Polonya Vize Dilekçe Örneği

Polonya Vize Dilekçe Örneği

Polonya İngilizce Dilekçe Örneği

Polonya Türkçe Dilekçe Örneği

Polonya vize Sponsor Tahhütnamesi

Polonya, schengen bölgesi ülkelerinden birisidir ve Türkiye’de yaşayanlar vize başvurularında, dilekçelerini buna göre hazırlamalıdır. Polonya vize dilekçe örneği – Visa Center sitesinde, Türkçe ve İngilizce olarak gösteriliyor.

Polonya Aile Birleşimi

Vize dilekçelerinin, Polonya dilinde ya da İngilizce olarak hazırlanması gerekiyor. Her başvurucu, dilekçe yazmaya başlamadan önce nelere dikkat edilmesi gerektiği hususunda bilgi sahibi olmalıdır.

Polonya seyahatleri için vize dilekçelerinde şunlara yer verilmelidir;

  • Başvurusu adı soyadı,
  • Pasaport numarası,
  • Seyahat tarihleri,
  • Seyahat amacı,

Tarih bilgileri,

Polonya vize dilekçesi hazırlamak isteyenler, dilekçe örneklerini farklı dillerde bulabiliyorlar. Hangi dilde hazırlayacaklarsa o sekmeyi seçerek, örnekleri inceleyebiliyorlar. Vize dilekçeleri, Türkçe ile birlikte İngilizce ya da Polonya dilinde olacak şekilde hazırlanmalıdır.

Polonya vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Polonya vize form örneklerine https://www.visacenter.com.tr/polonya-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

 

Polonya  Vize Dilekçe Örneği

Polonya Vize Dilekçe Örneği

Polonya Vize Dilekçe Örneği Hakkında

Schengen vize başvurularında amaç, tarih, masrafların nasıl karşılanacağı belirten Polonya vize dilekçe örneği yazılıp konsolosluğa sunulmalıdır. Vize talep dilekçesi yazarken kullanılan dile dikkat edilmelidir. İngilizce veya Polonya dilinde yazılmalıdır.

Vize Dilekçesi Nasıl Yazılmalıdır?

Polonya vize başvurusunda dilekçeniz evraklar ile uyumlu olmasına özen gösterilmelidir. Vize talep dilekçesine yazmaya başlamadan önce dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. İlk dile dikkat edilmeli ve tarih yazılmalıdır.

Polonya’nın hangi temsilciliğine, departmanına hitap ediliyorsa belirtilmelidir. İsim soy ad eklenmeli, kendinize ait pasaport numarası bulunmalıdır. Seyahat tarihleri doğru olmalıdır. Dilekçede başvuru formu, sağlık sigortası, otel ve uçak yazılı seyahat tarihleri birbirleri ile uyumlu olmalıdır. Seyahat planlaması konusunda ayrıntı verilmelidir. Ziyaretin amaçları, konaklama bilgileri hakkında bilgiler yazılır.

Yapılan geçmiş seyahatlerde vize reddi olmaması gerekir. Ziyaret sırasında neler yapılacağı bahsedilmelidir. Tek, çift veya çok girişli seçenekler yer almalıdır. Belirlediğiniz gün içerisinde birden fazla seyahatiniz olacaksa çok girişli talep edilmelidir. Meslek bilgileriniz hakkında bilgi verilmelidir. Çalışıyorsanız şirket adınız ve maaşınızda yer almalıdır.

Polonya vize başvuruları ne zaman başlıyor?
Vize başvuruları seyahat tarihinden 1 ay evvel başlamalıdır.
Polonya şuan vize veriyor mu?
Evet, pasaport rengi bordo olan kişilerin vize alması zorunludur.
Polonya vize ücreti ne kadar?
Vize ücreti 90 USD’dir.
1/5 - (1 vote)