Schengen Vizesi Olan İngiltere Vizesi Alabilir Mi?

Schengen Vizesi Olan İngiltere Vizesi Alabilir Mi

Schengen vizesi olan İngiltere vizesi alabilir mi: Schengen vizesi ile İngiltere vizesi almak gibi bir durum yoktur. Öncelikle İngiltere artık bir Avrupa Birliği üyesi değildir. Bunun yanı sıra aynı ülke Schengen antlaşmasına da dahil olmamıştır. Bu yüzden ilgili ülkeye gidebilmek için onun belirlemiş olduğu kurallara göre hareket ederek vizenin alım sürecinin tamamlanması şarttır.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır

İngiltere vizesi, başvuru işlemlerinin yapılmasının ardından ve evrakların verilmesinden sonra alınır. Bunun için istenen dokümanları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Adınıza çıkarılmış olan bir pasaportun olması lazım.
 • Aynı zamanda hem kimlik hem de uçuş bilgilerini gösteren belgelerin sunulması çok büyük bir öneme sahiptir.
 • Hesap döküm verileri, otel rezervasyonu, fotoğraf, meslek bilgileri de istenen evrakların arasında dikkat çeker.

Vize alımı noktasında iki temel önemli husus vardır. Bunlardan birisi başvuru formudur. İngilizce olarak doldurulur. Bunu hemen resmi konsolosluk sitesi üzerinden elde edebilirsiniz. Aynı zamanda konsolosluğa dilekçe yazılır. Bunun içinde seyahat nedeninizi ve ayrıca nerede kalacağınızı, planınızı çok açık bir biçimde ifade etmeniz gerekmektedir. Bunların tümü kritik derecede öneme sahip olmasından dolayı aracı kurum üzerinden hareket etmek ve bu şekilde vize başvurusunu tamamlamak çok mantıklıdır. Sorunlarla bu sayede karşı karşıya kalmamış olursunuz.

Schengen Vizesi

Schengen Vizesi

Schengen vizesi 26 ülkede geçerlidir. Türkiye’den alımı mümkündür. İstenen evrakların tamamlanması halinde problem çıkmaz. Böylelikle Avrupa kıtasında yer alan ilgili ülkelere ziyaret edebilirsiniz. Ancak bunların içerisinde İngiltere yoktur. Uzun bir süreden beri AB üyesi olan İngiltere birlikten çıkmıştır. Bunun yanı sıra bu ülke daha en başından beri bu anlaşmaya hiçbir zaman imza koymamıştır.

Mevcut vize ile İsviçre, İsveç, Slovenya, İspanya, Portekiz, Slovakya, Hollanda, Norveç, Almanya, Belçika, Polonya, Malta, Lüksemburg, Yunanistan, Macaristan, Estonya, Lihtentaşyn gibi ülkelere gidilmesi konusunda hiçbir sınırlama yoktur. Elbette vizenin alınması gerekmektedir. Bunun süresini yeterli olması temel kriterlerin içinde öne çıkıyor.

İngiltere Turist Vizesi Veriyor Mu?

İngiltere Turist Vizesi Veriyor Mu

İngiltere turist vizesi vermektedir. Bunu alabilmek adına gerekli olan belgelerin tümünün toplanması, vize ücretinin ödenmesi ve aynı zamanda evrakların da konsolosluğa sunulmazı önem arz eder. Bu sayede işlemler çok kısa bir süre içerisinde tamamlanmış olur.

Süre değişir. 30 günden başlar. 90 güne kadar çıkması söz konusudur. Buna kısa süreli bir vize denilmektedir. Aracı kurum ya da konsolosluk üzerinden işlemler tamamlanır. Bunun yanı sıra, online şekilde bunun alınması gibi bir durumun hiçbir şekilde söz konusu olmadığını da ifade etmek lazım.

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere vizesi alacak olanların sunması gereken evrakların standart belgelerden oluşmuş olduğunu görmekteyiz. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Geçerlilik süresi dolmamış olan pasaportun bulunması lazım. Bu olmadan seyahat izni hiçbir şekilde verilmez.
 • Aynı zamanda İngiltere sizden iki tane biyometrik fotoğraf ister.
 • Parmak izi alımı son dönemde bu ülkenin yapmış olduğu uygulamaların içinde dikkat çekmektedir. 10 parmak olacak şekilde bunun olması lazım.
 • Seyahat uçuş belgesi ve rezervasyonları olmadan gitmek söz konusu olmadığından ilgili evraklar başarılı şekilde hazırlanmalı ve sunulmalıdır.
 • Meslek durumunu gösteren belgeler de önemlidir. Buna dair resmi evrakların ilgili kurum üzerinden alınması ve sunulması gerekmektedir.
 • Sağlık seyahat sigortası bir zorunluluk olarak dikkat çeker. Bunun nasıl elde edileceğini bilmeyen kişiler ise aracı kurum sayesinde hiçbir problemle karşı karşıya kalmadan alabilirler.
 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösteren evrak dikkatli şekilde hazırlanmalıdır.
 • Banka döküm hesabının yanı sıra ilgili banka hesabında belli miktarda bir paranın bulunması gerekmektedir.
 • Kimlik kartının fotokopisi, vukuatlı nüfus kayıt örneği, 2 tane fotoğraf ile başvuru işlemlerini rahatlıkla başlatabilirsiniz.

İngiltere Vize Ücreti 2020

İngiltere Vize Ücreti

Schengen vizesi olan İngiltere vizesi alabilir mi: İngiltere vize harç ücreti 140 dolardır. Bunu dolar ile ödemek zorunda değilsiniz. Çünkü Türk Lirasının kabul edilmesi gibi bir durum söz konusudur. Buna göre bankanın ayrıntılı hesap bilgilerinin alınmasının sonrasında yapılacak olan işlem gerek internet ya da mobil cihaz gerekse bankanın şubesi üzerinden süreci tamamlamaktır. Uzun bir zaman almaz. Aracı kurum olarak bu noktada yardımcı olmaktayız.

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.