Slovakya Vize Başvurusu

Slovakya Vize

Slovakya Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında gerçekleştirilen vize uyum anlaşması neticesinde, iki ülke vatandaşları bu iki ülkeye yapacakları seyahatler için vize uygulamasına tabi tutulmaktadırlar. T.C. vatandaşlarının Slovakya vize uygulamalarından geçerek güvenli ve rahat bir şekilde Slovakya ziyaretlerini gerçekleştirebilirler. Slovakya ziyaretleri için alınan vizenin genel adı, Slovakya Schengen vizesidir.

Slovakya Vizesi

Slovakya vizesi başvurularını yapacak olan Türk vatandaşlarının, yapacakları vize başvurusunda hangi türde bir Slovakya Schengen vizesi istediklerini de belirtmelidirler. Çünkü bu belirtme, Slovakya yetkili makamlarınca istenen bir durumdur. Slovakya Schengen vizesi, kısa süreli arkadaş ve akraba ziyareti, iş, fuar ve konferans ziyaretleri ve son olarak ise ülkeden ülkeye transit geçiş amacıyla verilmektedir.

Slovakya Vize Ücreti

Slovakya vize ücreti yukarıdaki paragrafta bahsedilen vize türleri için farklı miktarlarda olabilmektedir. Ancak, turistik, ticari, ziyaret, öğrenci ve kültürel konulardaki ziyaretler için tek bir ücret belirlenmiştir. Slovakya Schengen vizesinde yer alan bu vize türleri için istenen vize harç ücreti, 100€’dur. Geriye kalan şoför vizesi için herhangi bir belirlenen vize ücreti yer almamaktadır. Çünkü şoför vizeleri kısa süreli olduklarından dolayı ücreti de vizenin kaç gün içerisinde kullanılacağına göre belirlenmektedir.

Slovakya Vize Başvurusu

Slovakya vize başvurusu direkt olarak Slovakya Konsolosluğuna veya sınırlı kontenjanlar dahilinde doğrudan veya kontenjan sınırı olmadan bu amaç için hizmet veren bir danışman vize firması aracılığıyla yapılabilmektedir. Unutulmamalıdır ki, Slovakya Cumhuriyetine ziyaret yapacak olan Türk vatandaşları Slovakya vizesi almakla yükümlüdürler.

Slovakya Vize İstiyor mu?

Her AB ve Schengen vize topluluğuna dahil olan ülkelerde olduğu gibi, Slovakya’da vize isteyen bir ülkedir. Slovakya vize istiyor mu sorusu daha çok Türk vatandaşları tarafından sorulmaktadır. Çünkü Slovakya ile Türkiye arasında yapılan vize protokolü gereği Türk vatandaşlarının Slovakya vizesi alması zorunlu bir hale gelmiştir.

Slovakya Vizesi Almak Kolay mı?

Slovakya vizesi almak kolay mı konusu, yapılacak olan vize başvurusunun niteliğiyle alakalı olan bir durumdur. Çünkü ne kadar eksiksiz, gerçek bilgilerle ve kaliteli bir şekilde vize başvuru evraklarının hazırlanması, Slovakya vizesinin alınma işlemlerini kolaylaştırmaktadır.

Slovakya Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Slovakya ziyaretleri için vize başvurusu yapacak olan Türk vatandaşlarının en çok dikkat etmeleri gereken konulardan ilki, Slovakya vizesi için gerekli belgeler listesini eksiksiz bir şekilde hazırlamaktır. Çünkü eksiksiz bir şekilde hazırlanan belgeler, vize başvurusunun olumlu sonuçlanmasını etkilemektedir.

Slovakya Vize Başvuru Formu

Slovakya vize başvuru formu, Slovakya Konsolosluğu tarafından bizzat hazırlanmaktadır. Vize başvuru formunun hazırlanmasındaki en önemli neden, vizeye başvuran Türk vatandaşlarının hakkında bilgiler edinilmesinin amaçlanmasıdır. Slovakya vizesi almak isteyen kişilerin bu başvuru formunu doldurmaları zorunlu tutulmaktadır. Slovakya vizesi almak isteyenler ilk adım olarak bu başvuru formunu doldurmalıdırlar.

Slovakya Vizesi Almak Kolay mı?

Aslına bakıldığında eğer ki Slovakya Konsolosluğu tarafından istenen her şeyin, eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanması ve Slovakya’ya seyahat amacının net bir şekilde belirlenmesi Slovakya vizesi almak kolay mı sorusunun cevabını ortaya çıkartmaktadır. Eğer ki tüm istenenler doğru bir şekilde yapılırsa, Slovakya vizesi kolay bir şekilde alınabilmektedir.

Slovakya Vizesi Ekşi Yorumları

İnterneti aktif bir şekilde kullananların bir şekilde içerisine girip baktığı bir platform olan ekşi sözlük içerisinde, Slovakya vizesi ekşi yorumlarını da görebilmek mümkündür. Slovakya vizesiyle alakalı olarak yapılan yorumlara bakıldığında, Schengen vize topluluğunda olduklarından dolayı vize almanın kolay olduğu belirtilmiştir. Ayrıca, acenta aracılığıyla değil de, direkt şahsi bir şekilde konsolosluklara yapılan vize başvurularının daha olumlu sonuçlandığı açıklanmıştır.