Çin Vize Başvuru Formunda Gerekli Olan Belgeler ve Hazırlanması Gereken Evraklar

Çin vize başvuru formunda Umumi ( Bordo ) Pasaporta sahip olan Türk vatandaşlarının vize almaları gerekir. Ancak Hong ve Makau ‘ ya gidecek kişilerin vize almalarına gerek yoktur. Hong Kong ve Makau’ ya seyahat edildikten sonra Çin için buradan vize alınmaz. Çin’ in diğer noktalarına gidilmek istenirse Türkiye’ ye gelinip vize başvurusu yapılıp başvuru kabul edildikten sonra Çin’ e tekrar gidilmesi gerekmektedir.

Çin Vize Başvuru Formumda Gerekli Ortak Belgeler

1.Çin’ e seyahat edebilmek için bir çok vize tipi vardır en yaygın olan vize kategorileri ise Turistik ( L Tipi)  Vize, Çin Öğrenci Vizesi ( X2 Tipi ), Çin Eğitim Vizesi ( S Tipi ) ve Çin Ticari ( M Tipi ) vizesidir.

2. Çin vize başvuru formu işlemleriyle ilgili alınacak vizenin türüne göre değişiklik göstermektedir.

3. Çin vize başvuru formu için seyahat eden kişi için başvuru tarihinden itibaren 6 ay daha geçerli ve 2 sayfası boş pasaport gerekmektedir.

4. Çin vize başvuru formuna 2 adet son 3 ay içerisinde çekilmiş 3,3 x 4,8 cm ölçülerinde ve beyaz fonda nüfus cüzdanı fotokopisi, adli sicil kaydı, ikamet evrakları eksiksiz bir şekilde istenmektedir.

5. Çin vize başvurusu formu için banka hesap dökümü ve vize türüne göre 2.500 – 10.000 USD arası bakiye, konaklama yapılacak otelin rezervasyon kayıtları, uçak biletleri fotokopileri istenmektedir.

6. Çin vize başvurusu formu için vize türü turistik ise seyahat planları ve gezilecek yerlerin detaylarını gösteren ek belgeler gerekmektedir.

7. Çin vize başvurusu formu için vize türü ticari ise çalışmanın yapılacağı şirketin faaliyet belgesi, sağlık raporu, ticari davetiye, 4A hizmet dökümü, çalışan şirkete ait ek belgeler ve maaş bordrosu eksiksiz istenmektedir.

8. Çin vize başvuru formu için vize türü öğrenci ise okulun kayıt kabul mektubu, sağlık raporu, davetiye mektubu, öğrenci belgesi ve ek evraklar istenmektedir. Eğitim vizesi için de aynı belgeler alınır.

9. Çin vize başvuru formu için 3 sene içerinse Schengen vizesi alındıysa yazmanız ve Schengen ülkesine parmak izi bıraktıysanız mutlaka belirtmeniz gerekmektedir.

DİĞER VİZE TİPLERİ ŞU ŞEKİLDEDİR

1. ÇİN TİCARİ OLMAYAN ( F TİPİ ) VİZE

2. ÇİN TRANSİT ( G TİPİ ) VİZE

3. ÇİN AİLE BİRLEŞİMİ ( Q2 TİPİ ) VİZE

4. ÇİN BASIN MENSUBU ( J2 TİPİ ) VİZE

5. ÇİN MÜRETTEBAT ( C TİPİ ) VİZE

6. ÇİN ÜST DÜZEY YETENEK VE BAŞARILARA SAHİP BİREYLER ( R TİPİ ) VİZE

ÇİN ZİYARETLERİ İÇİN UZUN VADELİ VİZELER

1. ÇİN OTURMA İZNİ ( D TİPİ ) VİZE

2. ÇİN ÇALIŞMA ( 2 TİPİ ) VİZE

3. ÇİN ÖĞRENCİ ( X1 TİPİ ) VİZE

4. ÇİN AİLE BİRLEŞİMİ ( Q1 TİPLİ ) VİZE

5. ÇİN MESLEKİ EĞİTİM ( S1 TİPLİ ) VİZE

6. ÇİN BASIN MENSUBU ( J1 TİPLİ ) VİZE

Vize Başvuru Formu

başvuru formu
başvuru formu

Online Vize Başvuru

Online Başvur