Fransa Vize Dilekçe Örneği - Visa Center

Fransa Vize Dilekçe Örneği

Fransa Turistik Vize Dilekçe Örneği

 

Fransa turistik vize ihtiyaçlarınız için Fransa turistik vize talep dilekçesi, Fransa ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Fransa ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Vize dilekçe örneklerine yazı sonunda ulaşabilirsiniz.

Orta Çağ’da Avrupa’da istenmeyen evlat, Yeni Çağ’da ise Avrupa’nın sömürge devi olan Fransa, dünyanın dört bir yanında ve özellikle de Afrika Kıtası üzerinde hâkimiyetini genişletmiş devletlerden biri halinde idi. Bugün ki Fransa kültürü ve kozmopolit yapısı, tamamı ile Afrika ülkelerinden gelen yarı Fransız vatandaşların Fransa’da yaşaması ile oluşmuş durumda.

Bu durumdan tamamen bağımsız olarak yüz yıllarca yaşanmışlığın da yer edindiği Fransa, Avrupa’nın en çok turist çeken ülkelerinden biri. Fransa’ya turist olarak gitmek ve hem ülkeyi hem de kozmopolit yapısını tanımak için ise Fransa turist vizesi almak gerekiyor. Fransa turistik vize talep dilekçesi ile Fransa’ya turist olarak başvuru yapmak mümkün. Dilekçe içeriğinde ise şu hususlar yer almalı:

  • Fransa turistik vizesi için dilekçede seyahat amacınız bulunmalı
  • Fransa turistik vizesi için dilekçede seyahat tarihleriniz bulunmalı
  • Fransa turistik vizesi için masraflarınızın nasıl karşılanacağı dilekçede bulunmalı
  • Fransa turistik vizesi için dilekçe SGK’lı bir işyeri çalışanı iseniz şirket yetkiliniz tarafından antetli kâğıda basılmalı, imzalanmalı ve kaşelenmeli.
  • Fransa turistik vizesi için dilekçe doldurmak isteyen bir ev hanımı ya da öğrenci iseniz ek sponsor dilekçesi doldurulmalı ve masraflarınızın kendisi tarafından ödeneceği taahhüt edilmeli

Bu bilgilere ek olarak, vize başvuru evraklarınız ile yukarıdaki hususlar desteklenmelidir.

Fransa Ticari Vize Dilekçe Örneği

Avrupa ekonomisi söz konusu olduğunda, özellikle de AB ülkeleri arasında hatırı sayılır birkaç ülke bulunmaktadır. Almanya’dan sonra sistemin ikinci lokomotifi ise Fransa’dır.

Fransa, bu sebeple de AB sınırları içerisinde ticari anlamda en fazla seyahat edilen ülkelerden biri durumunda. Fransa ticari seyahatleriniz için almanız gereken vize türü ise Fransa ticari vize. Fransa ticari vize talep dilekçesi ile bu vizeye ulaşabilirsiniz. Dilekçeyi doldururken belirtmeniz gereken bilgiler ise şöyle:

  • Fransa ticari vize talebi dilekçesi şirket logolu, antetli kâğıdına hazırlanmalı
  • Fransa ticari vize talebi dilekçesinde şirket yetkilisi imzası ve kaşesi bulunmalı
  • Fransa ticari vize talebi dilekçesinde seyahat tarihleriniz ve seyahat amacınız bulunmalı
  • Fransa ticari vize talebi dilekçesinde şirketteki göreviniz yer almalı
  • Fransa ticari vize talebi dilekçesinde masraflarınızın nasıl karşılanacağı belirtilmeli
Fransa vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Fransa vize form örneklerine  visacenter.com.tr/fransa-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Fransa Vize Dilekce Ornegi

Başa dön tuşu
× Fransa Vizesi