Malta Vize Başvuru Formu - Visa Center

Malta Vize Başvuru Formu

Malta Vizesi Başvuru Formu İşlemleri

Malta bir Schengen ülkesi olduğundan Türkiye vatandaşlarının seyahat edebilmesi için öncelikle Schengen vizesine başvuru yapmaları gerekmektedir. Öncelikle konsolosluğun hazırlamış olduğu online olarak da doldurulabilen vize başvuru formu, eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulmalıdır.

4 sayfalık olan Schengen vize başvuru formundaki cevapların yanlış ve asılsız olmaması Konsolosluğun başvuruyu değerlendirmesi adına önemlidir. Schengen vize başvuru formu ile başvuru sürecinde talep edilen evraklar arasında uyum olmalıdır.

Birbiri ile çelişen bilgiler başvurunuzun olumsuz değerlendirilmesi anlamına gelmektedir. Sahte evrakların bir suç olduğunu bilmeniz ve sonucunda ceza almanız çok olağandır. Malta vizesine sahip olabilmek için konsolosluk oluşturulmuş vize başvuru formunu doldurmalısınız. Bu vize başvuru formu Shengen vize başvuru formudur. Malta bir Shengen ülkesi olduğundan dolayı Shengen vize başvurusu yapılmalıdır.

Malta Vizesi Formu ile Verilecek Belgeler

Konsolosluk tarafından hazırlanan online belge ile birlikte teslim edilmesi gereken diğer evraklar aşağıda yer almaktadır.

  • İlk olarak doldurduğunuz Schengen vize başvuru formu
  • Malta’ya vize alabilmek için pasaportunuz aslı ile beraber fotokopisi
  • İki adet renkli olarak çekimlik fotoğrafınız
  • Uçak biletleriniz ile birlikte önceden yaptırdığınız seyahat rezervasyon belgeleriniz
  • Belirlenen vize başvuru ücretini ödediğinizi belirten hesap dekontları
  • Malta’ya gitmek isteyen vatandaş eğer öğrenci ise, öğrenim durumunu gösteren belgeler
  • Son olarak ise, Schengen vizesi alınırken istenen her zaman istenen sağlık sigortası belgeleri.

Malta Vize Basvuru Formu

Malta’ya gitmek isteyen ve özel pasaporta sahip olan Türk vatandaşlarının Schengen vizesi almalarına gerek yoktur. Vize başvuru sonuçlarının çıkması bir hafta kadar sürebilmektedir. Farklı durumlar olduğunda bu süre değişiklik gösterebilmektedir.

Malta vizesi güncel evrak listesi için https://www.visacenter.com.tr/malta-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Başa dön tuşu
× Malta Vizesi