Malta Aile Birleşimi ve Oturum

Malta Aile Birleşimi ve Oturum
Malta Aile Birleşimi ve Oturum – Visa Center

Malta Aile Birleşimi ve Oturum Malta aile birleşimi vizesi için öncelik olarak, yaşamını sürdüren aile bireyinizin sponsor olması gerekir. Aile birleşimi vizesinde istenilen belgeler, başvuru şartlarına uyup uymadığınızı belirler. Başvuru sürecinin sonuçlanması, istenilen şartlara göre belirlenir. Bu nedenle vize başvurusu kapsamında yapılan işlemlere erkenden başlamalısınız.

Malta Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Konsolosluğu iletişim hatlarından ulaşarak veya bir vize merkezine giderek işlemlere kolay bir şekilde başlayabilirsiniz. Ücretlerinizi vize merkezinin anlaşmalı olduğu bankalara ödemeniz yeterlidir. Aile birleşimi vizesi başvurusu sırasında ücret ödenmesine rağmen herhangi bir sebepten vazgeçilir ise konsolosluğun sizden aldığı ücret geri verilmez. Başvuru belgeleri tamamlandıktan ve ücret ödendikten sonra 2 ay içerisinde vize işlemleri hallolur.

Aile Birleşimi Vizesi

Nedir? : Kendisi Türkiye’de ancak aile üyeleri Malta’da ikamet edenlerin, aile üyeleri ile uzun dönem bir arada ve Malta’da yaşamak için alacağı vizedir.

Kaç günlük alınabilir? : Sunacağınız sponsor kaynaklar ve evraklar, alacağınız iznin süresi üzerinde belirleyici etkiye sahiptir.

Malta Aile Birleşimi ve Oturum

Malta Aile Birleşimi ve Oturum

Nereye başvurulur? : Kişilerin ulusal kapsamdaki bu izni almak adına kendi bölgesiyle ilgilenen Konsolosluk ile görüşmesi gerekmektedir.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : Standart kısa dönem başvurusunda sunacağımız belgelere ek, aile durumuna ait belgeleri de sunmanız gerekir. Eşinizin maaş bordrosu, birlikte yaşanacak evin adresi, varsa çocukların eğitim karneleri, yine varsa önceki evliliklerin sonlanmasına dair belgeler, bunlardan başlıcalarıdır.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Gidiş uçuşunu gerçekleştireceğiniz günden 30 ila 60 gün öncesine randevu alabilirsiniz.

Randevu nasıl alınır? : Başvuru için görüşme yapacağınız kurumla iletişime geçerek kendiniz için bir randevu oluşturulması talebinde bulunabilirsiniz.

Oturum ve Çalışma İzni

Nedir? : Eğitim, iş, yatırım gibi  farklı amaçlar doğrultusunda uzun süre için Malta’da yaşamak talebinde bulunanların alması gereken izindir.

Kaç günlük alınabilir? : Sunacağınız evrakların sizlere tanıyacağı haklar doğrultusunda bu izin farklı sürelerde verilebilmektedir.

Nereye Başvurulur? : Konsolosluklar ve Büyükelçilik, görüşme yaparak sizlere Malta oturum izni verebilecek tek kurumlardır.

Gerekli Evraklar Nelerdir? :Prosedür gereği sunulan Schengen vizesi başvuru belgeleri ile beraberinde seyahatinizin amacı doğrultusunda düzenlenen evrakları da iletmeniz gerekir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Herhangi bir mağduriyet yaşamamanız adına 30 ila 60 gün öncesinde belgelerinizi iletmeniz uygun görülecektir.

Randevu nasıl alınır? : Kendi bölgenizle ilgilenen temsilcilik, talebiniz doğrultusunda randevu tarihi oluşturacaklardır.

Malta Vizesi hakkında gerekli tüm bilgilendirme için https://www.visacenter.com.tr/iletisim/ adresini ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.
Malta Adası kime bağlı?

Malta Adası bağımsız bir ülkedir.

Malta nasıl bir ülke?

Malta, muhteşem manzaraları ile yerli ve yabancı turistlerin uğrak rotasıdır.

Malta hangi ırk?

Malta İtalyan, İspanyol ve İngiliz ırklarının karışımıdır.

Oyla! post