Belçika Vize Başvuru Formu

Belçika Vizesi

Belçika Vizesi, bir Türk vatandaşının Belçika’ya seyahat edebilmesi adına gerekli olan bir belgedir. Bu belgenin sahibi olabilmek için, bir vize başvuru işleminden geçilip onay görmek gerekmektedir.

Bunun için Belçika başvuru formu mevcuttur. Bu form, Belçika için vize alabilmek adına doldurulması gereken “zorunlu” bir belgedir. Bu form, Belçika konsolosluğu tarafından yürütülen ve vize başvurusu yapan kişi hakkında detaylı bilgi edinebilmek adına yapılan bir belgedir. Bu form, sadece başvuru açısından değil, aynı zamanda başvurunun kabulü için de bir ön koşul ve gerekliliktir.

  Belcika Vize Basvuru Formu

 

Başvuru formu için ne gereklidir?

Öncelikle belgenin, İngilizce olarak doldurulması zorunludur. Form içeriğinde, başvuran kişi hakkında bilgiler olacağı için, bu bilgilerin eksiksiz bir şekilde yazılması gerekmektedir.

Okunaklı bir şekilde, düzgün bir dil ile ifade edilmelidir. Pasaport sahibi olup, bu pasaportun yıpranmamış olması gerekmektedir. Eğer yıpranmış ise, vize başvurusu yapmadan önce muhakkak pasaportu yenilemeniz gerekmektedir.

  • Biometrik fotoğraf

Söz konusu fotoğraf 6 ay içerisinde çekilmiş olmalı ve daha önce herhangi bir vize işlemi için kullanılmamış olması gerekmektedir.  Fotoğrafın arka fonu beyaz olmalıdır ve en az iki adet teslim edilmelidir.

  • Dilekçe

Neden vize talebinde bulunduğunuzu veya seyahat amacınızı bildiren bir dilekçe yazıp, teslim etmeniz gerekmektedir.

Belçika Vize Başvuru Formu 1 – belcika vize formu ucreti 1

Vizenin geçerlilik süresi ne kadardır?

Geçerlilik süresi, Vizenin geçerli olduğu tarih aralığıdır. Geçerlilik süresi değişen vizeler mevcuttur. Kimisi 30 gün geçerliyken, kimisi 1 ay, 6 ay hatta 1 yıl bile sürebilmektedir.

Genellikle ilk başvuru yapıldığı zaman,  30 gün geçerli bir vize verilir. Ancak 2. Başvuru olursa, daha fazla süren vize verilebilmektedir.

Belçika vizesini nereden alabilirim?

Bu tür vizeleri genellikle gideceğiniz ülkenin büyükelçiliğine bağlı konsolosluk bölümden, başkonsolosluktan ya da konsolosluktan alınabilmektedir. Eğer Belçika’nınbulduğunuz ülkede birden fazla Başkonsolosluk ve Konsolosluk var ise, size en yakın olana gitmeniz gerekmektedir. Uluslararası kurallara göre, ikametinizin olduğu yerden gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu başvuruları şahsen yapmayı unutmayınız.

Belçika vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için  visacenter.com.tr/belcika-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.
Başa dön tuşu
whatsapp
× Belçika Vizesi