Cibuti Vize Başvuru Formunda Gerekli Olan Belgeler ve Hazırlanması Gereken Evraklar

Cibuti vize başvuru formunuzda, Umumi ( bordo ) Pasaport sahipleri vizeye tabi tutulur. Fakat Hususi ( Yeşil ) , Hizmet ( Gri ) , Diplomatik ( Siyah ) Pasaport sahiplerinden 90 güne kadar olan seyahatlerinde vize talep edilmez.

Cibuti Vize Başvuru Formumda Gerekli Ortak Belgeler

1.Cibuti vize başvuru formunuzda gidiş amacınızı belirten vize talep dilekçesi yazmanız gerekmektedir.

2. Cibuti vize başvuru formunuz için pasaportunuzun 6 ay daha geçerliliğini koruması gerekmektedir.

3. Cibuti vize başvuru formunda geliş nedeni fark etmez davetiyenizin olması gerekmektedir, davet mektubunuz ve kalacağınız adresin ve otelin beyanını evraklarınıza eklemeniz gereklidir.

4. Cibuti vize başvuru formu için 3,5 x 4,5 cm ölçülerinde 2 adet biometrik fotoğrafı ve nüfus cüzdanı fotokopisini eklemeniz gerekmektedir.

5. Cibuti vize başvurusu formu için tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinizi evraklarınıza eklemeniz gerekmektedir.

6. Cibuti vize başvurusu formu için ticari başvuru yapacak bireylerin evraklarına davetiye eklemesi gerekmektedir.

7. Cibuti vize başvurusu formu için çalışan olarak başvuru yapan bireyler için 4A hizmet dökümü, SGK işe giriş belgesi ve maaş bordrosu gibi ek belgelerinin hazır olması gerekmektedir.

8. Cibuti vize başvuru formu için işveren başvurusu yapacak bireyler için imza sirküleri, 4B hizmet dökümü, faaliyet belgesi ve vize talep dilekçesi gibi ek belgelerinin hazır olması gerekmektedir.

9. Cibuti vize formu için fuar başvurusu yapacak bireylerin fuar davetiyeleri vb. belgelerini hazırlamaları ve istenilirse ek evrakları da temin etmesi gerekmektedir.

10. Cibuti vize başvuru formu için Seyahat Sağlık Sigortası belgelerini muhakkak evraklarının içine eklemesi gerekmektedir.

11. Cibuti vize başvurusu formunuza biometrik veri ( parmak izi ) eklemeniz gerekmektedir.

Vize Başvuru Formu

başvuru formu
başvuru formu

Online Vize Başvuru

Online Başvur