Çin Vize Başvuru Formu

Çin Vize Başvuru Formu
Çin Vize Başvuru Formu – Visa Center

Vize başvurusu yapmak için öncelikle seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Seyahat amacınız eğitim, iş gibi farklı sebepler dahilinde olabilir. Başvuru formunu doldururken net bir şekilde belirtmeniz gerekir.

Çin Vize Başvuru İşlemleri

Başvuru formunu online olarak da doldurabilirsiniz. Başvuru formuna kişisel bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurmalıdır. Konsolosluklar arasında bilgilerin tutarsızlığı veya yanlışlığı olur ise, başvurunuz otomatik olarak ret edilir. Çin Vize Başvuru Formu Başvuru formunuz onaylandıktan sonra, bir numara iletişim hattınıza gönderilir. Bu numara ile online sistem üzerinden hızlı bir şekilde başvuru yapabilmek için randevu alabilirsiniz. Vize başvuru yoğunluğuna göre en erken tarihte randevunuz verilir. Vize kabulü gerçekleştikten sonra, vizeniz çıkış tarihinden itibaren yaklaşık 3 ay geçerlilik süresiniz bulunur.

Çin Vizesi Formu

Eğer siz, Çin Cumhuriyetine ticaret, iş, gezi, seyahat, eğitim vb. amaçlar sebebi ile gitmek istiyorsanız, bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak “Çin Vizesi” almanız gerekmektedir ve bu işlem için bir başvuru formu mevcuttur.

Pasaport sahibiyim, yine de başvuru Formu yapmam gerekir mi?

Evet! Bir Türk vatandaşı olduğunuz için, yurtdışına gidebilmek için bir pasaport sahibi olsanız dahi, bir vize başvurusu yapıp vize ile gitmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ülkeye giriş yapamazsınız.

Çin Vize Başvuru Formu

Çin Vize Başvuru Formu

Ancak burada, sahip olduğunuz pasaport türü de önemlidir. Eğer bordo renkli bir pasaporta sahipseniz, yukarıda değindiğimiz durum söz konusu olmaktadır.

Yani vize şartı doğurmaktadır. Ancak yeşil renkli bir pasaport sahibiyseniz, 30 gün sınırı olmak şartı ile vizesiz şekilde Çin Cumhuriyetine gidebilmektesinizdir.

Başvuru Formu Prosedürü Nasıl İşlemektedir?

  • Öncelikle ne amaçlı vize başvuru yapmak istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Bu seyahat, eğitim, iş vb. sebeple olabilir. Bunları, başvuru yaparken en net şekilde ifade etmeniz gerekmektedir.
  • Başvuru formu, çevrimiçi olarak doldurulmaktadır. Başvuru formunu gerçek bilgiler ile doldurmanız gerekmektedir. Aksi durumda, Başkonsolosluk veya Konsolosluk bilgiler arası bir tutarsızlık veya yanlışlık görür ise, başvurunuz ne yazık ki reddedilecektir.
  • Başvuru formunuz onay gördüğü takdirde, size bir numara iletilecektir. Bu numara ile sistem üzerinden başvuru randevusu alabiliyorsunuz. Yoğunluğa bağlı olarak en erken ertesi gün size randevu verilmektedir.
  • Vize kabulü görüp, vizeniz çıktıktan sonra yaklaşık 3 ay geçerlilik süresi mevcuttur.

Çin Vize  Formu  Ücreti nedir?

Vizenin ücreti, tamamen yaptığınız başvuru sebebine göre değişmektedir. Her sebep için farklı ücretler ödenmektedir. Aynı zamanda geçerlilik süresine de bağlıdır.

Örneğin, 3 aylık geçerli olan bir vizenin ücreti, 1 yıl geçerli olan bir vizenin ücretinden daha da azdır. Bu sebepten dolayı net bir ücret söylememiz mümkün değildir. Bu konu hakkında size en net bilgileri, vize ekibi sağlayacaktır ve şartlarını o şekilde konuşmuş olacaksınız. Aynı zamanda ekspres hizmeti de söz konusu olabilir, bundan da faydalanmak isterseniz, ücret daha da farklı olabilmektedir.
Çin Vize Başvuru Formu

Çin vize başvuru formu doldurulmadan herhangi bir şekilde başvuru yapılması söz konusu değildir, online olarak doldurulan başvuru formunda çıktı alınıp ıslak imza atılması gerekmektedir.

Çin vize başvurusu nasıl yapılır?

Vize tipine uygun olan başvuru evrakları hazırlanmalı ve randevu alınmalıdır. Çin vizesi başvurusunda en önemli konu başvuru sahibinin parmak izi vermesidir.

Çin vize veriyor mu?

Çin Halk Cumhuriyeti tarafından Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahibi vatandaşlara vize verilmektedir.

Çin vizesi almak zor mu?

Çin vizesi Türkiye vatandaşları gibi tüm ülke vatandaşları açısıdından alınması en zor vizedir.

Oyla! post