Fransa Vize Başvuru Formu

Fransa Vize Başvuru Formu

Fransa Vize Formu İngilizce

Fransa Vize Muvafakatname

Fransa Vize Talebinde Bulunacaklar İçin Ücretlendirme Ne Kadardır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için kısa süreli vize ücreti 60 avrodur. Fransa’ya uzun süreli bir seyahat gerçekleştirmek için talep edilecek ücret 99 avrodur.

Fransa Vize Başvurusu

Bu bedeller sadece Fransa hükümetinin talep ettiği ücretlerdir ve resmi olarak başka bir ücret talep edilmemektedir.

Fransa Vize Talebi Hangi Makamlara yapılır?

Vize başvurunuzu Fransa’nın İstanbul Başkonsolosluğuna Ankara Büyükelçiliği vize bölümüne yapabilirsiniz. Dosyanızı hazırlamak, gerekli evrakları temin etmek için hazırlanmış bir online sistemde mevcuttur.

Fransa Vize Başvuru Formu

Fransa Vize Başvuru Formu

Fransa Vizesi Alınırken Hangi Aşamalardan Geçilir?

Geçerli bir pasaport sahibi olmanız vize alabilmeniz için ilk adımdır. Fransa Yeşil, Gri ve Siyah Türkiye Cumhuriyeti pasaportlarını 6 aya kadar vizeden muaf seyahat imkânı tanımaktadır.  Sizden istenilen evraklar, düzenli bir dosya şeklinde hazırlanmalı. Kişisel olarak istenilen ek belgeler varsa temin edilmelidir. Fransa Devleti sizden parmak izinizi talep edebilir.

Fransa Vizesi Başvuru Formu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • 2018 yılında yürürlüğe giren kanun kapsamında Fransa için vize başvuruları online ortamda yapılmaktadır.
  • Fransa için Vize başvuru formu doldururken kızlık soyadının yazılması zorunlu hale getirilmiştir.
  • Vize için gerekli formun tam ve eksiksiz olarak doldurulması vize başvurunuzun olumlu olarak yanıtlanması için son derece önem taşımaktadır.
  • Başvurusu sırasında istenilen biyometrik fotoğraflar üzerinde oynama yapılması durumda vize başvurunuz geçersiz sayılacak ve dosyayı en baştan hazırlamanız gerekecektir.
  • Telefon ve elektronik posta adresinizin güncel olanlarının eklenmesi vize onayı için önem teşkil etmektedir.
Son Schengen geziniz Macaristan veya Çekya Devletleri sınırları için alınmış ise Fransa hükümeti şahsınızdan parmak izi talep edecektir. Daha önceden mevzu bahis ülkelere seyahatiniz gerçekleşmiş ve pasaportunuzda gözükmüyorsa, ortaya çıktığı takdirde Fransa hükümeti tarafından cezalandırılmanız muhtemeldir. Her hangi bir terslik ile karşılaşmamak için bu bilgilerin doğru olanları beyan etmeniz önemlidir.

Fransa Vizesi Ücreti Herkes İçin Aynı mıdır?

Talep edilen ücretler avro cinsindendir. Talep edilen fiyatlar talep eden kişinin yaşına göre değişiklik gösterebilmektedir. 12 yaşın altında ki çocuklara diğerlerinden daha az ücret talep edilmektedir.

Tarafınıza gönderilecek elektronik postada bu ücretlerin detayları sizinle paylaşılacaktır.

Fransa vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için  visacenter.com.tr/fransa-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.
FRANSA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir. Tabloda listelenen formları indirerek lütfen bizimle 0850 307 96 81 numaradan ücretsiz iletişime geçiniz.
FRANSA TİCARİ BELGELER FRANSA TURİSTİK BELGELER
Fransa Vize Başvuru Formu 1 – wordicon Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Fransa Vize Başvuru Formu 1 – wordicon Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Fransa Vize Başvuru Formu 1 – wordicon Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Fransa Vize Başvuru Formu 1 – wordiconTürkçe Dilekçe Listesi
Fransa Vize Başvuru Formu 1 – wordicon İngilizce Başvuru Dilekçesi Fransa Vize Başvuru Formu 6 – jpg Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize almak istediğiniz ülke için Vize Rejim Tablosuna bakınız. Duyuru! Pasaportunuzu kullanabilmeniz için geçerlilik süreniz, seyahat süreniz artı 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden de bilgi alabilirsiniz.
Fransa Vize Başvuru Formu

Fransa Konsolosluğu web sitesinden alınan vize başvuru formu eksiksiz olarak gerçekçi bilgiler ile doldurulmalıdır.

Fransa vize başvuru formu nereden alınır?

Fransa vize başvuru formunu Fransa konsolosluğunun ya da büyükelçiliğin resmi web sitesinden temin etmek mümkündür.

Fransa vize başvuruları ne zaman başlayacak?

Fransa vize başvuruları Pazartesiden Cuma’ya hafta içi her gün mesai saatlerinde yapılmaya devam etektedir. Vatandaşlar istedikleri vize türüne başvuru gerçekleştirmektedir.

Fransa şuan vize veriyor mu?

Fransa Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize veren ülkedir, başvuruların ardından viz<e sonuçları kısa zamanda tamamlanır.

Oyla! post