İtalya Vize Başvuru Formu

İtalya Vize Başvuru Formu

Dünyada en çok ziyaret edilen ülkelerden biri olan İtalya’ya seyahat etmek isteyen vatandaşların alması gereken bir vize bulunmaktadır. Vizeyi alabilmek için de öncelikle bir vize başvuru formuna ihtiyacınız olacaktır.

İtalya Vize Başvuru İşlemleri

Bu formu doldururken dikkat etmeniz gereken birkaç kriter vardır. Konsolosluğun belirlediği prosedüre uygun bir şekilde işleminizi gerçekleştirmeniz sizlerin işlerini kolaylaştıracak ve süreç içerisinde herhangi bir sorunla karşılaşmayacaksınız.

İtalya Vize Başvuru Formunu Doldururken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • İlk olarak dolduracağınız vize başvuru formunu tükenmez kalem ile büyük harflerle doldurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde kurşun ya da başka bir kalem ile bu formu doldurmanız kabul edilmeyecektir.
 • Vize başvuru formunu tükenmez kalemle el ile doldurabileceğiniz gibi; bilgisayar ortamında da doldurabilmeniz mümkündür. Bir adet biyometrik fotoğrafınızı konsolosluğun belirlediği ölçülerde forma yapıştırarak, formda yer alan bilgileri doğru bir şekilde doldurmanız ve son olarak imza atarak form doldurma işlemini tamamlamanız gerekmektedir.
 • Vize başvuru formunda yer alan bilgileri herhangi bir yanlış yapmadan, doğru bilgiler ile doldurmanız gerekmektedir.
 • İtalya, Schengen vizesi uygulamasını kullanan ülkelerden biri olduğundan, eğer daha önceden aldığınız bir Schengen vizesi var ise, vize gerekmeksizin İtalya’ya giriş yapabilmeniz mümkündür.

 

İtalya Vize Başvuru Formu

İtalya Vize Başvuru Formu

İtalya Vize İşlemleri Aşamaları

 • Seyahat amacınızın belirlenmesi
 • Gerekli evrakların hazırlığı
 • Belgelerin kontrol edilmesi
 • İtalya vize başvuru formunun doldurulması
 • Vize ücretinin ödenmesi
 • Biyometrik verilerin sunulması ve parmak izi alınması
 • Konsolosluk tarafından değerlendirme yapılması
 • Pasaportunuzun teslim edilmesi

İtalya Vize Ücretleri Nasıldır?

İtalya vize ücretleri, her vizede olduğu gibi değişiklik göstermektedir. Alacağınız vizenin türüne göre belirlenen ücreti, konsolosluğun belirlediği kriterlere uygun olarak, yayınlanan banka hesap numaralarına yatırılmalıdır.

Bu işlemden sonra ücreti ödediğinizi gösteren dekont ve diğer belgeler konsolosluğa teslim edilmelidir. Eğer vizeniz, yaptığınız herhangi bir yanlışlıktan dolayı kabul edilmezse yatırmış olduğunuz ücretin iadesi hiçbir şekilde yapılmamaktadır.

Ücret iade talebi isteyen kişilerin talepleri reddedilir ve kesinliklebir sonraki vize başvurusunda kullanılamaz. Bu yüzden sizlere tavsiyemiz başvuru formlarınızı en doğru şekilde doldurarak herhangi bir hata oluşuma sebebiyet vermemek olacaktır. Aksi takdirde hem yatırdığınız ücreti geri alamazsınız hem de tüm bu vize işlemleri sürecine baştan başlamanız gerekir.
İtalya Vizesi hakkında gerekli tüm bilgilendirme için  visacenter.com.tr/iletisim/ adresini ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.
İtalya Öğrenci Vizesi Banka Teminatı
İtalya öğrenci vizesi banka teminatı son derece önemlidir. Bu ülkede, farklı program ya da seviyelerde eğitim alacak olan Türk öğrencilerin, bankada belli bir teminatı göstermeleri temel kuralların başında geliyor. Bunun da minimum 6000 Euro olduğunu ifade edelim.
İtalya Öğrenci Vizesi Banka Teminatı
6000 Euro hesabında bulunan kişiler, ülkenin istemiş olduğu diğer birçok evrakı tamamladıktan sonra vize alabilirler. Bu noktada eğitim programları aynı değildir. Çünkü Erasmus, Ulusal eğitim, dil öğrenimi ve bunun gibi daha birçok değişik opsiyon söz konusudur.
Vize İçin Banka Hesap Dökümü Örneği
Vize için banka hesap dökümü örneğine baktığımız zaman bunun 6 aylık olması gerektiğini görmekteyiz. Bu tarih hem vize tipi hem de ülkeye göre farklılık göstermektedir. İlgili alanda kimlik bilgileri, döneme dair hem bankadan çekilen hem de hesaba yatırılmış olan paranın miktarı yer almaktadır. En alt kısmında ise bankanın mührü ve yetkili kişinin imzası bulunur. Bu sayede evrak tamamlanmış olacaktır.
İtalya Öğrenci Vizesi Ücreti
Öğrenci vizesi ücreti 50 Euro olarak tanımlanmıştır. 25 yaşın altında olan kişilerin ise hiçbir zaman bunu vermelerine gerek kalmaz. Nakit ya da kredi kartıyla ödenmesi mümkündür.
İtalya D Tipi Vize Gerekli Belgeler
İtalya D Tipi olarak tanımlanmış olan vize, eğitim vizesidir. Buna ulusal eğitim izni adı da verilir. İstenen evrakların neler olduğuna baktığımız zaman başvuru formu ilk sırada gelir. Bunun doğru bir biçimde doldurulması esastır. Aynı zamanda içinde minimum iki sayfanın boş olduğu bir pasaporta ihtiyaç duyulur. Bunun yanı sıra iki tane biyometrik fotoğraf, gidiş geliş uçak bileti, fon beyanı, sağlık seyahat sigortası, üniversite tarafından sizin adınıza düzenlenmiş olan davetiye mektubu, mezun olduğunuz okulun verdiği diploma da olmalıdır.
Italya şuan vize veriyor mu?
Evet, kişiler belgelerini eksiksiz sunmalarıyla beraber vize için onay alabilmektedirler.
Italya vizesi için nereye başvurulur?
 İtalya vizesi almak isteyen kişilerin yetkili konsolosluklara veya konsolosluklar tarafından görevlendirilmiş vize başvuru merkezlerine başvurulabilir.
Italya turistik vize veriyor mu?
Evet, ülkeye turist olarak gitmek isteyen kişiler gerekli vize başvurusunu yaptıktan sonra ülkeye giriş yapabilmektedir.
İTALYA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir. Tabloda listelenen formları indirerek lütfen bizimle 0850 307 96 81 numaradan ücretsiz iletişime geçiniz.
İTALYA TİCARİ BELGELER İTALYA TURİSTİK BELGELER
İtalya Vize Başvuru Formu 1 – wordicon Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları İtalya Vize Başvuru Formu 1 – wordicon Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
İtalya Vize Başvuru Formu 1 – wordicon Ticari Vize Başvuru Dilekçesi İtalya Vize Başvuru Formu 1 – wordicon Resmi Başvuru Evrak Listesi
İtalya Vize Başvuru Formu 1 – wordicon İngilizce Başvuru Dilekçesi İtalya Vize Başvuru Formu 6 – jpg Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize almak istediğiniz ülke için Vize Rejim Tablosuna bakınız. Duyuru! Pasaportunuzu kullanabilmeniz için geçerlilik süreniz, seyahat süreniz artı 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden de bilgi alabilirsiniz.

 

Oyla! post