Cibuti Vize Başvuru Formu

Cibuti Vize Başvuru Formu

Cibuti vize başvurusu yapabilmek için ilk şart bir pasaport sahibi olmanızdır. Klasik yöntemlerle ya da elektronik ortamda vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Cibuti Vize Başvurusu

Afrika ülkelerine gitmek için talep edilen vize işlemlerinde en çok önem taşıyan konu sağlık tarama sonuçlarınızın olumlu yanıt vermesidir.

Cibuti’ye vize için başvuran kişilerden de bu sağlık bilgileri istenmektedir. Ülkeye seyahat edilmek istenilen tarihten evvel sıtma sarıhumma, tetanos ve hepatit ile alakalı önlem alınması ve Türkiye Cumhuriyeti onaylı sağlık raporunun beyan edilmesi istenmektedir.

Cibuti Vize başvurusunun istediğiniz tarihler arasında onaylanmasını istiyorsanız, sağlık raporu konusundaki detaylara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Cibuti vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için  isacenter.com.tr/cibuti-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.

Cibuti Vize İşlemleri için Dosyaya Hangi Evraklar Eklenmelidir?

  • Cibuti vize işlemleri için bir form doldurmanız şartı vardır. Bu form İngilizce ya da Türkçe olarak doldurulabilmektedir.
  • Pasaport sürenizin 1 yıldan fazla olması ve pasaport aslının beyanı gerekmektedir.
  • 2 adet üzerinde hiçbir şekilde oynama yapılmamış biyometrik resim istenmektedir.
  • Cibuti vize başvurusunda bulunan kişi ticari bir organizasyonun içerisine dahil ise şirket bilgilerinin beyanı istenmektedir.
  • Ayrıca genel olarak konaklama ve seyahat bilgilerinin beyanı da vize işleminizin onaylanmasında etkili bir rol oynayacaktır.
Cibuti vizesi güncel evrak listesi için  visacenter.com.tr/cibuti-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Cibuti Vize Başvuru Formu

Cibuti Vize Başvuru Formu

Cibuti Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

Cibuti Vize başvuru formunun doğru ve detaylı bir şekilde doldurulması vize işleminin onaylanmasında ya da ret edilmesinde büyük bir öneme sahiptir.İngilizce ve Türkçe dillerinde edinilebilen forum tükenmez kalemle ve büyük harfler ile doldurulmalıdır.

Geziyi yapma amacınız, seyahat takvimi ve kişisel bilgileriniz eksiksiz ve tamamen doğru olarak işlenmelidir. İlgili bölüme fotoğraf eklenmeli ve şahsen imzalanmalıdır.Bu işlemler sırasında yapılacak en ufak bir hata vize için hazırladığınız dosyanın iptal edilmesi anlamına gelecektir.

Bu dosyayı değerlendirmeye alacak makam Ankara ili sınırlarında ki Cibuti Büyükelçiliğidir.Evrak ve belgelerin yeterli olmamasının yanında gelir beyanınızın yetersiz olması Cibuti vize başvurunuzun ret edilmesine neden olabilir. Yeşil pasaport sahipleri 180 günlük 90 günü aşmaya şekilde vize muafiyetine tabii tutulabilirler.

Bir davet mektubu edinmeniz durumunda vize başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimalinin yüksek olduğunu unutmayınız.

Cibuti Vize Başvuru Formu

Online sistem üzerinden doldurulan Cibuti vize başvuru formu ile birlikte aynı zamanda seyahat belgeleri de başvuru evrakları içerisine eklenmelidir.

Cibuti Online Vize

     Vize işlemlerinde Cibuti Ankara Büyükelçiliği tam yetkilidir ancak e-vize sistemi üzerinden online başvuru imkanı bulunmaktadır.

Cibuti Konsolosluğu

    İstanbul’da bulunan Fahri Konsolosluğu sadece iki ülke arasındaki ekonomik kültürel ve ticari ilişkileri yürütmek için gerekli olan çalışmaları yapmaktadır.

Cibuti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

    Cibuti vizesi için gerekli olan evraklar standart vize evraklarıdır, yapılan müracaat için en önemli belgelerden biri olan vize başvuru formu İngilizce ve Türkçe olarak doldurulmalıdır.

 

Oyla! post