Malta Aile Birleşimi ve Oturum - Visa Center

Malta Aile Birleşimi ve Oturum

Aile Birleşimi Vizesi

 

Nedir? : Kendisi Türkiye’de ancak aile üyeleri Malta’da ikamet edenlerin, aile üyeleri ile uzun dönem bir arada ve Malta’da yaşamak için alacağı vizedir.

Kaç günlük alınabilir? : Sunacağınız sponsor kaynaklar ve evraklar, alacağınız iznin süresi üzerinde belirleyici etkiye sahiptir.

Nereye başvurulur? : Kişilerin ulusal kapsamdaki bu izni almak adına kendi bölgesiyle ilgilenen Konsolosluk ile görüşmesi gerekmektedir.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : Standart kısa dönem başvurusunda sunacağımız belgelere ek, aile durumuna ait belgeleri de sunmanız gerekir. Eşinizin maaş bordrosu, birlikte yaşanacak evin adresi, varsa çocukların eğitim karneleri, yine varsa önceki evliliklerin sonlanmasına dair belgeler, bunlardan başlıcalarıdır.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Gidiş uçuşunu gerçekleştireceğiniz günden 30 ila 60 gün öncesine randevu alabilirsiniz.

Randevu nasıl alınır? : Başvuru için görüşme yapacağınız kurumla iletişime geçerek kendiniz için bir randevu oluşturulması talebinde bulunabilirsiniz.

 Oturum ve Çalışma İzni

Nedir? : Eğitim, iş, yatırım gibi  farklı amaçlar doğrultusunda uzun süre için Malta’da yaşamak talebinde bulunanların alması gereken izindir.

Kaç günlük alınabilir? : Sunacağınız evrakların sizlere tanıyacağı haklar doğrultusunda bu izin farklı sürelerde verilebilmektedir.

Nereye Başvurulur? : Konsolosluklar ve Büyükelçilik, görüşme yaparak sizlere Malta oturum izni verebilecek tek kurumlardır.

Gerekli Evraklar Nelerdir? :Prosedür gereği sunulan Schengen vizesi başvuru belgeleri ile beraberinde seyahatinizin amacı doğrultusunda düzenlenen evrakları da iletmeniz gerekir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Herhangi bir mağduriyet yaşamamanız adına 30 ila 60 gün öncesinde belgelerinizi iletmeniz uygun görülecektir.

Randevu nasıl alınır? : Kendi bölgenizle ilgilenen temsilcilik, talebiniz doğrultusunda randevu tarihi oluşturacaklardır.

Malta Vizesi hakkında gerekli tüm bilgilendirme için https://www.visacenter.com.tr/iletisim/ adresini ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.
Başa dön tuşu
×