Belçika Vize Başvuru Formunda Gerekli Olan Belgeler ve Hazırlanması Gereken Evraklar

Belçika vize başvuru formunda seyahat süresine göre Başkonsolosluk veya Büyükelçilikten randevu alınması gerekmektedir.

Belçika Vize Başvuru Formumda Gerekli Ortak Belgeler

1. Belçika Vize Başvuru Formu işlemi için nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet güncel biometrik fotoğraf gerekmektedir.

2. Belçika vize başvuru formu işlemleriyle ilgili seyahati yapacak kişinin Türkiye’ ye dönüşünü garantileyen uçak bileti faturası veya konaklama faturası fotokopisi gerekmektedir.

3. Belçika vize başvuru formu için seyahat edecek kişinin en az 3 aydır aktif olan banka kartı dökümü.

4. Belçika vize başvurusu sırasında seyahat eden kişi eğer davet üzerine seyahate çıkıyorsa davet eden kişinin ya da kurumun eksiksiz bilgileri girilmelidir.

5. Belçika vize başvurusu formu sırasında seyahat edecek kişinin 30.000 EUR teminatlı seyahat sağlık sigortası dökümü gerekmektedir.

6. Belçika vize başvurusu formu için seyahat eden kişi çalışıyorsa şirketten alınacak imza sirküleri, ticari sicil kaydı, son 3 aylık maaş bordrosu ve işe giriş bildirgesi gibi bilgileri içeren mühürlü belge ya da belgelerin tamamlanması gerekmektedir.

7. Belçika vize başvurusu formu için seyahat edecek kişi 18 yaşından küçük ise okuldan öğrenci belgesi ve noter onaylı ebeveynlerinden izin belgesi alması gerekmektedir.

8. Belçika vize başvuru formu için ticari vize alacakların şirket bilgileri, ziyaret amaçları ve seyahat masraflarını kimin karşılayacağına dair bilgilerin yer aldığı imza sirküleri olan belgeler ve ticari sicil kaydı, şirket evrakları seyahat edilecek şirketten alınacak referans mektubu gibi tüm belgelerini hazırlamaları gerekmektedir.

9. Belçika vize başvuru formu için kullanılacak pasaportun seyahat dönüşü itibariyle en az 3 ay kullanım süreli ve boş 2 sayfasının olması gerekmektedir.

10.Belçika vize başvurusu çalışma izni için yapılacaksa sağlık raporu, idari harç bedelinin ödendiğini gösteren belge ve çalışma izni belgesinin mutlaka ve eksiksiz bulunması gerekmektedir.

11. Belçika vize başvurusu formu işlemi için dilin İngilizce, Almanca, Fransızca veya Flamanca olması gerekmektedir.

Vize Başvuru Formu

başvuru formu
başvuru formu

Online Vize Başvuru

Online Başvur