Danimarka Vize Ücreti

Danimarka Vize Ücreti

Alacağınız vize türüne ücret değişiklik gösterebilmektedir. 6 yaş altında bulunan çocuklardan vize ücreti talep edilmemektedir.

Genelde vize için ödemeniz gereken ücret konsolosluğun talep ettiği Danimarka vize ücreti ve vize merkezinin hizmet bedelidir. Kısa süreli olan turizm gezileri, aile ziyaretleri, ticaret için alınan vizelerin ücreti D tipi dediğimiz uzun süreli vizelerden farklı olmaktadır.

Danimarka Vize Ücreti 2020

Vize ücretleri vize işlemlerinin sağlayıcılarına iletilen ücrettir. Danimarka vize ücreti 2020 hakkında bilgi sahibi olmanız Danimarka’ya gitme planınız varsa sizin için faydalı olacaktır.

 • Turistik vize: 110 Euro.
 • Ticari vize: 110 Euro.
 • Transit vize: 110 Euro.
 • Ziyaret vizesi: 110 Euro.
 • Kültürel vize: 110 Euro.
 • 0-6 yaş arası vize: 30 Euro. (Dış hizmet sağlayıcılar için. Konsolosluk payı alınmamaktadır.)

Aile birleşimi ve geri dönüş vizeleri için fiyatlar şartlarınıza göre çok değişkenlik göstermektedir. Bu iki vizeden birisini almak istiyorsanız ücret hakkında kesin bir bilgi almak için yetkili bir vize merkezi veya konsoloslukla bağlantı kurmalısınız.

Danimarka Vize Ücreti

Danimarka Vize Ücreti

Danimarka Vize Merkezlerinin Danışmanlık Bedeli

Danimarka vizesi için birçok vize merkezi danışmanlık hizmeti vermektedir. Eğer bir Danimarka yolculuğu düşünüyorsanız Danimarka vize merkezlerinin danışmanlık bedeli listemizi ve açıklamalarını dikkatlice okumanız fayda sağlayacaktır.

Bu danışmanlık bedeli 30 Euro’dur. Danışmanlık bedelinin içinde bulunan hizmetler:

 • Kişiye öze evrak listesi gönderilmesi.
 • Telefon aracılığı ile her konuda destek sağlanması.
 • Vize uzmanları ile ön başvuru tasarlayarak eksiklerini görmek.
 • Başvuru dosyalarının hazırlanması.
 • Randevu alma.
 • Fotokopi ve çıktıları tamamlama.
 • Karşılama hizmetleri.

Kişiye Özel Evrak Listesinin Gönderilmesi

Bilindiği üzere başvuran kişinin mesleği ve statüsüne göre belgeler sürekli olarak değişmektedir. Bu hizmet sayesinde bilgilerinizi vize merkezine ulaştırdıktan sonra size uygun dosyalar en kısa zamanda hazırlanır ve evinize kargo ile gönderimi yapılmaktadır. Bu şekilde evraklarınızın güncel ve doğru olduğundan emin olabilirsiniz.

Danimarka vizesi güncel evrak listesi için  visacenter.com.tr/danimarka-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Telefonda Sınırsız Destek

Gerekli evrakların hazırlanma sürecinde size rehberlik edecek ülke uzmanları bu hizmeti sunmaktadır. Başvuru sırasında ve sonuçlanma aşamasında süreci anlamak veya aklınıza takılanları sorma hakkını vize merkezleri müşterilerine tanımaktadır.

Vize Uzmanları ile Ön Başvuru

Evrak listesi elinize geldikten sonra uygun şekilde evrakları doldurup iletişime geçmelisiniz. Evraklarınız uzmanlar tarafından elden geçirilirler. Evrakların uyumu, başvurunun yapılıp, yapılamayacağı gibi bilgileri en kısa sürede alabilirsiniz. Eğer şartlarınız başvuru yapmaya uygun değilse 100 Euro danışmanlık bedeli ödersiniz.

Başvuru Dosyalarının Hazırlanması

Evraklarınızı doldurup, istenilen evrakları tamamladıktan sonra dosyanız konsolosluğun istediği sıraya göre düzenli olmak üzere hazırlanır. Dosyanız sizi konsolosluk karşısında temsil edeceğinden bir uzman tarafından hazırlanması sizin için faydalı olacaktır.

Randevu Alma

Vize başvuru sürecinde bir de mülakat aşaması vardır. Bu aşamaya gelirseniz eğer uygun olduğunuz saat belirlenerek mülakatınız için randevu alınmaktadır.

Fotokopi ve Çıktıları Tamamlama

Kişisel evraklarınızın orijinalini vermek istemez, randevu tarihinde getirmek isterseniz eğer formlarınızın doldurulabilmesi için fotokopi bırakmalısınız. Ayrıca kimlik ve pasaport gibi önemli fotokopi belgelerini dosyanıza ücretsiz bir şekilde eklenmektedir.

Karşılama Hizmetleri

Eğer bir vize merkez ile başvuruyu yaparsanız yetkililer mülakat için randevu günün de sizin yanınızda olur ve süreçle birebir ilgilenirler. Uzman bir kişinin yanınızda bulunması stres ve heyecanı azaltmaktadır.

Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti

Danimarka için Schengen vizesi alırken kesinlikle 30.000 Euro teminatlı bir sağlık sigortanız bulunmalıdır. Kişi sağlık sigortası sayesinde tamamen güvence altına alınabilmektedir. Seyahat sağlık sigortasının ücretleri süreye bağlı olarak değişmektedir. Eğer Danimarka’ya bir seyahat planınız varsa Seyahat sağlık sigortası ücreti listesine göz atmanız faydalı olacaktır.

 • 30 günlük seyahat sigortası: 20 Euro.
 • 90 günlük seyahat sigortası: 30 Euro.
 • 180 günlük seyahat sigortası: 40 Euro.
 • 365 günlük seyahat sigortası: 60 Euro.

  Danimarka Vize Ucreti

Danimarka Vize Ücreti

Danimarka vize ücretlerinin belirlenmesinde başvuru yapılan vize türü, başvuru sahibinin yaşı ve hangi ülke vatandaşı olduğu gibi birçok etken ön planda tutulmaktadır.

Danimarka vize istiyor mu?

Schengen ülkesi olan Danimarka’da vize prosedüründe Schengen Anlaşması baz alınmaktadır. Kısa süreli vizeler Schengen vizesi olurken uzun süre kalacak olanlar ulusal vize türlerine müracaat etmelidir.

Danimarka'ya vize kaç günde çıkar?

Danimarka vize işlemlerinde sonuçlanma süresi 7 ile 30 iş günü arasında değişmektedir. Sürenin değişmesini etkileyen öncelikle Konsolosluğun iş yoğunluğudur.

Danimarka çalışma vizesi nasıl alınır?

Danimarka çalışma vizesi alabilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkede faaliyette bulunan bir şirket ile işi, süresini ve kapsamını belirten iş sözleşmesi yapması gerekmektedir.

Oyla! post