Almanya Vize Dilekçe Örneği

Almanya Vize Dilekçe Örneği

Almanya turistik vize ihtiyaçlarınız için Almanya turistik vize dilekçe örneği dosyasından faydalanabilir, ülkeye düzenleyeceğiniz seyahatiniz kapsamında Almanya Turistik Vize Talep Dilekçesi doldurabilirsiniz.

Almanya Vize İşlemleri

Almanya Vize Dilekçe Örneği

Almanya Vize Dilekçe Örneği

Avrupa ve Avrupa Birliği için oldukça önemli bir ülke olan Almanya, bu anlamda Avrupa coğrafyasının temel taşı sayılabilir. Ülkeyi ziyaret etmek için birçok sebep taşıyor olabileceğiniz gibi turistik amaçla Almanya seyahati de planlıyor olabilirsiniz.

Eğer Almanya turistik seyahat planınız mevcutsa, Almanya turistik vize almanız şarttır. Bu vize genel anlamda 90 güne kadar Almanya Schengen vizesi olup, amaç olarak turist vizesi şeklinde alınmalıdır. Yine Almanya’ya gerçekleştirmeyi planladığınız bu turistik seyahat için Almanya turistik vize dilekçe örneği dosyasından faydalanarak talep dilekçesi doldurmalı ve bu dilekçeyi Almanya’nın İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben yazmalısınız.

Almanya turistik vizesi Schengen vizesi olarak alınmaktadır. Türkiye’den Almanya’ya turistik olarak seyahat etmek isteyen bireyler, İstanbul’da bulunan Almanya İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Almanya turistik vize talep formu veyahut bir başka deyişle Almanya Turistik Vize Dilekçesi yazmak zorundadırlar.

İlgili dilekçede seyahatin amacı net bir dil ile açıklanmalı ve karşı tarafı çelişkide bırakmamalıdır. Bu sebeple de Almanya Turistik Vize Talep Dilekçesi doldurulurken dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Almanya Turist Vizesi Talep Dilekçesi yazılırken dikkat etmeniz gereken konular şunlardır:

 • Almanya’ya yapacağınız seyahatin amacı, vize talep dilekçesi içeriğinde mutlak bir suretle yer almalı ve net bir dil ile ifade edilmelidir. Bu amaç turistik ören yeri ziyaretleri, şehir turu ya da ülke genelinde gerçekleşecek bir turistik tur olabilir. Böyle bir durumda, ilgili plan ya da tur bilgisini dilekçe üzerinde bildirmeniz ve rezervasyon bilgilerinizi dilekçe dosyasına eklemeniz gereklidir.
 • Almanya turistik seyahat tarihleriniz, Almanya turistik vize dilekçesi üzerinde yer almalı ve ülkeye gerçekleştireceğiniz seyahat kapsamında giriş tarihleri ve çıkış tarihleri aynı dilekçe üzerinde bulunmalıdır. Bir tur aracılığı ile belli bir plan dahilinde ülkeye giriş ve çıkış yapacaksanız ya da bireysel olarak ülkeye giriş yaptıktan sonra çıkış yapıp tekrar dönecekseniz, bunlar detaylandırılmalı ve vize talep dilekçesi üzerinde belirtilmelidirler.
 • Almanya’ya gerçekleştireceğiniz turistik seyahatlerde yararlanacağınız ekonomik olgu veya bir başka deyişle masraflarınızın nasıl karşılanacağı, kim tarafından karşılanacağı gibi bilgiler, Almanya turistik vize talep dilekçesi üzerinde yer almalıdır. Bu süreçte yapacağınız konaklama, yolculuk, kişisel harcamalar, oluşabilecek sağlık sorunları nezdinde hastane, kaza vb. durumlar karşısında masrafların nasıl karşılanacağı önemlidir. Masrafları karşılayacak kişi her kim olursa olsun, siz veya bir yakınınız olsa dahi bunu destekler bir banka hesabı dökümü ve seyahat sağlık sigortası ile birlikte dilekçeye iliştirmeniz gerekecektir.
 • Almanya turistik vize dilekçe örneği üzerinden yukarıda detayları paylaşılan içerikleri ilgili dilekçeye aktarmanız durumunda, dilekçede belirtmiş olduğunuz bilgilerin Almanya turistik vize başvurularında sunacağınız diğer bilgiler ile birbirini destekleyici nitelikte olmaları bir hayli önemlidir. Bu noktada yanılgı ya da uyuşmazlık yaşatmamak adına vize başvuru süreciniz boyunca sunacağınız tüm evrakların birbirini destekler nitelikte olmasına özen gösteriniz.

Bazı durumlarda, Almanya turistik vize dilekçe örneği yazılması gereken durumlar birden fazla sebep taşıyabilir. Bu durumlarda da iki ayrı dilekçe yazılması gerekmektedir. Almanya için iki farklı turistik vize dilekçesi doldurmanız gereken durumlar:

 • Sosyal Güvenlik Kurumu kayıtlı bir şirket çalışanıysanız, Almanya turistik vize için iki adet vize başvuru dilekçesi doldurmanız gerekmektedir. Dilekçe şirketinize ait antetli kâğıt üzerine hazırlanmalı, seyahat tarihleri boyunca izinli olduğunuzu belirtmeli, şirket yetkilisi tarafından imzalanmalı ve kaşeli olmalıdır.
 • Ev hanımları ve öğrenciler, Almanya seyahatleri için sponsor bildirmek zorundadırlar. Sponsorlar, birinci derece akraba olan anne, baba, eş veya çocuklar olabilirler. Almanya seyahatiniz için size sponsor olunacağını taahhüt eden sponsor bilgileri ile dilekçe, yine Almanya İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben yazılmalıdır.

Almanya Vize Dilekçe Örneği 1 – almanya vize basvurusu 2 1

Almanya Ticari Vize Dilekçe Örneği

Almanya ticari vize ihtiyaçlarınız için Almanya ticari vize dilekçe örneği dosyasından faydalanabilir ve ticari seyahatiniz kapsamında Almanya Ticari Vize Talep Dilekçesi doldurabilirsiniz.

Almanya, gerek Avrupa gerekse de dünyanın finans merkezi sayılabilecek bir ülke. Her ne kadar Amerika Birleşik Devletleri’nin bu konudaki hâkimiyeti daha yüksek olsa da Avrupa için Almanya bu anlamda oldukça önemli. İş toplantıları, Avrupa çaplı faaliyetler, fuarlar, kongreler, iş anlaşmaları ve daha birçok durum, Almanya ticari vize gerektiren seyahatlere konu olmaktadır.

Almanya ticari vizesi Schengen vizesi statüsü ile elde edilen özel bir vize türüdür. Daha uzun süreli ticari vizeler ise Almanya D tipi ulusal vizeler olarak edinilebilmektedir. Bu vizeye başvurmak için Almanya İstanbul Başkonsolosluğu’na Almanya ticari vize talep dilekçesi yazmak durumundasınız. Bu dilekçenin nasıl doldurulacağına haiz değilseniz, bu durumda Almanya ticari vize dilekçe örneği ve detaylarını inceleyebilir ve aşağıda yer alan ipuçları ile birlikte ilgili dilekçeyi derhal oluşturabilirsiniz.

 • Almanya ticari vizesi, geniş kapsamlı ticari seyahatlerinizi konu almaktadır. Konferans, Kongre, İş Toplantısı, İş anlaşmaları, ticari alışverişler, ticari fuarlar, ticari geziler ve dahası, bu vizenin kapsamları arasında yer almaktadır. Almanya’ya bu türden bir ticari amaç için seyahat ediyorsanız, almanız gereken vize türü de Almanya ticari vizesi olacaktır. İstanbul’da bulunan Almanya Başkonsolosluğu’na yönelik olarak yazmalı ve bu dilekçeyi hazırlarken, özellikle de Almanya ticari vize talep dilekçesi püf noktalarını dikkate almalısınız. İlgili püf noktaları ise şu şekildedir:
 • Ticari amaç ile Almanya’ya gidecek olan birey bir şirkette SGK’lı çalışan ise şirket yetkilisi tarafından Almanya ticari vize talep formu dolduracak olan birey için şirket antetli kâğıdında kaşeli ve imzalı olarak seyahat kapsamı bildirilmelidir.
 • Almanya ticari vize talep dilekçesi üzerinde, ilgili seyahatin amacı detayları ile net bir şekilde belirtilmeli ve yine doğru şekilde yer edinmelidir. Bu noktada toplantı, anlaşma, fuar, kongre veya diğer amaçlar için detayları ile sebepleri açıklayıcı olmalıdır.
 • Ticari faaliyet sebebi ile Almanya ticari vize ihtiyacı duyan bireyin şirkette hangi pozisyonda çalıştığı ya da şirket sahibi olup olmadığı gibi detaylar, dilekçede belirtilmelidir.

Almanya ticari vize talep dilekçesi dolduracak bireyin seyahat tarihleri açık bir şekilde belirtilmelidir.

Almanya ticari vize talep formu dolduracak olan bireyin masraflarının nasıl karşılanacağı, otel, konaklama, transfer, araç kiralama, sağlık harcamaları, kaza vb. tüm maddi ihtiyaçların kim tarafından ödeneceği dilekçede yer almalıdır.

Almanya’ya düzenlenecek ticari seyahat kapsamında dilekçede yer verilen tüm detaylar, vize başvuru sürecinde talep edilen diğer evraklar ile desteklenmeli ve birbirleri ile örtüşmelidir. Örneğin, hangi tarihlerde hangi fuar ya da toplantıya katılacağı hem dilekçede yer almalı hem de ilgili organizasyonun bulunduğu mekan ile konaklama yapılacak şehrin bir olması gibi önemli noktalar atlanmamalıdır. Bu sebeple de dilekçelerin yeterince detaylı olması, detayların ise diğer başvuru evrakları ile örtüşmesi, Almanya ticari vizesi almak için son derece önemli kriterlerdir.

Almanya’ya düzenlemeyi planladığınız ticari vize işlemleriniz için Almanya ticari vize dilekçe örneği dosyasını inceleyebilir ve indirmiş olduğunuz dosya üzerinde düzenleme yaparak kendinize uygun hale getirebilirsiniz. Bu noktada ticari vize başvuruları için dilekçenin şirket antetli kâğıdı üzerine hazırlanması gerektiğini unutmayınız.

Almanya Vize Dilekçe Örneği 2 – almanya vize formu 2

Almanya Turistik Vize Dilekçe Örneği

Almanya turistik vize ihtiyaçlarınız için Almanya turistik vize talep dilekçesi, Almanya ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Almanya ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Hem Avrupa hem de Avrupa Birliği için oldukça önemli bir ülke olan Almanya, her iki yapının da temel taşı sayılabilir. Ülkeyi ziyaret etmek için ise birden çok sebep bulabilirsiniz. Eğer Almanya turistik seyahat planınız mevcutsa, Almanya turistik vize almanız şarttır. Bu gibi turistik seyahatler için ise Almanya turistik vize talep dilekçesi hazırlamalısınız.

Almanya’nın İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben yazılması gereken dilekçede yer alması gereken hususlar ise şöyledir:

 • Almanya’ya yapacağınız seyahatin amacı vize talep dilekçesinde yer almalı ve net bir dil ile ifade edilmelidir.
 • Almanya turistik seyahat tarihleriniz vize dilekçesi üzerinde yer almalı ve ülkeye giriş tarihleri ile çıkış tarihleri aynı dilekçe üzerinde bulunmalıdır.
 • Almanya’ya gerçekleştireceğiniz turistik seyahatlerde masraflarınızın nasıl ve kim tarafından karşılanacağı Almanya turistik vize talep dilekçesi üzerinde yer almalıdır.

Bazı durumlarda, Almanya turistik vize talebi için iki dilekçe hazırlanması istenmektedir. Bu durumlar:

 • SGK kayıtlı bir şirket çalışanıysanız
 • Ev hanımıysanız
 • Öğrenciyseniz

Oluşabilen durumlardır. Bu gibi durumlarda şirket çalışanları için şirket tarafından antetli kâğıda kaşe ve imzalı, ev hanımları ve öğrenciler için ise sponsor tarafından masraf ödeme taahhüdü içeren dilekçe yazılmalıdır.

Almanya vizesi güncel evrak listesi için visacenter.com.tr/almanya-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Almanya Vize Dilekçe Örneği Videosu;

ALMANYA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir. Tabloda listelenen formları indirerek lütfen bizimle 0850 307 96 81 numaradan ücretsiz iletişime geçiniz.
ALMANYA TİCARİ BELGELER ALMANYA TURİSTİK BELGELER
Almanya Vize Dilekçe Örneği 3 – wordicon Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Almanya Vize Dilekçe Örneği 3 – wordicon Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Almanya Vize Dilekçe Örneği 3 – wordicon Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Almanya Vize Dilekçe Örneği 6 – jpg Resmi Başvuru Formu Örneği
Almanya Vize Dilekçe Örneği 3 – wordicon İngilizce Başvuru Dilekçesi Almanya Vize Dilekçe Örneği 6 – jpg Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize almak istediğiniz ülke için Vize Rejim Tablosuna bakınız. Duyuru! Pasaportunuzu kullanabilmeniz için geçerlilik süreniz, seyahat süreniz artı 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden de bilgi alabilirsiniz.
Konsolosluğa Dilekçe Örneği Türkçe

Türk konsolosluğuna dilekçe örneği hazırlanırken hitap edilen makam, istenen unsur ve ıslak imza detaylarının gözden kaçırılmaması gerekir. Bu dilekçe örneği detaylarının özellikle usullere uygun olması gerekir. Aksi takdirde vize alım sürecine dair aksamalar yaşanabilir.

Konsolosluğa dilekçe nasıl yazılır; hitap edilen makamın dilekçenin başında belirtilmesi lazımdır. Firmamızın danışmanları size dilekçe yazım sürecine dair de tüm resmi detayları sunacaktır.

Konsolosluğa dilekçe örneği Türkçe olarak sunulmuştur. Dilerseniz firmamız ile iletişime geçerek bireysel olarak uğraşmadan dilekçe yazım adımlarını tamamlayabilirsinizi.

Konsolosluğa mail örneği detayları incelenirken özellikle vize talep adımlarının ret yanıtı alması durumunda reddi itiraz sürecine dair bilgi sahibi olunması gerekir. Reddi itiraz adımları sadece konsolosluğun belirttiği özel günlerde mümkün kılınmaktadır.

Konsolosluğa dilekçe örneği hazırlanmasının sonrasında reddi itiraz dilekçesini sunmanızın akabinde olumsuz yanıt alabilirsiniz. Bu süreçte vize harcı için yatırdığınız tutarın tarafınıza iade edilmeyeceği belirtilmelidir.

Vize talep dilekçesi örneği Türkçe mi yoksa ülkenin dilinde mi hazırlanmalıdır; hitap edilen makamın resmi dilinde de Türkçe de hazırlayabilirsiniz.

Almanya vize dilekçe örneği hazırlama adımlarında vize talep adımınızın neden reddedildiğine ilişkin bilgi talep etme hakkınız da vardır. Bu şekilde vizenin bir sonraki başvurusunda aynı hatanın tekrarlanması engellenecektir.

Erasmus vize talep dilekçesi örneği okullarda yer alan öğrenci değişim programı ofisleri üzerinden yürütülecektir. Bu aşamada sizin iletmeniz gereken bir belge olursa, tarafınız ile iletişim kurulur.

Almanya vize icin ne gerekiyor?
Almanya vizesi almak için gereken ilk adım konsoloslukların belirlediği listeleri eksiksiz bir şekilde tamamlamaktır. Dosyaların sunulmasıyla beraber vize işlemleri başlar.
Almanya vize işlemleri ne zaman başlıyor?
Almanya vize işlemleri 90 gün aşağısı ziyaretler için 180 gün, 90 gün üstü ziyaretler için 90 gün önceden başlar.
Almanyaya Ulusal Vize nasıl alınır?
Ulusal Vize’yi almak için yetkili iDATA kurumlarına ya da Alman Dış Temsilcilikler’ine yapılır.
5/5 - (1 vote)