Malta Vize Başvuru Formu

Malta Vizesi İşlemleri

Malta bir Schengen ülkesi olduğundan Türkiye vatandaşlarının seyahat edebilmesi için öncelikle Schengen vizesine başvuru yapmaları gerekmektedir. Öncelikle konsolosluğun hazırlamış olduğu online olarak da doldurulabilen vize başvuru formu, eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulmalıdır.

4 sayfalık olan Schengen vize başvuru formundaki cevapların yanlış ve asılsız olmaması Konsolosluğun başvuruyu değerlendirmesi adına önemlidir. Schengen vize başvuru formu ile başvuru sürecinde talep edilen evraklar arasında uyum olmalıdır.

Birbiri ile çelişen bilgiler başvurunuzun olumsuz değerlendirilmesi anlamına gelmektedir. Sahte evrakların bir suç olduğunu bilmeniz ve sonucunda ceza almanız çok olağandır.

Malta vizesine sahip olabilmek için konsolosluk oluşturulmuş vize başvuru formunu doldurmalısınız. Bu vize başvuru formu Shengen vize başvuru formudur. Malta bir Shengen ülkesi olduğundan dolayı Shengen vize başvurusu yapılmalıdır.

Çeşitli vize türlerine göre değişkenlik gösteren Shengen vizesi, Malta’ya seyahat etme nedeninize göre seçeceğiniz vize türüne bağlıdır. Turistik, Ticari, Aile ve Arkadaş ziyareti, Kültürel-Sportif Konferans ve Transit vizelerinden seçilen vize türü sonucunda istenen evraklar hazırlanmalıdır.

Schengen vize başvuru formu doğru bir şekilde doldurulduktan sonra form, evrakların içine konulmalıdır. Aynı şekilde vize başvuru ücreti de ödenmektedir. Konsolosluğun belirlediği banka hesaplarına veya belirlediği acentelere yatırılan ücretin banka dekontu da evrakların içine konmalıdır.

Malta Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Konsolosluk tarafından hazırlanan online belge ile birlikte teslim edilmesi gereken diğer evraklar aşağıda yer almaktadır.

  • İlk olarak doldurduğunuz Schengen vize başvuru formu
  • Malta’ya vize alabilmek için pasaportunuz aslı ile beraber fotokopisi
  • İki adet renkli olarak çekimlik fotoğrafınız
  • Uçak biletleriniz ile birlikte önceden yaptırdığınız seyahat rezervasyon belgeleriniz
  • Belirlenen vize başvuru ücretini ödediğinizi belirten hesap dekontları
  • Malta’ya gitmek isteyen vatandaş eğer öğrenci ise, öğrenim durumunu gösteren belgeler
  • Son olarak ise, Schengen vizesi alınırken istenen her zaman istenen sağlık sigortası belgeleri.

Malta’ya gitmek isteyen ve özel pasaporta sahip olan Türk vatandaşlarının Schengen vizesi almalarına gerek yoktur. Vize başvuru sonuçlarının çıkması bir hafta kadar sürebilmektedir. Farklı durumlar olduğunda bu süre değişiklik gösterebilmektedir.