Almanya Çalışma İzni ve Vizesi

Almanya Çalışma İzni ve Vizesi

Türk vatandaşlarının yoğun olarak ikamet ettiği Avrupa ülkeleri arasında yer alan Almanya, iş olanaklarının fazla olmasıyla öne çıkıyor.

Almanya Konsolosluğu

 Türkiye’den Almanya’nın farklı şehirlerine seyahat ederek çalışmak isteyen kişilerin bazı izinleri alması gerekiyor. Türkiye’de bu alanda hizmet veren vize merkezleri çok sayıda vatandaşlar tarafından tercih ediliyor.

Almanya çalışma izni ve vizesi – Visa Center bilgilerini öğrenmek için aşağıdaki metni inceleyebilirsiniz. Pasaport ve vize işlemlerinin yanı sıra çalışma izni için gerekli olan evraklar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Almanya’daki eğitim ve iş olanaklarından kişilere verilen haklara kadar geniş bir kapsamda önemli olan bilgileri öğrenmek ve vize başvurusu yapmak için profesyonel hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Almanya’da Çalışma İzni Başvurusu

Almanya’da çalışabilmeniz için; bazı şartları yerine getiren bir vatandaş ya da bu şartları, bağlı oldukları uluslararası anlaşmalar ile kanıtlamış olan ülkelerin vatandaşlarından birisi olmanız gerekiyor.

Çalışma izninde önceliği olan vatandaşlar; Avrupa Birliği’ne üye olan ülkelerin vatandaşları ve de Avrupa Ekonomik Alan çemberinde bulunan ülkelerin vatandaşları arasından seçilir. Bu ülkelerin dışında kalan devletler ise; çalışma izni alabilen üçüncü ülkeler olarak nitelendiriliyor.

Ülkemizde de, Almanya’ya çalışmak için gitmek isteyen çok sayıda insan var. Global Danışmanlık olarak sizin, vize başvurularınızı en doğru prosedürleri izleyerek yerine getiriyoruz. Almanya’da çalışma izni başvurusu yapmak gibi bir düşünceniz varsa; değerlendirme aşamasında sizin lehinize sonuçlar getirecek olan bir çalışma ortaya koyabiliriz.

Almanya Çalışma İzni ve Vizesi

Almanya Çalışma İzni ve Vizesi


 

2019 Çalışma Kanunu

Hem zaman, hem de maddi anlamda farklı kayıplar yaşamak ve de hayal kırıklığına uğramamak için Almanya’da çalışma izni başvurusu konusunda yetkilendirilmiş kurumumuza başvurabilirsiniz. Çalışma izni başvurularınızda; yasal anlamda işlemlerinizin takibini yapan ve de sizleri en güncel prosedürler ve de 2019 çalışma kanunu eşliğinde yönlendiren kurumumuz, akredite olması nedeni ile Türkiye’de ki en güvenilir merkezlerden birisi konumundadır.

2019 çalışma kanunu uyarınca yapılan değişikliklerin sizin vize başvurunuz için ya da Türkiye’de çalışmak isteyen yabancılar için ne gibi getirileri olduğunu çalışma arkadaşlarımızdan hemen öğrenebilirsiniz.

1-Almanya’da Çalışma İzni

Türkiye Cumhuriyeti, çalışma izni anlamında, üçüncü ülkelerin kapsamında olmasına rağmen, Almanya’da en çok çalışma izni almış olan nüfusa sahiptir.

Ancak; çalışmak için yapmanız gereken başvuru süreci çok ince detayları olan bir süreçtir ve de bu süreçte kesinlikle profesyonel bir destek almanız gerekmektedir. Almanya’da çalışma izni almanız için elimizden gelenin fazlasını yapacağımıza inanın. Almanya’da çalışma izni almanızın kolay yolunu size sunan Global Danışmanlık tüm sorularınızı yanıtlamaya hazır.

Almanya’da Çalışmak

Almanya’da çalışmanın hayalini kuran vatandaşlar için geliştirdiğimiz danışmanlık hizmetlerimizin amacı; sizin vize almanızı kolaylaştıracak olan dosyanızı hazırlamaktır.

Vize başvurunuz için hazırlanması gereken bu dosya; sizin bütün kişisel bilgilerinizi, eğitim hayatınızı, üniversite denklik belgelerinizi, ailenizi, Almanya’da çalışmak isteyeceğiniz koşulları ya da davet aldığınız iş yerinin/şirketin koşullarını, vergi beyanını, çalışmanız koşulunda alacağınız bir yıllık geliri ve de dil seviyenizi belgeleyen, her türlü evrakı içeriyor.

Çok farklı kurumlardan almanız gereken bu belgelerin arasında tek başınıza kaybolmamanız için sizlere sonuna kadar destek oluyoruz.

Almanya Çalışma İznini Almak Ne Kadar Sürer

Sizin için hazırlayacağımız dosyada kesinlikle bulunması gerekenler arasında; nüfus cüzdanı aslı ve de fotokopisi, biyometrik fotoğraflar, ikametgâh belgesi, adli sicil kaydı, en az bir yıllık geçerliliği olan pasaportunuz da bulunuyor.

Dosyanın hazırlanırken bir kronolojik sıralamadan geçmesi gerektiğini unutmayınız. Çünkü çalışma izni almanız için öncelikle Almanya’da oturma koşullarını sağlıyor olmanız gerekiyor. Sonrasında ise; bu koşullarla beraber çalışmanızın da mümkün olduğunu belgeleyen bir başvuruda bulunmalısınız. İşte biz de tam olarak bu noktada sizin ihtiyacınız olan teknik bilgiyi size sağlıyoruz. 

Dolayısıyla Almanya çalışma iznini almak ne kadar sürer gibi bir soru geliyorsa aklınıza; evrakların hazırlanmasının ardından geçen asgari süre 3 ay kadardır. Almanya çalışma iznini almak ne kadar sürer diyen danışanlar bilmelidir ki; bu süreç ilgili makamların gerekli araştırmaları yapmak için istediği bir zaman dilimidir.

2-Almanya’daki Eğitim Sistemi ve Üniversite Okumak

Almanya sağladığı eğitim fırsatları ile birçok gencin eğitim hayatına ışık tutacak programlar sunuyor. Almanya’da isterseniz kısa süreli eğitimlere de katılabilir, uzun süreli lisans ya da yüksek lisans eğitimlerinizi de tamamlayabilirsiniz.

Tıpkı lise ve altı eğitim sınıflarında olduğu gibi; lisans ve de lisansüstü eğitimlerde de; eğitim kalitesi ve de iş bulmanızı kolaylaştıracak özellikleri size katması anlamında, Almanya ilk sıralarda geliyor. Almanya’daki eğitim sistemi ve üniversite okumak isteyenlerin genel beklentileri oldukça tatmin edici olarak değerlendiriliyor. Almanya’da üniversite eğitiminizi tamamlamanız için bir takım başvuruları eksiksiz olarak yapmanız şart. Almanya’daki eğitim sistemi üniversite okumak isteyen kişilerin dikkatini çekecek boyutta bir kalitededir.

Öncelikle eğitiminizin süresi ve de vize alma şekliniz başvuru değerlendirmesi açısından büyük önem teşkil ediyor. Sürekli değişen ve ilave maddeler ya da farklı kriterler ile genişletilen vize değerlendirme süreçlerinde size Global Danışmanlık bünyesinde hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Türkiye’de bulunan öğrencilerin Almanya’ya eğitim/öğrenci vizesi başvurularında; gerekli desteği sağlayabilmek bizim tek amacımızdır. Açığa kavuşması gereken bir diğer konuda; eğitim sürenizin en kadar olacağıdır. Eğitiminiz için iki farklı öğrenci vizesine başvuruda bulunabilirsiniz.

Eğer 90 günü aşmayacak bir eğitim için yolculuk yapmayı düşünüyorsanız ihtiyacınız olacak belgeler; vize için başvuru formu, konsolosluk şartlarına uygun olarak çekilmiş biyometrik fotoğraf, pasaportunuz ve de finansal durumuzu belgeleyen evraklar.

Eğer hem çalışıp, hem de okuyorsanız; sigorta giriş belgeniz, maaş bordronuz, eğitiminiz süresinde izinli olduğunuzu kanıtlar nitelikte ki bir belge vize başvurusunu yapmak amacı ile hazırlayacağınız dosyada bulunmalı. Bunla beraber; sizin ya da ailenizin üzerine olan iş yeri, araç, ev gibi taşınmazların tapu, vergi beyanı, ruhsat ve de banka hesaplarınızı belgeleyen hesap cüzdanın aslı ve de fotokopileri, başvuru dosyanızda yer almalı.

Dosyada yer alan ve de sizin doldurmanız gereken formları, başvuru beyanlarını biz sizler için hazırlıyoruz. Teknik detaylara ve de başvurunuzun kabul görmesini sağlayacak her noktaya özen gösteriyoruz.

Almanca hazırlanması gereken bu evrakların, doğru bir şekilde tedarik edilmesi konusunu bizlere bırakabilirsiniz. Devam eden bir öğrencilik durumu söz konusu ise; öğrenci belgesi ve de okuldan alacağınız izin belgesi de dosyada olması gereken evraklardandır.

Almanya Çalışma İzni ve Vizesi 1 – almanya erasmus ogrenci vizesi 1

Almanya’da Eğitim

Almanya’da eğitim almayı talep ettiğiniz vizenizi 90 gün üzeri bir eğitim programı için almak istiyorsanız, izleyeceğiniz yol biraz daha farklı ilerliyor.  Bu süreçte ise; sizin için hazırlayacağımız evraklar biraz daha geniş ölçeklidir.

Almanya’da eğitim almanızın yolunu size akredite olan kurumumuz sayesinde açıyoruz. Ulusal vize başvurularınızda, 90 günün altı başvuru belgelerine ek olarak; başvuru formlarınızı, pasaport kontrol belgenizin tedarikini, gerekli fotokopilerinizi, eğitim almayı talep ettiğiniz kuruma başvuru mektubunuzu, teminatlı hesap evraklarınızı, gerekli sigorta işlemlerinizde yönlendirmeyi profesyonel olarak Global Danışmanlık kurumumuza bıkabilirsiniz. Gerekli ücretlendirme ve de daha detaylı görüşmeler için destek ekibimizi arayabilirsiniz.

Almanya’da Yüksek Lisans Şartları

Almanya’da yüksek lisans şartları sizlerin sahip olmanız gereken bir takım kriterlerden oluşuyor. Bu kriterlerin başında; not ortalamanız, mezun olduğunuz lisans bölümü, referans mektuplarınız ve de dil yeterlilik belgeleriniz geliyor. Almanya’da yüksek lisans şartları ile ilgili her okulun kabul gördüğü farklı durumlar bulunuyor. İlgili vize şartlarını görüşmek için Global Danışmanlık hizmetlerimizi değerlendirebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: Almanya’daki eğitim sistemi ve üniversite okumak, Almanya’da eğitim, Almanya’da yüksek lisans şartları

3-Almanya’da Doğum ve Vatandaşlık Hakları

Son günlerde annelerin ya da anne adaylarının yurt dışında doğum yapma isteklerinin giderek arttığı görülüyor. Özellikle Türk nüfusunun yoğun olduğu Almanya’da çocuğunu dünyaya getirmek isteyen anne sayısı oldukça fazladır. Almanya’da Doğum ve Vatandaşlık Hakları ile ilgili araştırma sayısı ise bununla beraber doğru orantılı olarak artıyor.

Doğum yapma talebinin çok yoğun olduğu Almanya’da doğum yapmak için öncelikle iyi bir hastane ve doktor araştırmasına girmelisiniz. Bilmediğiniz bir ülkede doğum yapmak zor olacağından dolayı Almanya’da Doğum ve Vatandaşlık Hakları konusunda Global Danışmanlık sizi en doğru şekilde yönlendirir.

Almanya’da Doğum Yapmak

Almanya’da doğum yapmak isteyen annelerin, çocukları için Alman vatandaşlığını almaları çok önemlidir. Çünkü Alman vatandaşlığını alan çocuk, ileriki hayatında eğitim ve sağlık desteğini de alır. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite çağlarında devlet, çocuğun okul masraflarına katkıda bulunur. İş yaşantısı boyunca ailesine ve kendisine bakabilecek kadar para kazandığını ispatlayan çocuk ise ebeveynleri içinde Almanya’da yaşama izni alabilir.

Almanya vatandaşı olabilmek için Alman Hükümeti, çocuğa 23 yaşına kadar bir hak sunuyordu; bu yaşına kadar mutlaka bir vatandaşlık seçmesi gerekiyordu. Almanya’da doğan çocuğun hakları konusunda değişen yasa ile artık çocuğa her iki devletin de vatandaşı olabilme imkânı verildi.

Almanya’da Doğum Yapan Anneler İçin Maaş Başvurusu

Almanya gibi sağlık alanından son derece gelişmiş bir ülkede doğum yapan anneler kendilerini daha emin ellerde hissediyor. Doğuma gelmeden tüm kayıtlarınızın yapılması ve randevularınızın ayarlamasını sizin için Global Danışmanlık halleder. Siz içiniz rahat bir şekilde doğuma girersiniz. Sağlık ve teknoloji bakımından dünya devleri arasında bulunan Almanya’da doğum yapan anneler için maaş başvurusu sistemi vardır. Konusunda uzman olan Global Danışmanlık şirketi başvurunun tüm adımlarını bizzat sizin için takip edip bilgi verir.

Almanya’da Doğan Çocuğun Hakları

Hamile ya da Almanya’da çocuk doğurmayı planlayan annelerin çocukları için Alman Devleti tarafından bir takım haklar sağlanır. Almanya sınırları içerisinde doğan bebekler Alman vatandaşı olarak dünyaya gelir. Eğitim ve öğretim hayatı boyunca her Alman vatandaşı çocuğuna verilen eğitim hakkı ona da verilir. Ayrıca Almanya’da doğan çocuğun hakları konusunda Global Danışmanlık uzun yıllardır ailelere destek veriyor.

Çocuk Yardım Parası Ne Kadar

Birçok devlet gibi Alman Devleti ’de çocuklara yardım parası veriyor. Çocuk yardım parası ne kadar sorusunu Global Danışmanlık en net şekilde cevaplar. İki çocuğu olan ailelere aylık çocuk başına ücret 194 Euro, üç çocuğu olan ailelere aylık çocuk başına ücret 200 Euro ve dört ve daha çok çocuğu olan ailelere aylık çocuk başına ücret 225 Euro’dur. Çocuk yardım parası ne kadar, Almanya’da doğan çocuğun hakları gibi sizi merak ettiren sorular için Global Danışmanlık ile irtibata geçebilirsiniz.

Almanya vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için https://www.visacenter.com.tr/almanya-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.
Almanya’da Çalışma İzni

Almanya’da çalışma izni, eğer Almanya’da uzun süre kalmak, Almanya’da yaşamak ve çalışmak isteniyorsa alınması zorunlu olan bir belgedir. 90 günden uzun süreli kalma izni veren bu belgeyi almak için Almanya çalışma izni başvurusu yapılmalıdır.

Almanya çalışma izni 2022 yılı için, başvuru yapacak kişinin mesleğinin Almanya’da ihtiyaç olan iş kollarından birisini kapsıyor olması gerekir. Almanya için uyumlu bir mesleğin olması çalışma izni başvurusunun olumlu sonuçlanması için oldukça önemlidir.

Almanya çalışma vizesi 2020 yılı için vize başvurularının en çok onaylandığı meslekler, aşçılık, doktorluk, bilişim sektörü, mühendislik, bilim insanı gibi dallardır. İhtiyaç olan bir meslek ve iş yeri için başvuru yapıldığı zaman hem bekleme süresi daha kısa, hem de olumlu sonuçlanma ihtimali daha yüksek olacaktır.

Almanya’ya işçi olarak gitmek 2020 yılı için davetiye mektubu ile mümkün olmaktadır. Almanya’da bulunan bir işyerinden Türkiye’de bulunan bir kişi için konsolosluğa orijinal davet mektubu gönderilmelidir. Ayrıca oturum izni almak, bunun için ise eğer 90 günden az kalınacak ise Schengen vizesi, 90 günden fazla kalınacaksa Almanya ulusal vizesi alınmalıdır.

Almanya çalışma izni 2020 almak için Türkiye’de de bir işte çalışıyor olmak gerekir. Almanya’da bulunan işçi ihtiyacı Federal İstihdam Bürosu tarafından belirlenir. Almanya’ya işçi kabulü için belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda alım yapılır. Fakat bilim adamları ve doktorlar bundan ayrı tutulur.

Almanya çalışma izni nasıl alınır?
İş anlaşması yapılan şirketle yapılan anlaşmanın konsolosluğa beyanıyla beraber hazırlanan evrakların konsolosluğa sunulmasıyla çalışma iznine başvurulabilinir.
Almanya'da çalışmak için hangi şartlar aranıyor?
Vizeye başvurabilmek için kişilerin bir iş yerinden teklif alması ya da başvuru yapılan şirketle iş anlaşması yapması gerekmektedir.
Almanya Çalışma izni için Almanca şart mı?
Çalışma izni almak isteyen kişilerin dil bilmesi zorunludur. Vizeye başvurabilmek için A1 seviyesinde dil bildiğini kanıtlaması gerekmektedir.
ALMANYA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir. Tabloda listelenen formları indirerek lütfen bizimle 0850 307 96 81 numaradan ücretsiz iletişime geçiniz.
ALMANYA TİCARİ BELGELER ALMANYA TURİSTİK BELGELER
Almanya Çalışma İzni ve Vizesi 2 – wordicon Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Almanya Çalışma İzni ve Vizesi 2 – wordicon Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Almanya Çalışma İzni ve Vizesi 2 – wordicon Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Almanya Çalışma İzni ve Vizesi 5 – jpg Resmi Başvuru Formu Örneği
Almanya Çalışma İzni ve Vizesi 2 – wordicon İngilizce Başvuru Dilekçesi Almanya Çalışma İzni ve Vizesi 5 – jpg Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize almak istediğiniz ülke için Vize Rejim Tablosuna bakınız. Duyuru! Pasaportunuzu kullanabilmeniz için geçerlilik süreniz, seyahat süreniz artı 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden de bilgi alabilirsiniz.

 

5/5 - (1 vote)