Slovenya Vize Dilekçe Örneği

Slovenya Vize Dilekçe Örneği

Slovenya vize evrakları arasında vize dilekçesi de bulunur. Bu dilekçe Slovenya’ya gerçekleştirilecek ziyaretin amacını konsolosluğa anlatacak detaylara sahip olması gereken bir dilekçedir. Vize dilekçesi seyahat için almak istediğiniz vize türüne uygun olarak hazırlamanız gerekir.

Slovenya Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Yani turistik vize alacaksanız dilekçenizde turizm için Slovenya’ya gitmek istediğinizi belirtmeniz gerekir. Daha önce vize dilekçesi yazmadıysanız slovenya vize dilekçe örneği – visa center vize dilekçe örneklerini inceleyebilirsiniz. Bu örnekleri bilgisayarınıza indirerek kendi seyahatinize uygun olarak benzerini hazırlayabilirsiniz.

Vize dilekçe örneğini Visa Center sayfasından edinebileceğiniz gibi yazacağınız dilekçelerde vize türüne göre hangi bilgilere yer vermeniz gerektiğinin de bilgisini alabilirsiniz. Bu sayede dilekçenizi doğru bilgilerle birlikte hazırlayarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Slovenya Turistik Vize Dilekçe Örneği

Slovenya İngilizce Dilekçe Örneği

Slovenya Türkçe Dilekçe Örneği

Slovenya turistik vize ihtiyaçlarınız için Slovenya turistik vize talep dilekçesi, Slovenya ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Slovenya ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Slovenya, Avrupa Birliği’nin kalkınma düzeyi yüksek ülkelerinden biri olmakla birlikte, ülkede turistik pek çok nokta yer almaktadır. Kış turizmi ile Alplerde bulunmak isteyenler için ilgi çekici olan Slovenya, dünya kültürel miras listesinde bulunan mağaralardan kumar turizmine, Orta Çağ’dan kalan tarihi yapılardan spor faaliyetlerine pek çok alanda çeşitli turizm manzaraları sunmaktadır. Slovenya’ya turist olarak gitmek isteyenler, Slovenya turistik vize talep dilekçesi doldurmalı ve bu dilekçeyi Slovenya Başkonsolosluğu’na iletmelidirler. Dilekçede şu unsurlar mutlaka yer almalıdır:

Slovenya Vize Dilekçe Örneği

Slovenya Vize Dilekçe Örneği

 • Slovenya’ya seyahatinizin amacı
 • Slovenya’ya yapacağınız seyahatin başlangıç ve bitiş tarihleri
 • Slovenya’ya yapacağınız seyahat esnasında doğmuş, doğacak veya doğabilecek tüm masrafların nasıl karşılanacağının bilgisi
 • Ev hanımı ve öğrenci gibi kendi masraflarını karşılayamayacak ya da belgeleyemeyecek olan bireyler için sponsor dilekçesi
 • SGK’lı çalışanlar için şirket yetkilisi ve kaşesi taşıyan, antetli kâğıda hazırlanmış dilekçe

Slovenya Ticari Vize Dilekçe Örneği

Slovenya yüksek gelişmişlik, istikrar ve refah ürünü, son derece önemli ekonomilerden biridir. Avrupa Birliği üyesi olan Slovenya 2 milyonun üzerinde nüfus ve 26 bin USD üzeri yıllık kişi başına düşen milli gelir düzeyine göre yüksek kazançlı toplumlar arasında yer alır. Ülkede ticaret, Avrupa Birliği üyesi olunmasından mütevellit Euro ile yapılmaktadır.

Orman ürünleri, tarım, hayvancılık ve balıkçılık ülkenin önemli gelir kalemleri arasındadır. Ayrıca katma değeri yüksek eşya, makine, kimyasal ve gıda ürünleri de Slovenya iç piyasasından ihraç edilen ürünler arasında yer alır. Bu piyasada yer almak isteyen yatırımcıların, yatırım ağlarını kurmak, genişletmek, pazar araştırması yapmak, hatta uluslararası iş birliği kurmak adına ticari faaliyetlerde bulunması muhtemeldir.

Türkiye’den de Slovenya’ya olan ticari talepler gün geçtikçe artmaktadır. Eğer Slovenya’ya bu amaçla seyahat edecekseniz, yapmanız gereken tek şey ticari vize almaktır. Slovenya ticari vize talep dilekçesi, başvuru sürecinizi başlatmak için yeterlidir. Slovenya Başkonsolosluğu’na hitaben yazmanız gereken dilekçede şu hususlar yer almalıdır:

 • Seyahate çıkacak personel için Slovenya vize talep dilekçesi şirket antetli kâğıdına hazırlanmalı
 • Slovenya vize talep dilekçesinde şirket kaşesi ile şirket yetkili imzası bulunmalı
 • Slovenya seyahat sebebiniz ve Slovenya seyahat tarihleriniz dilekçede belirtilmeli
 • Seyahat öncesinde bağlı bulunduğunuz şirketteki göreviniz dilekçede yer almalı
 • Masraflarınızın seyahat süresince nasıl karşılanacağı bildirilmeli
 • İş toplantısı gibi organizasyonlar için şirket bilgileri, kongre, fuar, seminer, konferans gibi durumlar için ilgili organizasyon bilgisi paylaşılmalıdır.

Slovenya vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Slovenya vize form örneklerine https://www.visacenter.com.tr/slovenya-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Slovenya vizesi almak zor mu?

Slovenya vizesi almak zor değildir, işlemleri kolaylaştıran en önemli unsur belirli gerekliliklerin ve şartların yerine getirilmesidir.

Slovenya pasaport gerekli mi?

Slovenya vizesi almak için pasaport gereklidir bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarına vize zorunludur.

Oyla! post