Malta Konsolosluğu İletişim Bilgileri 2023

Malta Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Ülkemizden yapılacak seyahatlerde vize uygulaması bulunan ülkeler arasında yer alan Malta için vize başvuruları farklı şehirlerdeki temsilcilikler aracılığı ile gerçekleşiyor.

Malta Vize Başvuru Formu

Diğer tüm vize alımlarında zorunlu olan en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaportun haricinde iletilmesi gereken evraklar da söz konusudur. Bu evraklar, turistik, ticari, aile gezisi ya da gidiş amacına göre farklılık gösterebiliyor. Bununla birlikte Malta vizesi Schengen vizesi kapsamında olduğundan ilk başvurularda parmak izi mutlaka alınıyor. Dolayısıyla ilk başvuruların şahsen yapılması gereklidir.

Malta vizesiyle ilgili öğrenmek istediğiniz konular ve başvuru evraklarının listesine Malta konsolosluğu iletişim bilgileri – visa center sitesi üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

MALTA KONSOLOSLUĞU

MALTA İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU

Kançılarya: Aydede Cad. No: 16/11, 80090 Taksim- İstanbul
Telefon: (212) 311 12 12
Faks: (212) 311 12 00
E-Posta: [email protected]

Malta Konsolosluğu İletişim

Malta Konsolosluğu İletişim saatleri 09.00 ve 16.00’dır. Bu saatler içerisinde 0212 311 12 12 numaralı telefondan vize başvurusu için randevu talebinde bulunmak mümkündür. Aynı zamanda iletişim kurmak için mail adresi üzerinde de randevu talebinde bulunulabilir. Mail yoluyla iletişim kurmak için [email protected] adresine mesaj gönderilebilir.

Malta Konsolosluğu Ankara

Malta Konsolosluğu Ankara, Türkiye genelindeki tüm şehirlerin vize başvurularını kabul etmektedir. 2023 yılında faaliyet göstermeye başlayan konsolosluk, eğitim ve çalışma gibi 90 günden fazla süre Malta’da kalacak olan kişilerin vize işlemlerinin tamamlamak için müracaat edebileceği resmi kurumdur.

Adres: Uğur Mumcu Cad. 88 Kat 4 06700 Gaziosmanpaşa / Ankara

İletişim: +90 312 447 80 51

Malta Konsolosluğu İzmir

Malta’da eğitim, oturum, iş gibi sebeplerle 90 gün süreden fazla kalacak olan kişilerin vize başvurusunda bulunması gerekir. Bu işlemlerin tamamlanması için kişilerin öncelikle ikamet ettikleri yerlerde ya da resmi olarak başvurularının kabul edileceği konsolosluklara vize başvurusu randevu talebinde bulunması istenmektedir. Daha sonra kişiler, gerekli evrakları doldurarak başvuru talebinde bulunabilir. Başvurunun onaylanması için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Tüm evrakların doğru olması ve adımların resmi kurallar kapsamında yapılması durumunda vize alınabilir.

İzmir’de ikamet eden kişilerin vize başvurusu için müracaat edebileceği konsolosluk İzmir’de bulunan Malta Konsolosluğudur. Adres: Alsancak, Atatürk cad. Kavalalı İş Merkezi, No:378, D:702.

 

Malta Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Malta Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Malta Konsolosluğu Telefon Numarası

Malta Konsolosluğu Telefon Numarası bulunduğu illere göre değişiklik göstermektedir. Kişilerin yaşadığı illerde konsolosluk varsa bu illerin iletişim numaralarına doğrudan ulaşılması mümkündür. İstanbul ve Ankara illerinde yer alan konsolosluklar, şehirlerinde konsolosluk olmayan kişilerin randevu taleplerini onaylamaktadır. Bu illerin iletişim numaralarına ulaşarak saat 09.00 ve 16.00 arasında randevu talebinde bulunmak mümkündür.

Telefon numarası: 0212 311 12 12

Malta Konsolosluğu

Umuma Mahsus pasaport sahipleri vizeden muaf tutulmadığı için Malta Konsolosluğu prosedürlerine uygun olacak şekilde başvurulara geçmelidir. Diğer tüm pasaport türleri ise 90 günlük kalma muafiyetinden faydalanabilir.

Malta Konsolosluğu İstanbul Pazartesi – Cuma günü aralığında işlem görüyor. Hafta içi her gün saat 09.00 ile 11.00 aralığında hizmetlerini sürdürür ve vize işlemlerine dair bilgi sahibi olmanız sağlanır.

Zaman zaman duyurulara yer veren konsolosluk bu sayede işlem görülen sürelerden e-randevu sistemine kadar çoğu konuya açıklık getirir. Her birine de Malta Konsolosluğu resmi web sitesi üzerinden ulaşarak işlem görmeniz esas alınır.

Sadece konsolosluk değil Malta Büyükelçiliği Ankara üzerinden de hafta içi olacak şekilde başvurulara yanıt verilir. Bunun için belirlenen saat aralığı ise 08.30 ile 18.00 şeklindedir. Teknik çalışmalar için de Cumartesi günleri 10.00 ile 14.00 saat aralığında faaliyet gösterildiği belirtilmiştir.

Vize çıkartmak isteyenler merak ettiklerine danışmanlık hizmetleri ile netlik kazandırabilir. Bunun yanı sıra Malta Konsolosluğu telefon numarası olarak 0212 311 12 12 ile de istediğiniz konularda yardım alabilirsiniz.

Malta Konsolosluğu açık mı sorgulayanlara şimdilerde ‘evet’ yanıtı verilir ve hafta içi ger gün görüşme sağlanabilir. İstanbul Başkonsolosluğu ya da Malta Fahri Konsolosluğu bünyesinde başvurular değerlendirilir. Sonuç ise birkaç hafta içerisinde açıklanır. Hatta bunun için Malta seyahatlerinden birkaç hafta öncesinde vize prosedürlerine göre harekete geçmek gerekir.

Malta vize başvuruları ne zaman başlıyor?

Malta vize başvuruları güncel olarak hizmet  gösterir.

Malta turistik vize veriyor mu?

Malta turistik vize verir.

Malta öğrenci vizesi kaç günde çıkar?

Malta öğrenci vizesi yaklaşık 2 hafta içerisinde tamamlanır.

Oyla! post