Bangladeş Konsolosluğu

Bangladeş Konsolosluğu

Yurt dışı gezileri arasına Bangladeş’in eklenmesi de mümkündür. Bu durumda gezi yapacak kişilerin Bangladeş vizesi alarak geziye katılmaları gerekir. Vize işlemleri ülkenin Türkiye’deki diplomatik yetkiye sahip kurumu olan konsolosluklar aracılığıyla yapılabilir. Konsolosluğun vize birimine yapılan başvuruların incelenmesi ve vizeye uygun bulunulması durumunda vize almak mümkün olur.

Bangladeş Vize Başvuru Formu

Vize başvurusunun gerçekleşmesi için diplomatik yetkiye sahip Bangladeş konsolosluğu – visa center adresi aşağıda verilmiştir. Vize almak isteyenler aşağıda yazan adrese bizzat giderek başvurularını yapabilirler. Ayrıca Visa Center gibi aracı kurumların başvuruları kendileri adına yapmalarını da isteyebilirler. Adrese gitmesine gerek olmayanlar mail adresi, telefon numarası ve fax numarasını kullanarak iletişim kurabilirler. Bu bilgilerde yine aşağıda konsolosluk adına yer almaktadır.

Bangladeş Ankara Büyükelçiliği

 

Bangladeş Ankara Büyükelçiliği  İletişim Bilgileri

Adres: Bangladeş Büyükelçiliği Birlik Mah. 391. Cad. No:16 Çankaya/ANKARA

Posta Adresi:   Birlik Mah. 391. Cad. No:16  06560  Çankaya/ANKARA

Telefon:   +90 312 495 27 19 – 20

Büyükelçilik Fax :  +90 312 495 27 44

Konsolosluk Fax : +90 312 496 25 56

E-posta Adresi: [email protected]

Web adresi : http://www.bangladootankara.org.tr/

 Bangladeş İstanbul Başkonsolosluğu  İletişim Bilgileri

Adres: Bangladeş Başkonsolosluğu Beybostanı Sokak No:30/A Beylerbeyi, Üsküdar/İSTANBUL

Posta Adresi:   Küplüce Mahallesi, Beybostanı Sk. No:30/A  34676 Üsküdar/İSTANBUL

Telefon:  +90 216 318 42 30-31

Fax : +90 216 318 42 32

E-posta Adresi: [email protected],  [email protected]

Web adresi : http://www.bangladootİstanbul.org.tr/

Bangladeş Konsolosluğu

Bangladeş Konsolosluğu

Konsolosluklar

Bangladeş İstanbul Başkonsolosluğu, Bangladeş Ankara Büyükelçiliği ülkemizdeki faal olan Bangladeş dış temsilcilikleri olmaktadır.

Bangladeş Konsolosluğu Ankara

Bangladeş’in Ankara temsilciliği, resmi temsilciliklerden bir tanesidir. Avrupa ve Türkiye arasındaki, siyasal, diplomatik, sosyal ilişkileri yürüten görevleri bulunmaktadır. Bununla birlikte vatandaş haklarını gözeten hizmetler de sunar.

Bangladeş Konsolosluğu İletişim

Bangladeş konsolosluğu iletişim adresi üzerinden vize işlemleri, vatandaşlık hakları ve benzeri işlemleri için destek alabilirler. Konsolosluğa ulaşım sağlamak oldukça kolaydır. Sadece çalışma saatleri içinde aramak gereklidir.

Bangladeş Konsolosluğu Telefon

Konsolosluğun numarası 0216 318 42 30- 31 İstanbul Üsküdar’da yer alan elçiliktir. Bunun yan ısıra Bangladeş konsolosluğu telefon ve faks numarası da bulunmaktadır. Faks numarası ise; 0216 318 42 32’dir.

Bangladeş Konsolosluğu İstanbul Telefon

Başkonsolosluk olarak hizmet veren İstanbul konsolosluğu, telefon bilgilerine ulaşım oldukça rahat bir şekilde sağlanır. Zaten kurumun iletişim numarası 2 adettir. Birine ulaşılamadığında diğerini aramak mümkündür.

Bangladeş Konsolosluğu Beylerbeyi

Başkonsolosluğun bulunduğu adres Beylerbeyinde yer almaktadır. Açık adres, Beybostanı sok. no:30 / A Beylerbeyi Üsküdar/ İstanbul’dur. Tam olarak adresi çıkaramayan vatandaşlar, konsolosluğu arayarak bilgi alabilirler.

Bangladeş Konsolosluğu Üsküdar

Üsküdar’da hizmet veren Başkonsolosluk, çeşitli görevler üstlenmiştir. Ülkeler arasındaki ikili ticaret ilişkileri dahil olmak üzere, vatandaşların şahsi işlerinin çözümü için birçok hizmet sunmaktadır.

Bangladeş Konsolosluğu Nerede?

Bangladeş konsolosluğu nerede? Sorusu, Türkiye’de yaşayan Bangladeşlilerin yönettiği sorular arasındadır. Başkonsolosluk binası İstanbul / Üsküdar’da yer almaktadır.

Bangladeş Konsolosluğu Ankara Telefon

Çankaya’da yer alan konsolosluk binası, Bangladeşlilerin vize işlemlerini, pasaportla alakalı evrak işlemleri inceler. Vatandaşların bu konulardan bir tanesiyle alakalı bilgi almak için ulaşacakları irtibat numarası ise 0312 495 27 19’dur.

Bangladeş Konsolosu Kim

Türkiye’de yaşayan yabancı vatandaşların her türlü sorunuyla ilgilenen ve aynı zamanda diplomatik ilişkileri yöneten başkonsolosun Dr. Mohammad Monirul İslam olduğu söylenebilir. İstanbul’da başkonsolos olarak görev yapmaktadır.

Bangladeş Başkonsolosluğu İletişim

Başkonsolosluk hizmetinin İslam tarafından verildiği üst yazıda belirtilmiştir. Bunun yanı sıra başkonsolosluk İstanbul Üsküdar’da faaliyetlerini sürdürmektedir. Bangladeş başkonsolosluğu iletişim bilgileri, adres, mail ve telefon bilgileri üzerinden vatandaşların, her türlü başvuru işlemi, bilgi alma, önerilerini belirtme gibi durumlar hakkında destek alabileceklerdir.

Bangladeş vizesi nasıl alınır?

Bangladeş vizesinin alınabilmesi için ilk olarak Bangladeş Konsolosluğuna müracaat gerçekleşmeli.

Bangladeş Türkiye'den vize istiyor mu?

Bangladeş Türkiye’den vize ister.

Bangladeş e nasıl gidilir?

Bangladeş’e gidebilmek için vize işlemlerinin yasal olarak onay görmesi gerekir.

 

Oyla! post