Sudan Vize Başvuru Formu

Sudan Vize Başvuru Formu
Sudan Vize Başvuru Formu – Visa Center

Sudan Yolcu-Bilgi-Formu

Kuzey Afrika’da bulunan Sudan ülkesi, hususi, hizmet ve umuma mahsus pasaport sahipleri için ülke ziyaretlerinde vize alınmasını zorunlu tutmaktadır. Sadece diplomatik pasaporta sahip olan Türk vatandaşları Sudan ziyaretlerini 3 aya kadar vizesiz olarak gerçekleştirebilmektedir.

Sudan Vize Başvurusu

Sudan vizesi almak için Sudan Konsolosluğu’nun hazırlamış olduğu başvuru formu doldurulmalıdır. Sonrasında Sudan Konsolosluğu tarafından talep edilen belgeler hazırlanmalıdır.

Başvurularınızı Sudan Konsolosluğu’ndan veya konsolosluğun yetki verdiği vize merkezleri üzerinden yapabilmektesiniz. Başvuru sürecinde başvuru sonuçlarının olumlu çıkması için verilen belgeleri tam olarak teslim etmeniz gerekmektedir.

Sudan Vize Başvurusu

Sudan vize başvuru formunu doldurulurken bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde vermeye özen göstermeniz gerekmektedir.

Yanlış bilgiler ile doldurulan başvuru formu Konsolosluk tarafından geçersiz sayılır ve hatta cezai işlem uygulanabilir.

Aynı zamanda talep edilen evraklardaki bilgiler ile başvuru formundaki bilgiler arasında uyum olmalıdır. Birbiri ile çelişen bilgiler doğrultusunda vize başvuru sonucunun olumsuz olarak değerlendirilecektir.

Sudan Vize Başvuru Formu

Sudan Vize Başvuru Formu

Sudan Vize Form Evrakları

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Pasaport
  • Zorunlu olmamakla beraber davetiye mektubu
  • Gidiş – geliş uçak biletleriniz ve seyahat rezervasyon bilgileriniz
  • Fotoğraf (Son 6 ayda çekilmiş iki adet biyometrik fotoğraf istenmektedir.)
  • Gelir durumu (Son 3 aya ait gelirinizin banka hesap dökümleri talep edilmektedir.)
  • Sudan vize başvuru formu (Başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması gereklidir.)
  • Vize ücreti dekontu (Belirlenen vize türüne göre talep edilen ücretin dekontu evrakların içinde yer almalıdır.)
  • Mesleki belgeler (Öğrenci, emekli, çalışan veya sahiplerinin kendi meslekleri doğrultusunda istenen belgeler hazırlanmalıdır.)
Sudan vizesi güncel evrak listesi için https://www.visacenter.com.tr/sudan-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sudan Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Sudan vize başvuru aşamalarını tamamladıktan sonra konsolosluk başvuru sonuçlarını ortalama 15 gün içinde açıklamaktadır. Bu süre evraklarınızın durumu ve konsolosluktan kaynaklanan durumlardan dolayı uzayabilmektedir.

Evraklarınızın doğru ve eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi vize işlemlerinizi kolaylaştıracaktır. Eksik evrak verilmesi durumunda vize sonucunuz çıkma süresi uzayabilmekte ya da vizeniz olumsuz sonuçlanabilmektedir. Vize sonuçlarınızın olumsuz olması halinde düzeltilebilir bir durum söz konusu ise (eksik evrak gibi) yeniden başvuru yapabilmektesiniz.
Sudan vizesi nasıl alınır?

Sudan vizesi almak isteyen vatandaşlar Türkiye’deki resmi temsilcilikler aracılığı ile işlemleri başlatabilir ayrıca ülkede kapı hizmet uygulaması bulunmaktadır.

Sudan turkiye vize var mi?

Sudan tarafından Türkiye’de bordo, gri ve yeşil pasaportlar için vize uygulaması vardır. Siyah pasaporta 180 gün içinde 90 gün vize muafiyet uygulanır.

Sudan vizesi ne kadar?

Sudan vize ücreti başvuru yapılan vize türüne ve başvurunun yapıldığı tarihe göre değişmektedir, tek bir ücret uygulaması söz konusu değildir.

Oyla! post