Çin Konsolosluğu Vize İşlemleri

Çin Konsolosluğu Vize İşlemleri

Yaz tatilinizi geçirmek için Çin’e gitmeyi düşünüyorsanız vize alarak ziyareti gerçekleştirmeniz mümkündür. çin konsolosluğu vize işlemleri – visa center tarafından size sunulur. Vize işlemlerinizi Visa Center danışmanlarıyla sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Evrakların hazırlanması ve başvurunun yapılması konusunda destek alabilirsiniz. Ayrıca sizin adınıza başvuruyu yapmalarını da sağlayabilirsiniz.

Çin Vize Başvuru Formu

Çin vize işlemlerinizi kendiniz tamamlamak isterseniz Visa Center tarafından Çin vize işlemleri için hazırlanan bu sayfayı inceleyerek başvuruyu nereye yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Çünkü sayfada Çin Konsolosluğu’na ait her türlü detay paylaşılmıştır. Konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa adresi kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Konsolosluk yetkililerine sormanız gereken sorularınız varsa sorularınıza iletişim numarasından yararlanarak cevap bulabilirsiniz.

ÇİN KONSOLOSLUĞU

ÇİN HALK CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Gölgeli Sok. No: 34 G.O.P., Ankara
Telefon: 436 06 28
Faks: 446 07 48 – 446 42 48
E-Posta: [email protected]
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma 08:30 – 17:30 Vize Bölümü: Pazartesi, Salı, Perşembe: 09.30 – 12.30

ÇİN HALK CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU 

Kançılarya: Memduhpaşa Yalısı, Mısırlı Caddesi, 6/8 Kireçburnu Mah., Sarıyer, İstanbul
Telefon: (212) 299 26 34, 299 21 87-88
Faks: (212) 299 28 55
Görev Bölgesi: Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ, Yalova.

Çin Konsolosluğu Vize İşlemleri

Çin Konsolosluğu Vize İşlemleri

Çin Konsolosluğu Ankara

Büyükelçilik olarak hizmet veren Çin konsolosluğu Ankara temsilciliği, Covid’le mücadele başta olmak üzere, vatandaşlık hak ve özgürlükleri ve diğer seyahat işlemlerini yürütmektedir. Ayrıca iki ülke arasında gelişimlerin hız kazanması içinde çalışmalar yapmaktadır.

Çin Konsolosluğu İstanbul

Ülkemizde ikamet eden Çinli vatandaşların Çin’e yapacakları seyahatlerinde vize başvuru işlemleri, pasaport ve kimlik işlemleri Çin konsolosluğu İstanbul görevleri arasındadır. Ayrıca ölüm ve doğum durumlarında da konsolosluktan yardım alınmaktadır.

Çin Konsolosluğu Nerede?

İstanbul Sarıyer’de hizmet veren başkonsolosluk, İstanbul bölgesinde ve çevresinde ikamet eden vatandaşlara farklı elçilik hizmetleri sunmaktadır. Çin’in Ülkemizde yer alan en yüksek mercisi olarak hizmet vermektedir.

Çin Konsolosluğu Telefon

Konsolosluğun irtibat numaraları üç adettir. Çin konsolosluğu telefon numarası üzerinden bilgi almak isteyenler, 0212 299 21 88, 0212 299 26 34 ve 0212 262 27 21 iletişim hatlarını arayabilirler.

Çin Konsolosluğu Ankara Telefon Numarası

Ankara’da yer alan konsolosluğun, ulaşım numarası 0312 436 06 28’dir. Bunun yanı sıra Çin konsolosluğu Ankara telefon numarası olarak diğer hat ise 0312 446 42 48’dir. İki numara üzerinden de istenilen bilgi alımı gerçekleştirilebilir.

Çin Konsolosluğu İstanbul İletişim

Çin konsolosluğu İstanbul iletişim bilgileri içinde konsolosluk adresi, sabit telefonlar, fax ve mail adresleri yer almaktadır. 3 ayrı telefon numarasından destek alınabileceği gibi 0212 299 26 33 fax numarasından da yardım alınabilir.

Çin Konsolosluğu Mail Adresi

Konsolosluğa telefon numarası üzerinden ulaşım sağlanabileceği gibi mail adresiyle de detaylı bilgi alımı yapılmaktadır.

Çin Konsolosluğu Twitter

Ülkede yaşayan Çinli vatandaşlar, güncel duyuruları Çin konsolosluğu twitter hesabı üzerinden yapabilirler. Ayrıca bu hesap üzerinden vize duyuruları ve giriş çıkışlar hakkında da detaylı bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Çin Konsolosluğu Pasaport Sorgulama

Pasaportlarını sorgulamak isteyen vatandaşlar, İstanbul Başkonsolosluğu bölümünden pasaport sorgulamaya girerek hizmet kullanımı sağlayabilirler. Bu işlem online olarak istenilen saat ve tarihte gerçekleştirilebilmektedir.

Çin Konsolosluğu İzmir

2015 yılından bu yana Çin konsolosluğu İzmir hizmetleri devam etmektedir. Aslında başkonsolosluk olarak hizmet veren bir kurumdur. Görev bölgeleri arasında işbirliğini geliştirmek için büyük çaba sarf edilmektedir.

Çin Konsolosluğu Vize İşlemleri

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Konsolosluğu tarafından vize işlemleri sürdürülmektedir. Türk vatandaşlarına uygulanan vize politikasında Çin hükümeti tarafından değişiklikler yapılmıştır.

Çin vize veriyor mu?

Çin Halk Cumhuriyeti Türk vatandaşlarına vize vermektedir, ancak 30 günü geçmeyen ziyaretler vizeden muaftır. Bordo pasaport sahipleri ise vizeye tabidir.

Çin vize ücreti ne kadar?

Vize ücretleri girişi, çift girişli, 6 aylık çok girişli, 1 yıllık çok girişli gibi farklı fiyat kategorisine sahiptir. Çin vizesi ücret tablosu büyükelçilik ve konsolosluk sitelerinde yer almaktadır.

Çin vizesi almak zor mu?

Çeşitli sebeplerden dolayı Çin için vize almak oldukça zordur Çünkü Çin Halk Cumhuriyeti Devleti ülkeye girecek olan yabancıların belli şartları yerine getirmesini zorunlu kılmaktadır.

Oyla! post