Slovakya Vize Dilekçe Örneği

Slovakya Vize Dilekçe Örneği

Türk vatandaşlarının Slovakya’ya seyahat edebilmeleri için vize almaları gerekir. Hizmet, diplomatik ya da hususi pasaportu olan kişilerin 180 gün içerisinde 90 günlük süreyi aşmamak kaydı ile vize muafiyetleri bulunur. Ancak bordo pasaporta sahip olan vatandaşların vize almaları gerekir. Slovakya vizesi için konsolosluğa başvuruda bulunmadan önce, başvuru sahibin yanında bulundurması gereken bazı evraklar vardır. Bu evraklardan bir tanesi Slovakya vize dilekçesidir.

Slovenya Konsolosluğu

Dilekçenin örneği Slovakya vize dilekçe örneği – Visa Center başlığı altında sizlere sunulmuştur. Örneği baz alarak Slovakya vize başvuru formunu eksiksiz bir şekilde tamamlayabilir ve konsolosluğa teslim edebilirsiniz. Vize alım işlemleriniz için gerekli olan tüm evraklar Slovakya vizesi başlığı altında yer alır.

Slovakya Turistik Vize Dilekçe Örneği

Slovakya İngilizce Dilekçe Örneği

Slovakya Türkçe Dilekçe Örneği

Slovakya turistik vize ihtiyaçlarınız için Slovakya turistik vize talep dilekçesi, Slovakya ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Slovakyaticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Slovakya Vize Dilekçe Örneği

Slovakya Vize Dilekçe Örneği

Slovakya’da turizm Tatra dağı çevresinde şekillenmeye başlamıştır. Yaklaşık 200 yıllık bir turist ağırlama geleneği bulunan Slovakya, turizm anlamında kendini coğrafi yapısı, tarihi kaleleri ve doğal güzellikleri ile pazarlamaya devam ediyor. Slovakya’ya turist olarak gitmek isteyenler, bir Avrupa Birliği üyesi olan Slovakya için Schengen turist vizesi almak durumundalar.

Slovakya turistik vize talep dilekçesi doldurmak ve Slovakya İstanbul Başkonsolosluğu’na iletmek sureti ile vize başvurularınızı başlatabilirsiniz. Vize başvuru merkezi olarak, kesinlikle hataya yer olmayan bu önemli dilekçeyi hazırlamanızda ve başvurularınızı yönetmekte yardımınıza koşuyoruz. Dilekçede bulunması gereken detaylar:

 • Slovakya vize başvuru talep dilekçesinde seyahat amacınız bulunmalı.
 • Slovakya vize başvuru talep dilekçesinde, seyahat süreniz ve ülkeye giriş çıkış tarihleri yer almalı.
 • Slovakya vize başvuru talep dilekçesinde masraflarınızın nasıl karşılanacağına dair bilgi yer almalı.
 • Ev hanımı ya da öğrenci durumunda olan bireyler için sponsor dilekçesi ile çift dilekçe yazılmalı.
 • SGK’lı çalışanlar için şirket antetli kâğıdına şirket kaşesi ve şirket imza yetkilisinin imzası bulunarak, ilgili tarihlerde izinli olduğu belirtilmeli.

Slovakya Ticari Vize Dilekçe Örneği

Avrupa Birliği’nin genişleme politikası çerçevesinde AB sınırlarına dâhil olan ve bunun dışında da yıllık 35 bin dolar bandında kişisel yıllık gelir ortalamasına sahip olan Slovakya, eski Çekoslovakya’nın Çekya ve Slovakya olarak ikiye ayrılmış halidir. Slovakya’nın ekonomisi sanayi, bankacılık, sigortacılık ve perakende ile toptan ticaret işlemlerine dayalıdır.

Gelişmiş bir ekonomiye sahip olan Slovakya’da iş toplantısı, kongre, fuar vb. organizasyonlara katılmak ise ticari bir faaliyet sayılacağından, bu anlamda yapacağınız seyahatler ticari vize kapsamında değerlendirilir.

Slovakya ticari vize talep dilekçesi yazarak ülkeye seyahat etmek isteyenler, dilekçede şu noktaları belirtmelidirler:

 • Dilekçe şirket çalışanları için şirket antetli kâğıdına hazırlanmalı,
 • Şirket yetkilisinin imzasını taşımalı ve şirket kaşesini içermeli
 • Şirket personelinin masraflarının nasıl karşılanacağını belirtmeli
 • Seyahat tarihlerini ve seyahat maksadını içermeli
 • Şirket personelinin şirketteki görevini belirtmeli
 • Özel organizasyonlar, fuar, kongre vb. katılımların nerede gerçekleşeceğine ya da iş toplantıları için toplantının hangi şirket ile yapıldığına işaret edilmelidir.

Slovakya vize başvuru formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Slovakya vize form örneklerine https://www.visacenter.com.tr/slovakya-vize-basvuru-formu/ sayfasından ulaşabilirsiniz.
Slovakya Türkiye'den vize istiyor mu?

Slovakya ile Türkiye arasında imzalanmış vize muafiyeti anlaşması yoktur buna rağmen bordo pasaport sahibi vatandaşlar vizeye tabidir.

Slovakya vizesi kaç günde çıkar?

Slovakya vizesi almak için başvuru yapılan tarihten itibaren 7 iş günü aralığında işlemler sonuçlanmaktadır.

Slovakya ya vize var mı?

Slovakya’ya gidebilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bordo pasaportu bulunması halinde vize alma zorunluluğu vardır.

Oyla! post