfs vize ofislerine uğrayarak buradaki kontroller gerçekleştirilmelidir veya tüm dosya ve evraklarınızı yine çağrı merkezlerinde arayarak kargo yolu ile de gönderebilmektesiniz.

VFS Global Telefon Çalışma Saatleri Nedir?
Vfs global ile iletişim kurabileceğiniz çağrı merkezi numarası Hafta içi her gün Pazartesi ve Cuma günleri arasında Sabah 08.30 ile öğlen 12.00 veya öğlen 13.00 ile akşam 17.00 tarihleri arasında telefon ile arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.
Fransa Vizesi Bursa Adres ve Telefon Numaraları Nedir?
Fransa vizesine başvuruda bulunmak isteyen kişiler tüm başvuru evraklarını hazırladıktan sonra Fransız Konsolosluğuna evrakları teslim etmeleri gerekir. Bunun öncesinde internet üzerinden bir randevu oluşturmak gerekmektedir.

Oluşturulan randevu formunu doğru bilgilerle doldurduktan sonra alınan randevu günü ve saatinde tüm evrakları eksiksiz bir şekilde konsoloslukta bulunmak gerekir. Fransız Konsoloslukluklarından birisi Bursa’da yer alır. Bursa Fransız Konsolosluğu telefon numaraları 0224 *** ** ** tür. Fransa konsolosluğu aracılığı ile işlemlerinizi kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Bursa’da bulunan vize ofis şubelerini de yine ziyaret ederek tüm aşamaları sizin yerinize ya da sizinle birlikte daha deneyimli bir ekip ile gerçekleştirilecek, bir uzman ile görüşebilirsiniz. Bursa vize konsolosluk başvurularınızı TLS contact üzerinden yapabilmektesiniz. Bursa’daki Fransa Konsolosluğuna evrak tesliminizi yaptıktan sonra vize sonuçlarınızın ortalama süresi 21 günü bulmaktadır. Eğer bir acenta ile anlaşmanız bulunuyorsa sizin adınıza pasaportu acenta alabilmektedir.

Fransa Vizesi Takip İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır.?
Vize randevularınızı oluşturduktan sonra sizlerden istenen bilgiler içerisinde girmiş olduğunuz aktif mail adresinize bir numara gönderilir. Bu numarayı internet üzerinden Fransa Konsolosluğuna yaptığınız randevu başvurularının bulunduğu siteye yazarak takipte bulunabilirsiniz. Vize takip sürecinizi internetten online olarak yürütebiliyorsunuz. Bunun dışında ayrıca eğer bir danışmanlık ile anlaşmanız bulunuyorsa vize takip formu doldurarak da yine bilgilendirme alabilmektesiniz.
Vize Takip Formu Örneği Varmı?
Yapmış olduğunuz vize başvurularınızdaki vize takip formu örneğin de öncelikle sizden bir fotoğraf istenmektedir. Kişisel bilgilerinizin yer aldığı isim-soyisim, mail adresi, cep numaranızı ve adresinizi bulunduğu bilgileri doldurmalısınız. Sizin adınıza bir temsilci eğer tüm başvuru aşamalarına gerçekleştiriyorsa vize takip formunun ikinci kısmını temsilci tarafından doldurulması gereken alanı oluşturur.

Gidilecek ülke adı, gidiş-dönüş tarihleri, faturanın kim tarafından düzenleneceği ve ücreti, müşteri temsilcisine dair bilgiler bulunmalıdır. Son olarak vize takip sözleşmesi yer alır. Bu bölümde size bilgilendirme yapılmaktadır. Bu bilgilendirme yazısının altında isim, soyisim ve imza kısmı bulunur.

Tüm yetkilendirmeyi üzerinize aldığınıza dair isim, soyisim ve imza bölümünü doldurduktan sonra vize takip formunu oluşturmuş olursunuz. Fransa vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Fransa vize form örneklerine visacenter.com.tr/fransa-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Fransa Express Vize kaç Günde Sonuçlanıdr?
Türkiye’de bulunan Fransa konsolosluğu sadece Endonezya, Türkiye ve Singapur vatandaşlarına özel olarak 48 saat içerisinde verilebilen express vizeyi uygulamaktadır. Bu kısa süreli seyahatler için yapılabilecek bir uygulamadır. 2005 yılında başlatılmış bir projedir. Fransa’nın Türkiye, Endonezya ve Singapur vatandaşlarına 48 saatte express vize adı ile çıkarılmış bir anlaşmasıdır. Acil olarak Fransa’ya vizesi alımlarında evraklarınızı email yoluyla paylaşabilmektesiniz. Belge gönderim işlemlerinde yine kurye ile sağlayabilirsiniz. Vize başvurunuz sonuçlandığında yine pasaportunu sizlere bir kargo ya da kurye ile ulaştırılmaktadır.
Çalışmayanlar için Fransa Vizesi Nasıl Alınır.?
Fransa vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerden istenen başvuru evraklarındaki en önemlileri değişmez vize evraklarından birisi de çalışma koşullarının beyanıdır.

Ancak çalışmayan kişilerinde Fransa vizesi alabilmeleri için bunun dışında bazı istenen evrakları ve şartları yerine getirmeleri dahilinde onların da da vize alabilmeleri gerçekleşebilmektedir. Bu tarz kişiler çalışmadıkları için düzenli ve güçlü bir gelir ispatı yapabilmeleri oldukça önemlidir. Bunun için uzun süredir kullanıyor oldukları bir banka hesabı bulunmalıdır.

Bu banka hesabı içerisinde yüksek bakiyeli bir miktar TL’yi, Euro’ya da Dolar bulunmalıdır. Kişilerden çalışma bilgilerini, mesleklerinin ve düzenli işlerinin istenmesinin sebebi Fransa’ya çıkıldıktan sonra tekrar onları Türkiye’ye bağlayacak geri dönüş şartları görmektir. Kişiyi bulunduğu ülkeye bağlayan bir durum olmazsa Fransa’ya çıkıldığında geriye dönme ihtimalinin düşük olması gibi bir durum ile karşılaşmak istenmemektedir. O yüzden kişinin taşınır mal ve mülkleri ve yüksek meblağlarda banka hesabının bulunuşu vize alma sürecinde etkili olacaktır.

Fransa Vize Ücreti 2022 Ne Kadar Oldu.?
Fransa vize ücreti yapılacak olan seyahat’in türüne ve süresine göre değişmektedir. Başvurulacak olan vize türüne göre vize ücreti ödenmektedir.
Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar?
Tüm evrakları eksiksiz bir şekilde hazırladıysanız son aşama olarak vizenin çıkış ve teslim alma zamanı kalır. Evrakların, Fransa İstanbul başkonsolosluğuna teslim edilmesinden sonraki süreçte yaklaşık 3 ile 15 gün arasında vize başvurularını sonuçlanır.

Eğer yurt dışına çıkış sebebiniz ile ilgili sizden ek bir belge istenmesi gerekirse ya da evraklarınız da eksiklikler tespit edilmişse bu çıkış süresi biraz daha uzamaktadır. Fransa’ya gidecek olan kişilerin vizenin çıkış sürecini yaklaşık olarak seyahatlerinden bir ay öncesine göre hesaplamaları daha uygun olur.

Fransa Turistik Vize Ücreti Ne kadar?
Fransa yapılacak olan seyahatler kendi içerisinde sebeplere göre çeşitlere ayrılır. Turistik gezinti amacı ile yapılacak olan vize başvurularında vize ücreti olarak yaklaşık 80 Euro alınmaktadır.

Yapılan ücret ödemeleri ardından eğer evraklarınızda sıkıntılı bir durum söz konusu olursa reddedebilirsiniz. Bu süreci tekrar baştan yenilemeniz gerekirken ödemiş olduğunuz vize ücreti geri verilmemektedir. Yine yapacağınız seyahate göre ve seneden seneye göre de bu ücret değişebilmektedir.

Fransa Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir.?
Fransa’ya fuar, eğitim, kongre, proje gibi sebeplerden dolayı işvereni tarafından gönderilen kişilerin almış olduğu ticari vize evrakları şu şekildedir: Fransa vize müracaat formu belgesi Kişiye ait olan 2 adet biyometrik fotoğraf 6 aydan daha uzun sürede olmayacak şekilde hazırlanmış bir pasaport Ticari vize davetiyesi Şirket tarafından ayarlanan ticari vize talep dilekçesi Tam teşekküllü vukuatlı nüfus kayıt örneği Kişinin finans durumunu ortaya koyan maddi belgeler Çalıştığı işyerine ait ya da mesleğine ait olan bilgilerin yer aldığı belgeler
Fransa Vize Başvuru Şartları Nelerdir.?
Yurt dışına çıkış yapacağınız 12 schengen ülkelerini içeriyorsa bu anlaşma gereğince 90 günü aşmayan şekilde vize protokolü uygulanır. Bu yalnızca kısa vadeli seyahatler için geçerlidir.

Fransa vize başvuru süreci öncelikle internet üzerinden online olarak site üstünden dolduracağınız form ile başlar. Bu formda siz vize randevu sayfasına yönlendirilirsiniz ve burada evrakları eksiksiz bir şekilde doldurmanız niteliğinde Fransa vize başvurunuz yapılmış olur. Fransa vize başvuru formunu doldururken de özellikle doğru bilgiler verdiğinize dikkat etmeniz gerekir.

Randevu reddine sebep olabilir. Alanında uzman pek çok acentada ya da firma sizin adınıza vize başvuru aşamalarınızı yönetebilmektedir.

Fransa’nın Vize İstemediği Ülkeler Hangileridir.?
Türkiye’de bulunan ve şahsi olarak yeşili gri ya da siyah pasaporta sahip olan kişiler 180 gün içerisinde 90 günü geçmeme kuralına uyarak vizesiz bir şekilde ziyarette bulunabilirler.

Vizesiz bir şekilde ziyaretin sebebi de kişinin schengen anlaşmasından kaynaklı olarak elde ettiği bir haktır. Fransa schengen vizesi ile seyahat edebileceğimiz vize’nin istenmediği ülkeler şu şekildedir: Yunanistan, Almanya, Estonya, Letonya, Norveç, İtalya, İspanya, İsveç, İsviçre, Finlandiya, Belçika, Hollanda, Portekiz, Litvanya, Fransa, Macaristan, İzlanda gibi ülkelerdir.

Fransa Vizesi

Fransa turistik olarak dünyada en çok seyahat edilen ülkelerin başında gelmektedir. Bu nedenle Fransa vizesi ile ilgili pek çok soru da bulunmaktadır. Fransa vizesi almak isteyen kişiler ise bu süreci araştırmaktadır.

Bunun başında Fransa vizesi kolay alınır mı sorusu sorulsa da aslında şartları sağladığınız her durumda vize süreciniz odlukça kolay bir biçimde sonuçlanacaktır. Ancak belirtildiği gibi bu aşamada şartlar tamamen veya çoğunluk olarak sağlanmalıdır.

Fransa vizesi kaç günde çıkar sorusu da vize başvurusu yapanların en merak ettiği sorulardan biridir. Ancak ortalama bir Schengen ülkesi gibi iki hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Yine de vizeden vizeye fark etmektedir. Uzun süreli vizelerin daha uzun sürede sonuçlandığı bilinmektedir.

Bu sene en çok sorulan sorulardan biri ise Fransa vizesi ne zaman açılacak sorusudur. Ancak hali hazırda Fransa vizeleri açıktır. Ama sadece belirli vizeler açıktır. Bu vizelerden kasıt ise uzun süreli vizelerdir. Uzun süreli vizelerde başvurular da daha hızlı yapılmaktadır şu an için. Ancak kısa süreli örneğin turistik veya ticari vizelerde bu durum daha farklı bir biçimde kendisini göstermektedir.

Fransa vize başvuruları ne zaman açılacak derken genelde kast edilen turist vizeleridir ki bunların açılması için henüz net bir açıklama yapılmamıştır.

VFS Global Fransa vize sürecini yönetmekte olup bu konuda sorularınız olur ise onlara danışmanız da mümkündür.

Bu süreçte Fransa vize ne zaman açılacak sorularına herhangi bir resmi cevap verilmemiştir.

Oyla! post