Schengen Vizesi İle Rusyaya Gidilir Mi?

Schengen Vizesi İle Rusyaya Gidilir Mi

Schengen vizesi ile Rusyaya gidilir mi: Schengen vize sahipleri, bu izin belgesi üzerinden Rusya’ya giriş yapamazlar. Bunun bir geçerliliği hiçbir zaman yoktur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Rusya girişlerinde vize alması zorunludur. Ancak birçok yabanı ülke ile kıyaslandığı zaman bunun oldukça kolay olduğunu ifade etmek lazım. Bu da sunulmuş bir avantaj olarak dikkat çeker.

Rusya Turist Vizesi

Rusya turist vizesi almak için istenilen belgeler vardır ve bunları şöyle ifade etmek lazım;

  • Seyahatin sona ermesinden sonra da geçerliliği en az 6 ay devam edecek olan pasaportun olması gerekmektedir. Üzerine vizenin mührünün basılması şart olduğundan en az 2 sayfası boş şeklinde sunulmalıdır.
  • Başvuru formunun doldurulması lazım. Bunu, eğer vizeyi aracı kurum üzerinden almak istiyorsanız çok kolay bir biçimde tamamlamanız mümkündür.
  • Aynı zamanda biyometrik fotoğraf da istenir. İki tane olması şarttır. Ölçüleri ise 3.5 x 4.5 olmak zorundadır. Arka fonunun beyaz bir şekilde olması ise istenen kriterlerin içerisinde hemen öne çıkar.
  • Bunun yanı sıra turist kabul belgesi de talep edilmektedir. Buna Voucher evrakı adı verilmektedir. Hotel Voucher, her zaman aracı kurum tarafından ve çok kısa bir zaman dilimi içerisinde tedarik edilmelidir. Bunun üzerinde hem imza hem de bir kaşe bulunur.
  • Seyahat belgesi bulunmalıdır. Yani Rusya’ya indiğiniz zaman sizden dönüş biletinin tarihi istenebilir. Bunu ilgili evrak üzerinden hemen sunmak önem arz eder. Bu sayede giriş işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Görüldüğü üzere Rusya’nın vize için talep etmiş olduğu belgeler çok fazla değildir. Bu sayede vize alımı oldukça kolay bir süreç olarak dikkat çeker. En geç bir hafta içinde size vize çıkar. Elbette burada önemli olan nokta tüm belgelerin ve evrakların eksiksiz şekilde teslim edilmesidir.

Rusya’ya Vize Var Mi 2022

Rusya’ya vize vardır. Belli bir süre önce vizeler kalkmış olsa da, son dönemde yeniden vize koyulmuştur. Fakat bunun şartlarının daha esnek olduğunu görmekteyiz. Yukarıda ifade etmiş olduğumuz belgelerin tamamlanması, bunun gerekli süre içerisinde sunulması yeterlidir. Rusya seyahatleri ülkemiz üzerinden uçakla yapılmaktadır. Başta Moskova ve St Petersburg olmak üzere birçok şehre direkt olarak giden uçaklar vardır. Bunların bir kısmı İstanbul’dan bazıları ise Antalya’dan kalkmaktadır.

Rusya Vizesi

Rusya vizesi alınması en kolay olan vizelerin içinde bulunur. Evrakların tamamlanması, bunların sunulmasının sonrasında süreç sona erer. Genellikle bir haftayı geçmediğini ifade etmek lazım. Farklı bir nedenden dolayı ret yemiş olan kişilerin yapması gereken şey ise sürecin yeni baştan başlatılmasıdır. Bunu mutlaka aracı bir firma ile gerçekleştirmek her daim avantaj olarak dikkat çekmektedir. Rusya vizesi sayesinde en az 30 gün olmak üzere bu ülkede kalma hakkına sahip olursunuz.

Rusyaya Vize Kalktı Mı?

Rusya ile vizeler kalkmamıştır. En geç bir haftalık süre içerisinde bu vizenin alımı mümkündür. Belgeler daha azdır. Yetkinin bir aracı kuruma verilmesi sayesinde süreç daha da sorunsuz şekilde tamamlanır. Dikkat edilecekler şöyledir;

  • Pasaport olmak zorundadır. Pasaport olmadan vize alımı ve bu ülkeye gitmek hiçbir şekilde söz konusu değildir.
  • Bunun yanı sıra olası ihtimallere karşılık yanınızda en az 2 tane fotoğrafın bulunması gerekmektedir.
  • Zaman zaman gümrükte, görevli polis tarafından size sorulacak olan uçuş bileti sorusuna karşılık bu evrakın yanınızda hazır olması şarttır.
  • Aynı zamanda Voucher belgesi, bu vizeyi diğerlerinden ayıran temel bir evrak olarak dikkat çekmektedir. Vize almak için bunu elde etmek kişi için zordur. Bu yüzden devreye aracı kurum girer. Rusya’da faaliyet gösteren tur operatörleriyle hemen iletişim kurulur. Daha sonra ilgili evrak kısa sürede temin edilir.

Rusya Vize Başvurusu

Schengen vizesi ile Rusyaya gidilir mi: Rusya vize sürecinde başvuru işlemlerinde aracı kurumlar yetkilendirilmiştir. Özellikle tur operatörlük belgesi olarak bilinen bir evrakı tek başınıza almanız söz konusu olmadığı için en mantıklı olan yol her zaman firmamızı bunun için tercih etmektedir. Bunun yanı sıra vize alımı noktasında ilgili ülkenin konsolosluğunda bulunmanıza gerek yoktur. Sadece bize tüm belgeleri yollamak yeterli bir işlem olacaktır.

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.