Danimarka Schengen Mi?

,
Danimarka Schengen Mi

Danimarka Schengen mi; Avrupa birliği bölgesine ve yasalarına dahil olan ülkeleri temsil eden Schengen ülkeleri, pasaportsuz seyahat bölgesi olarak vize hakkı vermektedir. Vize aldıktan sonra schengen ülkeleri arasında yeniden vize almadan gezme hakkı alırsınız. Danimarka schengen ülkeleri arasında yer almaktadır. Ülke politikası ve siyasi etmenleri dışında Avrupa ülkeleri arasında pasaportsuz seyahat edebilirsiniz.

Danimarka’ya Nasıl Gidilir?

Danimarka Schengen bölgesinde bulunan ülkeler arasındadır. Ülkeye geçiş yapmak için gri, bordo, siyah ve yeşil pasaportunuzla Türkiye Cumhuriyeti üzerinden Danimarka konsolosluğuna başvuru yapmanız gerekmektedir. AB ülkelerine açılan vize haklarından yararlanarak C tipi vize ve D tipi vize hakkınızı kullanarak ülkeler arasında seyahat etme hakkınız olmaktadır.

Danimarka C tipi vize nedir; C tipi vize 90 günlük seyahat hakkı vermektedir. Staj, ticaret, iş seyahati, ziyaret, aile birleşimleri, öğrencilik ve turistik amaçlı geziler için kullanabileceğiniz vizedir. Türkiye’de pasaport hakkı bulunan bütün vatandaşların, vize başvurusu yaparak alma hakkı vardır.

Danimarka D tipi vize nedir; D tipi bize 180 günlük ve 90 günü aşan vize türüdür. Öğrencilik, oturma izni, çalışma izni başvuruları için kullanabileceğiniz vize tipidir. D tipi vizede, umumi bordo, diplomasi siyah, hususi yeşil ve hizmet gri pasaport ile başvuru yapılabilir. Kültürel gezi, turistik ve iş anlaşmaları için kullanılan vize tipi değiştir.

Danimarka Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Danimarka Schengen mi; schengen ülkeleri arasında bulunan Danimarka, başvurunuzu yaparak Avrupa’da birçok ülkeye sınırlı geçiş yapabilirsiniz. Vize başvurusu sırasında seyahat edeceğiniz ülkelerin planlamasını da sunarak, vize işlemleri sırasında belgelerinizin de kusursuz ve eksiksiz olması gerekmektedir. C tipi ve D tipi vize başvurusu için;

 • Çıkış nedeninizi belirten Danimarka konsolosluğuna dilekçe vermeniz gerekmektedir.
 • Danimarka vize başvuru formu konsolosluğa teslim edilir.
 • Vize tipine göre vize harcı ve dekontu teslim edilir.
 • Biometrik 3 adet fotoğraf
 • Otel, uçak rezervasyonu veya ikametgah belgeleri
 • 3 aylık banka hesabı dökümanı
 • 000 Euro teminat
 • Vize talebiyle ülkeye geri dönüş yapacağına dair belge
 • Seyahat, turistik, iş, öğrenci ve hizmet alanı için gerekli belgeler

Danimarka Turist Kabul Ediyor Mu?

Danimarka Schengen mi; AB ülkelerinden biri olarak Danimarka, kültürel gezi, turistik gezi ve tatil için ülkesine ziyaretçi kabul etmektedir. Schengen prosedürüne uygun olan gezi takviminde, C tipi ve D tipi vize başvurularını kabul ederek, adayların prosedürü yerine getirmesi önemli etmenler arasında yer almaktadır. Ülkede turistik faaliyetler ve kültürel gezi düzenlemeleri için başvuru yapılabilir.

 • Danimarka’ya öğrencilik ve çalışmak için başvuru yapılabilir.
 • Kültürel gezi ve seyahat başvuru işlemleri kabul edilmektedir.
 • Ülkeler arasında schengen prosedürü uygulanmaktadır.
 • Vize işlemleri Danimarka konsolosluğu üzerinden yapılmaktadır.

Schengen ülkeler arasında Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkelere de geçiş hakkı Schengen bölgesi olarak kabul edilen ülkeler arasında yapılır.

Danimarka Schengen Vizesi

Danimarka Schengen vizesi, Avrupa üzerindeki birçok ülkeyi gezme hakkını vermektedir. Vize ücretleri 60 Euro olarak tanımlanmış olan harç bedeliyle birlikte ülkeye giriş yapmak için vize tarihlerinin takip edilmesi gerekmektedir. Vize başvurusu sonrası takipleriniz yaparak, ülkeler arası geçiş yapabilirsiniz.

D tipi vize ve C tipi vize başvuru işlemlerinizle birlikte, aile birleşenleri, öğrencilik, staj ve çalışma izni seçenekleri için ayrıca belge düzenlemeleri yapılması gerekir. AB üyeleri arasında bulunan Danimarka, gezilebilecek yerler açısından da oldukça zengindir.

Turist ve kültürel geziler için başvuruları kabul ederek 180 güne kadar D tipi vizeyle seyahat izni bulunmaktadır.

Danimarka Schengen Ülkeleri Hangileridir?

Danimarka ile birlikte gezilebilecek schengen ülkeleri; Estonya, Fransa, Hollanda, İtalya, İsviçre, Almanya ve Avusturya ülkeleri olacaktır. Danimarka’nın bütün AB ülkelerine geçişi olduğu gibi ülkeler arasında pasaportsuz geçiş hakkı olan 25 ülke bulunmaktadır. Danimarka vize başvuru işlemleri sırasında yapacağınız gezi takviminde ülkelerde rezervasyon yaptığınız otel ve ulaşım araçlarını da bildirmeniz gerekir.

Vize merkezi acentesi olarak, vize başvuru işlemlerinizi, rezervasyon ve belge düzenleme üzerinden yerine getirecek olan profesyonel hizmet verilmektedir. Schengen ülkeleri arasındaki hizmet ve rezervasyon işlemleriniz için belgelerinizin düzenlenmesi, prosedürün işleme alınması ve AB ülkelerinde açık olan vize haklarınızla ilgili detaylı bilgi verilmesi sağlanır. Vize başvuru işlemleriniz için irtibat kurabilirsiniz.

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.