Slovakya Vize Başvuru Formu

Slovakya Vize Başvuru Formu

Slovakya Yolcu-Bilgi-Formu

Slovakya seyahatleri planlayan siyah, yeşil ve gri pasaportu bulunan Türk vatandaşları, kısa süreli seyahatler için vize almasına gerek yoktur. Sadece umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi olanlar vize almak zorunda kalmaktadır.

Slovakya Vize Başvurusu

Slovakya vize başvuru formu – Visa Center schengen vize başvuru şartlarına göre doldurulmalıdır. Schengen vize başvuru formu, belirlenen kurallara göre dikkatli doldurulması gerekiyor. Başvuru formunda yer alan tüm bölümler istenen gerçek bilgiler ile doldurulmalıdır. Slovakya vize başvuru formu ile birlikte sunacağınız diğer belgeler şunlardır.

 • Pasaport,
 • Biyometrik fotoğraf,
 • Davet mektubu,
 • Seyahat amacının belirtildiği dilekçe,

Vize başvuru işlemlerinde, tüm belgelerin güncel tarihli olması gerekiyor ve 10 gün içerisinde vize işlemleri sonuçlanıyor.

Slovakya Vize Alma Süreci

Slovakya’ya gitmek isteyen bordo pasaporta sahip Türk vatandaşlarının mutlaka vize almaları gerekmektedir.

Bununla birlikte gri, yeşil ya da siyah pasaporta sahip Türk vatandaşlarının kısa süreli ziyaretleri için vize başvurusu yapmalarına gerek duyulmamaktadır. Slovakya Schengen ülkesi olduğundan dolayı Schengen vizesi alarak Slovakya’ya seyahat edilebilmektedir.

Slovakya Vize Başvuru Formu

Slovakya Vize Başvuru Formu

 

Slovakya Schengen Vize Başvuru Formu

Slovakya Schengen ülkelerinin diğer ülkelerle olan anlaşmaları doğrultusunda Türkiye vatandaşlarından istenen belgeleri hazırlamanız gerekmektedir.

Öncelikle Slovakya Schengen vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. İstenen belgeler, başvuru formunda sorulan vize türü cevabınız doğrultusunda değişmektedir. Evraklar vize türüne bağlı olarak dikkatli bir şekilde hazırlanmalıdır.

Evraklardaki bilgiler ile başvuru formunda yer alan bilgiler arasında çelişen bilgiler olmamalıdır. Vize başvurusunun kabul edilmesi için başvuru dosyanızda yanlış bilgi olmaması gerekmektedir.

Slovakya Vize Çeşitleri

Slovakya Schengen vize başvurusu yapılırken vize çeşidi seçilmelidir. Seyahat amacınıza göre vize türünüzü seçebilirsiniz.

Aile ziyareti, turist gezisi, kültürel seyahat, spor faaliyetleri ya da eğitim gibi türlerden sizin amacınıza uygun olanını seçmeniz gerekmektedir.

Vize türlerine göre vize ücreti de değişkenlik gösterebilmektedir. Yatırılan ücretin ödendiğine dair banka dekontu başvuru dosyasının içine konulmalıdır.

Slovakya Vizesi Alabilmek İçin Gerekli Belgeler

Slovakya Schengen vize başvuru formunu oldurduktan sonra tüm vize çeşitlerinde ortak olarak istenen evrakların tamamlanması gerekmektedir.

 • Schengen vizesi başvuru formu.
 • Pasaport ve fotokopisi
 • İki adet renkli fotoğraf
 • Seyahat amacınızı ve seyahat sürenizi detaylı bir şekilde açıklayan dilekçe
 • Vize başvuru ücretinin ödendiğine dair banka dekontu
 • Davet mektubu (zorunlu değildir)
 • Mesleki belgeler
 • Ulaşım belgeleriniz ve konaklama bilgilerinizi gösteren belgeler
 • Seyahat Sağlık Sigortası
Slovakya vizesi başvuru süreci duruma bağlı olarak 10 gün içinde sonuçlanmaktadır. Bazı durumlarda bu süre uzayabilmektedir.  Aynı zamanda Slovakya’ya seyahat etmek isteyen bazı pasaport sahipleri vize almalarına gerek kalmadan ülkeye gidebilecekler.

Bu pasaport sahipleri 180 gün periyodunda 90 güne kadar kalış süresi geçerlidir. Özel, diplomatik veya hizmet pasaportlarına sahip Türk vatandaşları Shengen Vizesi almadan Slovakya’yı ziyaret edebilmektedir.

Slovakya vizesi güncel evrak listesi için https://www.visacenter.com.tr/slovakya-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Slovakya vizesi kaç günde çıkar?

Slovakya vizesi için sürenin ne kadar olacağı konusunda yetkili olan konsolosluktur ancak sonuçlanma süresi genel olarak 7 iş günüdür.

Slovakya vize veriyor mu?

Resmi pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 3 aya kadar Slovakya’da vizesiz geçiş hakkına sahiptir.

Slovakya Türkiye'den vize istiyor mu?

Bordo pasaporta sahip olan Türk vatandaşlarının büyükelçilik ya da konsolosluktan Slovakya vizesi alması gerekmektedir.

Oyla! post