Polanya Konsolosluğu

Polanya Konsolosluğu

Polonya vizesi almanız gerekiyorsa İzmir, İstanbul, Antalya, Mersin ve Ankara şehirlerinde bulunan Polonya Konsolosluklarına başvurmalısınız. Bu konsolosluklar sizin başvurunuzu kabul eder ve vize almanıza onay verir. İzmir, Antalya ve Mersin’de bulunan konsolosluklar fahri konsolosluk olup vize onayı yetkileri yoktur. Ancak başvuruları kabul ederler. Vize başvurularınızı yapmak için yaşadığınız şehre en yakın olan ve görev bölgesi içerisinde yer alan konsolosluğa gitmeniz gerekir. Hangi konsolosluğa gitmeniz gerektiğini polonya konsolosluğu – visa center bilgileri sayesinde öğrenebilirsiniz.

Polonya Vize Dilekçe Örneği

Vize işlemlerine dair detayları Polonya Konsolosluğu içeriklerinde bulabileceğiniz gibi konsolosluğun diğer yetki alanlarını da öğrenebilirsiniz. Gitmeniz gereken konsolosluğun adresini öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki bilgileri okuyabilirsiniz.

Polonya Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Adres: Atatürk Bulvarı, No: 241 Kavaklıdere 06-650 Ankara

Telefon:  0 312 457 20 16

Fax:   0 312 468 83 01

E-mail: [email protected]

 

Polonya Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri;

Adres: Giz 2000 Plaza, Ayazağa Köyü Yolu No: 7, K. 5  34398 Maslak – İstanbul

Tel: +90 212 290 66 30

Fax : +90 212 290 66 32

E-mail:   [email protected]

Polanya Konsolosluğu

Polanya Konsolosluğu

Polonya İzmir Fahri Konsolosluğu iletişim bilgileri;

Adres : 1377 Sokak, Aydıner Apartmanı No:3/19A, Alsancak / İzmir

Telefon : 0 232 464 58 64

Fax : 0 232 464 58 64

E-posta : [email protected]

Polonya İzmir Fahri Konsolosluğu Konsolosluk Görevlileri;

Fahri Konsolos : Ceyla BOROVALI

Sekreter : Petek EVİRGEN

Polonya İzmir Fahri Konsolosluğunun Yetki Bölgesi;

Manisa,  Muğla, Aydın, İzmir

 

Polonya Mersin Fahri Konsolosluğu iletişim bilgileri;

Adres : İsmet İnönü Bulvari, Uysal Apt. K 4 D. 7, 33100 Mersin

Telefon : +90 (324) 238 41 90, +90 (324) 232 46 18, +90 532 733 47 15

Fax : +90 (324) 231 45 31

E Posta : [email protected],   [email protected]

Polonya Mersin Fahri Konsolosluğu Konsolosluk Görevlisi

Fahri Konsolos : Jan TAŞÇI

Sekreter : Nur OĞUZ

Polonya Mersin Fahri Konsolosluğunun Yetki Bölgesi;

Hatay, Adana, Mersin

Antalya Fahri Konsolosluğu

Polonya Antalya Fahri Konsolosluğu iletişim bilgileri;

Adres : Fener Mahallesi  1969 Sokak  No:32/4   07100 Antalya

Telefon : +90 549 497 7977

E Posta : [email protected],   [email protected]

Polonya Antalya Fahri Konsolosluğu Konsolosluk Görevlisi

Fahri Konsolos : Sururi ÇORABATIR

Sekreter : Wioletta POTĘGA-YALÇIN

Polonya Antalya Fahri Konsolosluğunun Yetki Bölgesi;

Antalya

Polonya Konsolosluğu Ankara

Polonya Ankara Konsolosluğu’nun görev alanı oldukça geniştir. Adana, Afyon, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Bartın, Bolu ve Zonguldak’a uzanan birçok şehri kapsar. Ankara ve çevre şehirlerinde yaşayan kişiler işlemlerini Polonya Ankara Konsolosluğundan gerçekleştirebilirler. Polonya Ankara Konsolosluğundan Türkiye de yaşamakta olan Polonya vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye de oturum izni bulunan yabancı uyruklu kişilerin Polonya’ ya gitmek için vize işlemleri yapılmaktadır. Aynı zamanda Polonyalı vatandaşların, vatandaşlık hizmetleri, yeni kimlik kartı, kayıt işlemleri gerekli olan belgeler de Polonya Ankara Konsolosluğundan yapılmaktadır.

Polonya Konsolosluğu İstanbul

Polonya İstanbul Başkonsolosluğu Polonya’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve Türkiye’de oturma izni olan 3. Ülke vatandaşlarının vize işlemlerini yapmaktadır. Bunun yanında Türkiye de yaşamakta olan Polonya vatandaşlarının kayıt işlemleri, oturum işlemleri, yeni kimlik kartı, pasaport yenileme, doğum ve ölüm evrakları gibi resmi işlemlerin yapılmasında sorumlu bir kurumdur. İstanbul ve çevresi şehirler de bulunan kişiler Polonya İstanbul Konsolosluğundan işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Polonya Konsolosluğu İstanbul Telefon

Polonya İstanbul konsolosluğu telefon numarası (0212) 290 66 30’dır. Bu telefon numarası Polonya İstanbul Konsolosluğuna bağlıdır. Polonya İstanbul konsolosluğu telefon numarası üzerinden birçok bilgi ve sorularınızı sorabilirsiniz.

Polonya Konsolosluğu Telefon Numarası

Polonya konsolosluğu telefon numarası (0312) 457 20 00’dır . Bu telefon numarası Polonya Ankara Konsolosluğuna bağlıdır. Polonya konsolosluğu telefon numarası üzerinden birçok bilgi ve sorularınızı sorabilirsiniz.

Polonya Konsolosluğu İzmir

Polonya İzmir Fahri Konsolosluğu, diplomatik yetki sahibi değildir. Türkiye Cumhuriyetin de yaşamakta olan yabancı uyruklu kişilerin ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize işlemlerini yapmakta sorumlu bir kurumdur. İzmir ve çevresinde yaşayan vatandaşlara hizmet vermektedir. Bu vatandaşların dışında aynı zamanda Polonya kendi vatandaşlarına kimlik yenileme, pasaport değiştirme, resmi evrakları düzenleme gibi işlemlerini Polonya İzmir Konsolosluğundan idame etmektedir.

Polonya Konsolosluğu

Polonya Konsolosluğu, vize işlemleri konusundaki süreçte en önemli mercidir diyebiliriz. Çünkü bilinenin aksine vize başvuru merkezlerinin sonuç konusunda karar verme yetkisi yoktur ancak konsoloslukla için böyle bir yetki söz konusudur.

Ayrıca Polonya vize başvuru merkezleri de Polonya Başkonsolosluğu tarafında yetkilendirilmiştir. Yani vize işlemleri, süreç ve sonuç konusunda konsoloslukların en önemli rolü üstelendiklerini belirtebiliriz.

İstanbul Polonya Konsolosluğu bu süreç konusunda karara varan başkonsolosluktur. Çalışma saatleri 8.00- 16.00 arasında olmaktadır. Buradaki görüşmeleriniz için öncelikle internet üzerinden randevu almanız gerekmektedir. Pandemi dolayısıyla bu konuda daha sert önlemler alındığı için randevu konusunda hassas olmanızı ve bu mercilere randevu almadan gitmemenizi tavsiye ederiz. Aksi takdirde görüşmeniz iptal edilebilir.

Polonya Türkiye Büyükelçiliği ise Ankara’da bulunmaktadır. Kurumun çalışma saatleri 09.00- 18.00 olarak belirtilmiştir. Tıpkı konsoloslukta olduğu gibi bu kurumda yapacağınız görüşmeler için de randevu almanız gerekmektedir.

Polonya Ankara Büyükelçiliği telefon numarası ve adres bilgilerini merak edenler için bunları aşağıdaki maddelerde belirttiğimizi söyleyelim:

  • Telefon: (0312) 457 20 00
  • Adres: Kavaklıdere, Çankaya Mah., Atatürk Bulvarı No:241, 06680 Çankaya/ Ankara

Polonya Konsolosluğu mail adresi ise şu şekilde belirtilmiştir:

İstanbul Polonya Konsolosluğu Mail Adresi: [email protected]

Polonya vizesi hakkında bilgi almak ya da Polonya vize danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Sizlere en kaliteli hizmeti verecek olmaktan mutluluk duyarız.

Polonya vizesi için nereye başvurulur?
Konsolosluklar tarafından yetkilendirilen kurumlara, vize başvuru firmalarına veya turizm acentelerine başvurabilmektedir.
Polonya vize randevusu nasıl alınır?
Randevu almak için http://www.e-konsulat.gov.pl sitesi kullanılır.
Polonya şuan vize veriyor mu?
Pasaportu bordo olan kişiler vizeye tabiidir.
Oyla! post