Augsburg Vize

Almanya Augsburg Vize Başvurusu

Augsburg, 295 bin kişilik nüfusa sahip olan Almanya’ya bağlı bir şehirdir. Bavyera eyaletinin kentleri içerisinde bulunur. Augsburg vize alımının zorunlu olması, buraya seyahat planı olan Türkler için çok büyük önem arz eder. Nasıl alınacağı başta olmak üzere birçok farklı sorunun yanıtını makalemizde bulabilirsiniz.

Augsburg İçin Vize Gereklimi?

Augsburg için vize gereklimi: Augsburg vize olması, bu şehre ziyaret yapılmasının önünün sonuna kadar açar. Bu yüzden Türklerin seyahat öncesinde edinmesi bir kural olarak dikkat çekmektedir. Aksi halde giriş söz konusu olmaz.

Augsburg İçin Vize Şartları

Tanımlanmış Augsburg için vize şartları şöyledir;

  • Pasaportla vize alınır.
  • Eksik belge olması vize reddi demektir.
  • Resmi başvuru yapılmalıdır.
  • Adli bir engel bulunmamalıdır.

Augsburg Turist Vizesi

Augsburg turist vizesi, kısa süreli giriş ve çıkış için sunulur. Bu yüzden süresine baktığımızda 90 gün maksimum olduğunu görmekteyiz.

Augsburg Vize Başvurusu

Augsburg vize başvurusu işlemlerinde konsolosluğun ilk adres olduğunu hemen ifade etmek lazım.

Augsburg Vize Evrakları

Augsburg vize evrakları arasında kimlik bilgileri olmalıdır. Bu anlamda vukuatlı kayıt örneği, TC kimlik kartı, ikamet ve aynı zamanda pasaport dosya içinde olmak zorundadır. Seyahat bilgileri önemlidir. Hem kalınacak otelin verilerini ve rezervasyonunu hem de uçuş biletini sunmakla yükümlüsünüz. Mesleğiniz neyse onu açık şekilde gösteren evrak hazır olmalıdır.

Seyahat sırasındaki olası hastalık ve kazalara karşılık sağlık sigortası istenir. Biyometrik özelliklere sahip olması şart olan 2 tane foto da sunulur.

Augsburg Vize Fiyatları / Ücreti

80 Euro Augsburg vize fiyatları / ücreti olarak konsolosluk tarafından açıklanmıştır. Bunun yine konsolosluk hesabına banka havalesi üzerinden yatırılması önem arz eder.

Augsburg Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Augsburg vizesi kaç günde çıkar: Almanya vize alımlarında çıkış süresinin 5 gün ile 15 gün arasında farklılık gösterdiğini hemen ifade etmek lazım.

Augsburg Vizesi Nasıl Alınır?

Augsburg vizesi nasıl alınır: Augsburg vize işlemlerinin tamamlanmasını takiben, konsolosluk size yapacağı bildirimle sonucu söyler. Sonrasında giderek bunu almak zorundasınız. Aracı kurumumuz ise adresinize yollamaktadır. Başvuruyu başlatabilmek için bizi aramanız yeterlidir.

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.