Fransa Konsolosluğu 2023

,
Fransa Konsolosluğu

Fransa konsolosluğu Türkiye’de İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük il merkezlerinde bulunmaktadır. Fransa vize başvuru işlemlerinizi yaparken, konsolosluk üzerinden randevu almanız ve daha sonra evraklarınızla birlikte randevu gününde büroya gitmeniz gerekmektedir. 2023 yılındaki yeni düzenlemelerle aracı şirketlerle birlikte de işlem yapılabilmekte, vize başvurusu konsolosluğa gidilmeden de uygulamaya alınabilmektedir.

Fransa Konsolosluğu Ankara

Ankara’da Paris caddesi no 70 Kavaklıdere’de saat 9.00 ile 16: 30 arasında hizmet vermekte olan Fransa konsolosluğu vize başvurusu işlemleriniz için müracaat etmeniz gereken kurumdur. Fransa konsolosluğu randevu işlemlerinizi yaparak, konsolosluğa gitmeniz ve vize işlemlerinizi başlatmanız gerekir.

Fransa vize işlemleri için aynı zamanda e devlet üzerinden de vukuatlı nüfus kayıt örneği, ikamet adresi ve eğitim belgelerinizi alabilirsiniz. Ankara konsolosluğu telefon numarası; 0312 455 45 45 üzerinden de büyükelçiliğe ulaşarak, Fransa vize işlemleriniz hakkında bilgi ve detayları öğrenebilirsiniz. Konsolosoluk yetkisini sizi bilgilendirecek ve geri dönüş yapacaktır.

Türkiye Fransa Konsolosluğu

Fransa konsolosluğu telefon numarası bilgileri için İstanbul, Ankara ve İzmir üzerinden detayları öğrenebilirsiniz. Ancak 2023 yılındaki yeni düzenlemede aracı acente şirketleriyle konsolosluğa gitmeden de vize işlemlerinizi yapmanıza izin verilmektedir. Evraklarınızı eksiksiz bir şekilde düzenledikten sonra şirket üzerinden randevu almanız ve vize işlemlerinizi başlatmanız yeterli olacaktır. Fransa konsolosluğu duyuru sayfasından da gerekli olan bilgileri detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Fransa Konsolosluğu Ne Zaman Açılıyor?

Fransa vize işlemleriniz için konsolosluk 2023 yılında açıktır ve hizmet vermektedir. Vize işlemlerinizi yapmak için konsolosluktan randevu alarak, güvenilir şirket aracılığıyla da süreci hızlandırabilirsiniz. Telefon numarası bilgilerine de ulaşmanız, konsolosluktan daha net bilgi almanız için işe yarayacaktır. Türkiye’de birçok ilde konsolosluk bulunmaktadır.

Fransa Konsolosluğu Vize Başvurusu

Fransa Avrupa vize işlemlerini kabul ederek, başvuru sahiplerinin evraklarını eksiksiz getirmesini talep eder. Bu nedenle rezervasyon işlemleriniz ve belgelerinizle birlikte konsolosluk üzerinden bütün detayları öğrendikten sonra başvuru sürecini başlatabilirsiniz. Fransa 90 günlük ve 180 günlük vize başvurularına açık hizmet vermekte, turistik ve işçi vizesi için ise kriterlerini değiştirmiş bulunmaktadır. Vize işlemleriniz için detaylı bilgi alarak süreci başlatmalısınız.

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.