İtalya Konsolosluğu İletişim Bilgileri

İtalya Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Türkiye’de yaşayan başta İtalya vatandaşlar olmak üzere Türk ve diğer ülke vatandaşlarının italya konsolosluğu iletişim bilgileri – visa center üzerinden birçok konu hakkında bilgi alabilmeleri mümkündür. İtalya Büyükelçiliği Ankara’da olup, Başkonsolosluk görevinin İstanbul İtalya Konsolosluğu tarafından yapılan temsilciliğin, ayrıca İzmir’de de konsolosluğu vardır.

İtalya Vize Başvuru Formu

Konsolosluk işlemleri için randevu alma işlemi, resmi web sitesi üzerinden başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmak suretiyle yapılır. Kurumun görevleri arasında İtalyan vatandaşlarının menfaatleri, vize işlemleri, doğum, evlilik, pasaport gibi işlemler bulunmaktadır. İletişim seçenekleri içinde mail ile de öğrenmek istediğiniz soruları sorabilirsiniz. Unutulmaması gereken bir hususta, vize başvurusu yaparken vize türünü belirlemek zorunludur.

İTALYA KONSOLOSLUĞU

İTALYA CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Atatürk Bulvarı No:118, Kavaklıdere 06680 Çankaya, Ankara
Telefon: 457 42 00
Faks: 457 42 80
E-Posta: [email protected]
URL: www.ambankara.esteri.it
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma : 8:30-13:00/15:00 17:45

İTALYA CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU

Kançılarya: Boğazkesen Caddesi Tom Tom Kaptan Sokak, no:5, 34433 Tophane, Beyoğlu, İstanbul
Telefon: 212 243 10 24 – 212 243 10 25 – 212 252 54 37 – 212 252 54 36
Faks: 212 252 58 79
E-Posta: [email protected]
Çalışma Saatleri: Pazartesi- Perşembe : 08.30-13.00/14.00-16.30 Cuma: 08.30-14.30
Görev Bölgesi: Amasya, Ardahan, Artvin, Bayburt, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Çorum, Edirne, Erzurum, Erzincan,Giresun,Gümüşhane, Iğdır, Kars, Kırklareli, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Yalova.

İtalya Konsolosluğu İletişim Bilgileri

İtalya Konsolosluğu İletişim Bilgileri

İTALYA CUMHURİYETİ İZMİR KONSOLOSLUĞU

Kançılarya: Cumhuriyet Meydanı Cumhuriyet Apartmanı No: 12/3, 35212 Alsancak, İzmir
Telefon: 232 463 66 76 –232 463 66 96 – 232 463 81 32
Faks: 232 421 25 12
E-Posta: [email protected]
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma 09.00-13.00/13.30-16.30
Görev Bölgesi: Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Aksaray, Antalya, Aydın, Balıkesir, Batman, Bingöl, Bitlis, Burdur, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hakkari, Hatay, İçel, Isparta, İzmir, Kahramanmaraş, Karaman, Kayseri, Kilis, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Muğla, Muş, Niğde, Osmaniye, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli, Uşak, Van.

İtalya Konsolosluğu Ankara

İtalya Büyükelçiliği, İtalya ile Türkiye’yi temsilen İtalya’nın resmi kurumudur. Bir ülkeyi başka bir ülke ile temsilciliğini yaparken, aynı zamanda farklı işlemleri de yerine getirir. Hükümet, vatandaşlar ve ilgili kuruluşları da temsil etmektedir.

 

İtalya Konsolosluğu İstanbul

Başkonsolosluk görevinin İtalya konsolosluğu İstanbul tarafından yapılan temsilciliğin, birçok ilin de bu konsolosluğa başvurarak, hizmet aldığı söylenebilir. Vize başvuruları için bazı illerin başvurularını İstanbul’a yapmaları gerekmektedir.

İtalya Konsolosluğu Randevu

Konsolosluk işlemleri için randevu alma işlemi için web sitesi üzerinden başvuru formunu doldurmak gerekir. Başvuru formunda yer alan vize ülkesi, gidiş amacı, kişi sayısı, isim sayısı, telefon numarası gibi bazı bilgiler doldurulmalıdır.

İtalya Konsolosluğu İzmir

İzmir, nadir turizm illerinden bir tanesidir. İtalya konsolosluğu İzmir ilinden alınacak hizmetler, büyük ekonomik faaliyetlerin yoğunlukta olduğu şehirlerden bir tanesidir. İtalyan vatandaşlarının menfaatleri, vize işlemleri, doğum, evlilik, pasaport gibi bütün işlemleri için buraya başvuru yapabilmek mümkündür.

İtalya Konsolosluğu İletişim

Türkiye’de yaşayan yabancıların, İtalya konsolosluğu iletişim numarası üzerinden birçok konu hakkında bilgi alabilmeleri mümkündür. İletişim yeri olarak ise İstanbul/ Beyoğlu’nda yer alan başkonsolosluk tarafından hizmetler rahatlıkla alınabilecektir.

İtalya Konsolosluğu Nerede

İtalya tarafından kurulmuş olan konsolosluğun, Türkiye’de yer alan başkonsolosluğu İstanbul’da yer almaktadır. Daha önceleri Venedik Cumhuriyetinin sefareti, Ankara’da görevini hala sürdürmektedir. Ayrıca İtalyan büyükelçisi İstanbul ikametgahı olarak Venedik bahçesinde bulunur.

İtalya Konsolosluğu İstanbul Telefon

Konsolosluk işlemleri için birçok yabancı telefon numarası üzerinden bilgi almak istemektedir. Başkonsolosluk olarak hizmet veren İtalya konsolosluğu İstanbul telefon numarası 0212 243 10 24’tür. Bu numara üzerinden, bütün sorulara yanıt bulabilmek mümkündür.

İtalya Konsolosluğu Vize

İtalya’ya seyahat edebilmek için Bordo pasaporta sahip olmak gerekir. Bordo pasaport hamili olan T.C vatandaşları ve Türkiye’de oturmakta olan üçüncü ülke vatandaşları ülkeye girişlerde konsolosluğa başvuru yapmalıdır. Başvuru yaparken, vize türünü belirlemek de gereklidir.

İtalya Konsolosluğu İstanbul Mail Adresi

İtalya konsolosluğu için vatandaşların mail yoluyla ulaşabilecekleri birçok mail adresi bulunmaktadır. Konsolosluk maili; [email protected] Başkonsolosluk maili; [email protected] olarak sıralanabilir. Bu mailler üzerinden destek alınabilir.

İtalya Konsolosluğu Mail

Mail adresleri arasında sıralanabilecek seçenekler sadece üstte sıralananlar ile sınırlı değildir. Aynı zamanda yönetim, sekreterlik, pasaportlar, vatandaşlar ve benzeri işlemler için de mail adresi seçenekleri bulunmaktadır.

Italyan konsolosluğu ne zaman açılacak?
İtalyan konsolosluğu hizmetlerine devam etmektedir, mesai saatleri hafta içleri sabah saat 9.15 ile 12.30 arasıdır.
Italya vize veriyor mu?
Evet, bordo renkli pasaportu olan kişilerin vizeye başvurmaları zorunludur.
Italya öğrenci vizesi nasıl alınır?
Öğrencilerin vize başvurusu yapabilmeleri için, başvurudan evvel İtalya’da bulunan okullardan birinden onay almaları gerekmektedir.
İTALYA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir.
Tabloda listelenen formları indirerek lütfen bizimle 0850 307 96 81 numaradan ücretsiz iletişime geçiniz.
İTALYA TİCARİ BELGELER İTALYA TURİSTİK BELGELER
İtalya Konsolosluğu İletişim Bilgileri 1 – wordicon Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları İtalya Konsolosluğu İletişim Bilgileri 1 – wordicon Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
İtalya Konsolosluğu İletişim Bilgileri 1 – wordicon Ticari Vize Başvuru Dilekçesi İtalya Konsolosluğu İletişim Bilgileri 1 – wordicon Resmi Başvuru Evrak Listesi
İtalya Konsolosluğu İletişim Bilgileri 1 – wordicon İngilizce Başvuru Dilekçesi İtalya Konsolosluğu İletişim Bilgileri 6 – jpg Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize almak istediğiniz ülke için Vize Rejim Tablosuna bakınız.
Duyuru! Pasaportunuzu kullanabilmeniz için geçerlilik süreniz, seyahat süreniz artı 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden de bilgi alabilirsiniz.
Oyla! post