BANGLADES VİZE BAŞVURU FORMU

Bangladeş Vize Başvuru Formunda Gerekli Olan Belgeler ve Hazırlanması Gereken Evraklar

Bangladeş vize başvuru formunda seyahat eğer kısa süreli bir seyahat ise davetiye, eğer ticari bir durum için ise turistik vizeye başvuru yapılmalıdır.

Bangladeş Vize Başvuru Formumda Gerekli Ortak Belgeler

1. Bangladeş Vize Başvuru Formu işlemi için yapılacak turistik gezi vizesine şahsen başvuru mecburi değildir.

2. Bangladeş vize başvuru formu işlemleriyle ilgili diplomatik, hususi ve hizmet pasaportu bulunan TC. vatandaşları 3 ay süreli Bangladeş seyahatleri için vize almalarına gerek bulunmamaktadır.

3. Bangladeş vize başvuru formu için bordo pasaportu bulunan TC. vatandaşları seyahate başlamadan önce vize almak zorundadır.

4. Bangladeş vize başvurusu sırasında seyahat eden kişi eğer davet üzerine seyahate çıkıyorsa davet eden kişinin ya da kurumun eksiksiz bilgileri girilmelidir.

5. Bangladeş vize başvurusu formu sırasında turistik vize için konsolosluk tarafından 2 adet güncel biometrik fotoğraf, TC. kimlik fotokopisi, kişinin kullandığı banka hesabının dökümünü istenmektedir.

6. Bangladeş vize başvurusu formu için turistik vizenin süresi 30 gündür.

7. Bangladeş vize başvurusu formu için turistik vize istek dahilinde 30 gün daha uzatılabilmektedir.

8. Bangladeş vize başvuru formu turistik vize için kullanılacak pasaportun seyahat sonrası geçerlilik süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.

9. Bangladeş vize başvuru formu için kullanılacak pasaportun en az 2 boş sayfası olması gerekmektedir.

10.Bangladeş vize başvuru form başvurusunu değerlendirip olumlu veya olumsuz sonuçlandırma sadece yetkisi sadece Ankara Büyükelçiliği ve Bangladeş İstanbul Başkonsolosluğu’ nun tekelindedir.

11. Bangladeş vize başvurusu formu işlemi için turistik vize ile çalışma izni verilmesi söz konusu değildir. Eğer çalışma durumu tespiti yapılırsa cezai işlem başlamaktadır.

12. Bangladeş vize başvurusu formu gönderildikten 5 gün sonra sonuçlandırılmaktadır. Ancak tatil gününe denk gelmesi konsolosluk randevu yoğunluğu gibi sebeplerden dolayı değişiklik göstermektedir.

13. Bangladeş vize başvurusu formu doldurulduktan sonra başvuru işlemlerinin başlayabilmesi için vize ücretinin ödenmiş olması gerekmektedir. Ücret Bangladeş konsolosluğu tarafından belirlenen fiyattır.

14. Bangladeş vize başvurusu formu için kişi davetiye belgesiyle gelmek isterse kişiyi misafir edecek veya masraflarının karşılanacağına dair garanti verecek olan kişi, belediye kurumu veya Bangladeş Devleti ilgili kurumlarından form olarak teslim alıp ayrıntılı şekilde doldurmalıdır.

Vize Başvuru Formu

başvuru formu
başvuru formu

Online Vize Başvuru

Online Başvur