Fransa Konsolosluğu İletişim Bilgileri - Visa Center

Fransa Konsolosluğu İletişim Bilgileri

FRANSA KONSOLOSLUĞU

FRANSA CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Paris Cad. No.70 Kavaklıdere-Ankara
Telefon: 455 45 45
Faks: 455 45 27
E-Posta: Ambaank@. Yahoo.fr
URL: http://www.ambafrance-tr.org
Çalışma Saatleri: 08:30-18:00
Vize Bölümü 
Telefon: 455 45 47

FRANSA CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU 

Kançılarya: İstiklal Caddesi No: 8, 80090 Taksim, İstanbul
Telefon: (212) 334 87 30
Faks: (212) 334 87 31
E-Posta: mail@consulfrance-istanbul.org
Görev Bölgesi: Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale (İmroz ve Gökçeada dahil),Denizli, Edirne, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Kırklareli, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Uşak.

Fransa Konsolosluğu Ankara

Fransa’nın Ankara’da yer alan Büyükelçiliği, ülkemizde diplomatik anlamda merkezi hizmet veren elçiliklerden bir tanesidir. Konsolosluğun elçilik binası ise Çankaya ilçesinde yer almaktadır. Merkezi hizmet alanlarından bir tanesidir.

Fransa Konsolosluğu İletişim

Fransa’ya seyahate gidecek olan kişilerin çok sık ihtiyaç duyduğu iletişim bilgileri önem arz eder. Fransa konsolosluğu iletişim numarası üzerinden vize ve diğer işlemler ile alakalı detaylı bilgi alınabilecektir.

Fransa Konsolosluğu İstanbul

Fransa’nın İstanbul kolu Beyoğlu’nda yer almaktadır. Mevki gereği oldukça ulaşılabilir bir yerde olması, İstanbulluların rahatça gitmelerine yardımcı olmaktadır. Konsolosluğun oldukça yoğun çalıştığı, turist ve gurbetçilere detaylı bir şekilde yardımcı olduğu söylenebilir.

Fransa Konsolosluğu Ne Zaman Açılacak

Konsolosluğun çalışma saatleri olduğu için belli saatler arasında hizmet vermektedir. Kurum, hafta içlerinde saat 9’dan 13’e kadar ve 14.30’dan 17’ye kadar hizmet verir. Hizmet tarihleri ve saatleri arasında kurumdan yardım alınabilir.

Fransa Konsolosluğu Duyuru

Fransa’ya seyahat etmeyi düşünenler ya da bu konu hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişiler, konsolosluğun resmi sitesi üzerinden duyurulardan bilgi edinebilirler. Konsolosluk duyurularında her konuda kişiler bilgilendirilmektedir.

Fransa Konsolosluğu Telefon Numarası

Konsolosluk üzerinden detaylı bir şekilde bilgi almak isteyen kişiler, 0212 334 87 30 numarasını arayarak, istek, dilek, bilgi alma gibi bazı konularda destek alabilirler. Fransa konsolosluğu telefon numarası belli saatlerde ulaşım sağlanabilecek bir hattır.

Fransa Konsolosluğu Vize Başvurusu

Vize, kişilerin uyması gereken ve ülkelerinde belirlemiş olduğu şartlara tam anlamıyla uyulması gereken kurallardır. Fransa’ya gitmek isteyen kişiler, vize başvurusu yaparak, başvurunun kabulüyle ülke değiştirebileceklerdir.

Fransa Konsolosluğu Vize

 

Fransa konsolosluğu vize işlemleri için kişilerden istenen bazı form ve belgeler olacaktır. Vizelerin çeşitliliği ise bu belgelere bağlı olarak belirlenmektedir. Vizenin türüne göre belge talebi değişkenlik gösterir.

Fransa Konsolosluğu Nerede

Genellikle konsolosluğun ana merkezi merak konusudur. Fransa konsolosluğu nerede sorusuna yanıt olarak İstanbul/ Beyoğlu cevabı verilebilir. Beyoğlu’nda İstiklal Caddesinde yer alan Fransız konsolosluğu, İstanbul’un en işlek caddelerinden birinde yer alır.

Fransa Konsolosluğu İzmir

İzmir’de yer alan Fransız konsolosluğu, Konak bölgesinde yer almaktadır. Bu bölgede faaliyetlerini uzun süredir devam ettirerek, yurt dışına gidecek kişilere her konuda yardımcı olmaktadır.

Fransa Konsoloslugu

Başa dön tuşu
× Fransa Vizesi