Belçika Konsolosluğu

Belçika Konsolosluğu

Batı Avrupa’da bulunan ve özellikle çikolatasıyla ünlü olan Belçika’ya diğer ülkelerden olduğu gibi Türkiye’den birçok vatandaş farklı amaçlarla seyahat ediyor. Belçika’ya ziyaret planı olan vatandaşların vize işlemleri için başvurmaları gereklidir. Belçika Konsolosluğu – Visa Center firmasının internet sitesinde iletişim bilgileri, randevu sistemleri ve hizmetleri ile ilgili bilgiler ayrıntılı olarak anlatılıyor. Vatandaşlar Visa Center firması çalışanları aracılığı ile de merak ettiği sorulara ulaşabiliyor.

Belçika Vize Başvuru Formu

Türkiye’de Ankara, İzmir, İstanbul şehirlerinde Belçika Konsolosluğu bulunuyor. Bu konsoloslukların birbirlerinden farklı hizmetleri olabiliyor. Ankara’daki Belçika Konsolosluğunun büyükelçilik konumunda olduğundan dolayı daha çok uluslararası ilişkileri düzenliyor. İstanbul şehrindeki Belçika Konsolosluğu vatandaşlara vize hizmeti vermektedir. Ayrıca görev bölgesi içinde yaşayan vatandaşlara her konuda yardımcı olabiliyor.

BELÇİKA KONSOLOSLUĞU

BELÇİKA KRALLIĞI BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Mahatma Gandi Cad., No: 55, 06700 G.O.P., Ankara
Telefon: 405 61 66 – 405 61 67
Faks: 446 82 51
E-Posta: [email protected]
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma 09:00-13:00/14.30-17:00 Vize Bölümü : 09:00-12:00

BELÇİKA KRALLIĞI İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU 

Kançılarya: Sıraselviler cad. No: 39, 34433 Taksim, İstanbul
Telefon: (212) 243 33 00 – 01
Faks: (212) 243 50 74
E-Posta: [email protected]
Çalışma Saatleri: Hafta içi hergün: 09.00-12.30/13.15-16.30 Vize bölümü: 09.00-11.30/13.30-15.00
Görev Bölgesi: Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ.

BELÇİKA KONSOLOSLUKLAR

Belçika Başkonsolosluğu İstanbul’da bulunmaktadır. Konsolosluk binası herkesin ulaşabileceği merkezi bir noktada yer almaktadır. Metro ve otobüs toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlamak mümkündür. Konsolosluk çalışma saatleri ve diğer illerde yer alan fahri konsolosluklara ilişkin detaylı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Belçika Konsolosluğu

Belçika Konsolosluğu

Belçika Konsolosluğu İstanbul

Belçika konsolosluğu İstanbul hizmetlerini Türkiye’deki Belçikalı vatandaşlara, hususi işlemler, vize işlemleri, ikamet durumlarıyla alakalı hizmetler vermektedir. İstanbul konsolosluğunun görev bölgesi içinde yer alan vatandaşlar, her konuda buradan destek alabilirler.

Belçika Konsolosluğu Ankara

Ankara’da yer alan büyükelçiliğin, uluslararası teamüllere uygun olarak, hizmet verilmektedir. Türkiye’de yer alan diplomatik ve resmi temsilcilik olarak uygulamalarını yerine getirmektedir. Belçika konsolosluğu Ankara hizmetleri, iki ülke arasında kültürel, ekonomik, diplomatik işlemleri düzenlemektedir.

Belçika Konsolosluğu Randevu Alma

Vize işlemleri için randevu almak isteyen vatandaşlar, bazı acentalardan, konsolosluk üzerinden ya da online olarak bu işlemi gerçekleştirebilirler. Bu konu hakkında konsolosluk aranarak detaylı bir bilgi alınabilir.

Belçika Konsolosluğu İzmir

Belçika konsolosluğu İzmir temsilciliği,  İzmir ve çevresi için görevlerini devam ettirmektedir. Yani Ege’de bazı illerde yer alan vatandaşlar, 3. Ülke vatandaşları, konsolosluk işlemlerini burada gerçekleştirebilirler.

Belçika Konsolosluğu Telefon Numarası

Konsoloslukta işi olan vatandaşlar, buraya gitmek yerine öncelikle iletişim yoluyla bilgi alabilirler. Belçika konsolosluğu telefon numarası 0212 243 33 00’dır. Ayrıca kurum başkonsolosluk olarak hizmet verir ve İstanbul’da yer almaktadır.

Belçika Konsolosluğu Türkiye

Belçikalı vatandaşlar, Türkiye’de bulunan konsolosluk ve elçiliklerden her türlü konuda işlem yaptırabilir ya da bilgi alabilirler.

Belçika Konsolosluğu Nerede?

Başkonsolosluk olarak hizmet veren bina İstanbul Beyoğlu’nda yer almaktadır. Açık adresi ise, Cihangir, Sıraselviler Cad. No:39 34433’tür.

Belçika Konsolosluğu Vize Takip

Vize çıkartmak için başvuruda bulunan vatandaşlar, Belçika konsolosluğu vize takip bölümünden vizelerini takip edebilirler. Aynı zamanda çeşitli internet siteleri üzerinden de bu takibi yapabilmek mümkündür.

Belçika Konsolosluğu Vize

Vize başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, vize türünü seçerek ve istenen bütün belgeleri tamamlayarak başvuru yapabilirler. Buraya seyahat edecek vatandaşlar, vize başvuruları ardından vize takibini yaparak, kabul edilip edilmediğini kontrol edebilirler.

Belçika Konsolosluğu Uyarı

Son zamanlarda Dünyayı sarsan Corona virüs tehlikesinden dolayı Belçika konsolosluğu uyarı yapmaktadır. Bu uyarılar zaman zaman vatandaşlara duyuru şeklinde resmi site üzerinden yapılmaktadır. Virüs için dikkatli olunması gerektiği yapılan uyarılar arasında yerini almaktadır.

Belçika konsolosluğu ne zaman açılacak?

Belçika Konsolosluğu resmi tatil günleri dışında hizmet gösterir.

Belçika Konsolosluğu Ankara ne zaman açılacak?

Belçika Konsolosluğu Ankara’da açık olarak bulunmaktadır.

Belçika konsolosluğu istanbul ne zaman açılacak?

İstanbul’da ikametgah edenler için Belçika Konsolosluğu resmi tatil günleri dışında hizmet göstermektedir.

BELÇİKA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir.
Tabloda listelenen formları indirerek lütfen bizimle 0850 307 96 81 numaradan ücretsiz iletişime geçiniz.
BELÇİKA TİCARİ BELGELER BELÇİKA TURİSTİK BELGELER
Belçika Konsolosluğu 1 – wordicon Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Belçika Konsolosluğu 1 – wordicon Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Belçika Konsolosluğu 1 – wordicon Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Belçika Konsolosluğu 1 – wordiconTürkçe Dilekçe Listesi
Belçika Konsolosluğu 1 – wordicon İngilizce Başvuru Dilekçesi Belçika Konsolosluğu 6 – jpg Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize almak istediğiniz ülke için Vize Rejim Tablosuna bakınız.
Duyuru! Pasaportunuzu kullanabilmeniz için geçerlilik süreniz, seyahat süreniz artı 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden de bilgi alabilirsiniz.
Oyla! post