Almanya Schengen Vizesi ile Çek Cumhuriyeti’ne Gidilir Mi?

,
Almanya Schengen Vizesi ile Çek Cumhuriyeti’ne Gidilir Mi

Almanya Schengen Vizesi ile Çek Cumhuriyeti’ne gidilir mi: Sorunsuz bir biçimde alınmış olan Almanya vizesi üzerinden Schengen ülkeleri arasında yer alan Çek Cumhuriyeti’ne istediğiniz gibi seyahat edebilirsiniz. Bu noktada tanımlanmış olan birtakım kurallar söz konusudur. Bunlara uyum sağlanmalıdır.

Schengen Vizesi ile Çek Cumhuriyeti’ne Gidilir Mi?

Schengen Almanya vizesi, Çek Cumhuriyeti seyahatleri için rahatlıkla kullanılabilir. Süreç ise şöyledir;

 • Bu vize normal şartlarda Almanya için alınmış olduğundan, ilk seyahatin buraya yapılması bir zorunluluk olarak dikkat çekiyor.
 • Bunu mutlaka belirlenmiş olan gün ve saat aralığında yapmanız lazım.
 • Sonrasında ise Çek Cumhuriyeti yolculuğuna çıkabilirsiniz.
 • Oldukça kısa süreli olan bir onay süreci mevcuttur.
 • Almanya sınırları içindeki Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu üzerinden bunun tamamlanması çok uzun zaman almaz.
 • Herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmamak adına çok girişli vizenin başvuru sürecinde edinilmesi de önemlidir.

Almanya Schengen Vizesi ile Çek Cumhuriyeti’ne Gitmek Mümkün mü?

Almanya Schengen Vizesi sayesinde Çek Cumhuriyeti sınırları içerisine giriş yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle Almanya vizesi alınmalıdır. Gerek konsolosluklar gerekse yetkilendirilmiş olan aracı kurum sayesinde bunu yapabilirsiniz. Schengen tek başına, serbest dolaşım hakkını tanır. İlk seyahat edilecek ülkenin Almanya olması temel bir kuraldır. Buna uyum sağlanması ve ilgili ülkeye Türkiye’den direk gidilmesinden sonra Çek Cumhuriyeti girişini ardından yapabilirsiniz.

Elbette burada dikkat edilmesi gerekli olan birtakım kurallar vardır. Bunların başında eksik evrak olmaması öne çıkar. Aynı zamanda neden seyahat etmek istediğinizi de açık bir biçimde dile getirmeniz gerekiyor.

Bu noktada bir sorun olmadığında artık girişin önünde hiçbir engel de kalmamış olur. Süreye ve vize tarihine azami derecede dikkat etmek lazım.

Almanya Vizesi Nasıl Çıkar?

Almanya vizesi almak için şu işlemleri yapmak gerekiyor;

 • Konsolosluk resmi sayfasında yer alan ve özel bir biçimde tasarlanmış olan başvuru formunun doldurulması ilk işlem olarak dikkat çeker.
 • Bunun hemen sonrasında randevu alınmalıdır. Eğer aracı kurum üzerinden işlemler yapılacaksa, firma bu işlemi sizin yerinize sorunsuz bir biçimde tamamlanır.
 • En çok dikkat edilmesi gereken husus ise parmak izidir. Çünkü alınan bir kararın sonrasında Schengen bölgesine giriş yapabilmek için 10 parmağınızın da izinin alınması gerekmektedir. İlk kez gerçekleştirecek olanlar gerek konsolosluk gerekse aracı kurum üzerinden süreci tamamlayabilirler.
 • Almanya, vize almak isteyen kişilerden ücret talep eder. Bunun da TL üzerinden ödenmesi mümkündür. Dekontun, başvuru dosyası içerisinde olması çok önemli bir detaydır.
 • Yeni bir pasaportun olması gerekiyor. Daha önceden vize alınmışsa ve eski pasaportlar söz konusu ise bunların da yanınızda bulunması sizin için avantaj demektir.
 • Bankada belli miktarda bir paranın olması gerekmektedir.
 • Aynı zamanda 2 tane biyometrik fotoğraf, kimlik belgesi, fotokopisi, tam vukuatlı nüfus örneği de olmalıdır.
 • Buna ek olarak seyahat sağlık sigortası olarak bilinen ve teminatı en az 30000 Euro olan bir belge de bulunmalıdır. Aracı kurum bunu size çok kısa bir zaman dilimi içerisinde sağlamaktadır.
 • Mesleki belgeler ise meşgul olunan işe göre farklılık göstermektedir. Bunların tümünün resmi bir biçimde alınması şarttır.
 • Bunların tümünün tamamlanmasının ardından başvuru süreci de sona erer.
 • Çok uzun olmayan bir zaman dilimi içerisinde vizenizi alabilirsiniz.

Almanya Vizesi Schengen mi?

Schengen vizesi olarak tanımlanmış olan Almanya vizesi, birden çok ülkeye seyahat etme fırsatını sizlere sunuyor. Bu vizenin dikkat çeken en büyük özelliği, multi şeklinde alınması halinde, birden fazla ülkede geçerli olabilmesidir. Bunu rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Schengen bölgesinde tam 25 tane ülke vardır. Tek vizeyle, süreye dikkat edilerek buralara hem giriş hem de çıkış sağlamak mümkündür.

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya Schengen Vizesi ile Çek Cumhuriyeti’ne gidilir mi: Almanya vize işlemleri çok uzun sürmez. Bu konuda deneyim sahibi olan aracı kurumumuzu tercih etmeniz sizin için büyük bir avantaj olacaktır. Böylelikle eksik evrak ya da vize reddi gibi durumlarla hiçbir şekilde karşı karşıya kalmamış olursunuz. En geç bir hafta içinde vizeniz hazırdır.

 

5/5 - (1 vote)
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.