MALTA Vize Dilekçe Örneği

Malta Vize Dilekçe Örneği

Bugün eğitim sektöründe yabancı dil okulları ile hizmet sunan Malta, turistik anlamda geçmişten gelen tarihsel doku ve güzellikleri, Avrupa için oldukça ehemmiyet arz ediyor. Sizde bu unsurlar arasında turistik gezintiye çıkmak ve tarihe dokunmak istiyorsanız, Malta’ya turistik vize alarak bu eşsiz ülkeye seyahat edebilirsiniz. Ülkeye gidebilmek malta vize dilekçe örneği – visa center doldurarak vize isteğinde bulunmak çok kolay. Vize başvurunuzu Malta İstanbul Başkonsolosluğu’na ya da yetkili acentalara yapabilirsiniz.

Malta Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Dilekçede şu unsurlar içermek zorundadır:

* Malta’ya gezi sebebiniz nelerdir?

* Malta gezi tarihleriniz nelerdir?

* Malta seyahat masraflarının karşılanacağına dair bilgiler nelerdir?

* Öğrenciler ve ev kadınlarının seyahatleri için sponsor dilekçesi.

Malta Turistik Vize Dilekçe Örneği

Malta İngilizce Dilekçe Örneği

Malta Türkçe Dilekçe Örneği

Malta turistik vize ihtiyaçlarınız için Malta turistik vize talep dilekçesi, Malta ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Malta ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Vize dilekçe örneklerine yazı sonunda ulaşabilirsiniz.

Avrupa’nın bugün hâlâ Avrupa olarak kalabilmesinde en önemli etken, kuşkusuz ki Osmanlı’nın Avrupa kıtasındaki ilerleyişinin durdurulması ve hedeflenen İtalya ve Viyana kuşatmalarının gerçekleşememesidir.

Malta Vize Dilekçe Örneği

Malta Vize Dilekçe Örneği

Tarihte Malta Şövalyeleri olarak bilinen Maltalıların, 1565’te Osmanlı donanmasına karşı yaptığı savunma, hem İtalya’nın fethedilememesine hem de Güney Avrupa’nın korunmasına sebep olmuştur. Bugün eğitim anlamında turistik bir biçimde dünyaya yabancı dil okulları ile hizmet sunan Malta, turistik anlamda Avrupa için oldukça önem arz ediyor.

Ülkede tarihten geriye kalan unsurlar ile birlikte turistik bir gezi yaşamak ve tarihe dokunmak istiyorsanız, Malta turistik vize ile ülke kapılarını sonuna kadar açıyor. Malta turistik vize talep dilekçesi doldurmak sureti ile vize başvurunuzu Malta İstanbul Başkonsolosluğu’na gerçekleştirebilirsiniz. Dilekçe belli bir standart taşımamasına rağmen, şu unsurları içermek durumundadır:

 • Malta seyahat sebebiniz
 • Malta seyahat tarihleriniz
 • Malta seyahat masraflarının karşılanacağına dair taahhüt ve karşılanma türü
 • Öğrenci seyahatleri ve ev hanımı seyahatleri için sponsor dilekçesi

Malta Ticari Vize Dilekçe Örneği

Malta ticari anlamda küçük bir ülke olmasının yanı sıra, özellikle de eğitim ve turizme kök salmış ülkelerden biridir. Nüfusu 500 binin altında olan ülkede refah seviyesi yüksektir.

Malta’ya yatırım yapmak, Malta’da şirket kurmak, ticari girişimde bulunmak, kongre, fuar, seminer, konferans gibi etkinliklere katılmak adına, Malta ticari vize almak gereklidir. Malta ticari vize talep dilekçesi doldurarak, ilgili dilekçeyi İstanbul Malta Başkonsolosluğu’na iletmek sureti ile sizlerde bu başvuruyu gerçekleştirebilirsiniz.

Dilekçe, aşağıdaki unsurları barındırmalıdır:

 • İşyeri personelleri için şirket antetli kâğıdına hazırlanmalıdır.
 • Şirket yetkilisi imzası bulundurmalıdır.
 • Şirket kaşesi bulundurmalıdır.
 • Seyahat sebebinizi içermelidir.
 • Seyahat tarihlerinizi içermelidir.
 • Şirkette gerçekleştirdiğiniz görevi belirtmelidir.
 • Seyahat masraflarınızın nasıl karşılanacağını açıkça ifade etmelidir.

Malta seyahatiniz için ön şart olan ve talep maksadı ile kullanılan bu dilekçe, daha sonrasında Malta ticari vize başvuru evrakları ile desteklenebilmeli ve ilgili evraklar ile dilekçedeki bilgileri teyit etmelidir.

Malta vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Malta vize form örneklerine https://www.visacenter.com.tr/malta-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Malta için vize gerekiyor mu?

Malta için kesinlikle vize gerekir.

Malta vizesi almak kolay mı?

Malta vizesi evraklar istenilen doğrultuda hazırlanırsa kolay bir şekilde alınır.

Malta vizesi kaç TL?

Malta vize ücretlendirmesi her yıl güncellik gösterir.

Oyla! post