Malta Aile Birleşimi

Malta Aile Birleşimi
Malta Aile Birleşimi – Visa Center

Malta aile birleşimi – Vise Center vizesi alınabilmesi için yapılması gereken bazı şeyler bulunmaktadır. Malta’da 90 günden daha uzun süre konaklama yapmanız, hatta sürekli oturum izni talebinde bulunmanız için Malta aile birleşim vizesi almanız gerekmektedir.

Malta Aile Birleşimi ve Oturum

Malta’da D tipi vize kategorisi başvurusu uygulanmaktadır. Bu vize şekli diğerlerine göre daha detaylı ve daha çok vakit almaktadır. Malta aile birleşimi vize başvurusunu Malta konsolosluğu üzerinden yaptırmanız gerekmektedir.

Malta aile birleşim vizesi için hazırlanması gereken evraklar şunlardır:

 • Pasaportunuzun aslı ve fotokopisi
 • Eksiksiz bir şekilde hazırlanmış vize başvuru formu
 • 2 tane yakın zamanda çektirilmiş biyometrik fotoğraf
 • Vize talebiniz için ıslak imzalı dilekçe
 • Türkiye den alınmış olan tam vukuatlı nüfus kayıt belgesi
 • Malta vatandaşı olan eşin kimlik belgesinin ve pasaportunun fotokopisi

Malta Aile Birleşimi Vizesi

Bir ada ülkesi olarak Avrupa’nın turistik anlamda ve yerleşim anlamında en çok tercih edilen ülkelerinden biri olan Malta, bugün özellikle eğitim gibi konularda da Türkiye’nin en çok tercih ettiği ülkelerden birisidir. Malta’da 90 gün zerinde konaklama sağlamak hatta sürekli oturum izni talep etmek için ise Malta aile birleşim vizesi olarak adlandırılan D tipi vize kategorisi başvurusu yapılması gerekmektedir.

D tipi vize kategorisinde gerçekleştirilen başvurularda yabancı ülke vatandaşı, yurtdışında evlilik yapacağı için Türkiye vatandaşları da bu vize kategorisinde başvuru gerçekleştirir. Klasik şekilde talep edilen Schengen vizesine göre daha detaylı ve uzun bir süre alan bu vize başvuru sürecinde Malta konsolosluğu üzerinden başvuru yapılır. Yapılan başvuruda teslim edilen evraklar hem göç bürosu hem de Malta polis tarafından incelenir.

Malta Aile Birleşimi

Malta Aile Birleşimi

Başvuru gerçekleştirirken mutlak bir şekilde eksiksiz evraklar hazırlamalı, başvuru takibini düzenli bir şekilde gerçekleştirerek görüşmelere tam zamanında katılmalısınız. Bu konuda Malta vizesi başvurusu gerçekleştirecek Türkiye vatandaşlarının ya Malta’da yaşayan bir Malta vatandaşı ile evlenmiş olması ya da Malta’da sürekli oturma izni bulunan farklı ülke vatandaşı ile evlenmiş olması ya da akrabalık bağının bulunması gerekir.

Malta aile birleşimi vizesi talep edilmesi için hazırlanması gereken evraklar arasında;

 • Sahip olduğunuz pasaportun aslı ve fotokopisi,
 • Güncel şekilde hazırlanmış ve eksiksiz vize başvuru formu,
 • 2 adet güncel ve başka noktada kullanılmamış biometrik fotoğraf,
 • Yapacağınız seyahat için uçak rezervasyonu ve konaklama için otel rezervasyonu,
 • Vize talebi için sağladığınız ıslak imzalı dilekçe,
 • Türkiye’den alınan resmi tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Malta’da bulunan eş veya akrabanın gönderdiği davet,
 • Bir malta avukatı tarafından onaylanmış şekilde Declaration of Prof ile birlikte davet eden kişinin Malta’daki oturum belgesi veya pasaport belgesi fotokopisi,
 • Malta vatandaşı olan veya Avrupa üyesi devlet vatandaşı olan eşin kimlik ve pasaport belgeleri fotokopisi,
 • Resmi makamlardan alınmış evlilik cüzdanının fotokopisi,
 • Eğer Malta’da bulunan eş malta vatandaşı değil ise eşin oturum izni fotokopisi bulunmaktadır.

Malta D tipi vizesi onaylandıktan sonra Malta’ya gerçekleştirdiğiniz ilk seyahat sonrasında göçmen bürosuna başvuru gerçekleştirip oturum kartı almak gerekir.

Oturum kartı alındıktan sonra ilk bir yıl içerisinde Türkiye-Malta seyahatlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize talep edilmeyen ülkelere seyahat yapabilirsiniz. Ancak sonrasında oturma işlemlerinde uzatma talep edebilir ve bu sayede Avrupa ülkelerine vize kontrolü gerçekleşmeden seyahat edebilirsiniz. Vize başvuruları genellikle 3 ile 6 ay arasında sonuca ulaşır.
Malta Vizesi hakkında gerekli tüm bilgilendirme için https://www.visacenter.com.tr/iletisim/ adresini ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.

Maltaya vizesiz gidilir mi?

Malta’ya vizesiz gidilmesi mümkün değildir.

Malta vizesi almak kolay mı?

Malta vizesi almak evraklar istenilen doğrultuda hazırlanırsa oldukça kolaydır.

Malta vizesi ile hangi ülkelere gidilir?

Malta vizesi ile Malta konsolosluğunun bünyesinde bulunan ülkelere ziyaret gerçekleştirilir.

Oyla! post