Ekvator Ginesi Aile Birleşimi

Ekvator Ginesi Aile Birleşimi

Ekvator Ginesi’nin Türkiye’de herhangi bir konsolosluğu yada temsilcisi bulunmamaktadır. Başvurular Fransa, Almanya, İspanya ve Belçika gibi ülkelerin konsoloslukları tarafından yapılmaktadır. Ekvator Ginesi aile birleşimi – visa center işlemlerini erken yaparak işinizi garantiye alabilirsiniz.

Ekvator Ginesi Konsolosluğu

Aile birleşimi vize başvurunuz 2 ile 2.5 ay içerisinde sonuçlanacaktır. Aile birleşimi vize başvurusu için hazırlamanız gereken bazı evraklar vardır. Belirteceğimiz evrakları eksiksiz ve doğru şekilde hazırlamanız gerekmektedir.

Bu evraklar şu şekildedir:

  • En fazla 1 ay öncesinde çekilmiş ve herhangi bir vize işleminde kullanılmamış olan 2 adet biyometrik fotoğraf
  • Vize başvurusu yapacak olan kişinin kendisi
  • Ekvator Ginesi aile birleşimi vize başvuru formu
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
Ekvator Ginesi Aile Birleşimi

Ekvator Ginesi Aile Birleşimi

Ekvator Ginesi Aile Birleşimi Vizesi

Ekvator Ginesi’nin Türkiye Cumhuriyeti’nde herhangi bir konsolosluğu veya temsilcisi bulunmamaktadır. Başvurular Almanya, Fransa, İspanya, Kamerun, Belçika gibi ülkelerin konsoloslukları aracılığı ile yapılabilmektedir. Yapılan bu başvuruda bazı belgeler istenecek ve şartlara uyup uymadığınız kontrol edilecektir. Sizleri için Ekvator Ginesi aile birleşimi vizesini inceleyelim.

Ekvator Ginesi aile birleşimi vizesi işlemlerine ne kadar erken başlarsanız işinizi o kadar garantiye almış olursunuz. Aile birleşimi alma vizesi randevu alınan ve beklenen günleri hesaba katarsak iki, iki buçuk ay arasında değişmektedir. Hazırlanması gereken belgeler konusuna gelirsek. Belge hazırlama işlemi kişinin statü ve durumuna göre sürekli olarak değişmektedir. En garanti sonucu başvuru yaptığınız konsolosluğu arayarak veya bir vize merkezine başvurarak alabilirsiniz.

Aile birleşimi vizesi için ücretlerde aynı şekilde sürekli olarak güncellenmektedir ve kişinin durumuna göre farklılık gösterebilir. Vize merkezinden yardım alırken ekstra ücret ödemelisiniz çünkü vize merkezleri özel kurumlardır. Ücret anlaşmalı bankalara ödenir. Ücreti ödemeden önce çok temkinli olmakta fayda vardır. Herhangi bir ret veya vazgeçme durumunda konsolosluk sizden alığı ücreti hiçbir koşulda geri yatırmamaktadır. Ödemeyi ayrıca vize merkezleri aracılığı ile de yapmanız mümkündür.

Ekvator Ginesi Aile Birleşimi Vizesi Gereken Zorunlu Evraklar

Ekvator Ginesi aile birleşim vizesi için gereken evraklar kişinin statü ve mesleğine göre değişebileceğini belirtmiştik. Bu konu hakkında ayrıntılı bilgi için yetkililere başvurmanızı öneririz. Sizlerin konu hakkında fikir sahibi olabilmeniz için Ekvator Ginesi aile birleşimi vizesi gereken zorunlu evraklar hakkında biraz bilgi vermeye çalışalım.

2 Adet biyometrik fotoğraf. 1 Aydan eski olmamalı yani kişinin güncel halini temsil etmeli. Ebadı 3,5X4,5 olmalıdır. Fotoğrafın daha önce herhangi bir vize başvurusunda kullanılmış olması süreci olumsuz etkileyebilir. Her vize işlemi için yeni bir fotoğraf çektirmenizi önerebiliriz.

  • Vize başvurularını vizeyi almak isteyen kişi şahsen kendisi yapmakla yükümlüdür. Başvurular online yollarla alınmamaktadır.
  • En az 1 yıl geçerlilik süresi bulunmalıdır.
  • Ekvator Ginesi aile vizesi başvuru formu eksiksiz ve hatasız doldurulmalıdır.
  • Başvuru yapan kişinin evlenmeden önceki ve sonraki tam vukuatlı nüfus kayıt örnekleri. Bu belgelerin iki adet fotokopisi.

Yukarda bahsedilen form ve belge örneklerine internet sitemiz üzerinden ulaşmanız mümkündür. Belge hazırlarken dikkat etmelisiniz. En önemli hususlardan bir tanesi belgelerin çelişmemesidir. Çelişen belge barındıran dosyalar direkt olarak reddedilir.

Ekvator Ginesi Aile Birleşimi

Türkiye’de Büyükelçiliği Ekvator Ginesi aile birleşimi vize müracaatı büyükelçiliğe  yapılır çünkü vize işlemlerinde tek yetkili kurumdur.

Türkiye ile Ekvator arası kaç saat?

Türkiye ile Ekvator arasındaki mesafe 12144 kilometredir, uçuş süresi 15 saat 10 dakikadır. Karayolu ile yapılacak olan tahmini yolculuk süresi 8 gün 12 saat 42 dakika olarak ifade edilmektedir.

Ekvator Ginesi vizesi nereden alınır?

Ekvator Ginesi’nin seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Vize başvurusunu yetkili olan kurumlar aracılığı ile Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilir.

Equator nerede?

Dünyadaki güney ve kuzey yarım küreleri birbirinden ayıran dairesel hat olan Equator çizgisi, Maldivler, Endonezya, Kolombiya, Brezilya, Ekvador, Gabon, Uganda, Kenya, Somali, Kongo Cumhuriyeti ve Kongo Demokratik Cumhuriyeti üzerinden geçer.

Oyla! post