Almanya Vizesi 2023

Almanya vize başvuru şartları güncellenmiştir. Almanya vize başvurusu için güncellenen sayfamıza >>> https://www.visacenter.com.tr/almanya-vizesi-rehberi/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Almanya Vizesi 2023; Almanya vize işlemleri kapsamında sorunsuz şekilde erişim adımlarını tamamlayabilmek için öncelikli olarak danışman firmalardan destek alabilirsiniz. Danışman firmalardan destek alan kişilerin başvuru adımlarının çok daha sorunsuz şekilde yerine getirilmesi mümkün kılınmaktadır.

Almanya vize başvuru şartları güncellenmiştir. Almanya vize başvurusu için güncellenen sayfamıza >>> https://www.visacenter.com.tr/almanya-vizesi-rehberi/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Bireysel olarak da başvuru adımlarını yerine getirmenize imkan verilmektedir. Bireysel başvurularda kişilerin belgelerden gerekli olan başvuru formlarına kadar sorunsuz şekilde kendileri doldurmaları gerekmektedir. Almanya vize işlemlerini tamamlarken kişilerin özellikle referans numarası verilerek başvuru adımlarının hangi seviyede olduğunu kontrol etmelerine imkan tanınmaktadır. Pandemi sebebi ile işlemlerin büyük bir kısmının online şekilde tamamlanmasına olanak verilmektedir. Örneğin başvuru formlarının temin edilmesi konusunda da sadece Almanya konsolosluğunun internet sitesini kullanmanız dahi yeterli olacaktır. Almanya vizesi aynı zamanda Schengen vizesidir. Schengen vizesi kısa süreli bir vize türüdür. 180 günlük zaman diliminde maksimum 90 gün boyunca kullanılmasına izin verilmektedir. Vize işlemleri ile alakalı olarak sorun meydana gelmemesi için başvuru yapacağınız vize türünün geçerlilik süresine de dikkat etmelisiniz.

Pasaport türlerine göre sahip olacağınız öncelikler değişim göstermektedir. Bordo pasaportu olan kişilerin hem kısa süreli hem de uzun süreli seyahatlerinde vize talep etmesi gerekmektedir. Yeşil pasaportu olan kişilerin ise kısa süreli olmak kaidesi ile ülkeye vizesiz giriş yapmasına izin verilmektedir. Yeşil pasaport almak isteyen kişilerin memuriyetin birinci, ikinci, üçüncü seviyesinde olması gerekmektedir. Bu seviyelerde olan hak sahiplerinin eşi ve çocuklarının da yeşil pasaport almasına imkan verilmektedir. Pasaport yenileme ve talep adımlarını il ve ilçe Nüfus ve Vatandaşlık işleri Müdürlüğü aracılığı ile tamamlamanız gerekmektedir. Başvuru işlemlerinin daha hızlı tamamlanması için işlemlerin büyük bir çoğunluğu randevulu yapılmaktadır.

Almanya

Almanya Avrupa’da en fazla Türk nüfusunun bulunduğu ülkelerin başında gelmektedir. Özellikle işçi olarak ülkeye giriş yaparak oturum izni alan kişilerin sayısının oldukça yüksek olduğu görülmektedir. 70li ve 80li yıllarda işçi açığı sebebiyle Almanya Türkiye’den yoğun bir göç almıştır. Şuanda o tür bir açık söz konusu olmadığı için çalışma izni almak isteyen kişilerin sıkı denetimlerden geçirildiğinin de eklenmesi gerekmektedir.

Almanya vize başvuru adımlarını tamamlarken kişilerin dikkate almaları gereken bir diğer husus da pasaportun güncel tarihli olmasıdır. Vize başvurusunda sunulan pasaportun henüz 1 sene daha geçerliliğini korur durumda olması gerekmektedir. Almanya vizesi 2023 talep adımlarını tamamlamadan önce sunmuş olduğunuz pasaportun güncelliğini kontrol etmeli başvuru aşamasında sorun meydana gelmemesi için NVİ üzerinden tüm başvuru adımlarını tamamlamalısınız. NVİ pandemi koşulları sebebi ile ve işlemlerin daha hızlı şekilde tamamlanması için randevulu hizmet vermektedir. 199 numaralı telefon hattından ya da internet sitesi üzerinden sorunsuz şekilde randevu alma adımlarını tamamlayabilirsiniz.

Almanya Vizesi Gerekli Evraklar 2023

Almanya vizesi gerekli evraklar 2023 arasında şu detaylara dikkat edilmelidir;

  • Başvuru adımlarını tamamlarken kişilerin başvuru formunu sorunsuz şekilde doldurmasının yanı sıra 2 adet de biyometrik fotoğraf sunması gerekmektedir. Fotoğrafların muhakkak son 6 aya ait olması gerekir. Güncel olmayan fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
  • Başvuru sürecinde ikametgah belgesini, kimlik belgenizi de sunmanız gerekmektedir. Bu belgeleri e- devlet üzerinden alarak sunabilirsiniz. Sunduğunuz belgenin e- imzalı olmasına ayrıca dikkat etmelisiniz.
  • Başvuru sürecinde maddi durumunuza ilişkin bilgilendirme sunulmalıdır. Maddi duruma dair özellikle hesap özetini sunmanız talep edilebilmektedir. Hesap özetinde son 6 ayda hesaba ne kadar para girişi olduğu ne kadar para çıkışı olduğu da tespit edilecektir.
  • Seyahat sürecini de içine alacak şekilde seyahat ve sağlık sigortasını da aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Seyahat ve sağlık sigortasının talep edilmesinin asıl sebebi kişilerin bir sorun ile karşılaşmaları durumunda kamuya yük olmadan, sorunun ortadan kaldırılmasıdır.

Almanya vizesi gerekli evraklar 2023 kapsamında verilen listede bir eksiklik olması durumunda başvuru aşamasına dair sorunlar meydana gelebilmektedir. Ret yanıtı almamak ve sürecin uzamasına sebebiyet vermemek için tüm belgeleri eksiksiz bir biçimde derlediğinizden emin olmanız gerekir. Bu aşamada konunun uzman isimlerinden destek almak sizin için çok daha verimli olacaktır.

Almanya vizesi 2023 talep adımlarında kişilerin danışmanlık firmalarından destek almaları süreçte istenen ek hizmetler de dahil olmak üzere bir komisyona tabidir. Bu komisyon ücretinin ödenmesinin hemen sonrasında işlemler eksiksiz yerine getirilecektir. Yerine getirilen her bir adımda da tarafınıza iletişim numaraları üzerinden bilgilendirme sunulacaktır.

Almanya Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Almanya aile birleşimi gerekli evraklar arasında evliliğin kanıtlanmasına dair evrakların büyük önem arz ettiği görülmektedir. Bu uluslar arası geçerliliği olan belgenin Almancaya tercüme edilerek sunulması gerekmektedir. Tercüme metninin noter onaylı olması gerekmektedir. Almanya aile birleşimi gerekli evraklar temin edilirken kişilerin tüm belgelerin güncelliğine dikkat etmeleri istenmektedir. E- devlet üzerinden sunulan belgeler de kabul edilmektedir. Belgelerin e-imzalı olması yeterli olacaktır. Alman vatandaşı olan eşin ikametgah belgesini ıslak imzalı şekilde sunmalısınız. Bu belgenin online versiyonunun sunulması durumuna başvuru kabul edilmeyecektir. Aile birleşimi onayı alan kişilerin belirtmiş olduğu adres belirli aralıklar ile kontrol edilmektedir.

Almanya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar; aile birleşimi başvurularının kurallara uygun biri biçimde tamamlanmasının hemen akabinde 90 günlük bir bekleme sürecinin hemen sonrasında onay almanız mümkün kılınmaktadır. Bekleme süresi en uzun olan belgelerin başında gelmektedir. Aile birleşimi sırasında kişilerin başvuru durumlarını bireysel olarak kontrol edebilmeleri için bir de referans numarası verilecektir. Almanya aile birleşimi nasıl olur; başvuru adımlarında evliliğin resmi olduğuna ilişkin bilgilerinizi sunmanızın hemen sonrasında başvurunuz dikkate alınacaktır. Almanya vizesi 2023 kategorisinde kişilerin özellikle dikkat etmeleri gereken hususların bir diğeri de tam tekmil nüfus kayıt örneğinin sunulmasıdır. Evlilikleriniz bu belgede sıralanacaktır. Daha öncesinde evlilik yaptığınıza ilişkin bir bilgilendirme bulunması durumunda bu evliliğin öncesinde boşanma ile neticelendiğini de iletmeniz gerekir. Hatta gerekli görüldüğü durumlarda önceki evliliklerden olan çocukların velayetlerine ilişkin de bilgilendirme talep edilecektir.

-Almanya Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Almanya çalışma vizesi gerekli evraklar arasında kurumsal firmanın davet mektubunun sunulması gerekmektedir. Kurumsal firmanın davet mektubunda hangi alanda çalışacağınız, aylık, yıllık kazanımınız da dahil olmak üzere tüm detayların eksiksiz bir biçimde iletilmesi gerekmektedir. Almanya çalışma vizesi gerekli evraklar derlenirken, yetkinliğinizin hangi alanda olduğunu diplomalarınız ile ve sertifikalarınız ile sunmanız gerekmektedir.

Almanya vizesi 2023 talep eden kişilerin çalışma alanında onay alması için Almanya tarafından öncelikli alan olarak belirlenen kategorilerde hizmet sunacak kapasitede olması gerekmektedir. Almanya’da mühendislik bilimlerinin ve bilime dair araştırma geliştirme faaliyetlerinin ön planda tutulduğunun da açıklanması gerekir. Çalışma vizesi olmadan ülkede istihdam edilmeniz tespit edilmeniz durumunda anında durumun pasaportunuza işlenerek ret yanıtı alacağınızı da yansıtmaktadır.

-Almanya Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Almanya öğrenci vizesi gerekli evraklar dahilinde kişilerin kabul aldıkları okuldan davet mektubunu sunmaları gerekir. Kabul alınan okuldan davet mektubu, eğitim alınan okulun eğitim diline hakim olduğunuz gibi detayların da iletilmesi gerekir. Almanya öğrenci vizesi gerekli evraklar derlendikten sonra oldukça kısa bir süre içerisinde öğrenci vizesi tarafınıza tanımlanacaktır. Vize talep adımlarına dair bir sorun meydana gelmemesi için tüm önlemler alınmıştır. Vize başvuru adımlarında öğrencilerden de maddi durumlarına dair bilgilendirme sunmaları istenir. Almanya vizesi 2023 talep edilirken öğrencilik hayatının bir kısmını Almanya’da tamamlamış olan kişilerin çalışma izni almasının çok daha kolay olduğu da görülmektedir. Bu şekilde oturum izninin temelini oluşturma imkanınız olacaktır.

Almanya Vizesi Ücreti 2023

Almanya vizesi ücreti 2023 ödemeden vize başvurunuzun geçerli olmasına imkan verilmeyecektir. Vize başvuru adımlarının tamamlanma aşamasında kişilerin özel olarak referans numarası ile bilgilendirilmesi sağlanmaktadır. Bu referans numarasından kontrol ettiğinizde ret yanıtı aldığınızı fark ederseniz, yatırmış olduğunuz tutarın size iade edilmeyeceğinin de ayrıca bildirilmesi gerekmektedir. Almanya vizesi ücreti 2023 ödeme adımlarının sonrasında size verilen makbuzu da muhafaza etmelisiniz. Makbuzu da başvuru adımında sunmanız istenebilmektedir. Ayrıca işlemlerinizin dijital olarak da kontrol altında tutulduğu belirtilmelidir. Ödeme adımlarında aktarmanız gereken tutarın senelik olarak zamma tabi tutulduğu da belirtilmelidir. Bu nedenle konsolosluk tarafından belirtilen zaman aralığında ödeme aşamaları yerine getirilmelidir.

Almanya vizesi 2023 için geçerli olan harcın iade edilmemesi prensibi pasaport için geçerli değildir. Pasaport başvurusunda bulunmak için de kişilerin pasaport defter bedeli ve pasaport harcını ödemeleri gerekmektedir. Pasaport almaktan vazgeçmeniz durumunda ödemiş olduğunuz tutarın size iade edileceğini de vurgulamalıyız. Ödeme işlemlerine dair sorun meydana gelmemesi için gerekli olan tüm bilgiler danışmanlık firmanız tarafından size sunulacaktır. Vize harcının yanı sıra danışmanlık firmasından yardım alan kişilerin bu firmalara dair bir komisyon ödemeleri gerekmektedir.

Almanya Vizesi Aile Birleşimi 2023

Almanya vizesi aile birleşimi 2023 talep sürecinde dikkate alınması gereken temel detaylar;

  • Aile birleşimi kapsamında oturum için başvuracak olan eşin temel derecede almanca bilmesi gerekmektedir. Bu almanca bilgisinin devlet tarafından onaylanan bir sınav üzerinden de kanıtlanması gerekir. Kişilerin başvuru adımlarında sorunsuz bir erişim adımını yerine getirmeleri için özel sınavlar da söz konusudur. Ayrıca oturum hakkı alan kişilerin istedikleri takdirde ülke tarafından sağlanan ücretsiz dil kurslarına da devam etmesine olan verilmektedir.
  • Sadece dil bildiğini kanıtlamayacak şekilde bir engeli olan kişilere inisiyatif sağlanmaktadır. Bu kişilerin herhangi bir belge sunmadan da başvuru adımını yerine getirmelerine izin verilmektedir.
  • Aile birleşimi üzerinden kişilerin oturum izni almasının sonrasında 5 sene boyunca bu izni yenileyerek ülkede kalmayı hak etmeleri durumunda süresiz oturum talep etmesine de olanak sağlanmaktadır. Süresiz oturum talep edilmesi durumunda vatandaşlık ve sonucunda da Almanya pasaportu hak edilebilmektedir. Tabi ki bu hakkın elde edilmesi için ülkede entegrasyona dair bir sorun yaşanmayacağının da garanti altında alınması gerekir.

Almanya vizesi aile birleşimi 2023 izni almanızın sonrasında belirtmiş olduğunuz ikamet adresinde bir değişiklik olursa bunu da iletmeniz gerekiri. İzin olmadan ve bilgilendirme yapmadan ikamet adresinin değiştirilmesi doğru olmayacaktır.

Almanya vizesi 2023 talep ederken ülkeye giriş adımında belirtilen gerekçe ile daha sonrasında içinde bulunduğunuz işlem akışının uyum içerisinde olmasına da ayrıca dikkat edilmelidir. Oturum izni verilmesinin sonrasında denetimler yapılmaya ve kontroller uygulanmaya devam edecektir. Bu kontrollerin asıl sebebi son senelerde yaşanan güvenlik sorunlarının olabildiğince bertaraf edilmesidir.

Almanya Çalışma Vizesi 2023

Almanya çalışma vizesi 2023 almak isteyen kişilerin başvuru sürecinde dikkat etmesi gereken bir diğer husus da özlük haklarının korunmasıdır. Çalışma vizesi alma aşamasında eksiklik olan kişilerin istihdam edilmesi durumunda tespit edildikleri anda sınır dışı edilmelerinin yanı sıra bu durum pasaportlarına da işlenecektir. Bu şekilde pasaporta işlenen bir bilginin ilerleyen senelerde farklı ülkeleri ziyaret ederken sorunlara sebebiyet verebileceğinin de unutulmaması gerekir.

Almanya çalışma vizesi 2023 olmadan istihdam edilen kişilerin devletin sağlamış olduğu sosyal destekten istifade etmesine de imkan verilmeyecektir. Normal koşullarda kişilerin işten atılması gibi hususlarda yaşamını sorunsuz devam ettirmesi için destek verilmektedir. Fakat, izinsiz çalışan kişinin devletin sunmuş olduğu bu imkanlardan istifade etmesine imkan verilmeyecektir. Almanya vizesi 2023 almak isteyen kişilerin başvurunun hemen akabinde değerlendirmeye alınarak kurallara uygun bulunması durumunda izni iletilecektir. Verilen bu uzun süresiz değildir. Belirli aralıklar ile güncellenmesi gerekmektedir.

Almanya İş Arama Vizesi 2023

Almanya iş arama vizesi 2023 almak isteyen kişilerin yetkinlik alanlarını, iş tecrübelerini eksiksiz bir biçimde sunmaları gerekmektedir. Çalışma vizesinden farklı olarak herhangi bir şekilde şirketin onayının söz konusu olmaması ve davet mektubunun eksik olması sebebi ile sürecin daha zor onay alacağının da ayrıca bildirilmesi gerekmektedir. Almanya iş arama vizesi 2023 almak isteyen kişilerin Alman vatandaşı olan bir yakınlarından davetiye sunması süreci daha kolay bir hale getirecektir. Bu şekilde ülkeye bir yakınınızın referansı ile giriş yapma imkanını elde edebilirsiniz. Almanya vizesi 2023 talep eden kişilerin özellikle daha öncesinde AB üye ülkelerinin birinde çalışma imkanını elde etmiş durumda olması, onay almasını da kolaylaştırmaktadır.

Almanya Eğitim & Erasmus Vizesi 2023

Almanya eğitim & Erasmus vizesi 2023 işlemleri sırasında öğrenci değişim programlarına başvurularınızın eksiksiz bir biçimde sunulması gerekmektedir. Başvuru adımlarının değerlendirilmesinde yapılan dil sınavının katkısı kadar sizin lisans mezuniyet puanınızın da bir hayli etkili olduğunun belirtilmesi gerekmektedir. Almanya eğitim & Erasmus vizesi 2023 talep eden kişilerin üniversitelerde yer alan Erasmus ofisleri ile de iş birliği içerisinde olması gerekir. Bu ofisler gerekli olan prosedürlerin yerine getirilmesi için gerekli olan adımları sorunsuz şekilde atmaktadır. Almanya vizesi 2023 talep adımlarının tamamlanma aşamasında kişilerin başvuru koşullarını yakından takip ederek işlem akışını tamamlamaları gerekmektedir. Erasmus ya da diğer öğrenci değişim programları ile gelen kişilerin maddi durumlarının öğretim maliyetlerini karşılayacak yetkinlikte olup olmadığını da incelemek söz konusu olacaktır. Erasmus programlarında kişilere sunulan hibenin miktarını ve sahip olunan bursların tutarını belirtmek de yeterli olacaktır.

Almanya Vize Reddi 2023

Almanya vize reddi 2023 kategorisinde kişilerin ret yanıtı alması durumunda neden bu yanıtın verildiğine dair gerekçeli bir karar da sunulacaktır. Vize reddi alınmasının en temel noktalarının başında sunulan dokümanların eksik olması ya da başvuru prosedürlerinde gözden kaçırılan hususların yer almasıdır. Almanya vize reddi 2023 tamamlanırken kişilerin vize için yatırmış oldukları harcın iadesini istemeleri de mümkün olmayacaktır. Yatırmış olduğunuz tutar da vize reddi ile beraber yanmış olur. Almanya bu konuda yalnız değildir, diğer Avrupa ülkelerinde de ret durumunda harcın iade edilmesi gibi bir prosedür söz konusu değildir. Ret yanıtı alan kişilerin konsolosluklar aracılığı ile reddi itiraz başvurusunda bulunmasına imkan tanınmaktadır. Aile birleşimi ya da eğitim öğretim faaliyetleri gibi önemli ve keskin prosedürlere bağlı olan kategorilerde danışmanlık firmalarından destek alarak başvuru adımının tamamlanması çok daha mantıklı olacaktır.

Almanya vize reddi lanlar ne yapmalıdır?

Vize reddi alan kişilerin konsolosluk tarafından belirtilen zaman aralığında kesinlikle reddi itiraz başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Almanya vize reddi neden alınır?

Vize başvurusunun reddedilmesinin temel nedeni kişilerin belgelerde ya da sunulan bilgilerde eksiklik ortaya koymasıdır.

Almanya vize başvurusu hangi kuruluş üzerinden yapılır?

IDATA aracılığı ile vize başvuru adımlarının tamamlanması gerekmektedir.

Oyla! post
1 cevap

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] işlemlerinizi randevu sistemi üzerinden öncellikle randevu alarak yapmanız gerekmektedir. Almanya vizesi 2022 eğitim kabul belgesi ile eğitim vizesi almanıza, iş çalışma vizesi için şirket işe alım […]

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.