Moritanya Vize Başvuru Formu

Moritanya Vize Başvuru Formu

Moritanya Müslüman bir Afrika ülkesidir. Ülkeye seyahat etmek isteyen vatandaşların vize başvuru formunu doldurmaları gereklidir. Umuma mahsus pasaport sahiplerinin de Moritanya’ya seyahat edebilmek için vize almaları şarttır. Ancak yeşil pasaport, gri pasaport, siyah ve kırmızı pasaport sahipleri 180 günlük süre içinde 90 günü aşmayacak şekilde olan seyahatlerde vize alınma zorunluluğu yoktur. Moritanya vize başvuru formu – Visa Center sitesinde tüm detaylarıyla beraber yer alıyor.

Moritanya Vize Başvuru İşlemleri

Vatandaşlar Moritanya vizesi almak için Moritanya Konsolosluğuna ya da yetkili bir vize merkezine başvuru yapabilirler. Başvuru formuna yazılan bilgilerin tamamıyla doğru bilgiler olmaları gerekiyor.

Moritanya ülkesinde Sarıhumma ve sıtma hastalıklarının bulaşma olasılığı olabildiğinden vize başvuru dosyasında bu hastalıklara karşı aşı olunduğunu belgeleyen aşı karnesi gibi bir evrak yer almalıdır.

Moritanya Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Moritanya Yolcu-Bilgi-Formu

Moritanya vizesi umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri için geçerli bir durumdur. Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) Pasaport sahibi vatandaşlar Moritanya’ya 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için vize başvurusu işlemi yapmak zorunda değillerdir.

Türkiye vatandaşları Moritanya vize başvurusunu, Moritanya Konsolosluğu’ndan veya yetkilendirilen vize merkezlerinden yapabilmektedir. Moritanya’ya vize alabilmek için öncelikle vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

Moritanya Vize Başvuru Formu

Moritanya Vize Başvuru Formu

Başvuru formunda sizden istenen bilgilerin tamamını doğru doldurma zorunluluğunuz bulunmaktadır. Bilgilerin doğruluğu vize alma işlemlerinizi kolaylaştıracaktır. Ayrıca vize başvurusu sırasında teslim edeceğiniz evraklardaki bilgiler ile başvuru formundaki bilgilerin birbirleri ile uyumlu olması, vize sonucunuz için olumlu geri dönüş almanızı kolaylaştıracaktır.

Moritanya vize başvuru formunda ülkeye seyahat etme nedeninizi ayrıca belirtmeniz gerekmektedir. Seyahat etme nedeninize göre değişen vize türleri bulunmaktadır. Bunlar: Moritanya Turistik Vizesi, Moritanya Ticari Vizesi, Moritanya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi, Moritanya Transit Vizesi, Moritanya Erasmus Vizesidir.

Seçeceğiniz vize türüne göre teslim etmeniz gereken evraklar da farklılık gösterecektir. Ayrıca ödemeniz gereken vize harcı da yine seçilen vize türüne bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Moritanya Vizesi Formu ile Birlikte İstenilen Belgeler Nelerdir?

Moritanya vize başvuru formunu doldurduktan sonra, vize başvurusu için gereken diğer evrakların hepsinizi eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Moritanya vize başvurusu için gerekli evraklar:

  • Seyahat sürenizden sonra ki 6 ay boyunca geçerli olan pasaportunuz ve pasaportunuz bir adet renkli fotokopisi
  • İki adet biyometrik fotoğraf
  • Daha önce tamamlamış olduğunuz Moritanya vize başvuru formu
  • Vize talep dilekçesi
  • Bir adet nüfus cüzdanınızın fotokopisi
  • Seyahat sırasında kalacağınız otel rezervasyon bilgileriniz
  • Uçak biletleriniz
  • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası
  • Ticari vizeler için şirket sahipleri; imza sirküleri, şirket hesabına ait banka hesap özetleri, ticari sicil gazetesi, faaliyet belgesi, vergi levhası belgelerini başvuru dosyasında bulundurmalıdır.

 

Moritanya Sarıhumma ve sıtma hastalıklarının bulunduğu bir ülke olduğundan başvuru dosyanızın içinde Türkiye’den ayrılmadan önce sarıhumma aşısı yapıldığına dair aşı karnesi yer almalıdır. Başvurulan vize için başvuru dosyasının doğru ve birbiri ile çelişmeyen bilgiler içermesi halinde 7 işi günü içinde başvurular sonuçlanmaktadır.

Bu süre Konsolosluğa bağlı sebeplerden uzayabilmektedir. Moritanya vize başvurusu hakkında bilgi almak için Moritanya Konsolosluğu ile veya konsolosluğun yetki verdiği vize merkezleri ile iletişim kurabilirsiniz.

Moritanya vizesi güncel evrak listesi için https://www.visacenter.com.tr/moritanya-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Moritanya vizesi nasıl alınır?

Moritanya vizesi Moritanya Büyükelçiliği’ne başvuru talebinde bulunulmalı. Ardından Moritanya’da bulunma amacınıza göre evraklar istenir. Evraklar da herhangi bir problem olmadığı takdirde vizenizi alabilirsiniz.

Moritanya vize istiyor mu?

Moritanya vize sistemi belirli pasaport türlerine göre değişir.

Moritanyaya nasıl gidilir?

Moritanya’ya gidebilmek için Moritanya konsolosluğundan alınan vize başvuru formu istenilen doğrultuda hazırlanmalı.

Oyla! post