Namibya Aile Birleşimi

Namibya Aile Birleşimi

Namibya’da yaşayan eşleri ve ailelerinin yanına yerleşmek isteyen kişilerin almaları gereken vize Namibya aile birleşimi vizesidir. Bu vizenin alınabilmesi için şartları taşımak ve konsoloslukların talep ettikleri aile birleşimi evraklarını hazırlamak gerekir. Birleşimden yararlanmak için evraklar Namibya Büyükelçiliği ile Namibya Konsolosluğu’na teslim edilir.

Nauru Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Namibya Aile Birleşimi Vizesi Alacak Eşin Evrakları

Evli olan kişiler Namibya vatandaşı olan ya da Namibya’da ikamet eden eşlerinin yanına yaşamak için gidebilirler. Bunun için aile birleşimine ihtiyaçları vardır.

Aile birleşimiyle eşinin yanına gitmek isteyenler vize için şu evrakları hazırlamalıdır;

  • Pasaport fotokopisi
  • Evlenme kayıt örneği
  • Başvuru sahibi ve eşin doğum kayıt örneği
  • Namibya’daki eşin nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Başvuru formu
  • Biyometrik fotoğraf
  • Nüfus kayıt örneği
Namibya Aile Birleşimi

Namibya Aile Birleşimi

Aile birleşimi genel olarak bu belgelerden oluşur ancak başvuru yapılan kurumun talebine bağlı olarak ek belgelere de ihtiyaç duyulabilir. Namibya aile birleşiminden yararlanmak için hazırlayacağınız belgeleri doğru olmasını sağlamak için Visa Center firmamızın sunduğu vize danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Namibya Aile Birleşimi Vizesi İçin Çocukların Evrakları

Namibya aile birleşimiyle çocukların Namibya’da yaşayan ailelerinin yanına gitmesi mümkündür. Ancak bunun için çocuğun 18 yaşından küçük olması gerekir.

Çocukların aile birleşimi için hazırlaması gereken evraklar ise şunlardır; ebeveyn isimlerinin yer aldığı doğum kayıt örneği, pasaport, kimlik fotokopisi, biyometrik resim ve başvuru formudur. Çocuk bir ebeveynin velayetinde ise velayet sahibinin noter onaylı izni de gereklidir.

Namibya Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Namibya aile birleşiminden yararlanmak isteyen kişilerin almak istedikleri aile birleşimi vizesi başvuruları 10-20 gün içerisinde sonuçlanır. Bu sayede eşlerinin ya da ailelerinin yanında kalmak isteyenler vize aracılığıyla kalabilirler.

Namibya nerenin sömürgesi?

Namibya Berlin sömürgesi bir ülkedir. Berlin sömürgesi sonrasında 75 yıl kadar Güney Afrika’nın idaresinde bulunmuştur.

Namibia hangi dili konuşur?

Namibya’da  resmi olarak İngilizce dili konuşulur.

San halkı kimdir?

San halkı diğer bir ifade ile buşmanlar olarak adlandırılır. Kalahari çölünde yaşayan Güney Afrika halkına San halkı ismi verilir.

Oyla! post