İngiltere Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

,
İngiltere Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İngiltere vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında başvuru belgelerinin derlenmesi ve eksiksiz sunulması en temel öneme sahip olan unsurlar arasındadır. İngiltere vizesi Schengen kapsamında değildir. Birleşik Krallığın Avrupa’da önemli bir aktör olması sebebi ile Schengen kapsamında olup olmadığı konusunda bazı akıl karışıklıkları söz konusu olabilmektedir. Fakat Schengen kapsamında olmadığını ve Schengen vizesi ile İngiltere’ye giriş yapmanın mümkün olmadığını da ayrıca belirtmek gerekiyor. Aynı şekilde İngiltere vizesi ile de ortak vize programı ülkelerine giriş yapılmasına imkan verilmeyecektir.

İngiltere Vize Sorgulama

İngiltere Vize Sorgulama

İngiltere vize başvuru adımlarının tamamlanmasının sonrasında vize sorgulama aşamasının sorunsuz şekilde yerine getirilmesi için özellikle referans numarası verilecektir. Bu referans numarası üzerinden vize sorgulama adımlarını yerine getirebilirsiniz. Vize sorgulama sürecinde eğer bir aksaklık ya da belge eksikliği olursa ret yanıtı alacağınızı da bilmeniz gerekiyor.

Vize başvuru adımlarının büyük bir kısmının online şekilde tamamlanmamsına da büyük önem verilmektedir. Özellikle korona sonrasındaki süreçte de konsolosluklarda kalabalık grupların oluşmasına fırsat tanınmayacağı belirtilmelidir.

Vize başvuru adımlarını yerine getirirken kişilerin kesinlikle randevu adımını tamamlamalarının hemen sonrasında vize talep adımını yerine getirmesi gerekir.

İngiltere Turist Vizesi Ücreti 2020

İngiltere Turist Vizesi Ücreti

Turist vizelerinin 6 aylık geçerli olan versiyonlarında sadece 128 Dolar ödemeniz yeterli olacaktır. Bu vize ödeme adımlarının istediğiniz herhangi bir yöntem ile tamamlanmasına imkan verilmektedir. Kişilerin sadece banka havalesi ile değil aynı zamanda kredi kartı gibi yöntemler ile de ödeme adımlarını tamamlamasına imkan verilir. Ödeme aşamasında bireylerin makbuzlarını saklaması da çok önemlidir. Ödeme adımı dijital olarak da kayıt altına alınsa da her ihtimale karşı ödeme yapıldığına dair makbuzun da muhafaza edilmesi gerekir.

Kişilerin vize başvuru aşamasında yatırmış oldukları harcın yanı sıra bir aracı kurum ile iş birliği yapmaları durumunda bu aracı kurumun ücretini de bilahare ödemesi gerekir. Ücret ödeme adımlarında ne kadar talep edileceğine dair bilgilendirmeyi henüz anlaşmaya varmadan kesinleştirmeniz sizin için çok daha faydalı olacaktır.

İngiltere Turist Vizesi Veriyor Mu?

İngiltere Turist Vizesi Veriyor Mu

Turist vizesi almak mümkündür. Özellikle pandemi sürecinde seyahat kısıtlamalarının ne durumda olduğuna dair gerekli olan duyuruları kontrol ettikten sonra planlamanızı yapmalısınız. İlerleyen aylarda İngiltere’ye giriş yapmak isteyen kişilerin aşı pasaportu sunmasının zorunlu olup olmayacağı da merak edilen hususlar arasında yer almaktadır. Turist vizesine dair sunulması gereken ayrıştırıcı belgelerden bazıları;

  • Turist vizesi almak isteyen kişilerin ülkeye giriş çıkış tarihlerini belirtir nitelikte olan uçak biletlerini eklemeleri gerekmektedir. Nerede kalınacağına dair de otel rezervasyonlarının sunulması gerekir.
  • İngiltere’ye seyahat ederken gidiş dönül tarihi de dahil olmak üzere seyahat sigortasının geçerliliğini korur durumda olması gerekmektedir. seyahat sigortasına ek olarak ülkede bir sağlık sorunu yaşamanız durumunda anında erişim sağlayabileceğiniz sağlık sigortasının da aktif durumda olması gerekir.
  • Kişilerin ülkeye giriş adımı9nın sonrasında maddi ihtiyaçlarını nasıl karşılayacaklarına yönelik de bilgilendirme yapılacaktır. Maddi durumunuzu belgeler nitelikte hesap özetinizin sunulması yeterli olacaktır. Turistik gezinizin ücretlerinin bir kurum tarafından karşılanması durumunda bu tutarın üstlenildiğine dair bilgi verilmesi de vize alım aşamasını kolaylaştıracaktır.

Bu belgelerde bir eksiklik olursa ya da başvuru formunda yanlış bilgilendirme yaptığınız fark edilirse turist vizesi talebinizin ret yanıtı ile karşılaşacağının da ayrıca belirtilmesi gerekir.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar

Vize başvuru adımlarının ve kuralların yerine getirilmesi durumunda en geç 4 hafta içerisinde başvuru adımının tamamlanmamsına imkan verilmektedir. İngiltere vize başvuru aşamasında kişilerin biri gecikme ile karşı karşıya gelmesi durumunda referans numarası üzerinden ayrıca bilgi almasına da imkan verilmektedir. İngiltere vizesi talep adımlarında verilen referans numarasının muhafaza edilmesi bu nedenle çok önemlidir.

İngiltere Vizesi Ret Yiyenler

İngiltere Vizesi Ret Yiyenler

İngiltere vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında ret yanıtı sonrası süreç de dikkat çekmektedir. Ret yanıtı almanızın sonrasında vize başvuru adımlarında ödenmiş olan tutarın kişilere iade edilmesine yönelik geçerli bir prosedür söz konusu değildir. Kişilerin vize başvurusunun reddedilmesi durumunda vize harcı da yanmış olur. Ret aşamasının akabinde kişilerin özellikle reddi itiraz sürecini yürütmesi gerekir. Reddi itiraz adımının tamamlanması için konsolosluğun özel olarak belirlemiş olduğu zaman aralığının takip edilmesi gerekmektedir.

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.