Azerbaycan Aile Birleşimi

Azerbaycan Aile Birleşimi

Azerbaycan aile birleşimi – visa center vize başvurusunu Azerbaycan konsolosluğu tarafından halledebilirsiniz. Bunun yanın da Azerbaycan Büyük Elçiliği ile de başvurunuzu yapabilirsiniz. Azerbaycan konsolosluğunun sizden istediği Azerbaycan aile birleşimi – visa center başvuru için gerekli olan belgeleri hazırlamalısınız. Başvuruyu gerçekleştirebilmeniz için 18 yaşını geçmeniz gerekir.

Azerbaycan Vizesi Nasıl Alınır 2023

Azerbaycan aile birleşimi vizesi ile Türkiye vatandaşları Azerbaycan da ikamet eden çocuklarının ve eşlerinin yanında yaşama hakkına sahip olurlar. Ayrıca henüz 18 yaşına gelmemiş çocuklar Azerbaycan da yaşayabilirler. Azerbaycan konsolosluğunun sizden talep ettiği belgeleri ve ya evrakları en kısa süre içerisin de temin etmeniz gerekir. Ekstra olarak standart belgelerinin yanın da Azerbaycan konsolosluğu sizden farklı evraklarda isteyebilir.

Azerbaycan Aile Birleşimi Vizesi

Azerbaycan Aile Birleşimi vizesi sayesinde

 • Türk vatandaşları Azerbaycan`da yaşayan eş ve çocuklarının yanında yaşayabilir.
 • 18 Yaşından küçük olan Türk çocuklar Azerbaycan`a alınabilir.

Azerbaycan Aile Birleşimi vizesi başvurusu yapmak için Azerbaycan Konsolosluğu`na başvuru yapabilirsiniz. Aynı zamanda Azerbaycan Büyükelçiliği aracılığı ile başvuruda bulunabilirsiniz.

Azerbaycan aile birleşimi vizesi başvuru yapmak için Konsolosluk tarafından belirlenen gerekli belgeleri toplamalısınız. Ayrıca başvuru talebinize uygun olarak farklı belgeler de talep edilebilir. Aile birleşimi başvurusu yapmak için 18 yaşından büyük olmanız gereklidir.

Belgeleri hazırlayacağınız zaman güncel ve gerçekçi olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra Azerbaycan Konsolosluğu tarafından standart evraklarında dışında ek belgeler de istenebilir. Buna benzer durumlarda belgeleri en kısa sürede temin ederek iletmeniz gereklidir.

Azerbaycan Aile Birleşimi Vize İçin Gerekli Evraklar

Azerbaycan Aile Birleşimi vizesi almak için hazırlamanız gereken bazı evraklar bulunmaktadır. Bu evrakları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

 • En az 1 ay önce çekilmiş 3.5 – 4.5 ölçüsünde fotoğraf. 4 Adet hazırlamanız gereken biyometrik fotoğraf, daha önce vizede kullanılmamış olmalıdır.
 • Vize başvurusu yalnızca ziyaretçi tarafından yapılmalıdır.
 • Pasaportun geçerlilik süresi en az bir yıl olmalıdır.
 • Aile Birleşimi Vize başvuru formu Alman dilinde büyük harflerle doldurulmalıdır. Bilgiler eksiksiz ve doğru olmalıdır.
 • Nüfus il müdürlüğü tarafından verilmelidir. Bunun yerine bu evrakı vermek yetkisi olan kurumlardan alabilirsiniz. Aynı zamanda uluslararası geçerli olan evlilik belgesinin aslı ile fotokopisini getirmelisiniz.
 • Başvuruda bulunan kişi evlendikten önce ve sonraki tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği (2 Adet fotokopisiyle)
Azerbaycan Aile Birleşimi

Azerbaycan Aile Birleşimi

Azerbaycan Vize Ücreti Ne Kadar?

Azerbaycan vize ücretleri seyahat türüne ve süresine göre değişmektedir. Aynı zamanda çalışacağınız firmaya göre fiyat değişebilir. Fakat genel olarak Azerbaycan vize ücreti aşağıdaki şekildedir.

 • 3 Saat içerisinde hazırlanan Ekspress Azerbaycan Elektronik Vize Ücreti – 80 USD + KDV
 • 3 İş günü içerisinde hazırlanan normal Azerbaycan Elektronik Vize Ücreti – 50 USD + KDV
 • 3 İş günü içerisinde hazırlanan Azerbaycan ASAN elektronik vize – 23 USD
 • 3 Saat içerisinde hazırlanan Azerbaycan ASAN vize – 50 USD

Türkiye vatandaşı ile Azerbaycan vatandaşının aile birleşimi için biyometrik fotoğraf, pasaport gibi hazırlamanız gereken belgeler vardır…

Türkiye Aile birleşimi vizesi nasıl alınır?

Aile birleşimi vizesi herhangi bir ülkeye evlilik, ziyaret amaçlı gidecek olan kişilerin alması gereken vizedir.

Azerbaycanlı bayanla evlenmek için ne gerekli?

Azerbaycanlı bir kadınla evlenmek için Azerbaycan aile birleşimi vizesi alınmalıdır.

Azerbaycan vatandaşları Türkiye'de kaç gün kalabilir 2020?

Azerbaycan vatandaşları, Türkiye’de  aldıkları vize türüne göre kalabilir

Oyla! post