BANGLADEŞ Vize Dilekçe Örneği

BANGLADEŞ Vize Dilekçe Örneği

 

Bangadeş turistik vize ihtiyaçlarınız için Bangladeş turistik vize talep dilekçesi, Bangladeş ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Bangladeş ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Bangladeş Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi

Bangladeş, bilinen dünyanın bir başka yüzüdür. Güney Asya’da Hindistan ile Myanmar arasında bulunan ülke, Asya’nın coğrafi yüzölçümüne göre en kalabalık ülkelerinden biridir. Turist olarak ziyaret edilebilecek ülkeler arasında bulunan, ancak geri kalmışlığın bariz olarak hissedildiği ülkelerden biri olan Bangladeş, buna karşın turist çekmek için birçok doğal özelliğe sahiptir. Plajlar, ormanlar, Bengal’in ülkesi olması neticesinde vahşi yaşam ve eski anıtlar, bu özelliklerden yalnızca birkaçıdır.

Eğer Bangladeş’e turist olarak gitmek istiyorsanız, almanız gereken vize türü ise Bangladeş turistik vize türüdür. Bangladeş turistik vize talep dilekçesi ile bu vizeye başvurabilirsiniz. Dilekçede yer vermeniz gereken bilgiler ise şöyledir:

  • Bangladeş turist vizesi dilekçesine ülkeye yapacağınız seyahatin amacını yazınız.
  • Bangladeş turist vizesi dilekçesine ülkeye yapacağınız girişin tarihini ve ülkeden çıkış tarihinizi yazınız.
  • Bangladeş turist vizesi dilekçesine ülkede bulunacağınız sürede masraflarınızın nasıl karşılanacağını belirtiniz.
  • Eğer sigortalı bir çalışansanız, Bangladeş’te olacağınız tarihlerde izinli olacağınıza dair işyeri antetli kâğıdına dilekçe hazırlatınız. (İşyeri yetkilisi imzalı ve kaşeli)

Bangladeş turistik vize başvurusu için hazırlayacağınız dilekçe, vize başvuru evraklarınız ile doğrulanabilmeli ve desteklenebilmelidir.

BANGLADEŞ Vize Dilekçe Örneği

BANGLADEŞ Vize Dilekçe Örneği

Bangladeş Ticari Vize Dilekçe Örneği

Bangladeş, ekonomik anlamda ilerleme kaydetmesi uzun yıllar almış ve çoğu zaman boyunca Güney Asya ülkelerinden biri olmanın ve sonradan bağımsızlığını kazanmanın zorluklarını yaşamış ülkelerden biridir. Bugün özellikle de hazır giyim sektöründe ucuz iş gücü sağlaması nedeni ile Bangladeş’e yatırımlar artmıştır.

Türkiye’den de bu yönde talep gören ülkeye ticari anlamda bir seyahat yapmak istiyorsanız, en başında bu anlamda vize yükümlülüklerini yerine getirmeniz ve ticari vize almanız gereklidir. Bangladeş ticari vize başvuruları için Bangladeş ticari vize talep dilekçesi hazırlamalısınız.

Vize talep dilekçesinde yer vermeniz gereken bilgiler:

  • Şirket yetkilisi tarafından, şirket personelini Bangladeş’e gönderilmek üzere antetli kâğıda hazırlanmalıdır. Dilekçe’de şirket kaşesi ve yetkili imzası yer almalıdır.
  • Seyahati gerçekleştirecek olan şirket çalışanının görevi, pozisyonu ve Bangladeş’te bulunacağı tarihler dilekçe üzerinde yer almalıdır.
  • Ticari seyahati yapacak olan bireyin katılacağı fuar ve organizasyon mevcutsa, tarihi ve yeri ile birlikte dilekçede yer almalıdır.
  • Bangladeş ticari seyahatleri için Bangladeş’te doğacak tüm masrafların nasıl karşılanacağı dilekçe üzerinde yer almalıdır.

Tüm başvuru evrakları, hazırlanan talep dilekçesini destekler nitelikte olmalıdır.

Bangladeş vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için visacenter.com.tr/banglades-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.
Bangladeş için vize gerekli mi?

Bangladeş için vize kesinlikle gereklidir.

Bangladeş vize ücreti ne kadar?

Bangladeş vize ücreti 194 dolardır. Bu ücret her yıl güncellik gösterir.

Bangladeş vizesi kaç günde çıkar?

Bangladeş vizesi 7 ile 15 iş günü içerisinde elinize ulaşır.

 

Oyla! post