Almanya Vize Başvuru Formu

Almanya Vize Başvuru Formu

Orta Avrupa’da bulunan Almanya ülkesi Cumhuriyet ile yönetilen bir ülkedir. 14 adet eyaleti 2 serbest ili olan Almanya’nın en büyük şehri Berlin’dir. Berlin aynı zamanda Almanya federal cumhuriyetinin başkentidir.

Almanya Vize Başvurusu

Bunun aynı sıra Almanya ülkesi en çok göç alan ülkelerin başında gelmektedir. Ekonomi bakımından dünyanın en büyük ilk 3 ekonomisinin içinde yer alan Almanya ülkesinin 85 milyona yakın nüfusu vardır.

Almanya’ya gidebilmeniz için kullanabileceğiniz bazı vize türleri bulunmaktadır. Öncelikle şunu söylemeliyiz.

Almanya bir Schengen ülkesi olduğundan pasaportunuzda eğer Schengen vizesi varsa, Almanya ülkesine seyahat edebilmeniz için başka bir vize almanıza gerek yoktur.

Almanya Vize Başvuru Formu

Almanya Vize Başvuru Formu


Schengen Vizesi Nedir?

Avrupa ülkelerinin birçoğunu barındıran Avrupa Birliği pasaportu gerekmeksizin seyahat edebilmenizi sağlayan vizeye Schengen vizesi denir.

İş veya turizm seyahatlerinizde 90 günlük bir seyahat izni sağlayan Schengen vizesi, Avrupa’da en çok kullanılan vizelerin başında gelir. Hiçbir gümrük kontrolüne girmeden Schengen bölgesinde seyahat edebileceğiniz 26 tane ülke bulunmaktadır.

Almanya vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için visacenter.com.tr/almanya-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.

Almanya Vize Başvuru Formu Nedir?

Resmi bir belge olan Almanya Vize Başvuru formu Schengen yetkilileri ve Almanya konsoloslukları tarafından oluşturulmuştur.

Schengen vizesine oldukça benzeyen bu başvuru formu içerik olarak daha farklıdır. Yapılan başvurularda vize başvuru formu bulunmuyorsa başvurular kesinlikle kabul edilmez. Bu yüzden başvuru formunuzu başvuru yapacağınız zaman yanınızda bulundurmalısınız. Verilen bilgilerin doğruluğu bu noktada büyük önem taşımaktadır.

Eğer hatalı bilgiler verirseniz vize başvuru formlarınız kabul edilmez ve bir daha ki başvurunuz sırasında Schengen vize başvurularınız olumsuzlukla sonuçlanabilir.

Almanya Vize Başvuru Formu 1 – almanya vize formu 1

Almanya Vize Formunu Nasıl Doldurmalısınız?

3 sayfadan oluşan Almanya vize başvuru formunda yer alan tüm soruların eksiksiz ve en doğru şekilde doldurulması gerekir.

Başvuru formu içerisinde bulunan soruları Almanca İngilizce veya Türkçe dillerinde doldurmanız gerekiyor. Başvuru formunlarının bilgisayar ile doldurulması sizler için en doğru

Almanya vizesi için ne gerekli?
Almanya vizesine başvurmak için konsoloslukların kişiler için vize türüne göre hazırladığı evrakların hazırlanması ve vize işlemlerinin başlatılması için gerekli miktarda ücreti ödemeleri gerekmektedir.
Almanya vize işlemleri ne zaman başlıyor?
Almanya vize işlemleri 90 gün altında ülkede bulunacak olan kişiler için 180 gün evvelinde, 90 günü geçecek olan seyahatlerin başvurularının ise 90 gün evvelinde başlatılması gerekmektedir.
Almanya Konsolosluğu vize veriyor mu?
Almanya Konsolosluğu vize işlemlerinin olumlu ya da olumsuz bir cevap verilmesinde yetkili olan tek kuruluştur.

Almanya Vize Başvuru Formu Videosu;

 

5/5 - (1 vote)