Danimarka Konsolosluğu

Danimarka Konsolosluğu

Kuzey Avrupa’da bulunan Danimarka Krallığı tatil için tercih edebileceğiniz ülkelerden birisidir. Seyahat için uçak bileti almadan önce krallığa gitmenizi sağlayacak vizeyi bulundurmanız gerekir. Çünkü ülkeye giriş için vize zorunluluğu vardır. Vize başvuruları için hizmet alabileceğiniz makam ise Danimarka Konsolosluğu’dur. Yaptığınız başvuru konsolosluğun onay verip vermemesine bağlı olarak vize almanızı sağlar.

Danimarka Vize Başvuru Formu

Danimarka konsolosluğu – visa center, Danimarka vize işlemleri için başvurmanız gereken tek resmi makamdır. Bu makama ulaşabilmeniz için ihtiyaç duyduğunuz bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz. Bilgileri doğru alıp vize belgelerini hazırlayarak konsolosluğa ulaştığınızda başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Teslim işleminiz bittiğinde ise başvurunuzun sonuçlanması için beklemeniz gerekir. Size gönderilen olumlu veya olumsuz yanıta göre Danimarka’ya gidip gidemeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

DANİMARKA KONSOLOSLUĞU

DANİMARKA KRALLIĞI BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Mahatma Gandhi Caddesi No.74, G.O.P., Ankara
Telefon: 446 61 41 (pbx)
Faks: 447 24 98
E-Posta: [email protected]
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Perşembe: 09:00 – 16:30, Cuma: 09:00 – 16:00
Vize Başvuru Merkezi
Adres: Cinnah Cad. No:64/9 Çankaya, 06690 Ankara
Çalışma Saatleri: 

DANİMARKA KRALLIĞI İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU 

Kançılarya: Meygede Sokak No: 2, 34342 Bebek, İstanbul
Telefon: (212) 359 19 00
Faks: (212) 359 19 02
E-Posta: [email protected]
Görev Bölgesi: Bursa, Balıkesir, Çanakkale, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ, Edirne.
Vize Başvuru Merkezi
Adres: Halasgargazi Cad. No: 169, 34360 Şişli/İstanbul

Danimarka Konsolosluğu İletişim

Danimarka Türkiye temsilciliğini yapan, konsolosluğun iletişim bilgileri, 0212 359 19 00’dır. Ayrıca kurumun vize, oturum, çalışma izni gibi konularda bilgi alınacak mail adresi ise, [email protected] mailidir.

Danimarka Konsolosluğu 1 – danimarka konsoloslugu 1

Danimarka Başkonsolosluğu İstanbul

Danimarka Başkonsolosluğu İstanbul vize hizmetlerini görev bölgelerini ayırt etmeden Türkiye’de her yer için kabul etmektedir. Bunun yanı sıra İstanbul çevresi de başvuru işlemleri İstanbul’a yapılacaktır.

Danimarka Başkonsolosluğu Ankara

Ankara’da yer alan Danimarka konsolosluğu, bu konsolosluğun faaliyet alanlarına yakın olan bölgelerde oturan yabancı vatandaşlara konsolosluk hizmeti sunmaktadır. Örneğin, seyahat edecek vatandaşlara izin, pasaport çıkartma ve benzeri işlemler yapar.

Danimarka Konsolosluğu İzmir

Vize merkezleri arasında yerini alan İzmir, çalışma saatleri içinde yabancılara konsolosluk hizmeti vermektedir. Seyahat için vize, gerekli evraklar ve ikametgah işlemleri başta olmak üzere diğer işlemleri de başarılı bir şekilde yürütmektedir.

Danimarka Konsolosluğu Nerede

İstanbul Şişli’de yer alan başkonsolosluk, bütün vatandaş menfaatiyle alakalı işlemleri ve seyahat uygulamaları için hizmet vermektedir. Ayrıca iki devlet arasındaki çeşitli konularda gelişimlerin takibini de sağlamaktadır.

Danimarka Konsolosluğu Vize

Vize almak isteyen vatandaşlar, öncelikle Danimarka konsolosluğu vize başvurusu yapmak zorundadırlar. Danimarka’ya giriş yapabilmek için başvuru sonucunun olumlu sonuçlanması gerekir. Ayrıca Schengen vizesine de başvuru yapmaları gerekmektedir.

Danimarka Konsolosluğu Antalya

Vize merkez hizmetlerinin verildiği yerler arasında Antalya gelmektedir. Buradan vize başvurusu yapacak vatandaşlar, seyahat tarihlerinden emin olarak, seyahat amacına uygun vize türünü belirlemelidir. Daha sonra Antalya konsolosluğuna başvuru işlemini tamamlamalıdırlar.

Danimarka Konsolosluğu Telefon Numarası

Danimarka konsolosluğu telefon numarası 0212 359 19 00’dır. Bu numara üzerinden vatandaşlar bilgi alabileceği gibi mail yoluyla da her türlü konuda işlem yapabilirler.

Danimarka Konsolosluğu Ankara İletişim

Ankara’da ikamet etmekte olan yabancılar için iletişim numaralarını arayarak, konsolosluk işlemleriyle alakalı bilgi almalıdırlar. Bu numaralar ise 0312 446 57 20 ve faks; 0312 447 24 98’dir.

Danimarka Konsolosluğu Randevu Alma

Vize başvuruları için randevu almak isteyen kişiler, bu işlemi online olarak gerçekleştirebilir. Randevu alma platformları üzerinden yapabilecekleri gibi ikamet yerlerine yakın olan illerden direk olarak da yapabilirler.

Danimarka Konsolosluğu

Danimarka Krallığının İstanbul Başkonsolosluğu dışında İzmir, Alanya, Antalya, Mersin Marmaris’te Fahri konsoloslukları bulunmaktadır.

Danimarka turist kabul ediyor mu?

Danimarka kısa süreli turistik seyahatleri kabul eden ülkelerden ancak 3 aydan uzun süre kalacak olan yabancıların oturma ve çalışma izni belgesi alması zorunludur.

Danimarka vizesi için neler gerekli?

Danimarka vizesi başvuru sahiplerinden büyükelçilik ve konsolosluk yurda giriş çıkış belgesi istemektedir. Başvurular konsolosluk tarafından yetkilendirilen vize merkezleri aracılığı ile yapılır.

Danimarka vize veriyor mu?

Prosedürlerin yoğunluğundan dolayı Danimarka seyahatlerini gerçekleştirebilmek için vize alınması gerekmektedir. Vize işlemlerine doğru ve eksiksiz olarak hazırlanan evraklar ile başlanır.

Oyla! post