Belçika Vize Başvuru Formu

Belçika Vize Başvuru Formu

Belçika Vizesi, bir Türk vatandaşının Belçika’ya seyahat edebilmesi adına gerekli olan bir belgedir. Bu belgenin sahibi olabilmek için, bir vize başvuru işleminden geçilip onay görmek gerekmektedir.

Belçika Vize Başvuru Ücretleri

Bunun için Belçika başvuru formu mevcuttur. Bu form, Belçika için vize alabilmek adına doldurulması gereken “zorunlu” bir belgedir. Bu form, Belçika konsolosluğu tarafından yürütülen ve vize başvurusu yapan kişi hakkında detaylı bilgi edinebilmek adına yapılan bir belgedir. Bu form, sadece başvuru açısından değil, aynı zamanda başvurunun kabulü için de bir ön koşul ve gerekliliktir.

  Başvuru formu için ne gereklidir?

Öncelikle belgenin, İngilizce olarak doldurulması zorunludur. Form içeriğinde, başvuran kişi hakkında bilgiler olacağı için, bu bilgilerin eksiksiz bir şekilde yazılması gerekmektedir.

Okunaklı bir şekilde, düzgün bir dil ile ifade edilmelidir. Pasaport sahibi olup, bu pasaportun yıpranmamış olması gerekmektedir. Eğer yıpranmış ise, vize başvurusu yapmadan önce muhakkak pasaportu yenilemeniz gerekmektedir.

  • Biometrik fotoğraf

Söz konusu fotoğraf 6 ay içerisinde çekilmiş olmalı ve daha önce herhangi bir vize işlemi için kullanılmamış olması gerekmektedir.  Fotoğrafın arka fonu beyaz olmalıdır ve en az iki adet teslim edilmelidir.

  • Dilekçe

Neden vize talebinde bulunduğunuzu veya seyahat amacınızı bildiren bir dilekçe yazıp, teslim etmeniz gerekmektedir.

Belçika Vize Başvuru Formu

Belçika Vize Başvuru Formu

Vizenin geçerlilik süresi ne kadardır?

Geçerlilik süresi, Vizenin geçerli olduğu tarih aralığıdır. Geçerlilik süresi değişen vizeler mevcuttur. Kimisi 30 gün geçerliyken, kimisi 1 ay, 6 ay hatta 1 yıl bile sürebilmektedir.

Genellikle ilk başvuru yapıldığı zaman,  30 gün geçerli bir vize verilir. Ancak 2. Başvuru olursa, daha fazla süren vize verilebilmektedir.

Belçika vizesini nereden alabilirim?

Bu tür vizeleri genellikle gideceğiniz ülkenin büyükelçiliğine bağlı konsolosluk bölümden, başkonsolosluktan ya da konsolosluktan alınabilmektedir.

Eğer Belçika’nın bulduğunuz ülkede birden fazla Başkonsolosluk ve Konsolosluk var ise, size en yakın olana gitmeniz gerekmektedir. Uluslararası kurallara göre, ikametinizin olduğu yerden gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu başvuruları şahsen yapmayı unutmayınız.
Belçika vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için  visacenter.com.tr/belcika-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.
BELÇİKA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir. Tabloda listelenen formları indirerek lütfen bizimle 0850 307 96 81 numaradan ücretsiz iletişime geçiniz.
BELÇİKA TİCARİ BELGELER BELÇİKA TURİSTİK BELGELER
Belçika Vize Başvuru Formu 1 – wordicon Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Belçika Vize Başvuru Formu 1 – wordicon Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Belçika Vize Başvuru Formu 1 – wordicon Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Belçika Vize Başvuru Formu 1 – wordiconTürkçe Dilekçe Listesi
Belçika Vize Başvuru Formu 1 – wordicon İngilizce Başvuru Dilekçesi Belçika Vize Başvuru Formu 6 – jpg Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize almak istediğiniz ülke için Vize Rejim Tablosuna bakınız. Duyuru! Pasaportunuzu kullanabilmeniz için geçerlilik süreniz, seyahat süreniz artı 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden de bilgi alabilirsiniz.
Belçika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belçika vize başvurusu Belçika Konsolosluğu müracaat gerçekleştirilerek yapılır.

Belçika vizesi ne kadar sürede çıkar?

Belçika vizesi 7 ile 15 iş günü içerisinde çıkar.

Belçika vizesi için neler gerekli?

Belçika vizesi için Belçika konsolosluğunun tarafınızdan istediği belirle evraklar bulunur.

Oyla! post