Slovenya Vize Başvuru Formu

Slovenya Vize Başvuru Formu

Slovenya Schengen ülkeleri arasında yer alır. Bunun için Slovenya vizesi alabilmeniz için ilk olarak Schengen vize başvuru formunu doldurmalısınız. Schengen başvuru formunu online olarak doldurabilmeniz mümkün. Bilgilerinizin doğru olduğundan emin olun.

Slovenya Vize Başvurusu

Slovenya vize başvuru formu – visa center için başvuru sürecinde sizlere mail adresiniz üzerinden vize başvurusu için lazım olan belgeler istenir. Slovenya konsolosluğunun belirtiği belgeler seçeceğiniz vize türüne göre değişecektir.

Seçtiğiniz vize türü ile istenilen evraklar tam, eksiksiz ve doğru bir biçimde elinizde hazır olmalıdır. Slovenya vize başvuru formu – visa center ile Schengen başvuru formu arasında çelişen bilgiler olmamalıdır. Herhangi bir uyumsuzlukta başvurunuz reddedilecektir.

Slovenya Yolcu Bilgi Formu

Slovenya Vizesi Nasıl Alınır?

2007 yılı itibari ile Slovenya Schengen vizesi isteyen ülkeler arasına dâhil edilmiştir. Yani Slovenya ziyaretleri için Schengen vizesi başvurusu yapılmalıdır. Schengen vizesi için online olarak başvuru yapılabilmektedir.

Slovenya Vize Başvuru Formu (1)

Slovenya Vize Başvuru Formu

Resmi, diplomatik, hizmet ya da hususi pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Slovenya ziyaretleri için vize almalarına gerek yoktur. Ancak vize almadan seyahat edebilme süreniz 6 ay içinde 90 gün ile sınırlıdır. Bordo pasaport sahibi vatandaşların ise Schengen vizesine başvuru yapmaları gerekmektedir.

Slovenya Schengen Vize Başvuru Formu

Slovenya vizesi alabilmek için öncelikle Schengen vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Başvuru formu internet üzerinde bulunmaktadır. Formda yer alan kişisel bilgilerinizin doğruluğu oldukça önemlidir.

Schengen vizesine başvuru sürecinde vatandaşlara gönderilen mailde yer alan evrakları hazırlamak gerekmektedir. Slovenya Konsolosluğu tarafından istenen evraklar seçilen vize türüne göre farklılık gösterecektir. Seçilen vize türü ile evraklar doğru bir şekilde tamamlanmalıdır. Hazırlanan evraklar ile Schengen vize başvuru formunda doldurulan bilgiler arasında uyumsuzluk olmamalıdır. Birbiri ile çelişen bilgiler başvurunun kabul edilememesine sebep olacaktır.

Slovenya Vize Türleri

Slovenya Schengen vize başvurusu yapılırken vize türü seçilmelidir. Turist vizesi, ticari vize ve aile ziyareti vizesi seçilebilecek vize türleri arasında yer almaktadır. Vize türlerine göre talep edilen vize ücreti farklılık gösterebilmektedir. Ücreti yatırdığınıza dair banka hesap belgenizi istenen evraklar arasına eklemeyi unutmamanız gerekmektedir.

Slovenya Vizesi için İstenen Belgeler

Slovenya’ya gidebilmek için başvuru formunu doldurduktan sonra tamamlamanız gereken farklı evraklar da bulunmaktadır. Ancak evraklarınızda ki tarihlerin güncel olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

  • Slovenya Schengen vizesi başvuru formu.
  • Pasaport ve fotokopisi (Pasaportunuz on yıldan eski bir tarihte alınmış olmamalıdır)
  • Nüfus cüzdanı ve nüfus cüzdanınızın bir adet fotokopisi
  • Uçak biletleri dokümanları ve seyahat belgeleriniz
  • Vize başvuru ücretinin ödendiğine dair banka hesap belgeleri
  • Seyahat masraflarının nasıl ödendiğini gösteren belgeler
  • Seyahat sağlık sigortası
  • 6 ay önce çekilmemiş olma şartı ile biyometrik fotoğraf

Slovenya vizesi başvuru süreci duruma bağlı olarak değişmektedir. Başvurunuzun sonuçlanması ortalama olarak 15 gün sürebilmektedir.

Slovenya vizesi güncel evrak listesi için https://www.visacenter.com.tr/slovenya-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Slovenya vizesi nereden alınır?

Slovenya vizesi başvurusu Ankara’da bulunan büyükelçiliğe yapılmaktadır aynı zamanda İstanbul Macaristan Konsolosluğu da bize vermektedir.

Slovenya vize veriyor mu?

Slovenya tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Schengen vizesi verilmektedir. Vatandaşların Schengen vize başvurusu yapması gerekmektedir.

Slovenya vizesi almak zor mu?

Schengen vize şartlarının yerine getirilmesi halinde Slovenya vizesi almak oldukça kolaydır, başvurularda sorun yaşanması halinde vize almak söz konusu değildir.

Oyla! post